Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια του γενικα ειναι μετρια εως ικανοποιητικη.

 

με 4G data, wifi, vowifi, volte, BT, viber, telegram, location services ανοιχτα παντα, twitter, 2 push email, βγαζει 3,0-4,5ωρες οθονη μεσα σε 16-18 ωρες χρησης. Μεσο ορο θα ελεγα 4 ωρες. Mε ομιλια 40-90' και καμια 20αρια viber/telegram. Φωτεινοτητα στο 50% auto.

 

το κακο που εχει ειναι πως ειναι απροβλεπτη η καταναλωση του. Μπορει να κανεις ακριβως την ιδια χρηση στα ιδια σημεια, και τη μια μερα να σου βγαλει 3 ωρες, την αλλη 4,5. :lol:

 

πολυ μεγαλη καταναλωση εχουν οι εφαρμογες facebook & messanger, οσοι τις εχετε να το εχετε υποψην σας.

 

υποτιθεται πως στο 7.1 λυνονται καποια θεματα με την καταναλωση. Θα την δουμε ποτε αραγε;

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο αυτόματο πάντα. Να τονίσω ότι το κινητό είναι 12 μηνών και εχει γίνει αλλαγή πλακέτας και μπαταρίας πριν 1 βδομάδα. Τα νούμερα είναι καταπληκτικά, πολύ καλύτερα από apc8. Γιαυτο όσοι εχετε προβλημα με nougat κτλ ψάξτε το. 7bdfaeba28c5d68e6fe8af24aaafbb1b.jpg

Τι θέμα έχεις;

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Μετά το hard reset αντί να μου δείχνει πόσες ώρες απομένουν στη μπαταρία στη διαχείριση μου γράφει "εκμάθηση μοτίβων χρήσης" τι κουλό είναι τώρα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μετά το hard reset αντί να μου δείχνει πόσες ώρες απομένουν στη μπαταρία στη διαχείριση μου γράφει "εκμάθηση μοτίβων χρήσης" τι κουλό είναι τώρα αυτό?

Έτσι κάνει στις 2 3 πρώτες φορτίσεις μέχρι να μάθει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ειμαι τερμα νουμπας ή δε ξερω τι, εχω δοκιμασει τα παντα, βλεπω το εικονιδιο subtitles διπλα αλλα δε μου παιζει με τιποτα μα με τιποτα τους υποτιτλους στο ''oculus video'', τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αξίζει τελικά πολύ πιο όμορφο!

Κατέβασα και το always on display το καινούργιο και μπορείς να κάνεις ρυθμίσεις. Λέτε να μπορούσες και πριν και να μην το είχα παρατηρήσει?

https://drive.google.com/file/d/0B63QpWziH7DaNEo4RFhjM0RwLXc/view?usp=drivesdk

Από που κατέβασες τα καινούργια που λες; βοήθα λίγο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που κατέβασες τα καινούργια που λες; βοήθα λίγο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.sammobile.com/apk/

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γίνεται αυτό; 85ec7fbdc79739771c52c05373bc0233.jpgdcdbdffe949af321b96c63e870dd04b7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα προβληματάκι με τον ήχο. Πρόσφατα άρχισε να χάνετε κατά τη διάρκεια παιχνιδιών και τώρα τελευταία και κατά τη διάρκεια αναπαραγωγής βίντεο, μουσικής, κτλ. Διάβασα σε προηγούμενα posts πως έχει παρατηρηθεί και σε άλλους χρήστες αλλά δεν βρήκα κάποια λύση. Έκανα clear cache αλλά συνεχίζει. Προτού προχωρήσω σε restore, ήθελα να ξέρω αν έχετε βρει κάποια λύση ή αν γενικά είναι γνωστό το πρόβλημα αυτό.

Φίλε μόνο εγώ το έχω πάθει αυτό. Πήγα στην σμαρτεκ Χαϊδάρι και μου άλλαξε πλακετα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόνο εγώ το έχω πάθει αυτό. Πήγα στην σμαρτεκ Χαϊδάρι και μου άλλαξε πλακετα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα φιλε μου. Η σμαρτεκ ειναι καλη ? Απο θεμα χρονου πως τα πανε? Ειμαι νεος στην Samsung γιαυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Η σμαρτεκ ειναι καλη ? Απο θεμα χρονου πως τα πανε? Ειμαι νεος στην Samsung γιαυτο ρωταω.

Νομίζω είναι υπόδειγμα service και είναι ένας από τους λόγους που συνεχίζω να αγοράζω samsung. Αν το πας πριν τις 15:00 σε μια ώρα το έχεις πίσω ότι βλάβη και να έχει. Μετά τις 15:00 παίζεται από το πόση δουλειά έχουν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι υπόδειγμα service και είναι ένας από τους λόγους που συνεχίζω να αγοράζω samsung. Αν το πας πριν τις 15:00 σε μια ώρα το έχεις πίσω ότι βλάβη και να έχει. Μετά τις 15:00 παίζεται από το πόση δουλειά έχουν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ σε αυτό, απλά μια διευκρίνηση ότι αυτό με το 1-hour service ισχύει αν έχουν ανταλλακτικό άμεσα διαθέσιμο μόνο.. Δηλαδή μου είχε τύχει να μην το έχουν στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης και έπρεπε να το παραγγείλουν άρα δεν διορθώθηκε το πρόβλημα την ίδια ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόνο εγώ το έχω πάθει αυτό. Πήγα στην σμαρτεκ Χαϊδάρι και μου άλλαξε πλακετα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα... Επειδή έχω χάσει την απόδειξη, στην smartec γίνεται έλεγχος μέσω imei σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Επειδή έχω χάσει την απόδειξη, στην smartec γίνεται έλεγχος μέσω imei σωστά;

Ναι φιλέ μου κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μια φωτο ειναι τραβηγμενη με nougat και η αλλη με marsmalow με τις ιδιες ακριβως ρυθμησεις σε full αναλυση(12mp), εσεις μπορειτε να διακρεινετε καποια διαφορα? Γιατι εμενα στο κινητο μου τωρα με τη nougat μου φαινετε καπως λιγοτερη η καθαροτητα και η λεπτομερεια σε μερα με τη nougat, ισως να φταιει και το tempered glass αλλα θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη γιατι στο pc που τις εβαλα δε βλεπω ουσιαστικες διαφορες αν και το βραδυ βγαζει καπως καλυτερα πιστευω με marshmalow.

 

Εδω ειναι μια με μερα με τη nougat και εδω με marshmalow

 

Και μια σκοταδι με flash με nougat και εδω με marshmalow

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μια φωτο ειναι τραβηγμενη με nougat και η αλλη με marsmalow με τις ιδιες ακριβως ρυθμησεις σε full αναλυση(12mp), εσεις μπορειτε να διακρεινετε καποια διαφορα? Γιατι εμενα στο κινητο μου τωρα με τη nougat μου φαινετε καπως λιγοτερη η καθαροτητα και η λεπτομερεια σε μερα με τη nougat, ισως να φταιει και το tempered glass αλλα θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη γιατι στο pc που τις εβαλα δε βλεπω ουσιαστικες διαφορες αν και το βραδυ βγαζει καπως καλυτερα πιστευω με marshmalow.

 

Εδω ειναι μια με μερα με τη nougat και εδω με marshmalow

 

Και μια σκοταδι με flash με nougat και εδω με marshmalow

με την nougat μου φαίνεται ποιο "ζωντανή"

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους εχουν βαλει το θεμα του S8 στην home screen σας εμφανιζει το βελακι με το μνμ να κανεις swipe? Εμενα το εμφανισε για λιγο και απο τοτε δεν το ξαναδειξε.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες, όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις και πατάω να κάνει έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού αργεί πολύ να τον κάνει σε σημείο που βγαίνω από τις ρυθμίσεις, μπαίνω οπουδήποτε αλλού και μετά από κανένα 5λεπτο στα ξαφνικά βγαίνει από εκεί που είμαι και κάνει τον ελεγχο. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο; τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους εχουν βαλει το θεμα του S8 στην home screen σας εμφανιζει το βελακι με το μνμ να κανεις swipe? Εμενα το εμφανισε για λιγο και απο τοτε δεν το ξαναδειξε.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι και σε μένα εξαφανίστηκε

επίσης πέρασα την νέα διαχείριση συσκευής,κάνει και καθαρισμό άχρηστων αρχείων

Link to comment
Share on other sites

ναι και σε μένα εξαφανίστηκε

επίσης πέρασα την νέα διαχείριση συσκευής,κάνει και καθαρισμό άχρηστων αρχείων

Μπορείς να βάλεις μήπως το λινκ να περάσουμε και την νέα διαχείριση?

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/apk/

Device Maintenance :)

Δεν πρόσεξα καμία διαφορά πάντως, έχω την εντύπωση πως καθαρισμό αρχείων έκανε και πριν ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους εχουν βαλει το θεμα του S8 στην home screen σας εμφανιζει το βελακι με το μνμ να κανεις swipe? Εμενα το εμφανισε για λιγο και απο τοτε δεν το ξαναδειξε.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε εμένα το ίδιο. Τώρα δεν το εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...