Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καμία ουσιαστική διαφορά της ανάλυσης FHD με QHD;; καμία ίσως;

 

Και στα παιχνίδια και παντού εγώ κομπλέ τρέχω με FHD και προφανώς θα έχουμε και καλύτερη μπαταρία....;;;;;

 

Δε νομίζω να μπορούμε με το μάτι να πιάσουμε τη διαφορά σε ένα τέτοιο μέγεθος οθόνης.

Edited by DjTony
Djtony
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καμία ουσιαστική διαφορά της ανάλυσης FHD με QHD;; καμία ίσως;

 

Και στα παιχνίδια και παντού εγώ κομπλέ τρέχω με FHD και προφανώς θα έχουμε και καλύτερη μπαταρία....;;;;;

 

Δε νομίζω να μπορούμε με το μάτι να πιάσουμε τη διαφορά σε ένα τέτοιο μέγεθος οθόνης.

είναι μικρή η διαφορά, τόση που δεν γίνεται αντιληπτή.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πιο σημαντικο ειναι να δουμε αν θα υπαρξει βελτιωση στη διαρκεια μπαταριας

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει χίλια τα εκατό βελτίωση πάντως... Είμαι 80% με 4 ώρες χρήσης και 1:45 ώρες οθόνης.... Το στήνω από την αρχή και τα πάει περίφημα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με ασύρματη σύνδεση στο σπίτι και φωτεινότητα στη μέση, έχω αυτά από χθες!!! Σίγουρα Καλύτερα απ ότι με 6.0.1 που είχα θέματα εγώ 42ebffa93ad49101f6d34232f72dd2c8.jpg

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια εχω την Κυπριακη ROM μπορω να βαλω πανω την UK με τον σωστο τροπο φυσικα με ολα τα αρχεια μεσα στο odin ή θα χω καποιο θεμα με αλλαγη rom και χωρας ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια εχω την Κυπριακη ROM μπορω να βαλω πανω την UK με τον σωστο τροπο φυσικα με ολα τα αρχεια μεσα στο odin ή θα χω καποιο θεμα με αλλαγη rom και χωρας ;

Μπορείς. Βρήκα κι άλλο αρνητικό στην 7.0. Όταν είσαι σε lockscreen δεν κλείνουν τα δεδομένα από τη μπάρα συντομεύσεων, μεγάλο φάουλ για εμένα

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Βρήκα κι άλλο αρνητικό στην 7.0. Όταν είσαι σε lockscreen δεν κλείνουν τα δεδομένα από τη μπάρα συντομεύσεων, μεγάλο φάουλ για εμένα

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Flashάρουμε και μπαινουμε στο downloading mode κανονικα οπως και με το Νοτε 4 να υποθεσω και μετα κανουμε wipe cache-wipe factory reset ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Βρήκα κι άλλο αρνητικό στην 7.0. Όταν είσαι σε lockscreen δεν κλείνουν τα δεδομένα από τη μπάρα συντομεύσεων, μεγάλο φάουλ για εμένα

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Αν και δε το κάνω ποτέ, γιατί τα έχω πάντα ανοιχτά, εμένα κλείνουν. Το δοκίμασα από περιέργεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και εγώ έκανα μόλις καθαρό στήσιμο και όλα καλα. Μ'αρέσει μέχρι στιγμής η καινούργια ρομ. Μια ερώτηση μόνο για κάτι που δε με βολεύει προσωπικα. Ξέρετε αν όταν ανοίγω μια εφαρμογή από έναν φάκελο αν μετα όταν βγαίνω από την εφαρμογή μπορεί να πηγαίνει απευθείας στην αρχική οθόνη όπως γινόταν πάντα και όχι πάλι πίσω στον φάκελο όπως γίνεται πλεον; ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Flashάρουμε και μπαινουμε στο downloading mode κανονικα οπως και με το Νοτε 4 να υποθεσω και μετα κανουμε wipe cache-wipe factory reset ;

Ναι ακριβώς!! Αν και τα φακτορι ρεσετ τ κάνεις πριν την αναβάθμιση, πιστεύω αυτό εννοείς

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και δε το κάνω ποτέ, γιατί τα έχω πάντα ανοιχτά, εμένα κλείνουν. Το δοκίμασα από περιέργεια...

Μήπως ρε συ το έχεις χωρίς κωδικό; εγώ έχω αποτύπωμα και δεν κλείνει :(

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

αν έχει απαντηθεί ζητώ συγνώμη..

 

μετα απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εαν βάλω τα 7, κάνει αυτόματα restore εφαρμογών? τα data των εφαρμογών? αρχεία κλήσεων και μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα πηγα να βγαλω βιντεο με εμφανιζε αυτο το παραδοξο..

https://drive.google.com/file/d/0B63QpWziH7DaNEJLa1BWdEthUlU/view?usp=sharing

ενω μολις εστιασε στο ταμπλο σταματησε

https://drive.google.com/file/d/0B63QpWziH7Dack9Mc0I2akVWV3c/view?usp=sharing

λετε λογο dual pixel ??

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατεβηκε η Αγγλικη BTU 7.0

Χρειαζομαι μια βοηθεια.Θελω να να αλλαξω μια και καλη σε αγγλικη ρομ.Εχω παρει το κινητο απο skroutz εβαλα το phone info και εχει μεσα :

CSC COUNTRY :HUNGURY/HU

CSC VERSION:G930F0XX1BPH1

BOOTLOADER VERSION:G930FXXU1BPLB

PDA VERSION:G930FXXU1BPLB

BASEBAND VERSION:G930FXXU1BPJJ

 

Και εδω το αρχειακι zip που κατεβασα

https://postimg.org/image/5vm46ih9j/

 

Ερωτημα,απο τα αρχεια που εχει μεσα η BTU πρεπει να τα περασω ολα?και αν ναι που μπαινει το καθενα στο odin?

 

Υ.Γ.Εχω ξαναφλασαρει root αλλα εδω εχει πιο πολλα αρχεια και εχω μπερδευτει λιγο

Edited by giannhsst
Link to comment
Share on other sites

Θα ενωσεις με καλωδιο το κινητο στον υπολογιστη σου να περασει drivers.Αν το εχεις ξανακανει προσπερασε αυτο βημα.

Ανοιξε το Odin 3 να σιγουρεψεις οτι το βλεπει.Θα δεις ενα μπλε κουτακι καπου πανω αριστερα.

Αν δεν το βλεπει κλεισε μια το κινητο και περιμενε να περασει drivers.Μολις το δει εισαι ετοιμος.

Ξεσυνδεσε το κινητο.

Κλεινεις το κινητο και το βαζεις σε download mode(με κλειστο κινητο πατας ταυτοχρονα το power button,το home button και το volume down.Πατημενα μεχρι να μπει σε download mode.Μετα πατας το volume up που σου λεει για να συνεχισεις )

Στο Odin ,στο AP θα βαλεις το αρχειακι που κατεβασες και ξεκιναει με AP(εδω συνηθως κολλαει λιγο αλλα εσυ περιμενε)

Στο BL το αρχειακι που ξεκιναει με BL

Στο CP το αρχειακι που ξεκιναει με CP

Και στο CSC το αρχειακι που ξεκιναει με CSC_OXA

Πατας start να αρχισει και περιμενεις να φλασαρει.Μολις το μπλε κουτακι γινει πρασινο και γραψει PASS,τελειωσες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να κατεβασουμε την αγγλικη απο το να περιμενουμε να βγει καποια στιγμη η ελληνικη; χανεται εγγυηση αν βαλω αγγλικη;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να κατεβασουμε την αγγλικη απο το να περιμενουμε να βγει καποια στιγμη η ελληνικη; χανεται εγγυηση αν βαλω αγγλικη;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν αξίζει αυτό θα κρίνεις εσύ. Με την mm μια χαρά είναι η συσκευή, με τη nugat λίγο καλύτερη. Βασικά με το πόσο υπομονή έχεις θα κρίνεις. Εγώ πχ πέρασα απο τη 1η beta γιατί είμαι ολίγον ανυπόμονος.

όχι, δε χάνεται η εγγύηση (πρέπει να έχει χωρίσει τη προηγούμενη, να έχει χάσει η ομάδα του και να μη πέτυχε και η μπεσαμέλ του υπαλλήλου για να σου κάνει θέμα επειδή θα έχεις περάσει άλλης χώρας επίσημο firmware).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα ενωσεις με καλωδιο το κινητο στον υπολογιστη σου να περασει drivers.Αν το εχεις ξανακανει προσπερασε αυτο βημα.

Ανοιξε το Odin 3 να σιγουρεψεις οτι το βλεπει.Θα δεις ενα μπλε κουτακι καπου πανω αριστερα.

Αν δεν το βλεπει κλεισε μια το κινητο και περιμενε να περασει drivers.Μολις το δει εισαι ετοιμος.

Ξεσυνδεσε το κινητο.

Κλεινεις το κινητο και το βαζεις σε download mode(με κλειστο κινητο πατας ταυτοχρονα το power button,το home button και το volume down.Πατημενα μεχρι να μπει σε download mode.Μετα πατας το volume up που σου λεει για να συνεχισεις )

Στο Odin ,στο AP θα βαλεις το αρχειακι που κατεβασες και ξεκιναει με AP(εδω συνηθως κολλαει λιγο αλλα εσυ περιμενε)

Στο BL το αρχειακι που ξεκιναει με BL

Στο CP το αρχειακι που ξεκιναει με CP

Και στο CSC το αρχειακι που ξεκιναει με CSC_OXA

Πατας start να αρχισει και περιμενεις να φλασαρει.Μολις το μπλε κουτακι γινει πρασινο και γραψει PASS,τελειωσες.

 

To HΟΜΕ_CSC τι το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Βρήκα κι άλλο αρνητικό στην 7.0. Όταν είσαι σε lockscreen δεν κλείνουν τα δεδομένα από τη μπάρα συντομεύσεων, μεγάλο φάουλ για εμένα

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Μόλις διαπίστωσα ότι αυτό που λες ισχύει στην 6. Μου φαίνεται απίστευτο που η Samsung άφησε τέτοια τρύπα ασφαλείας. Τα quick toggles δεν πρέπει καν να εμφανίζονται όταν υπάρχει κλείδωμα οθόνης, ή τουλάχιστον αν εμφανίζονται να μη μπορείς να κάνεις καμία αλλαγή αν δε βάλεις κωδικό (είναι πρόβλημα του android νομίζω, but still, έπρεπε η Samsung σαν vendor να το φτιάξει στα δικά της).

 

Έτσι όπως είναι τώρα στην 6, βουτάω ένα S7, το βάζω σε airplane mode και άντε εντόπισέ το εσύ, πραγματικά τραβάω τα μαλλιά μου, δε το είχα καν τσεκάρει γιατί δε μπορούσα να φανταστώ ότι θα τους ξέφευγε κάτι τόσο χαζό.

Edited by Angmar
Link to comment
Share on other sites

To HΟΜΕ_CSC τι το κανω?

Τιποτα.Κρατα το για ενθυμιο :p

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Θα ενωσεις με καλωδιο το κινητο στον υπολογιστη σου να περασει drivers.Αν το εχεις ξανακανει προσπερασε αυτο βημα.

Ανοιξε το Odin 3 να σιγουρεψεις οτι το βλεπει.Θα δεις ενα μπλε κουτακι καπου πανω αριστερα.

Αν δεν το βλεπει κλεισε μια το κινητο και περιμενε να περασει drivers.Μολις το δει εισαι ετοιμος.

Ξεσυνδεσε το κινητο.

Κλεινεις το κινητο και το βαζεις σε download mode(με κλειστο κινητο πατας ταυτοχρονα το power button,το home button και το volume down.Πατημενα μεχρι να μπει σε download mode.Μετα πατας το volume up που σου λεει για να συνεχισεις )

Στο Odin ,στο AP θα βαλεις το αρχειακι που κατεβασες και ξεκιναει με AP(εδω συνηθως κολλαει λιγο αλλα εσυ περιμενε)

Στο BL το αρχειακι που ξεκιναει με BL

Στο CP το αρχειακι που ξεκιναει με CP

Και στο CSC το αρχειακι που ξεκιναει με CSC_OXA

Πατας start να αρχισει και περιμενεις να φλασαρει.Μολις το μπλε κουτακι γινει πρασινο και γραψει PASS,τελειωσες.

με αυτη τη διαδικασια σβηνονται τα παντα απο μεσα αν η προηγουμενη ρομ ειναι αλλη χωρας;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη διαδικασια σβηνονται τα παντα απο μεσα αν η προηγουμενη ρομ ειναι αλλη χωρας;

Οτι χωρα και να ναι σβηνονται τα παντα ναι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι αυτό που λες ισχύει στην 6. Μου φαίνεται απίστευτο που η Samsung άφησε τέτοια τρύπα ασφαλείας. Τα quick toggles δεν πρέπει καν να εμφανίζονται όταν υπάρχει κλείδωμα οθόνης, ή τουλάχιστον αν εμφανίζονται να μη μπορείς να κάνεις καμία αλλαγή αν δε βάλεις κωδικό (είναι πρόβλημα του android νομίζω, but still, έπρεπε η Samsung σαν vendor να το φτιάξει στα δικά της).

 

Έτσι όπως είναι τώρα στην 6, βουτάω ένα S7, το βάζω σε airplane mode και άντε εντόπισέ το εσύ, πραγματικά τραβάω τα μαλλιά μου, δε το είχα καν τσεκάρει γιατί δε μπορούσα να φανταστώ ότι θα τους ξέφευγε κάτι τόσο χαζό.

Απ το να ξεκλειδώσεις την συσκευή μόνο και μόνο για να βάλεις το κινητό σου πχ αθόρυβο, προφανώς είναι πιο βολικό ν το κάνεις στην lockscreen... Όσο για τη λειτουργία πτήσης, ε και να το βάλεις τι θα γίνει; αν στο κλέψει ο άλλος το κάνει μια επαναφορά μέσω recovery και έτοιμο

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...