Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορούμε να βρούμε από κάπου αλλού θέματα εκτός από αυτά που έχει μέσα το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην κεντρική οθόνη της εφαρμογής , 3 τελείες (πάνω δεξια) και μετά settings ....

 

Ποιάς εφαρμογής? Τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την εφαρμογή "call recorder" που στη συγκεκριμένη περίπτωση μου δημιουργούσε το πρόβλημα.

 

Ωχ...Γραψε λάθος...Εγω νόμιζα στην ενσωματωμένη εφαρμογή του τηλεφώνου...Τζαμπα σε επρηξα

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το s7 δώρο στην γυναίκα μου για τα γενέθλια της.Άλλα με αυτά που διαβάζω μήπως πρέπει να το ξανασκεφτώ; Μικροπροβλήματα υπάρχουν σε όλα τα τηλέφωνα αλλά αυτό με τις χαμένες κλήσεις πόσο μάλλον για ένα premium τηλέφωνο νομίζω είναι σοβαρό θέμα.Στα 400€ που έχει τώρα μήπως να ψαχτώ σε κάποιο άλλο τηλέφωνο; Συγγνώμη αν είμαι

off topic και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το s7 δώρο στην γυναίκα μου για τα γενέθλια της.Άλλα με αυτά που διαβάζω μήπως πρέπει να το ξανασκεφτώ; Μικροπροβλήματα υπάρχουν σε όλα τα τηλέφωνα αλλά αυτό με τις χαμένες κλήσεις πόσο μάλλον για ένα premium τηλέφωνο νομίζω είναι σοβαρό θέμα.Στα 400€ που έχει τώρα μήπως να ψαχτώ σε κάποιο άλλο τηλέφωνο; Συγγνώμη αν είμαι

off topic και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν θες κινητό που τα έχει σχεδόν όλα κ χωρις τουλάχιστον τετοια προβληματα πάρε htc 10..Η ιδια σχεδόν κάμερα με s7 παει σφαίρα ποιότητα κατασκευης που δεν θα βρεις αλλου..Κ ηχος ειδικα απο ακουστικα δεν υπαρχει αλλου σε αλλη συσκευη!!Τωρα απο κει κ περα ειναι θέμα γουστου..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ένα τυπικό restart στο τηλέφωνό μου.

Μόλις άναψε και έβαλα pin & lockscreen pass μου πέταξε ένα μήνυμα που έλεγε start showing lock screen notifications ή κάτι παρόμοιο, αλλά επειδή ήθελα να κάνω μια κλήση πάτησα later. Πλέον δεν εμφανίζεται καμία notification στη lock screen, nada. Ήχο κάνει, λαμπάκι ανάβει, αλλά στη lock screen 0.

Επίσης τα shortcuts στη notification bar είχαν αλλάξει σειρά μόνα τους, το screen timeout είχε γυρίσει στο default 30sec αντί για 1 λεπτό που το είχα, το keep screen turned off είχε απενεργοποιηθεί και το location είχε γυρίσει στο device only αντί για battery saving που το έχω.

 

Καμιά ιδέα; Το χει συναντήσει κανείς;

Edited by Angmar
more info
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να βρούμε από κάπου αλλού θέματα εκτός από αυτά που έχει μέσα το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε νομιζω να υπαρχουν περα απο το store της samsung. Παντως μην το πολυσκαλιζεις με τα θεματα γιατι υπαρχουν καποια ακομα και στο samsung store που εχουν αναφερθει ανα καιρους οτι δημιουργουν καθυστερησεις..

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω 2 μέσα σε 2 μήνες με nougat 7 να ανησυχώ ;

2 πιθανες αιτιες:

- disabled apps.

- καποιο κακο app θα μπορουσε να το προκαλεσει. Ειχαν αναφερθει το φθινοπωρο στο nexus apps που προκαλουσαν restarts οταν βγηκε η nougat

 

Η χρηση μου: γενικα εχω απενεργοποιησει απο το μενου μονο 2-3 apps της google και αρκουμαι σε σχετικα λιγα apps. Δεν ειχα ποτέ επανεκκινησεις.

 

Επισης για τη κουβεντα οσο ειμαι default σε 4G ρυθμιση δικτυου δεν εχω καμία χαμενη κληση. Όλα πανε ρολοι!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε πραγματικό θέμα με τις χαμένες κλήσεις στη nougat, δοκιμάστε στην επιλογή δικτύου με αυτόματη εναλλαγή 2g 3g 4g

 

Είχα μεγάλο πρόβλημα, πολύ μεγάλο, με κλήσεις με μηνύματα

Έχω πάνω απο μήνα που όλα είναι ρολόι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε πραγματικό θέμα με τις χαμένες κλήσεις στη nougat, δοκιμάστε στην επιλογή δικτύου με αυτόματη εναλλαγή 2g 3g 4g

 

Είχα μεγάλο πρόβλημα, πολύ μεγάλο, με κλήσεις με μηνύματα

Έχω πάνω απο μήνα που όλα είναι ρολόι

Ετσι ακριβως το ιδιο και γω. Αφηνουμε λοιπον default τη ρυθμιση και δε σκαλιζουμε :D

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ , είναι για service .....

Φοβάμαι μήπως τα πάω και τύχουν οι μερες που δεν εμφανίζει το πρόβλημα και μου πουν πως δεν βρηκαν κατι. Το πότε θα εμφανίσει το πρόβλημα και πόσο αυτό θα κρατήσει είναι τελείως απρόβλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως το ιδιο και γω. Αφηνουμε λοιπον default τη ρυθμιση και δε σκαλιζουμε :D

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

+1

Με το αυτοματο (default) και εγω οκ.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τις επανεκκινήσεις πως το έχετε αντιμετωπίσει;

 

Δεν έχει αντιμετωπιστεί. Το ίδιο πρόβλημα - σε μερικές συσκευές - αντιμετωπίζει ΚΑΙ το S8 (https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/GalaxyS/thread-id/23059/page/1) αλλά η Samsung αγρόν αγοράζει!!! Απλά μας έχει γραμμένους αφότου σκάσαμε τα ευρώ μας!!!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Και πώς μπορώ να ξέρω ποια apps δημιουργούν το πρόβλημα;

Το ειχα αφησει χωρις απενεργοποιημενες εφαρμογες και παλι εκανε επανεκκινηση με ελληνικη νουγκατ. Γυρισα σε μαρς 0 επανεκκινησεις σε 2 εβδομαδες. Εδω και λιγες μερες εχω την τελευταια Γερμανικη της Vodafone. Εχω απεργοποιησει πολλα πραγματα και προς το παρων δεν εχω θεμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή, λόγω πολλών θεμάτων, τη Πέμπτη θα το πάω στη smartec, ήθελα να ρωτήσω...Η Εργοστασιακή επαναφορά που κάνουμε έχει κάποιο επίπεδο παραπάνω που μπορεί να γίνει μόνο στο σέρβις? Ή εννοείται ότι εκεί θα διαγραφούν τα πάντα και θα μου περάσουν την ίδια rom?

 

Τελικά,μου έκαναν εναν επαναπρογραμματισμό και μου είπαν να περιμένω μια αναβάμιση που θα σκάσει μύτη και θα διορθώνει το θέμα των χαμένων κλήσεων και του χαμηλού σήματος...Αμφιβάλλω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,μου έκαναν εναν επαναπρογραμματισμό και μου είπαν να περιμένω μια αναβάμιση που θα σκάσει μύτη και θα διορθώνει το θέμα των χαμένων κλήσεων και του χαμηλού σήματος...Αμφιβάλλω

Ισως.. Με την τελευταια nougat (γερμανικη vodafone με changelist 23.4) δεν εχω θεματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πώς μπορώ να ξέρω ποια apps δημιουργούν το πρόβλημα;

 

ασφαλη λειτουργια... αλλα 2 επανεκινισεις σε 2 μηνες δεν νομιζω να ειναι προβλημα.

 

εγω παντως το αγορασα το κινητο μεταχειρισμενο απο μαγαζι με 2 χρονια εγγυηση πριν το πασχα και δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα. ειναι πορτογαλικο

Link to comment
Share on other sites

Ακρη δεν βγαζεις. Αλλοι εχουν θεμα αλλοι οχι. Αλλοι εχουν μεγαλυτερη αυτονομια με χαμηλοτερη αναλυση οθονης εγω πχ δεν βλεπω διαφορα..

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα και μια βαση ασυρματη που ειχα παραγγείλει απο ebay με 15 ευρω και φορτιζει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

ασφαλη λειτουργια... αλλα 2 επανεκινισεις σε 2 μηνες δεν νομιζω να ειναι προβλημα.

 

εγω παντως το αγορασα το κινητο μεταχειρισμενο απο μαγαζι με 2 χρονια εγγυηση πριν το πασχα και δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα. ειναι πορτογαλικο

 

Εννοείς να το δουλέψω σε ασφαλή λειτουργία για κάποιο χρονικό διάστημα και να δω αν το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να το δουλέψω σε ασφαλή λειτουργία για κάποιο χρονικό διάστημα και να δω αν το κάνει;

Ναι αυτό κάνε :) δε θα χεις καμια εφαρμογη τριτου και θα πρεπει να βολευτεις προσωρινα με τις προεγκατεστημενες

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...