Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιμένω να παραλάβω το S7 από μέρα σε μέρα.

Κάποιες σελίδες πίσω το μάτι μου έπεσε σε κάποιον που έλεγε ότι πριν την αναβάθμιση σε nougat πρέπει να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το ίδιο και μετά την αναβάθμιση. Αυτό είναι αρκετό ή χρειάζεται και κάτι άλλο?

Αν έρθει με προεγκατεστημένη τη nougat χρειάζεται πάλι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Απλα κανεις ολες τις αναβαθμισεις κατευθειαν με το που το παρεις.

Προσπερνας ολα τα setup, και με το που βγεις στην home screen, πας στα settings να κανεις τα update.

Μετα κανεις και factory reset για να εισαι 100% safe και στηνεις το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα!να ρωτησω κ εγω με τη σειρα μου,το θεμα με τις χαμενες κλησεις εχει διορθωθεί?εχω ακομα την 6 λογω αυτου του θεματος....
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην τελευταία έκδοση καινούριο από πλαίσιο κ δεν είχε ποτέ θέμα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!να ρωτησω κ εγω με τη σειρα μου,το θεμα με τις χαμενες κλησεις εχει διορθωθεί?εχω ακομα την 6 λογω αυτου του θεματος....

 

Προσωπικά είχα θέμα μεγαλο με τις χαμένες κλήσεις στην 7αρα

Έχω να χάσω κλήση από αρχες απριλιου

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

θα την περασω λοιπον κ βλέπουμε!ευχαριστω για τις απαντησεις!
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο wifi

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τελικα μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν δουλευει το μικροφωνο στο 10% των κλησεων! :mad:

 

ειτε μιλαω με ΒΤ ακουστικο, ειτε κατευθειαν απο τη συσκευη, ο συνομιλητης δεν με ακουει.

 

εκανα clear cache μηπως και, αλλα δεν εστρωσε. Το βλεπω απο Δευτερα για σερβις.

 

Να για πιο λογο δεν υπαρχει περιπτωση να τη κανω την αναβαθμιση γιατι ετσι ''αχρηστο'' οπως εχει καταντησει εδω και πολυ καιρο το android φοβασαι να κανεις αναβαθμισεις γιατι μετα κατι δε θα δουλευει σωστα απο μπαταρια ή software ή δε ξερω εγω τι αλλο, εκει που κανεις την αναβαθμιση για να βελτιωσεις ''υποτιθετε'' κατι, καταστρεφεις τη συσκευη ολοκληρωτικα.

 

Μου ειναι αδιανοητο το οτι μπορει να αναγκαστεις να στειλεις την ιδια σου τη συσκευη service εξαιτιας μιας ενημερωσης android που μπορει να σου κανει το κινητο χρεπι, ντροπη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ειναι.

Αναγκάστικα να κανω ολικο ρεσετ και να το ξαναστησω απο την αρχη. Δεν ξερω ακομη αν λυθηκε το προβλημα, απο αυριο που θα κανω πολλες κλησεις θα το διαπιστωσω.

 

Ακομη και στα pixel υπαρχουν θεματα με το λογισμικο. 1000€ συσκευη, προσεγμενη απο την google, και παλι δεν εισαι σιγουρος! :mad:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το οφτοπικ αλλα με αφορμη κατι τετοια περιστατικα θελω να εκφρασω πως προσωπικα εδωσα μια ευκαιρεια ακομα στο android με μια ναυαρχιδα συσκευη με την ασφαλεια πως θα ειχα ενα πολυ ασφαλες και σταθερο λειτουργικο αλλα μεχρη και σημερα μιλαμε για τετοια περιστατικα.

Θα κανω λοιπον υπομονη και θα περιμενω λιγο ακομα μπας και δω καμια βελτιωση γενικοτερα με το android και αν δεν δω η επομενη μου συσκευη θα ειναι με IOS και χωρις να ειμαι fanboy αλλα μιλαω σαν καταλωτης καθαρα κατα τη γνωμη μου η μονη εταιρεια που μπορεις να εμπιστευτεις στο τομεα του λειτουργικου ειναι η apple, αυτο εχει αποδειχθει περιτρανα μεχρη σημερα γιατι οι βελτιωσεις του IOS μεχρη και τη στιγμη που γραφω το μηνυμα σε σχεση με το android κακα τα ψεματα ειναι χαοτικες και σημειωστε αυτο το λεω εγω που απο τη πρωτη μου συσκευη μεχρι και τη τελευταια ειμουν και ειμαι μεχρι και σημερα κατοχος μονο android συσκευων.

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το οφτοπικ αλλα με αφορμη κατι τετοια περιστατικα θελω να εκφρασω πως προσωπικα εδωσα μια ευκαιρεια ακομα στο android με μια ναυαρχιδα συσκευη με την ασφαλεια πως θα ειχα ενα πολυ ασφαλες και σταθερο λειτουργικο αλλα μεχρη και σημερα μιλαμε για τετοια περιστατικα.

Θα κανω λοιπον υπομονη και θα περιμενω λιγο ακομα μπας και δω καμια βελτιωση γενικοτερα με το android και αν δεν δω η επομενη μου συσκευη θα ειναι με IOS και χωρις να ειμαι fanboy αλλα μιλαω σαν καταλωτης καθαρα κατα τη γνωμη μου η μονη εταιρεια που μπορεις να εμπιστευτεις στο τομεα του λειτουργικου ειναι η apple, αυτο εχει αποδειχθει περιτρανα μεχρη σημερα γιατι οι βελτιωσεις του IOS μεχρη και τη στιγμη που γραφω το μηνυμα σε σχεση με το android κακα τα ψεματα ειναι χαοτικες.

 

Oτι ειναι το πιο σταθερο το ios, δεν το ασμφισβητει κανενας, οπως δεν αμφισβητει και την ελευθερια του android, καθως και τους ηλιθιους περιορισμους που επιβαλλει η apple.

 

Το δυνατο χαρτι της samsung ποτε δεν ηταν το software παντως.

Το αδυναμο ηταν, ειναι και μαλλον θα παραμεινει.

 

Την επομενη φορα που θες συσκευη, κανε ενα νεο νημα, και γραψε αναλυτικα τι ειχες και τι ζητας.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η τελευταία μου ελπίδα στο android βασίζεται στο S7,μόνο που θα διαφωνήσω γιατί μου έχει βγει εξαιρετικό σε σημείο που δεν το πιστεύω Πόσο καλά αποδίδει.

Δεν αμφισβητώ το πρόβλημά σας. Ίσα ίσα η διαφορετική εικόνα ανάμεσα μας στην εμπειρία μιας ίδιας συσκευής καταδεικνύει το νούμερο ένα εχθρό του android.

Το ίδιο το μεγάλο όπλο του που λέγεται ελευθερία είναι και η αχίλλειος πτέρνα του.

Ευτυχώς το S7 με έβγαλε ασπροπροσωπο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο το μεγάλο όπλο του που λέγεται ελευθερία είναι και η αχίλλειος πτέρνα του.

ελα που τα προβληματα που βγαζει δεν εχουν να κανουν με την ελευθερια που προσφερει στο χρηστη!

τι εκανα εγω; Μια αναβαθμιση που ηρθε! Πως αυτο δικαιολογει να μην λειτουργει το μικροφωνο;

 

το ειρωνικο ειναι πως το s7 ειναι το 1ο τηλεφωνο που δεν ειμαι root :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει Ναι.

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο καλό πλήρη οδηγό; δε με ενδιέφερει root.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει Ναι.

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο καλό πλήρη οδηγό; δε με ενδιέφερει root.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

http://www.w0lfdroid.com/2016/06/How-to-Flash-Install-Official-Firmware-on-Samsung-Galaxy-S7-S7-Edge.html?m=1

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

με το ξυπνητηρι εβγαλε ακρη κανεις? αν το κλεισω δεν χτυπαει ποτε?

Αν εννοείς αν κλείσεις τη συσκευή, τότε όχι δε χτυπάει ποτέ. Αυτό είναι κάτι που ισχύει σε όλα τα smartphone όλων των εταιρειών, εκτός και αν υπάρχει κάποια συσκευή εκεί έξω που έχει τη δυνατότητα να το κάνει αυτό. Δε νομίζω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αν κλείσεις τη συσκευή, τότε όχι δε χτυπάει ποτέ. Αυτό είναι κάτι που ισχύει σε όλα τα smartphone όλων των εταιρειών, εκτός και αν υπάρχει κάποια συσκευή εκεί έξω που έχει τη δυνατότητα να το κάνει αυτό. Δε νομίζω όμως.

Το xiaomi redmi note 3 pro που ειχα χτυπαγε κανονικα και ας το ειχα απενεργοποιημενο το κινητο.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αν κλείσεις τη συσκευή, τότε όχι δε χτυπάει ποτέ. Αυτό είναι κάτι που ισχύει σε όλα τα smartphone όλων των εταιρειών, εκτός και αν υπάρχει κάποια συσκευή εκεί έξω που έχει τη δυνατότητα να το κάνει αυτό. Δε νομίζω όμως.

Oneplus 3

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sorry δε το γνώριζα. Αν και έχουν περάσει πολλές συσκευές από τα χέρια μου και φυσικά διαφορετικών εταιρειών ( δεν έτυχε να έχω καμία από Κίνα ) καμία δεν είχε αυτή τη δυνατότητα και νόμιζα πως σε καμία δε γίνεται.

Κρίμα πάντως που δεν έχε τη δυνατότητα αυτή και η δική μας συσκευή, θα μου ήταν πολύ χρήσιμη.

Όπως και να χει ζητώ συγνώμη από όλους, για την έστω και άθελά μου, παραπληροφόρηση.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Και τα Huawei

 

Oneplus 3

 

Όπως ανέφεραν και παραπάνω, το ξυπνητήρι χτυπάει κανονικά ενεργοποιώντας το τηλέφωνο αυτόματα 1 λεπτό πριν χτυπήσει. (i.e. Honor 8)

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει το βημα 10

If your phone stuck in bootloop, reboot your device into recovery mode then choose factory reset.

 

δεν μπορω να μπω σε recovery mode αντιθετως βλεπω την οθονη no command

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον nand memory βάρεσε αν έχεις ακόμη εγγύηση πάνε αν όχι πουλά το για οθόνη, θα βρεθεί κόσμος να το πάρει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...