Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απλος δεν νομίζω ότι το 32 αξίζει τα λεφτά υπάρχουν και καλυτερες επιλογές σε αυτα τα λεφτά

 

Για κάνε καμιά πρόταση.

Έστω και με pm

Link to comment
Share on other sites

Απλος δεν νομίζω ότι το 32 αξίζει τα λεφτά υπάρχουν και καλυτερες επιλογές σε αυτα τα λεφτά

 

Το zuk z2 το ειδες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την stable ;

Δικό.ασες faster gps;

Πρέπει να είσαι ροοτ

 

 

Οχι δεν το δοκίμασα και τώρα που το λες ξέχασα να περάσω supersu. λέω να περιμένω μέχρι να βγει η global miui8 και θα μείνω εκεί, μέχρι τώρα ειχα την miui8 global beta πολύ γρήγορη στο άνοιγμα εφαρμογών απο τις eu.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic και καμιά 2 προτάσεις ακόμα;

Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ το mi5 και έχει και καλή υποστήριξη. Δεν μου είναι απαραίτητος ο 820 και ίσως ένα κλικ μεγαλύτερο να το ήθελα

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic και καμιά 2 προτάσεις ακόμα;

Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ το mi5 και έχει και καλή υποστήριξη. Δεν μου είναι απαραίτητος ο 820 και ίσως ένα κλικ μεγαλύτερο να το ήθελα

 

Δες και το zuk z2 pro;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Το zuk z2 το ειδες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Οχι δεν το δοκίμασα και τώρα που το λες ξέχασα να περάσω supersu. λέω να περιμένω μέχρι να βγει η global miui8 και θα μείνω εκεί, μέχρι τώρα ειχα την miui8 global beta πολύ γρήγορη στο άνοιγμα εφαρμογών απο τις eu.

 

Ρε το λινκ που έχω παραπάνω έχει την. Stable ,miui8

Link to comment
Share on other sites

Ρε το λινκ που έχω παραπάνω έχει την. Stable ,miui8

 

Ναι είναι η ανεπίσημη απο eu αυτή την πέρασα σήμερα το πρωί,λεω για την miui8 global stable που ειναι και odex.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Το zuk z2 όπως αναφέρει και ο φίλος ειναι 4/64 μεγαλύτερη μπαταρια το μονο που δεν έχει τέλειο είναι η κάμερα και μίας και θέλεις μονο αγγλικά με 235 ευρώ που έχει ειναι δελεαστικο .. υπάρχουν και αλα όμως
Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή έχω το pro στα χέρια μου αυτές τις μέρες,έκανα ένα mini συγκριτικό σήμερα με το edge....

Sorry για την ποιότητα,δεν είμαι επαγγελματίας και δυστυχώς τραβούσα κρατώντας κινητό στο χέρι.

 

ωραίο το mi5 pro.το χρώμα του κεραμικού αψογο,πανέμορφο,αλλά μαγνήτης αποτυπωμάτων.

Γρήγορο,αρκετά smooth και φυσικά κατάλληλο μέγεθος.

Αν είχε και καλύτερή κάμερα ισως να το προτιμούσα έναντι του edge μου,όμως η κάμερα,δε λέει και πολλά.μόλις χαμηλώνει το φως ο κόκκος κάνει πολύ έντονη την παρουσία του σε σημείο εκνευριστικό.

Και τέλος,φυσικά και δεν αξίζει τα λεφτά του,τουλάχιστον οταν κόστιζε 500 ευρώ.

Maximum 420-430

Φυσικά σοφότερη η επιλογή του pro έναντι του 64αριού ακόμα και 100 ευρώ να παίζει η διαφορά,δεν ξέρω κιόλας πόση είναι η διαφορά τους καθώς δεν το έχω τσεκάρει στα διάφορα κινέζικά καταστήματά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή έχω το pro στα χέρια μου αυτές τις μέρες,έκανα ένα mini συγκριτικό σήμερα με το edge....

Sorry για την ποιότητα,δεν είμαι επαγγελματίας και δυστυχώς τραβούσα κρατώντας κινητό στο χέρι.

 

ωραίο το mi5 pro.το χρώμα του κεραμικού αψογο,πανέμορφο,αλλά μαγνήτης αποτυπωμάτων.

Γρήγορο,αρκετά smooth και φυσικά κατάλληλο μέγεθος.

Αν είχε και καλύτερή κάμερα ισως να το προτιμούσα έναντι του edge μου,όμως η κάμερα,δε λέει και πολλά.μόλις χαμηλώνει το φως ο κόκκος κάνει πολύ έντονη την παρουσία του σε σημείο εκνευριστικό.

Και τέλος,φυσικά και δεν αξίζει τα λεφτά του,τουλάχιστον οταν κόστιζε 500 ευρώ.

Maximum 420-430

Φυσικά σοφότερη η επιλογή του pro έναντι του 64αριού ακόμα και 100 ευρώ να παίζει η διαφορά,δεν ξέρω κιόλας πόση είναι η διαφορά τους καθώς δεν το έχω τσεκάρει στα διάφορα κινέζικά καταστήματά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο mi5 ποια ρομ έχεις;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η ανεπίσημη απο eu αυτή την πέρασα σήμερα το πρωί,λεω για την miui8 global stable που ειναι και odex.

 

Και ποτέ βγαίνει αυτή ;

Αυτής έχει ελληνικά ;

 

 

για εμένα δεν αξίζει τα χρήματα του το 128

Θαρρώ ή ιδανική επιλογή είναι το 64αρι

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Και ποτέ βγαίνει αυτή ;

Αυτής έχει ελληνικά ;

 

 

για εμένα δεν αξίζει τα χρήματα του το 128

Θαρρώ ή ιδανική επιλογή είναι το 64αρι

 

Η επίσημη miui8 global beta ειναι έτοιμη εδω και 2μισή βδομάδες, η miui8 global stable αύριο είπανε θα την δώσουν,την beta την ειχα 2 βδομάδες πολύ καλή και smooth στις εφαρμογές οπως το περίμενα. Ελληνικά έχει οχι παντού μετάφραση αλλά έχεις τα Google. Δεν έχεις και άδικο για το pro (εαν δεν το ειχα πάρει λόγο βιασύνης θα έπαιρνα το zuk z2 pro).

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ή global έχει ελληνικά ρε συ

Πως την βάζεις ;

 

Έχει ελληνικά αλλά οχι παντού μετάφραση δεν με ενόχλησε την πέρασα με twrp recovery για να μην διαγράψει οτι εχει ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος. Κανείς τα 4 wipe :wipe case /wipe dalvik /wipe data /wipe system,μετα εγκατάσταση όταν τελειώσει κάνεις wipe case /wipe dalvik /wipe data για να μην κολλήσει στο mi.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ποιο γρήγορα ανοίγουν οι εφαρμογές έτσι μου φαίνεται.

 

Έχω με του gkalen την τον είναι φουλ ικανοποιημενος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Στο mi5 ποια ρομ έχεις;

8 developer

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

8 developer

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την official ή την gtv;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω με του gkalen την τον είναι φουλ ικανοποιημενος...

 

Γιάννη την ρομ του galen ποτέ δεν κατάφερα να την κάνω εγκατάσταση 6 προσπάθειες και μετά χρειαζόταν φορματ οπότε δεν ξανά χρειάστηκε να δοκιμάσω.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Gkalen και εγώ παιδιά. Την βάζετε και το μόνο που σας απασχολεί είναι πόσο θα βγάλετε με την μπαταρία(τελευταίες δύο φορές είμαι περίπου 3 ώρες οθόνη στο 50%)

 

Κάποια στιγμή σίγουρα θα δοκιμάσω και την pacman από το xda αλλά βαριέμαι άπειρα να στήνω πάλι τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, θα παραγγείλω τις επόμενες ημέρες το κινητό από το aliexpress από τον πωλητή που αναφέρθηκε παραπάνω. Έχει πάρει κανείς από αυτόν? τι να του ζητήσω? Επίσης, μετά τι χρειάζεται να κάνω στο κινητό ώστε να είναι πλέον χρηστικό από άποψη εφαρμογών, rom, google εφαρμογές κτλ. Υπάρχει κάποιος οδηγός? Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Gkalen και εγώ παιδιά. Την βάζετε και το μόνο που σας απασχολεί είναι πόσο θα βγάλετε με την μπαταρία(τελευταίες δύο φορές είμαι περίπου 3 ώρες οθόνη στο 50%)

 

Κάποια στιγμή σίγουρα θα δοκιμάσω και την pacman από το xda αλλά βαριέμαι άπειρα να στήνω πάλι τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Το hardware button δουλεύει στην αφή?

 

Εγώ πέρασα την 8stable και το δουλεύω.

Σαφώς το έστησα σύμφωνα με τα δικά μου γούστα και με Nova launcher.

Επίσης xposed και miui tweaks πού τα προτείνω απαραιτήτως.

Τίποτα πού να βελτιώνει την κάμερα υπάρχει?γιατί επιεικώς είναι μέτρια σε συνθήκες δωματίου-χαμηλού φωτισμού.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/ee6caa214227ebbcf69f2597f6e8a44a.jpg

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα με την resurrection rom (cm 13 rom based)

Πολύ ευχαριστημένος

Έχω την εντύπωση βλέπω καλύτερη κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Το hardware button δουλεύει στην αφή?

 

Εγώ πέρασα την 8stable και το δουλεύω.

Σαφώς το έστησα σύμφωνα με τα δικά μου γούστα και με Nova launcher.

Επίσης xposed και miui tweaks πού τα προτείνω απαραιτήτως.

Τίποτα πού να βελτιώνει την κάμερα υπάρχει?γιατί επιεικώς είναι μέτρια σε συνθήκες δωματίου-χαμηλού φωτισμού.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι κανονικα, ειναι στηριγμενη πανω στην ελληνικη gtv, απλα εχει κανει καποια παραπανω πειραγματα ο @gkalen και εχει και ενα clean zip που αφαιρει καποιες περιττες εφαρμογες.

 

ποιο xposed εβαλες? ενα που δοκιμασα εγω δεν δουλεψε...εχεις λινκ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...