Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

demo βιντεο (λογικα οι περισσοτεροι θα το εχετε δει).νομιζω ότι η εικονα είναι πολύ καλη...

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εφοσον το παλικαρι με το Mi5 128gb τον ενοχλει η σκληρη κριτικη γιατι δεν τους ταπωνει ολους ανεβαζοντας φωτογραφιες της συσκευης με software αλλα και την ιδια την συσκευη.. Ετσι το μονο που κανεις ειναι δινεις περισσοτερα δικαιωματα να σε κραζουν και να σε ειρωνευονται.
Link to comment
Share on other sites

Ο συμφορουμιτης δεν είναι το πιο ενεργό μέλος του φορουμ, εδώ μια συσκευή των 50$ παίρνουμε και κάνουμε εξαντλητική κουβέντα.. Δε μπορούμε να επιμεινουμε εμείς, θα συμμετέχει όσο θέλει. Θα ήταν κάτι σημαντικό πάντως για μια πολυαναμενόμενη ναυαρχίδα με τόσο ενδιαφέρον

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβαινω για ποιον λογο δεν πρεπει να πιστεψουμε οτι ο φιλος το εχει στην κατοχη του και πρεπει να ανεβασει φωτο και αλλα τετοια. Και εγω αν επαιρνα μια καινουρια συσκευη και ημουν πιθανοτατα ο πρωτος που την ειχε στην κατοχη του, δε θα καθομουν να ασχοληθω καθολου με το myphone:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι.. Αλλά ψάξτο να μας πεις και μας

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να μπει κανεις μισο λεπτο εδω http://postimage.org/ και να ανεβασει 2-3 φωτο ενος κινητου που το περιμενουμε ολοι μας με λαχταρα να παρουμε μια ιδεα... σιγα τα οα... Και δεν ειναι και ωραιο οταν μπαινεις μεσα σε ενα φορουμ και ενα συγκεκριμενο νημα για ενα νεο κινητο που βλεπεις οτι πολλα παιδια ενδιαφεροματσε και το θελουμε να μην εχεις πνευμα κουβεντας και επικοινωνιας γιατι στην τελικη ο ενας βοηθαει τον αλλον εδω μεσα και ετσι ειναι το πνευμα του φορουμ.. Και εγω μπαινω μεσα γραφω μια σειρα μηνυμα λεω οτι το αγορασα και ολα οκ... και τιποτα αλλο.. και εξαφανιζομαι... αλλα ετσι δεν παμε μπροστα... η ειρωνεια ναι δεν ειναι αποδεκτη απο κανεναν στην τελικη ο καθενας κανει οτι θελει... Θα μου πεις τι καθομαι και σκαω αλλα λεμε γιατι τοσα χρονια που ειμαι μεσα στο φορουμ εχω δει τοσα κουλα και με εχει βοηθησει κοσμος και εχω βοηθησει και εγω και οταν διαβαζω δικαιολογιες δεν μου αρεσει.. !!! Μιλαω με πνευμα γενικο για ολους μας χωρις να εχω προσωπικο κατι με κανεναν !!! ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να μπει κανεις μισο λεπτο εδω http://postimage.org/ και να ανεβασει 2-3 φωτο ενος κινητου που το περιμενουμε ολοι μας με λαχταρα να παρουμε μια ιδεα... σιγα τα οα... Και δεν ειναι και ωραιο οταν μπαινεις μεσα σε ενα φορουμ και ενα συγκεκριμενο νημα για ενα νεο κινητο που βλεπεις οτι πολλα παιδια ενδιαφεροματσε και το θελουμε να μην εχεις πνευμα κουβεντας και επικοινωνιας γιατι στην τελικη ο ενας βοηθαει τον αλλον εδω μεσα και ετσι ειναι το πνευμα του φορουμ.. Και εγω μπαινω μεσα γραφω μια σειρα μηνυμα λεω οτι το αγορασα και ολα οκ... και τιποτα αλλο.. και εξαφανιζομαι... αλλα ετσι δεν παμε μπροστα... η ειρωνεια ναι δεν ειναι αποδεκτη απο κανεναν στην τελικη ο καθενας κανει οτι θελει... Θα μου πεις τι καθομαι και σκαω αλλα λεμε γιατι τοσα χρονια που ειμαι μεσα στο φορουμ εχω δει τοσα κουλα και με εχει βοηθησει κοσμος και εχω βοηθησει και εγω και οταν διαβαζω δικαιολογιες δεν μου αρεσει.. !!! Μιλαω με πνευμα γενικο για ολους μας χωρις να εχω προσωπικο κατι με κανεναν !!! ;) ;)

 

Συμφωνώ φίλε μου σε ολα που ειπες.Υπομονή πιστεύω σε 7 με 8 μέρες να το έχω παρηγγείλα με 64gb.Λογικά την επόμενη εβδομάδα όλο και κάποιος θα το έχει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

H μαζική παραγγελια παραείναι δυσκολη.

 

1ον. δεν γινεται να γινει μια μονο παραγγελια γιατι ειναι υπερβολικά πολλά τα κινητά και μεγαλα δεματα= τελωνειο

2ον. υπαρχει ο φοβος καποιο απ ολα τα δεματα να χαθει και μετα να αλληλοκατηγορηθουν μέλη για κλεψια κλπ κλπ.

3ον. υπάρχουν άτομα απ όλη την Ελλάδα αλλά και την Κυπρο. οποτε αυτο το κανει ακομα πιο δυσκολο.

 

Η μόνη πρακτική λυση που βρίσκω, είναι (ΑΝ τελικα δωσουν καποια καλή τιμή), λιστα με τα email των ενδιαφερομενων να σταλθει στο κινεζομάγαζο και να στειλουν στους ενδιαφερόμενους κουπονι που να κατεβάζει την τιμή. Πιο πρακτικό και safe τροπο για να μην εχετε πρόβληματα, δεν βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και την περίπτωση που κάποιος τα φέρει από Κίνα (φυσικό κατάστημα): καμιά 20αριά κινητά x500= 10 χιλιαρικα. Πολλά λεφτά για να τα χρεωθεί και να τα πάρει εκ των υστέρων

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε μου σε ολα που ειπες.Υπομονή πιστεύω σε 7 με 8 μέρες να το έχω παρηγγείλα με 64gb.Λογικά την επόμενη εβδομάδα όλο και κάποιος θα το έχει

 

Δεν καταλαβα καλα το εχεις παραγειλει η θα το παραγγειλεις ?? Και ποσο σου πηγε το 64 αρι φιλε μου και απο που αν θες να μας πεις?

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να μπει κανεις μισο λεπτο εδω http://postimage.org/ και να ανεβασει 2-3 φωτο ενος κινητου που το περιμενουμε ολοι μας με λαχταρα να παρουμε μια ιδεα... σιγα τα οα... Και δεν ειναι και ωραιο οταν μπαινεις μεσα σε ενα φορουμ και ενα συγκεκριμενο νημα για ενα νεο κινητο που βλεπεις οτι πολλα παιδια ενδιαφεροματσε και το θελουμε να μην εχεις πνευμα κουβεντας και επικοινωνιας γιατι στην τελικη ο ενας βοηθαει τον αλλον εδω μεσα και ετσι ειναι το πνευμα του φορουμ.. Και εγω μπαινω μεσα γραφω μια σειρα μηνυμα λεω οτι το αγορασα και ολα οκ... και τιποτα αλλο.. και εξαφανιζομαι... αλλα ετσι δεν παμε μπροστα... η ειρωνεια ναι δεν ειναι αποδεκτη απο κανεναν στην τελικη ο καθενας κανει οτι θελει... Θα μου πεις τι καθομαι και σκαω αλλα λεμε γιατι τοσα χρονια που ειμαι μεσα στο φορουμ εχω δει τοσα κουλα και με εχει βοηθησει κοσμος και εχω βοηθησει και εγω και οταν διαβαζω δικαιολογιες δεν μου αρεσει.. !!! Μιλαω με πνευμα γενικο για ολους μας χωρις να εχω προσωπικο κατι με κανεναν !!! ;) ;)

 

Σε κανα 10ήμερο θα χω γω το 64άρι και θα σας πω όσα μπορώ

Δεν θα έλεγα όμως ότι έχεις δίκιο σε αυτά που λες, δεν έχουν όλοι τον χρόνο να το κάνουν αυτό που λες. Προσωπικά εγώ ειδικά την τελευταία εβδομάδα απαντάω σε πολύ λίγα πράγματα λόγω χρόνου ενώ πιο πρίν ήμουν απ'τα πιο ενεργά μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανα 10ήμερο θα χω γω το 64άρι και θα σας πω όσα μπορώ

Δεν θα έλεγα όμως ότι έχεις δίκιο σε αυτά που λες, δεν έχουν όλοι τον χρόνο να το κάνουν αυτό που λες. Προσωπικά εγώ ειδικά την τελευταία εβδομάδα απαντάω σε πολύ λίγα πράγματα λόγω χρόνου ενώ πιο πρίν ήμουν απ'τα πιο ενεργά μέλη.

 

Το ξερω οτι ολοι εχουμε αναγκες και ολοι εχουμε χρονο ελαχιστο και πολυ τρεξιμο. Εγω ημουν αυτος που ειπα πρωτος οτι η ειρωνια

δεν ειναι αποδεκτη απο κανεναν γιατι ο καθενας μπαινει μξεσα εδω οσο θελει και γραφει <<σχεδον>> οτι θελει... Μιλησα γενικα οτι

καλο ειναι να να βοηθαει ο ενας τον αλλον... Δεν αδικο καποιον που δεν εχει χρονο να γραψει αλλα μισο λεπτο γιατι τοσο θελει να

βαλεις μια φωτο εδω να δουμε κατι που λαχταραμε δεν νομιζω να ειναι δα και τοσο δυσκολο ... Το τελειωνω εδω εγω οποιος καταλαβε τι

εννοω με καταλαβε και οποιος μπορει κανει οτι μπορει... Αλλωστε οπως εγραψα και καπου αλλου πρωτα βλεπουμε την εμφανιση και μετα

τα ψυχικα χαρισματα κατανοητον ??? χαχαχα ;) :lol:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω φάει 2 άκυρα από sites και μία τυπικά άχρηστη προσφορά.

και λογικο μιας ο καθενας μπορει να χρησιμοποιησει το κολπο μαζικης προσφορας για να πετυχει καλυτερη τιμη και μετα να παρει μονο 1-2 κινητα. Και επιπλεον δεν παιζει τωρα που μοσχοπουλαει το κινητο, να το ριξουν πολυ σε σχεση με τον ανταγωνισμο. αντε 5-10 ευρω κατω και πολυ λεω..

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizmochina.com/2016/03/13/xiaomi-mi5-review-beast-smartphone/

 

μπορουμε να δουμε και καποια photo samples, την μέρα δείχνουν ικανοποιητικες, στο σκοτάδι νομίζω πάσχει....

 

μαλλον το software θελει δουλειά ακόμη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλη Σαρακοστη !!! Ο Αδερφος μου εχει το redmi note 3 καλο χρυσο και αγιο αλλα στης βραδυνες φωτο πασχει η ποιοτητα

με αρκετο θορυβο..Μακαρι στο mi5 να το εχουν φτιαξει αυτο που λογικα θα το εχουν αλλιως κλαφτα χαραλαμπεεε !!! :p

 

Μολις τωρα διαβασα το παραπανω αρθρο στο gizmochina και ο τυπας λεει οτι το ξεκλειδωμα με το δαχτυλικο ναι μεν ειναι αμεσα αλλα δεν ποιανει

αν δεν πατησει πρωτα το κουμπη στα πλαγια για να φωτησει η οθονη.. :confused: Καρτα εξτρα micro sd δεν θα παιρνει σωστα ??

Ειναι δυνατον ?? Αν ισχυουν αυτο τοτε τι νοημα εχει.... :wacko:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως ότι ενώ έχει πολύ καλό Hardware υστερεί στο software ή στο να δέσουν αρμονικά Hardware και software.

 

Και ο λογος που μου κάνει εντύπωση είναι γιατί πρώτον υπάρχει ο Hugo Barra, πρώην αντιπρόεδρος του τμήματος Android στην Google, αλλά και πέρα από αυτό, τόσα λεφτά έχουν, δεν μπορούν να προσλάβουν τους καλύτερους στον τομέα αυτόν και να τα φτιάξουν όπως θέλουν? :S:S

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα καλα το εχεις παραγειλει η θα το παραγγειλεις ?? Και ποσο σου πηγε το 64 αρι φιλε μου και απο που αν θες να μας πεις?

 

Το παρηγγείλα από vicmall πριν 1εβδομάδα ακριβως

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλη Σαρακοστη !!! Ο Αδερφος μου εχει το redmi note 3 καλο χρυσο και αγιο αλλα στης βραδυνες φωτο πασχει η ποιοτητα

με αρκετο θορυβο..Μακαρι στο mi5 να το εχουν φτιαξει αυτο που λογικα θα το εχουν αλλιως κλαφτα χαραλαμπεεε !!! :p

 

Μολις τωρα διαβασα το παραπανω αρθρο στο gizmochina και ο τυπας λεει οτι το ξεκλειδωμα με το δαχτυλικο ναι μεν ειναι αμεσα αλλα δεν ποιανει

αν δεν πατησει πρωτα το κουμπη στα πλαγια για να φωτησει η οθονη.. :confused: Καρτα εξτρα micro sd δεν θα παιρνει σωστα ??

Ειναι δυνατον ?? Αν ισχυουν αυτο τοτε τι νοημα εχει.... :wacko:

 

Όχι, δεν χρειάζεται να πατήσεις το κουμπί στα πλάγια, μόνο το home button όπως στα iPhone, galaxy

Link to comment
Share on other sites

η καμερα σε νυχτερινες ληψεις στο αυτοματο λογικα θα βγαζει θορυβο.προσωπικα δεν περιμενα κατι πολυ διαφορετικο.το ιδιο γινεται πχ κ στα meizu οπου κ εκει χανει.το θεμα είναι με χειροκίνητες ρυθμισεις τι ψαρια θα πιανει (το meizu πχ εκει βγαζει πολύ καλες).αντε να παραλαβουν οι πρωτοι να μας δειξουν τι παιζει..ανυπομονω!:)
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξαναλεω! Αν εξαιρέσουμε την πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και τα 4gb ram για οποίον πάρει το pro, δε νομίζω ότι κερδίζει κάτι αν έχει ένα mi4, mi4c ή redmi 3 και redmi note. Αισθητές διάφορες αμφιβάλλω αν θα τις αντιληφθεί κανείς είτε σε κάμερα, είτε σε οθονη, είτε σε ήχο, είτε στον snap 820.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξαναλεω! Αν εξαιρέσουμε την πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και τα 4gb ram για οποίον πάρει το pro, δε νομίζω ότι κερδίζει κάτι αν έχει ένα mi4, mi4c ή redmi 3 και redmi note. Αισθητές διάφορες αμφιβάλλω αν θα τις αντιληφθεί κανείς είτε σε κάμερα, είτε σε οθονη, είτε σε ήχο, είτε στον snap 820.

 

Ε καλά εσύ την έβαλες όλη την σειρά της xiaomi.. Από το redmi 3 των 125 ευρώ μέχρι τα καλύτερα της.. Ίσως να μην αξίζει η μετάβαση από Mi Note στο mi5, αλλά συγκριτικά με όλα τα άλλα νομίζω πως θα δεις διαφορά. Σίγουρα θα είναι πιο smooth, σίγουρα καλύτερες κάμερες, τουλάχιστον το πως θα φαίνονται στον υπολογιστή, πιο ωραία οθόνη, design.. Επίσης η προ έκδοση αφού έχει αυτά τα υλικά φαίνεται πως είναι αρκετά ανθεκτικό πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να το έχεις και χωρίς θήκη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ έχω απογοητευτει για αυτά που γράφονται για την κάμερα αλλά δεν περίμενα κιόλας να φτάσει τα επίπεδα s7 s6 g4.Aν εξαιρέσουμε αυτόν τον τομέα πιστεύω το κινητό είναι τούμπανο όπως όλα τα xiaomi.Και κάτι αλλο είναι πολύ δύσκολο να βρεις κινητό 5 ίντσες με μικρά πλαίσια καλή μπαταρία όμορφο στιβαρό συμμαζεμενο πλην samsung s6 s7

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...