Jump to content

Επιλογη συσκευης αναμεσα σε s7 και iphone 6s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες όπως λέει και ο τίτλος είμαι ανάμεσα στα δύο αυτά κινητά . Σκοπός μου είναι να με βοηθήσετε να επιλέξω γιατί πραγματικά δεν μπορώ να αποφασίσω .
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όπως λέει και ο τίτλος είμαι ανάμεσα στα δύο αυτά κινητά . Σκοπός μου είναι να με βοηθήσετε να επιλέξω γιατί πραγματικά δεν μπορώ να αποφασίσω .

 

Μήπως να έλεγες και το τι θέλεις να έχει η νέα συσκευή και το τι χρήση κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Eνοειται το s7

 

+1 κάντο και προπαραγγελια να πάρεις το vr δώρο.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

τα παιρνεις τζαμπε?επιδοτηση κλπ?

θα τα μεταπωλησεις αργοτερα?

αν οχι ποσο θα τα κρατησεις,

 

εγω γελαω με την μπαταρια του 6ς..

 

στο 6 μου την αλλαξα...

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις iPad,Mac,ηχοσύστημα με AirPlay, ή οτιδήποτε άλλο ρε παιδί μου που να έχει αλληλεπίδραση μεταξύ των iOS και OS X, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις iPhone έναντι του S7
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που λέτε όμως s7 τόσο σίγουρα χωρίς καν να έχουν βγει πλήρη reviews.

Προσωπικά θα περίμενα λίγο να δω πως τα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει η μεταπωληση τοτε iphone σιγουρα, απο κει και περα εξαρταται και γιατι το θες.

Στο iphone θα εχεις μια αριστη υποστηριξη ,περα απο τη μεταπωλητικη αξια θα εχεις και συχνες αναβαθμισεις στο λειτουργικο σου κατι που το samsung δεν εχει.

Απο την αλλη αν εισαι τυπος drag and drop με αρχεια στο κινητο χωρις να εχεις καποια οργανωση στο πισι σου μεσω itunes τοτε το samsung θα σε βολεψει καλυτερα.

Και τα δυο θα σε βολεψουν σαν δυνατοτητες με το iphone να εχει ενα πιο απροβληματιστο λογισμικο με ταχυτατη και σταθερη αποδοση με την παροδο του χρονου.

Απο κει και περα εξαρταται πια η πραγματικη χρηση που κανεις με το τηλεφωνο σου για να επιλεξεις και καταλληλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

να πως θα το λυσουμε

 

παιρνεις 7 μου το φερνεις 1 μηνα

να σιγουρευτω οτι θα σου κανει και ,μετα

σεταρισμενο πια καλα ΚΑ΄ΛΑαα

 

στο δινω να το χαρεις!χαχα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά δεν μπόρεσα να αποφασίσω . Μου αρέσει σαν design το iphone 6s αλλά η αλήθεια σε προηγούμενα iphone που είχα το iTunes με κούρασε.Η samsung έχει μέταλλο και γυαλί και δεν έχει πρόβλημα πλέον στη ram. Απλώς διάβασα ότι έχει ένα θέμα με το bloatware . Τώρα σαν συνολική εικόνα ποιο να προτιμήσω ??Απο apple συσκευές έχω ένα ipad 2 ..Το ποσό κατά ένα μεγάλο μέρος καλύπτεται από επιδότηση . Το κινητό συνήθως το αλλάζω κάθε 1 -1,5 χρόνο. Μπορείτε να με βοηθήσετε ποιο θα επιλεγατε??
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά δεν μπόρεσα να αποφασίσω . Μου αρέσει σαν design το iphone 6s αλλά η αλήθεια σε προηγούμενα iphone που είχα το iTunes με κούρασε.Η samsung έχει μέταλλο και γυαλί και δεν έχει πρόβλημα πλέον στη ram. Απλώς διάβασα ότι έχει ένα θέμα με το bloatware . Τώρα σαν συνολική εικόνα ποιο να προτιμήσω ??Απο apple συσκευές έχω ένα ipad 2 ..Το ποσό κατά ένα μεγάλο μέρος καλύπτεται από επιδότηση . Το κινητό συνήθως το αλλάζω κάθε 1 -1,5 χρόνο. Μπορείτε να με βοηθήσετε ποιο θα επιλεγατε??

 

Ακόμα χρήστες δεν το έχουν πάρει για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα για το bloat και γενικά πως συμπεριφέρεται η συσκευή. Εγώ θα πήγαινα στο s7 λόγω λογισμικού μιας και ήδη έχω συνηθίσει το android και τις λειτουργίες/ευκολίες του. Με το s7 σίγουρα θα έχεις καλύτερη αυτονομία, μεγαλύτερο χώρο αποθήκευσης ο οποίος και επεκτείνεται πια συν την αδιαβροχοποίηση. Επίσης μάλλον και σε κάμερα θα είναι αρκετά καλύτερο του 6s.

 

Με το 6s από την άλλη παίρνεις μια συσκευή με υποστήριξη (που όμως με ένα χρόνο που τις κρατάς δεν είναι και ιδιαίτερα μεγάλο συν), πολύ καλή συμπεριφορά και κυρίως πολύ καλύτερη μεταπώληση σε περίπτωση που τις πουλάς τις συσκευές σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επέλεγα το S7 καθαρά από θέμα hardware. Και δεν εννοώ επεξεργαστή, ram και τέτοια (που και αυτά είναι κορυφαία). Εννοώ αδιαβροχοποίηση, μεγάλη μπαταρία, super amoled, κάμερα, micro sd.

Βέβαια και από software πάλι στο S7 θα πήγαινα λόγω android και στην ευκολία που έχει σε μεταφορές αρχείων και διαχείρηση εσωτερικής και εξωτερικής μνήμης.

Όλα αυτά βέβαια στην περίπτωση που δεν θα συνδυαστεί με υπολογιστές mac όπως και στην δική σου περίπτωση.

Και για να στο κάνω πιο εύκολο, διάλεξε λειτουργικό που προτιμάς (iOS vs Android-Touchwiz) και αμέσως διάλεξες και το κινητό που θα πάρεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και το bendgate και.οι ευσπαστες οθονες στο 6s..

 

Μην πει κανείς τπτ εδω ε! 110 ευρω νεα οθονη και το χω καμποσο bended χαχ!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μια σμαρτ συσκευή δεν κρίνεται μόνο αν φοράει επεξεργαστή χρονισμένο πιο υψηλά αλλά από τις επιδόσεις της σε πραγματικές συνθήκες, την εμφάνιση και τη χρηστικότητα της. Έχω το iphone 5 τέσσερα χρόνια, όταν βγήκε η Samsung έλεγε ότι "the next big thing is already here" και μιλούσε για το S3. Το iphone 5 σήμερα είναι πλήρως λειτουργικό και όμορφο. Το S3 έχει σταματήσει εδώ και καιρό να παίρνει ενημερώσεις. Βεβαίως τα android και τα σάμσουνγκ έχουν πια βελτιωθεί. Ωστόσο οι συσκευές της Apple έχουν αποδείξει ότι αντέχουν στο χρόνο, διατηρούν την αξία τους μεγαλύτερο διάστημα. Τώρα η αγορά βρίσκεται σε κορεσμό και δεν χρειάζεται να αλλάζεις κινητό τόσο συχνά οπότε όποια επιλογή και αν κάνεις μπορεί να σου κρατήσει παρέα αρκετό καιρό. Διάλεξε αυτό που σου αρέσει πιο πολύ. Μια συσκευή μπορεί να είναι τόσο καλή όσο επιτρέπει το λειτουργικό της, οπότε εγώ θα προτιμούσα σε καθε περίπτωση το ios. Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά.
Link to comment
Share on other sites

Μια σμαρτ συσκευή δεν κρίνεται μόνο αν φοράει επεξεργαστή χρονισμένο πιο υψηλά αλλά από τις επιδόσεις της σε πραγματικές συνθήκες, την εμφάνιση και τη χρηστικότητα της. Έχω το iphone 5 τέσσερα χρόνια, όταν βγήκε η Samsung έλεγε ότι "the next big thing is already here" και μιλούσε για το S3. Το iphone 5 σήμερα είναι πλήρως λειτουργικό και όμορφο. Το S3 έχει σταματήσει εδώ και καιρό να παίρνει ενημερώσεις. Βεβαίως τα android και τα σάμσουνγκ έχουν πια βελτιωθεί. Ωστόσο οι συσκευές της Apple έχουν αποδείξει ότι αντέχουν στο χρόνο, διατηρούν την αξία τους μεγαλύτερο διάστημα. Τώρα η αγορά βρίσκεται σε κορεσμό και δεν χρειάζεται να αλλάζεις κινητό τόσο συχνά οπότε όποια επιλογή και αν κάνεις μπορεί να σου κρατήσει παρέα αρκετό καιρό. Διάλεξε αυτό που σου αρέσει πιο πολύ. Μια συσκευή μπορεί να είναι τόσο καλή όσο επιτρέπει το λειτουργικό της, οπότε εγώ θα προτιμούσα σε καθε περίπτωση το ios. Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά.

Πολυ σωστος,αν ειδικα το κριτηριο του ειναι να την κρατησει για αρκετο χρονικο διαστημα τοτε iphone.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...