Jump to content

Dell Axim X50


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

etsi elpizoun oi xristes twn x50...

to cc tous leei apo mina se mina...

alla kai ta x51 8eloun update... to bt stack tous einai xalia...

btw... 8a mou e3igisei kapoios pws na steilw ena arxeio apo to 6600 mou sto x51v mesw bt?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia kalhmera,

Epeidh den eimai kai toso sxetikos:( h8ela na rotiso kati....(to rotisa kai sto HelpDesk, apantisi den phra).

Exo to Dell Axim x51v, tou vazo ena(oxi mono ena,arketa) VGA theme alla fenete mono to 1/4 tou, sygkekrimena to pano dexia meros tou:( ,

giati?

den exei VGA othonh to x51v?

uparxei kapoio software pou leinei auto to problima?

an yparxei mporeite na dosete link gia katebasma H na mou to steilete sto panagiotis_h@hotmail.com?

Sas euxaristo PARA PARA POLY.

Panagiotis

 

an thelei kapoios as mou steilei me pm to email tou na tou steilo merika VGA themes pou prospatho na valo kai exo to parapano problhma.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalhmera,

Epeidh den eimai kai toso sxetikos:( h8ela na rotiso kati....(to rotisa kai sto HelpDesk, apantisi den phra).

Exo to Dell Axim x51v, tou vazo ena(oxi mono ena,arketa) VGA theme alla fenete mono to 1/4 tou, sygkekrimena to pano dexia meros tou:( ,

giati?

........

 

an thelei kapoios as mou steilei me pm to email tou na tou steilo merika VGA themes pou prospatho na valo kai exo to parapano problhma.

 

Το x50v όπως και το x51v έχουν vga οθόνη.

Προφανώς τα themes που δοκιμάζεις είναι για ‘true vga’ κάτι με ενεργοποιείται με προγράμματα όπως sevga ή ozvga.

y4
Link to comment
Share on other sites

edw kai arketo kairo to pda mou (axim x51) eixe arxisei kati trela tou styl na thelei soft reset gia na anoiksei na mou teleiwnei i mpataria enw itan se sleep mode kai na yperthermenete ksafnika, enw i mpataria epefte katakoryfa, to epsaksa kai vrika oti ftaiei to active sync, meta vrika kai ena report sth dell. Opoios exei ta idia provlimata as tou riksei mia matia, emena doulevei roloi twra!

to link einai: http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/dsn/en/document?c=us&cs=19&docid=0BD5B8650D525766E0401E0A55177F46

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το x51 αλλα έχω μερικές απορίες...

1) Διαβάζει κάρτες compact flash και sd;

2) Είναι αποκλειστικά pda ή είναι και τηλέφωνο;

3) Απο τεχνική υποστήριξη στην Ελλάδα τι γίνεται;

4) Έχει παρουσιάσει προβλήματα;

5) Η μπαταρία του είναι κάπως μικρή. Έχει ικανοποιητική αναμονή;

6) Η οθόνη του σε σχέση με το qtek 9000 είναι καλύτερη ή χειρότερη;

 

Αυτά... :p

Link to comment
Share on other sites

1) Διαβάζει και CF και SD/MMC

2) Είναι σκέτο PDA

3) Η τεχνική υποστήριξη (επειδή την έχω χρειαστεί) σου λέω ότι δεν θα τύχεισ καλύτερης αντιμετώπισης!

4) Προβλήματα δεν νομίζω να έχει...

5) Η μπαταρία με μπόλικη συνεχόμενη χρήση κρατάει κάπου 4-5 ώρες. (ικανοποιητικότατο σε σχέση με αυτά ποιυ προσφέρει...)

6) Και στο Dell 640x480 είναι η οθόνη αλλά και λίιιιιγο μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

1) Διαβάζει και CF και SD/MMC

2) Είναι σκέτο PDA

3) Η τεχνική υποστήριξη (επειδή την έχω χρειαστεί) σου λέω ότι δεν θα τύχεισ καλύτερης αντιμετώπισης!

4) Προβλήματα δεν νομίζω να έχει...

5) Η μπαταρία με μπόλικη συνεχόμενη χρήση κρατάει κάπου 4-5 ώρες. (ικανοποιητικότατο σε σχέση με αυτά ποιυ προσφέρει...)

6) Και στο Dell 640x480 είναι η οθόνη αλλά και λίιιιιγο μεγαλύτερη.

 

--

Να προσθέσω στα παραπάνω ότι:

1- To x51v θα είναι το τελευταίο ppc της σειράς axim.

2- Έχει εμφανίσει αρκετά προβλήματα, δείτε το http://www.aximsite.com για περισσότερες πληροφορίες :)

Link to comment
Share on other sites

--

Να προσθέσω στα παραπάνω ότι:

1- To x51v θα είναι το τελευταίο ppc της σειράς axim.

Πολύ πιθανό αλλά επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί κάτι άρα μένει να δούμε. Έχεις κάποια πληροφορία ?

--

2- Έχει εμφανίσει αρκετά προβλήματα, δείτε το http://www.aximsite.com για περισσότερες πληροφορίες :)

Αρκετά προβλήματα δεν θα το έλεγα το έχω πάνω από ένα μήνα και δεν έχω -κα νε να- πρόβλημα ! Σε ποια προβλήματα αναφέρεσαι ? Το μόνο παράπονο ήταν η έλλειψη μερικών προφίλ από το Bluetooth το οποίο σχεδόν έχει λυθεί !

y4
Link to comment
Share on other sites

1) Διαβάζει και CF και SD/MMC
Έχει δηλαδή δυο υποδοχές ή έχει μια η οποία διαβάζει CF και SD/MMC;

Φαντάζομαι θα είναι και αρκετά πιο γρήγορο απο το 9000, έτσι; Μιλάμε πάντα για το 51 :O

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δεν έχω πληροφορία δυστυχώς. Είναι επίσημο . Δές στο http://www.aximsite.com .

Για το 2ο το firmware δεν θα το χαρακτήριζα ακριβώς σταθερο. Περιμένοντας την A07 βέβαια, υπάρχουν πράγματα που πρέπει να διορθωθούν. Το δικό μου ενώ το είχα κλείσει κανονικά με παρατεταμένο πάτημα του on/off για full shut-down αποφάσισε να κρασάρει μες την νύχτα και να αδειάσει την μπαταρία και εκεί που έφευγα για διακοπές και το είχα πάρει μαζί μου για να περάσω την ώρα μου στη διαδρομή, δεν άνοιγε καν :(

Έχει δηλαδή δυο υποδοχές ή έχει μια η οποία διαβάζει CF και SD/MMC;

Φαντάζομαι θα είναι και αρκετά πιο γρήγορο απο το 9000, έτσι; Μιλάμε πάντα για το 51

έχει 2 υποδοχές. Άλλοστε οι CF είναι πολύ πιο μεγάλες σε μέγεθος από τις SD/MMC

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδες αξιζει στο x50ν να κανω αναβαθμιση στα windows 5?

 

 

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ

Σε καμία περίπτωση. Το update δεν είναι καθόλου σταθερό. :(

Link to comment
Share on other sites

Επίσημο θα γίνει όταν το πει η dell και αυτό δεν έχει γίνει. Προς το παρόν είναι μόνο φήμες αν και είναι βάσιμες ! Αυτό που έχει πει η dell είναι ότι συνεχίζει να το υποστηρίζει.

 

Για το x50v καλυτέρα μην βάλεις τα wm5 εκτός και αν έχεις όρεξη να παίξεις αλλά για να ρωτάς μάλλον δεν έχεις.

y4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια,ειμαι εδω και 2-3 μερες κατοχος ενος μεταχειρισμενου dell axim x50v το οποιο εχει wm5 και θα ηθελα να μου υποδειξετε καποιον τροπο να τα αλλαξω σε wm3(που μπορω να τα βρω και πως μπορω να τα περασω).

Επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν ειναι ευκολο αυτο να γινει απο εναν αρχαριο χρηστη pda.........

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη..............ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Από τη σελίδα της dell: http://support.euro.dell.com/support/downloads/type.aspx?c=uk&cs=ukdhs1&l=en&s=dhs&SystemID=PDA_AXIM_X50&os=PPM&osl=en&deviceid=11729&libid=7

 

Είναι εύκολο αν ακολουθήσεις πιστά της οδηγίες.

y4
Link to comment
Share on other sites

Από τη σελίδα της dell: http://support.euro.dell.com/support/downloads/type.aspx?c=uk&cs=ukdhs1&l=en&s=dhs&SystemID=PDA_AXIM_X50&os=PPM&osl=en&deviceid=11729&libid=7

 

Είναι εύκολο αν ακολουθήσεις πιστά της οδηγίες.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου,ολα πηγαν μια χαρα..........

Τωρα θα ηθελα να μου προτεινεις καποια προγραμματα για αναπαραγωγη ταινιων(divx,mpeg κτλ),οπως και κανενα προγραμμα κοντρολ συσκευων καθως και θα ηθελα να μου εξηγησεις εαν ξερεις τι κανουν τα emulators........................ευχαριστω προκαταβολικα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τα emulators εξομοιώνουν άλλες συσκευές. ΠΧ ένα emulator στο παλιό μου κινητό (6600) εξομοίωνε το game boy color και με τις κατάληλες ρομς μπορούσα να παίζω τα παιχνίδια του game boy στο κινητό μου...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω στο X50 για να αναγνώριση την Toshiba 4GB CF Card?
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο card reader βάλε την κάρτα και κάνεις με το pc. Αλλιώς μπορείς και μέσω του ppc αλλά αν δεν την αναγνωρίζει καθόλου τι να σου πω… δύσκολα τα πράγματα.

 

Σου δίνει κάποιο μήνυμα ? Τι ακριβώς γίνετε ?

y4
Link to comment
Share on other sites

Στο X50 όταν τοποθετήσω την κάρτα μου βγάζει το μήνυμα "Unrecognized card. Enter the name of the device driver for this card. For information, see the card manufacturer's documentation. Unknown card in Socket 1"

 

Ναι, έχω card reader αλλα δεν ξέρω πως να την κάνω format:O

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dell Axim X50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...