Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν σου έρθει ειδοποίηση σβήνει η οθόνη από μόνη της ή ούτε εκεί;

 

Sent from my galaxy s7 gold

 

οχι ουτε εκει μενει αναμενη συνεχεια.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !!

 

Έχει κάποιος να μου προτείνει μια πολύ λεπτή θήκη αλλά σκληρή ;; γύρισα όλα τα μαγαζία και δεν βρήκα πουθενά ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

 

Έχει κάποιος να μου προτείνει μια πολύ λεπτή θήκη αλλά σκληρή ;; γύρισα όλα τα μαγαζία και δεν βρήκα πουθενά ..

Δωσε μας για παραδειγμα σαν τι θηκη θελεις. Εγω για παραδιγμα εχω Spigen liquid crystal και spigen gold neo hybrid .

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι ουτε εκει μενει αναμενη συνεχεια.....

 

Τοτε εχεις μεγαλο χρονο αυτοματου σβησιματος οθονης. Ρυθμισεις, εμφανιση, ληξη χρονικου οριου οθονης, βαλτο κανα 30 δευτερολεπτα και εισαι τζετ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω κάποιο Theme στο S7 μου, αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή της samsung "Θέματα" από τις ρυθμίσεις, η εφαρμογή μου ζητάει πρόσβαση στις επαφές, κάτι που δεν θέλω να δώσω.

 

Ερώτηση πρώτη, υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω (χωρίς root) κάποιο θέμα χωρίς αυτή την εφαρμογή;

 

Ερώτηση δεύτερη, γιατί θέλει πρόσβαση στις επαφές μου;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω κάποιο Theme στο S7 μου, αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή της samsung "Θέματα" από τις ρυθμίσεις, η εφαρμογή μου ζητάει πρόσβαση στις επαφές, κάτι που δεν θέλω να δώσω.

 

Ερώτηση πρώτη, υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω (χωρίς root) κάποιο θέμα χωρίς αυτή την εφαρμογή;

 

Ερώτηση δεύτερη, γιατί θέλει πρόσβαση στις επαφές μου;

 

Ευχαριστώ!

Για να αλλάξει το περιβάλλον και στο μενού επαφές, αλλιώς θα είναι άσπρες οι επαφές και χρυσό όλο το άλλο μενού για παράδειγμα.

 

Sent from my galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Τοτε εχεις μεγαλο χρονο αυτοματου σβησιματος οθονης. Ρυθμισεις, εμφανιση, ληξη χρονικου οριου οθονης, βαλτο κανα 30 δευτερολεπτα και εισαι τζετ

 

Δυστηχως δεν ειναι αυτο στο 1 λεπτο το ειχα αλλα το τηλεφωνο μενει ανοιχτο μεχρι να αδιασει η μπαταρια αν δεν βγω απο το βαιμπερ μετα που θα διαβασω το μυνημα................. κατι αλλο ειναι αλλα τι μπορει? σκευτομαι μηπως ειναι byg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω κάποιο Theme στο S7 μου, αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή της samsung "Θέματα" από τις ρυθμίσεις, η εφαρμογή μου ζητάει πρόσβαση στις επαφές, κάτι που δεν θέλω να δώσω.

 

Ερώτηση πρώτη, υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω (χωρίς root) κάποιο θέμα χωρίς αυτή την εφαρμογή;

 

Ερώτηση δεύτερη, γιατί θέλει πρόσβαση στις επαφές μου;

 

Ευχαριστώ!

 

δυστυχώς η συγκεκριμένη εφαρμογή θέλει full πρόσβαση στη συσκευή (imei/account) και για να έχει πλήρη πρόσβαση είναι απαραίτητο και οι επαφές! κάποιες εφαρμογές ζητάνε πρόσβαση στις επαφές μόνο για έλεγχο του license!!! (αγορασμένη εφαρμογη)

 

αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δώσεις τα permission που ζητάει να πάρεις/κατεβάσεις ότι θες και μετά να το κλείσεις = settings - privacy & safety - all permissions, άρα όχι δε μπορείς να βάλεις θέμα χωρίς το theme store (χωρίς ρουτ)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν ειναι αυτο στο 1 λεπτο το ειχα αλλα το τηλεφωνο μενει ανοιχτο μεχρι να αδιασει η μπαταρια αν δεν βγω απο το βαιμπερ μετα που θα διαβασω το μυνημα................. κατι αλλο ειναι αλλα τι μπορει? σκευτομαι μηπως ειναι byg

 

Κανε μια επαναφορα του κινητου να στανιαρει, παντα με επαναφορα στρωνει, ισως κατι πηγε λαθος στην εγκατασταση της ρομ, ποτε δε ξερεις. Αλλιως για αρχη σβησε και ξανα περνα το viber ισως φταιει η εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν ειναι αυτο στο 1 λεπτο το ειχα αλλα το τηλεφωνο μενει ανοιχτο μεχρι να αδιασει η μπαταρια αν δεν βγω απο το βαιμπερ μετα που θα διαβασω το μυνημα................. κατι αλλο ειναι αλλα τι μπορει? σκευτομαι μηπως ειναι byg

Αν όταν είσαι στο facebook πχ και το αφήσεις το τηλέφωνο στην άκρη χωρίς να βγεις από την εφαρμογή σβήνει η οθόνη η όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει την 7 και ενδιαφέρεται προστέθηκαν 3 θέματα που δουλεύουν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αν όταν είσαι στο facebook πχ και το αφήσεις το τηλέφωνο στην άκρη χωρίς να βγεις από την εφαρμογή σβήνει η οθόνη η όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ειμαι στο facebook και αφησω το τηλεφωνο στην ακρη ναι η οθονη σβηνει στο χρονικο οριο που εχω ορισει (30 δευτερολεπτα) αν κανω το ιδιο στο μεσανγερ ομως η στο βαιμπερ η οθονη μενει ανοιχτη δεν ξερω ποσο το εχω αφησει μεχρι 5 λεπτα και δεν εχει κλεισει !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι στο facebook και αφησω το τηλεφωνο στην ακρη ναι η οθονη σβηνει στο χρονικο οριο που εχω ορισει (30 δευτερολεπτα) αν κανω το ιδιο στο μεσανγερ ομως η στο βαιμπερ η οθονη μενει ανοιχτη δεν ξερω ποσο το εχω αφησει μεχρι 5 λεπτα και δεν εχει κλεισει !!!!!!!!!!!!!!!!

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ αλλά μου το δημιουργούσε μια εφαρμογή που είχα για να σβήνει η οθόνη αλλά το έκανε γενικότερα και όχι σε συγκεκριμένες εφαρμογές. Δοκίμασες να απεγκαταστησεις και να εγκαταστησεις ξανά το βαιπερ και το μεσεντζερ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες φορες και ειδικα σε οταν κλαλω σταθερα τηλεφωνα η οταν ακουω μηνυμτα απο τον τηλεφωνητη το ακουστικο μου τριζει καπως.ενω η καθαροτητα της κλησης ειναι αψογη.κανει ενα σπαστκο τριξιμο.εχει αναφερθει παρομοιο προβλημα...η ειναι απλα η ιδεα μου?? :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες φορες και ειδικα σε οταν κλαλω σταθερα τηλεφωνα η οταν ακουω μηνυμτα απο τον τηλεφωνητη το ακουστικο μου τριζει καπως.ενω η καθαροτητα της κλησης ειναι αψογη.κανει ενα σπαστκο τριξιμο.εχει αναφερθει παρομοιο προβλημα...η ειναι απλα η ιδεα μου?? :confused:

Το παθαίνω και εγω.. παρολα αυτα η ποιοτητα ηχου στην κληση ειναι αψογη.. δοκιμασα και το τεστ για το ακουστικό απο το κρυφο μενου και δεν δειχνει να εχει κανενα θεμα..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το παθαίνω και εγω.. παρολα αυτα η ποιοτητα ηχου στην κληση ειναι αψογη.. δοκιμασα και το τεστ για το ακουστικό απο το κρυφο μενου και δεν δειχνει να εχει κανενα θεμα..

και γω το δοκιμασα.και καπου καπου..το κανει.σημερα μιλησα viber γυρω στην μιση ωρα και ηταν μια χαρα.αρα ειναι γενικοτερο το προβλημα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πριν 3 μέρες πήρα το Samsung Galaxy S7 και σήμερα έχει απενεργοποιηθεί τρεις φορές και για να επανακινήσει δεν γίνεται με το power button αλλά με συνδιασμό power & volume down.Όλες τις φορές το είχα στην τσέπη και θεωρώ αδύνατο να πατήθηκε ακούσια κάποιο κουμπί.Έχει κανείς άποψη????

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά μετά από πολλές ανεπιτυχείς προσπάθειες(factory reset,emergency firmware recovery και διάφορα άλλα που διάβασα) δεν κατάφερα να διορθώσω το πρόβλημα.Στις 12/12 το πήγα στην smart tech και μετά από δύο μέρες το πήρα με καινούρια πλακέτα.Ας ελπίσουμε ότι το πρόβλημα επιλύθηκε και δεν θα με απασχολήσει ξανά.....Θεώρησα καλό να γράψω την εμπειρία μου αφενός για να βοηθήσω κάποιον που μπορεί να αντιμετωπίζει το ίδιο αλλά και γιατί μου έκανε εντύπωση η άμεση ανταπόκριση του service.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και γω το δοκιμασα.και καπου καπου..το κανει.σημερα μιλησα viber γυρω στην μιση ωρα και ηταν μια χαρα.αρα ειναι γενικοτερο το προβλημα.:cool:

Ακουγεται σε συγκεκριμενο τονο, οταν καλεις καποιους αριθμους.. αναλογα την εταιρια κανει διαφορετικο τονο σε ορισμένους αριθμους.. δεν ειναι θεμα, μαλλον ετσι ειναι η αποκριση του ηχειου στην συχνοτητα αυτη

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε μια αναβάθμιση 238 mb!

έχει έρθει σε άλλον?

φοράω αγγλική ρομ.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε μια αναβάθμιση 238 mb!

έχει έρθει σε άλλον?

φοράω αγγλική ρομ.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι το security patch μηνος Δεκεμβριου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω κατι και δε μπορω να το βρω επειδη εκανα επαναφορα και δε θυμαμαι που ειναι. Οταν ανοιγω πχ ενα βιντεο απο την συλλογη, και μου βγαζει να διαλεξω με ποια εφαρμογη θα ανοιξει, πχ bsplayer/mxplayer κλπ, καπου ειχα βρει ρυθμιση να με ρωταει συνεχεια και αν θελω να το βαζω μονιμα μια προτιμηση, ενω το προεπιλεγμενο ηταν οποια εφαρμογη πατουσες να ανοιξει, γινοταν αυτοματα προεπιλογη. Που μπορω να το βρω αυτο;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω κατι και δε μπορω να το βρω επειδη εκανα επαναφορα και δε θυμαμαι που ειναι. Οταν ανοιγω πχ ενα βιντεο απο την συλλογη, και μου βγαζει να διαλεξω με ποια εφαρμογη θα ανοιξει, πχ bsplayer/mxplayer κλπ, καπου ειχα βρει ρυθμιση να με ρωταει συνεχεια και αν θελω να το βαζω μονιμα μια προτιμηση, ενω το προεπιλεγμενο ηταν οποια εφαρμογη πατουσες να ανοιξει, γινοταν αυτοματα προεπιλογη. Που μπορω να το βρω αυτο;;

 

settings - applications - default applications.

Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται σε συγκεκριμενο τονο, οταν καλεις καποιους αριθμους.. αναλογα την εταιρια κανει διαφορετικο τονο σε ορισμένους αριθμους.. δεν ειναι θεμα, μαλλον ετσι ειναι η αποκριση του ηχειου στην συχνοτητα αυτη

ναι κατι τετοιο θα ειναι μαλλον...ενα τσικ..τσικ..κανει σαν να τριζει.ενταξει..εφοσον με διαβεβαιωσατε οτι δεν υπαρχει προβλημα...θα το κρατησω..ηδη μου λειπει πολυ η καραθοτητα ομιλιας που ειχα με το iphone.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς ανεξήγητα μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας όταν είναι ανοικτό το bluetooth?

το είχα ανοικτό για 1-2 ώρες και στη χρήση της μπαταρίας μου γράφει ότι ήταν ανοικτό 18 μέρες :blink:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...