Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι

 

Δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς να αλλάξεις τίποτα.

 

κατα πασα πιθανοτητα αν ολα ειναι οκ και δν επηρεαζει την καθημερινη μου χρηση δε θα χρειστει να αλλαξω αλλα αν βαλω global stable μετα παλι θα μπορω να περασω αλλη ρομ με ελληνικα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κατα πασα πιθανοτητα αν ολα ειναι οκ και δν επηρεαζει την καθημερινη μου χρηση δε θα χρειστει να αλλαξω αλλα αν βαλω global stable μετα παλι θα μπορω να περασω αλλη ρομ με ελληνικα ετσι;

 

Για να μήν μπλέκεις μιας και δεν γνωρίζεις απο αλλαγές ρομ περνάς μιά miui8 global stable ή beta( εδω έχεις και ελληνικά κανονικά) για να σου έρχονται οι ενημερώσεις μέσω ΟΤΑ . Τον επόμενο μήνα μάλλον θά έχει ελληνικά και η stable.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Για να μήν μπλέκεις μιας και δεν γνωρίζεις απο αλλαγές ρομ περνάς μιά miui8 global stable ή beta( εδω έχεις και ελληνικά κανονικά) για να σου έρχονται οι ενημερώσεις μέσω ΟΤΑ . Τον επόμενο μήνα μάλλον θά έχει ελληνικά και η stable.

 

οκ φιλος τνχ....να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Το 64αρι τι το εκανες; Το 128 ποιο καλό καλόριζικό.

 

Το 64αρι το πούλησα

Πήρα μετά ένα oneplus 3

Αλλά δεν μπορώ να βολευτω τις 5.5" μετά από 3-4 μέρες θέλω πιο μικρό

Και έτσι ήρθα πάλι πίσω !!!

4η φορά σε μι5!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το 64αρι το πούλησα

Πήρα μετά ένα oneplus 3

Αλλά δεν μπορώ να βολευτω τις 5.5" μετά από 3-4 μέρες θέλω πιο μικρό

Και έτσι ήρθα πάλι πίσω !!!

4η φορά σε μι5!!!!

Συγκριτικά με το Oneplus 3 (πέρα από το μέγεθος) πως το βλέπεις το Mi5 Pro; Μπαταρία, κάμερα, αίσθηση;

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Το 64αρι το πούλησα

Πήρα μετά ένα oneplus 3

Αλλά δεν μπορώ να βολευτω τις 5.5" μετά από 3-4 μέρες θέλω πιο μικρό

Και έτσι ήρθα πάλι πίσω !!!

4η φορά σε μι5!!!!

 

Καλοριζικο λοιπόν και τώρα εχεις το mi5 pro;το one plus3 πως σου φάνηκε;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους φιλους. Δεν με θελει εμενα μαλλον γιατι εκεανα εδω για 3 μερες την παραγγελια απο το vickmall και την αλλη μου ειπαν οτι το μαυρο γενικα δεν το εχουν σε αποθεμα παρολλο που οταν το αγορασα εγραφε οτι ειναι σε stock !!!

 

Toυς ειπα απο χτες 2 φορες και σημερα το πρωι αλλη μια να μου κανουν refund για να το ψαξω απο αλλου και αν μεχρι το μεσημερι δεν μου εχουν βαλει τα λεφτα θα τους κανω claim !!!.

 

Το θεμα ειναι οτι και στο minideal μου απαντησαν οτι το μαυρο μοντελο και σε αυτος δεν υπαρχει...!!! Εστειλα email σε 3-4 sait για να δω τι θα μου απαντησουν αλλα και στο geekbuing που ειναι απο τα ποιο φθηνα αλλα καμια απαντηση... Το βρηκα σε κανα 2 απο EU warehouse αλλα δεν θελω να δωσω πανω απο 300 ευρω που θελουν αυτοι γιαυτο το κινητο αλλιως το παιρνω απο εδω απο το skroutz... Εχετε καμια ιδεα για κανα καλαο μαγαζι ??? Εχω διαβασει τον οδηγο για την αξιολογηση των διαφορων e-shops ....

 

Πιστευεται οτι το 64 αρι σε σχεση με το 32 αρι στην πραξη θα εχει διαφορα απο θεμα ταχυτητας κλπ ωστε να αξιζει η διαφορα των 40 ευρω περιπου που εχει...γιατι το βρηκα 330$ ??? Και να φανταστητε η αιτηση για ξεκλειδωμα μου εχει εγκριθει μεσα σε 2 μερες... Καπου διαβασα οτι διαρκει η θετικη απαντηση μονο για 30 μερες για να κανεις το ξεκλειδωμα μετα τον μηνα θελει ξανα εκ νεου απο τον mi λογαριασμο σου ξανα αιτησησ πως παει βρε παιδια ??? Καμια βοηθεια καμια ιδεα κατι ... ?? Αααχχχ και το θελω το κινητο να παρει ....

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους φιλους. Δεν με θελει εμενα μαλλον γιατι εκεανα εδω για 3 μερες την παραγγελια απο το vickmall και την αλλη μου ειπαν οτι το μαυρο γενικα δεν το εχουν σε αποθεμα παρολλο που οταν το αγορασα εγραφε οτι ειναι σε stock !!!

 

Toυς ειπα απο χτες 2 φορες και σημερα το πρωι αλλη μια να μου κανουν refund για να το ψαξω απο αλλου και αν μεχρι το μεσημερι δεν μου εχουν βαλει τα λεφτα θα τους κανω claim !!!.

 

Το θεμα ειναι οτι και στο minideal μου απαντησαν οτι το μαυρο μοντελο και σε αυτος δεν υπαρχει...!!! Εστειλα email σε 3-4 sait για να δω τι θα μου απαντησουν αλλα και στο geekbuing που ειναι απο τα ποιο φθηνα αλλα καμια απαντηση... Το βρηκα σε κανα 2 απο EU warehouse αλλα δεν θελω να δωσω πανω απο 300 ευρω που θελουν αυτοι γιαυτο το κινητο αλλιως το παιρνω απο εδω απο το skroutz... Εχετε καμια ιδεα για κανα καλαο μαγαζι ??? Εχω διαβασει τον οδηγο για την αξιολογηση των διαφορων e-shops ....

 

Πιστευεται οτι το 64 αρι σε σχεση με το 32 αρι στην πραξη θα εχει διαφορα απο θεμα ταχυτητας κλπ ωστε να αξιζει η διαφορα των 40 ευρω περιπου που εχει...γιατι το βρηκα 330$ ??? Και να φανταστητε η αιτηση για ξεκλειδωμα μου εχει εγκριθει μεσα σε 2 μερες... Καπου διαβασα οτι διαρκει η θετικη απαντηση μονο για 30 μερες για να κανεις το ξεκλειδωμα μετα τον μηνα θελει ξανα εκ νεου απο τον mi λογαριασμο σου ξανα αιτησησ πως παει βρε παιδια ??? Καμια βοηθεια καμια ιδεα κατι ... ?? Αααχχχ και το θελω το κινητο να παρει ....

Το mi5 32 &64 το βρίσκεις και στο insomnia καινούριο.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Το mi5 32 &64 το βρίσκεις και στο insomnia καινούριο.

 

Που και σε ποια τιμη βρε φιλε μου ??? 2 μερες που το ψαχνω δεν υπαρχει κατι ολα πουλημενα ειναι και τα μεταχειρο τα πουλανε ποιο ακριβα απο την τιμη του καινουργιου... :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Που και σε ποια τιμη βρε φιλε μου ??? 2 μερες που το ψαχνω δεν υπαρχει κατι ολα πουλημενα ειναι και τα μεταχειρο τα πουλανε ποιο ακριβα απο την τιμη του καινουργιου... :wacko:

 

Προχθες ειδα ενα 64ρι μεταχειρισμένο 270ευρω αλλά βρίσκεις και καινούρια στο insomnia στις αγγελίες μπορείς να βάλεις και αγγελία ζήτησης για το μοντέλο που σε ενδιαφέρει και αν το βρεις σε καλή τιμή

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αλλά επειδή περιμένω και έγω το mi5 64gb και θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω αίτηση για κωδικό ξεκλειδώματος χωρίς το κινητό;;

Κάπου διάβασα ότι γίνεται αλλά από pc που δοκίμασα το σημείο που κλίκαρες για να κάνεις αίτηση στο σάιτ της, ήταν greyed out και δεν μπορούσα να κάνω κάτι.

 

EDIT:

Tελικά έπρεπε να κάνω login πριν και μετά να πάω στο Unlock. Όλα οκ!

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται αδερφέ, πανε en.miui.com κάνε λογαριασμό, και μετά πάνω δεξιά εκεί που λέει unlock

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται αδερφέ, πανε en.miui.com κάνε λογαριασμό, και μετά πάνω δεξιά εκεί που λέει unlock

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι είχα κάνει λογαριασμό αλλά προσπαθούσα να κλικάρω στο σημείο κάτω αριστερά που έλεγε "Aply for code" ή κατι τέτοιο τέλος πάντων. Όταν κλικαρα στο σημείο που έλεγε unlock μου έβγαζε κάποιο error. Κάποια φλασιά θα είχε φάει εκείνη την ώρα μάλλον.

Ευχαριστώ παντως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα έχει αγοράσει κανείς από αυτό τον πωλητή?με ενδιαφέρει το global version σε χρώμα gold και βλέπω ότι το έχει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

​επίσης κάτι άσχετο για όποιον ξέρει, το κινητό έχει 4g? Γιατί εμένα μέχρι τώρα 3g πιάνει, βέβαια μπορεί να φταίει και η κάρτα
Link to comment
Share on other sites

​επίσης κάτι άσχετο για όποιον ξέρει, το κινητό έχει 4g? Γιατί εμένα μέχρι τώρα 3g πιάνει, βέβαια μπορεί να φταίει και η κάρτα

Έχει. Και πολύ καλό σήμα μάλιστα! Τι εταιρεία έχεις;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει. Και πολύ καλό σήμα μάλιστα! Τι εταιρεία έχεις;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

​έχω cosmote Ηράκλειο, πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι η πιάνει μόνο του? Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η sim μου δεν το υποστηρίζει απλά θέλω να το επιβεβαιώσω. Λέει κάπου 4g όταν πιάσει?

Link to comment
Share on other sites

​έχω cosmote Ηράκλειο, πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι η πιάνει μόνο του? Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η sim μου δεν το υποστηρίζει απλά θέλω να το επιβεβαιώσω. Λέει κάπου 4g όταν πιάσει?

Αν αλλάξεις σιμ, πες να σου ενεργοποιήσουν το 4g οι υπάλληλοι που θα σου βγάλουν την καινούρια και θα έχεις. Ρώτησε και μέχρι πού θα έχεις σήμα γιατί σε χωριά δεν πιάνει λόγω δικτύου, όχι λόγω συσκευής

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

​έχω cosmote Ηράκλειο, πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι η πιάνει μόνο του? Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η sim μου δεν το υποστηρίζει απλά θέλω να το επιβεβαιώσω. Λέει κάπου 4g όταν πιάσει?

 

Εγω στο Ηράκλειο με cosmote και wind έχω 4G

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Ηράκλειο με cosmote και wind έχω 4G

 

από που το πείρες φίλε και έχεις 800αρα?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

από που το πείρες φίλε και έχεις 800αρα?

 

800αρα μπάντα δεν υποστηρίζει, έχει 4G η wind γιατί είμαι στην πόλη κάπου κοντά θα είναι ο αναμεταδότης. Το μονο πρόβλημα ειναι με την wind και αν είσαι σε απομακρυσμένη περιοχή.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω υπάρχει διαφορά σε global version??H απλά έτσι το ονομάζουν?800αρα μπάντα έχουν όλα?Δεν είναι σαν το redminote 3 pro που το ξεχωρίζουν με redmi note 3 special edition?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω υπάρχει διαφορά σε global version??H απλά έτσι το ονομάζουν?800αρα μπάντα έχουν όλα?Δεν είναι σαν το redminote 3 pro που το ξεχωρίζουν με redmi note 3 special edition?

 

Δεν υποστηρίζει την 800mhz *Band, αλλά ή Wind δεν χρησιμοποιεί μόνο αυτή την μπάντα. Μόνο σε ποιο απομακρισμένες περιοχές. Στα μεγάλα αστικά κέντρα θα έχεις 4G με το Mi5 και Wind.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, εχασα προσφατα το κινητο μου lenovo x2 και ειμαι στην αναζητηση νεου, συγνωμη αλλα δεν εχω χρονο για να διαβασω το νημα και θελω να ρωτησω.

 

καταρχην δεν εχω αποφασησει τι κινητο θα παρω, εχω δει τα:

Xiaomi Mi5 που στα "αρνητικα" δεν εχει Χαμηλή κατανάλωση ρεύματος στο bluetooth και δεν περνει καρτα μνημης (ο τετραπυρινος επεξεργαστης ειναι οκ? η καλυτερα 8πυρινο+ ?)

ZTE Nubia Z11 δεν την ξερω την μαρκα και αν την εμπηστευομαι 8α προτυμουσα να μην ειναι 5.5 ιντσες ειναι καπως μεγαλο για το χερι

BQ Aquaris X5 Plus δεν εχει gorilla glass και για το bluetooth οπως το μι5 + αγνωστη μαρκα

Meizu Pro 6 μικρη μπαταρια και δεν περνει καρτα μνημης

 

το honor 8 μου αρεσε αλλα εχει μεγαλο σαρ και εφαγε ακυρο ( το ιδιο και το g9)

Moto G4 Plus καλο φαίνεται αλλα νομιζω ειναι καπως χοντροκομενο το ιδιο και τα elephone p20 ,lg g4

 

ποια ειναι η γνωμη σας; καλυτερα το Xiaomi Mi5 ειστε ικανοποιημενοι εδω στην ελλαδα; η εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...