Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ρομ δεν έχει προεγκατεστημένο το facebook?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

VoLTE(ΦΟΒΕΡΗ ακουστική ,έπαθα πλάκα, μπαταριά μια από τα ίδια ) 2g/3g/4g επιλογή δικτύου

3g/2g επιλογή δικτύου οχι

 

Για να μιλήσεις με volte δε πρέπει να το έχει και ο άλλος; κάτι σαν το HD VOICE;;

 

Η παίρνω τηλ στο 3310 της γιαγιάς μου και μιλάμε με volte;;

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ δεν έχει προεγκατεστημένο το facebook?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην 7 καμια.

Στην η 6 η Αγγλικη BTU.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλήσεις με volte δε πρέπει να το έχει και ο άλλος; κάτι σαν το HD VOICE;;

 

Η παίρνω τηλ στο 3310 της γιαγιάς μου και μιλάμε με volte;;

 

Προφανώς η γιαγιά σου χρειάζεται ένα s7/edge + με πάροχο cosmote - συμβόλαιο - ρομ cosmote και φυσικά σταθερό 4g, οκ κάποιες από τις προϋποθέσεις θα αλλάξουν στο μέλλον (εκτός από το τελευταίο)

 

κάτι μου λέει όμως ότι τα ξέρεις όλα αυτά ;-)

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλήσεις με volte δε πρέπει να το έχει και ο άλλος; κάτι σαν το HD VOICE;;

 

Η παίρνω τηλ στο 3310 της γιαγιάς μου και μιλάμε με volte;;

 

Προφανώς όχι γιατί δεν ξέρεις αν έχει VoLTE ο συνομιλητής σου, πάντως η ακουστική είναι πεντακάθαρη

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η γιαγιά σου χρειάζεται ένα s7/edge + με πάροχο cosmote - συμβόλαιο - ρομ cosmote και φυσικά σταθερό 4g, οκ κάποιες από τις προϋποθέσεις θα αλλάξουν στο μέλλον (εκτός από το τελευταίο)

 

κάτι μου λέει όμως ότι τα ξέρεις όλα αυτά ;-)

 

Φυσικά και τα γνωρίζω απλά μου έκανε εντύπωση που ο φίλος έγραψε πολύ καλή εμπειρία volte, και αναρωτήθηκα εγώ αμέσως, πόσοι γνωστοί φίλοι κλπ έχουν S7 με ενεργοποιημενο volte; προσωπικά κανείς

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζω τις τελευταίες μέρες είναι τραγικό...

Έχω καταλήξει πλέον στο ότι χάνω περισσότερες από τις μισές κλήσεις

Περιμένω σημαντικά τηλεφωνήματα και κάθομαι και παίρνω από το σταθερό στο κινητό κάθε 5 λεπτα για να βεβαιωθώ ότι λειτουργεί το κινητό

Κατάντια, δεν έχω να πω τίποτα άλλο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....σημερα το πρωι ειχα και εγω2 χαμενες κλησεις.

Επειδη μενω σε νησι,και το σημα σε πολλα σημεια δεν ειναι καλο,μετα την πρωτη χαμενη κληση και την εμφανιση του μηνυματος,καλεσα εγω,απαντησε,αλλα μεσα σε δευτερολεπτα εχασα λογικα το σημα και τερματιστηκε η κληση...Καθ ολη τη διαρκεια οδηγουσα,και τελικα φευγοντας απο εκεινο το σημειο επανηλθε κανονικα το σημα.

Πρωτη φορα χανω κληση,και πιστευω εχει να κανει με τον παροχο και οχι με την συσκευη,στην δικια μου περιπτωση τουλαχιστον....Φυσικα θα εχω το νου μου,αλλα πιστευω φταιει ο παροχος γενικα και οχι η συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

στο ρυθμισεις-συνδεσεις-περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης εχει μια επιλογη ¨"ενισχυμενη ληψη" μηπως εχει σχεση με τις χαμενες κλησεις;
Link to comment
Share on other sites

στο ρυθμισεις-συνδεσεις-περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης εχει μια επιλογη ¨"ενισχυμενη ληψη" μηπως εχει σχεση με τις χαμενες κλησεις;

Αυτό έχω την εντύπωση είναι για να κάνεις download με wifi και data ταυτόχρονα για γρήγορη λήψη.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την ταπεινή μου γνώμη, αν και το ότι σε κάποιον ισχύει κάτι, δεν σημαίνει αυτόματα πως θα είναι το ίδιο και για κάποιον άλλον! Παίζουν πολλά ρόλο, ο πάροχος, η απόσταση την κεραίας από την περιοχή του, ο όροφος , αν έχει πολυκατοικίες τριγύρω, ίσως και άλλες συσκευές μέσα στο σπίτι, η σιμ κάρτα, ο ανάδρομος ( :p ), τα πειράγματα που έχεις κάνει στην ρομ και κτλ κτλ κτλ

Θα σας πω για την δικιά μου γνώμη, έχω Βόντα, καινούργια σχετικά σιμ, είμαι ανάμεσα σε ψηλές πολυκατοικίες, είμαι ακόμα στην 6!

Όταν έχω στις ρυθμίσεις --> λειτουργία δικτύου 4G/3G/@G (auto) σε αρκετά σημεία του σπιτιού έχω ΜΙΑ γραμμή και όχι απλά έχω χαμένες κλήσεις, αλλά και δεν μπορώ να πάρω πουθενά. Πρέπει να πάω κοντά σε παράθυρο, να περιμένω κάνα 3λεπτο και μετά ΟΚ.

Όταν όμως ενεργοποιήσω μόνο 2G τότε πάω και στο πιο κουφό σημείο του σπιτιού, μέσα σε ντουλάπες κάτω από κρεβάτια, δίπλα στις κολώνες και κτλ κτλ και έχω ΦΟΥΛ σήμα με δυνατότητα κλήσεων ή εισερχομένων για πλάκα! Το έχω δοκιμάσει εξονυχιστικά αρκετές μέρες και είμαι ΚΑΘΕΤΟΣ πως είναι ακριβώς έτσι όπως το περιγράφω.

Οπότε το έχω γενικά σε 2g και όταν θέλω 4g απλά ενεργοποιώ δεδομένα και πειράζω την ρύθμιση δικτύου και μετά πάλι 2g όταν κλείνω δεδομένα!

Τραγικό να μην έχει διορθωθεί από την samsung με κάποιο update ώστε να μην παίζουμε την κολοκυθιά!

Συμφωνώ μαζί σου. Έτσι το δουλεύω και εγώ. Μονίμως σε 2g(και με τις προηγούμενες συσκευές που ειχα) και το γυρνάω σε 3g /4g μόνο όταν είμαι κάπου χωρίς wifi για να μπορώ να έχω ίντερνετ. Δεν νομίζω ότι είναι θέμα update της Samsung αλλά καθαρά θέμα δικτύου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο θέμα σε άλλο νήμα συσκευής δεν θυμάμαι να έχω συναντήσει. Κατι μου λέει πως έχει σχέση με αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω και γίναμε πειραματόζωα...

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όχι γιατί δεν ξέρεις αν έχει VoLTE ο συνομιλητής σου, πάντως η ακουστική είναι πεντακάθαρη

 

Θα γράψω μερικές παρατηρήσεις διαπιστώσεις σχετικά με το volte όταν κάνω κλήση και συνομιλητής μου είναι σε αυτοκίνητο το σηματάκι volte φεύγει όταν ο συνομιλητής μου διαπιστωμένα είναι συνδεδεμένος σε δίκτιο hifi το σηματάκι παραμένει στη θέση του

δεν ειμαι και ειδικός:)

Link to comment
Share on other sites

Προς τα παιδια που εχουν χαμενες κλησεις:

--->1. Factory Reset και φλασαρετε τη ρομ της χωρας της συσκευης ΧΩΡΙΣ να εχετε τη σιμ στη συσκευη

--->2. Factory Reset ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μετα το φλασαρισμα

--->3. Επιλογη δικτυου στο 2g/3g/4g και ξεμπερδεψατε..!!

2 μερες δεν εχω χασει κληση!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θεμα δικτυου δεν ειναι

Δε γινεται στη περιοχη που μενω ολοι οι δικοι μου να μη χάνουν κληση με cosmote παντα και εγω να χανω 10 κλησεις τη μερα απο εκει που δεν έχανα καμια

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ,δεν ειναι θεμα δικτυου, το ανεφερα και πριν μερικες μερες, οταν ειχα το s6 εχανα κλησεις, με το s7 edge δεν εχασα ουτε μια ,ιδια καρτα sim, ιδιο παροχο, ιδιο σπιτι και στην ιδια καφετερια
Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα τώρα με nougat (ελληνική rom, εγκατάσταση με Ota) και δεν έχω χάσει ούτε μια κλήση. Και φανταστείτε ταξιδεύω σε όλη την Ελλάδα οπότε το σήμα παρουσιάζει συνεχείς διακυμάνσεις. Ούτε με την 6 ειχα προβλημα. Το έχω μόνιμα σε 2G/3G όπως όλα μου τα κινητά. Πολύ περίεργο αυτό που σας συμβαίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα τώρα με nougat (ελληνική rom, εγκατάσταση με Ota) και δεν έχω χάσει ούτε μια κλήση. Και φανταστείτε ταξιδεύω σε όλη την Ελλάδα οπότε το σήμα παρουσιάζει συνεχείς διακυμάνσεις. Ούτε με την 6 ειχα προβλημα. Το έχω μόνιμα σε 2G/3G όπως όλα μου τα κινητά. Πολύ περίεργο αυτό που σας συμβαίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ τα ιδια. Γερμανική rom , εγκατάσταση OTA χωρίς sim (τυχαίο γεγονός ) hard reset μετα. 2g/3g και εναλλαγή όποτε χρειάζεται. Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ιδια. Γερμανική rom , εγκατάσταση OTA χωρίς sim (τυχαίο γεγονός ) hard reset μετα. 2g/3g και εναλλαγή όποτε χρειάζεται. Cosmote.

Α ναι. Ξέχασα να γράψω ότι κι εγώ με Cosmote είμαι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα factory reset μετά την αναβάθμιση σε nougat , με επαναφορά όλων των apps από το backup της samsung. Και 1η φορά βλέπω τέτοια στοιχεία χρησης στο 24% της μπαταριας.:

 

d14d5c2effa26ff048610d57e2c15ef9.jpg

 

Άκουσα φίλο από δω μέσα. Και όντως το κινητό πιο γρηγορο. Πιο σταθερο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας υπαρχει καμια ρυθμιση για το κινητο μας να συγχρονιστουν οι επαφες μας με τις εικονες του facebook ?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το γυρισα και εγγ 2G και η διαφορα τ8υλαχιστον στο σημα ειναι κατι παραπανω αο εμφανης...

Με 4G ει χα μια γραμμη,τωρα ειναι γεματη η μπαρα...Φυσικα μενω σε νησι με το σημα να εχει πολλες διακυμανσεις απο μερος σε μερος....

Εκτος απο χθες δεν θυμαμαι αλλη φορα να ειχα χαμενες κλησεις,αλλα στην δικια μου περιπτωση το αποδειδω στο σημα και οχι στην συσκευη...Και σημερα εχω να παω σε δυσκολες περιοχες απομακρισμενες,λογο δουλειας,θα το τσεκατω και θα ενημερωσω...

Και κατι αλλο,με την Nougat η μπαταρια εχει παρει τουλαχιστον ενα 20% πανω σε σχεση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...