Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω το htc touch και ειμαινεοσ στα pocketpc θελω να εγκαταστησω το adobe flash player το εχω βρει το εχω περασει στην σtorage card αλλα δεν ξερω πωσ να το εγκαταστησω. μηπωσ μπορει να βοηθησει καποιοσ?

 

ειναι πολυ απλο.πρεπει να συνδεσεις το ppc με τον υπολογιστη(πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το active sync απαραιτητα).αφου ενεργοποιηθει το active sync και βρει το ppc σου,τοτε τρεξε την εφαρμογη σου(adobe)μεσα απο το computer σου και αυτο μονο του θα αναλαβει την εγκατασταση στο ppc σου.ειναι πολυ απλο και γινεται με ολα τα προγραμματα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από πού μπορώ να κατεβάσω τον Opera Mini γιατί από το επίσημο site μου βγάζει για το ΜΙΟ Α701 μόνο jar αρχείο?

 

jar αρχειο ειναι φιλε μου. σωστα στο βγαζει. κατεβασε το και αντιγραψε το στη συσκευη και εκτελεσε το jar αυτο στη συσκευη.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το PocketToolman v2.26 το οποιο το εχω στο touch cruise μου. εχει ενα εικονιδιο τερμα κατω δεξια και οταν το πατας σου εχει επιλογες να μπεις στα Settings της συσκευης , για bluetooth και wifi και πολλα αλλα.

μεταξυ των επιλογων εχει και την επιλογη "stay alive" η οποια κραταει τη συσκευη σου παντα με ανοιχτο το φωτισμο και δεν μπαινει και ποτε σε αναμονη.

Κατεβασε το απο παρακατω, δοκιμασε το και πες μου τη γνωμη σου.

 

Αυτό ακριβώς έψαχνα... αλλά παίζει μόνο σε wm6.

Ευχαριστώ πολύ πάντως! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

jar αρχειο ειναι φιλε μου. σωστα στο βγαζει. κατεβασε το και αντιγραψε το στη συσκευη και εκτελεσε το jar αυτο στη συσκευη.

 

 

To jar είναι java, αν δεν έχω java στο κινητό μου δεν παίζει? Δεν υπάρχει κάποιο exe ή cab?

Link to comment
Share on other sites

To jar είναι java, αν δεν έχω java στο κινητό μου δεν παίζει? Δεν υπάρχει κάποιο exe ή cab?

 

Υπαρχει :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα πιο γνωστα Universal IR trmotes;

Το θελω για τιβι.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Λοιπον, σημερα βρηκα λιγο χρονο ελευθερο και ειπα να καθισω να φτιαξω κι'εγω κατι για να το μοιραστω με ολους εσας εδω στο foroum εδω. Δεν ειναι κατι δυσκολο (αν και μου εφαγε αρκετη ωρα) αλλα για καποιους πιστευω οτι θα ειναι καλο βοηθημα.

Εψαξα στο registry του cruise και βρηκα ολες τις συντομευσεις για τις ρυθμισεις, δηλαδη για το μενου εναρξη --> ρυθμισεις.

Εφτιαξα για καθε μια επιλογη που υπαρχει στο μενου εναρξη --> ρυθμισεις ενα αρχειο συντομευσης.

1) Μπορειτε να τα εχετε σε ενα φακελλο στην Storage card η στη μνημη τηλεφωνου σας και να τα τρεχετε απο εκει.

2) Μπορειτε να τα αναθεσετε σε καποια πληκτρα με καποιο προγραμμα οπως το hbutton και να τα χρησιμοποιειτε ευκολα και γρηγορα.

3) Μπορειτε να τα αντιγραψετε στον φακελλο \windows\Start_Menu\Προγραμματα , οποτε θα μπορειτε μετα να αναθεσετε οποιο απο αυτα θελετε σε καποιο πληκτρο μεσω του μενου εναρξη --> ρυθμισεις --> προσωπικο --> πληκτρα και επισης μπορειτε να το κανετε και προσθηκη στο htc home στο launch tab

4) μπορειτε μεσω του registry η μεσω του προγραμματος touchsettings να το προσθεσετε σε καποιο εικονιδιο του κυβου (cube) για ακομα πιο πολυ ευκολια.

 

Σας δινω παρακατω το zip αρχειο. Ειναι συμπιεσμενο.το τρεχετε στον υπολογιστη σας και κανετε αποσυμπιεση (extract). Θα σας φτιαξει 3 φακελλους. Εχω χωρισει τις συντομευσεις οπως ειναι μεσα στα 3 tabs μεσα στο μενου Εναρξη --> ρυθμισεις,οπως φαινεται παρακατω :

 

 

1) Προσωπικο - personal

2) Συστημα - system

3) συνδεσεις - connections

 

 

Ξερεις καποιος πως μπορω να το φτιαξω να ειναι cab αρχειο ωστε να το τρεχεται στη συσκευη και να κανει extract ???

αν καποιος ξερει ας μου πει να το φτιαξω.

 

Enjoy :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μια καλη (και ευκολα εγκαταστασιμη) λυση για jawa apps στα pda μας.

 

http://rapidshare.com/files/97002444/JAWA_APPS_1.rar

 

 

copy ολα τα αρχεια που ειναι μεσα στο ραρ στην καρτα μνημης.μετα τρεξτε απο τον φακελο το cab ""JRebeiro_EsmertecJbed"" και καντε το εγκατασταση στην καρτα μνημης.

 

επανεκινηση και μετα ανοιξτε το προγραμμα απο το μενου προγραμματα της συσκευης σας και πατηστε menu/install/local files

και θα ψαξει και θα βρει το opera mini,εγκατασταση ναι σε οτι σας ζητησει και καλο browsing :)

 

με τον ιδιο τροπο τρεξτε και τα αγαπημενα σας παιχνιδια jawa ;)

 

ps εχει διορθωθει το λινκ (για οσους ειχαν κατεβασει το rar απο το λινκ στην ενοτητα του καιζερ) και εχουν αλλαξει τα αρχεια μεσα με τον μινι οπερα πλεον μεσα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Zaharaki αγόρι μου, ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!!!!!

Έίχα φάει τον τόπο στους XDA developers και είχα διαβάσει όλα τα threads για να βρω μια λύση JVM που να παίζει ο Opera Mini πάνω απο Wind Plus και δεν είχα καταλήξει πουθενά! Το Jbed το είχα ξαναδοκιμάσει αλλα για κάποιο περίεργο λόγο δεν ήθελε να ξεκινήσει τον Opera. Μέχρι που έδωσες αυτό το release και τα πάντα παίζουν μια χαρά!!!

 

Zaharaki, σε λατρεύω!!!!!!!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Zaharaki αγόρι μου, ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!!!!!

Έίχα φάει τον τόπο στους XDA developers και είχα διαβάσει όλα τα threads για να βρω μια λύση JVM που να παίζει ο Opera Mini πάνω απο Wind Plus και δεν είχα καταλήξει πουθενά! Το Jbed το είχα ξαναδοκιμάσει αλλα για κάποιο περίεργο λόγο δεν ήθελε να ξεκινήσει τον Opera. Μέχρι που έδωσες αυτό το release και τα πάντα παίζουν μια χαρά!!!

 

Zaharaki, σε λατρεύω!!!!!!!!! :D :D :D

 

ασχοληθηκα για αυτο,μιας και εψαχνα για κατι easy install/unistall και να μην βαραινει το τηλ οπως η πλατφορμα της claudyfa (η καπως ετσι δεν το θυμαμαι ακριβως) που ρημαζει τα windows:mad:

 

εβλεπα που παρα πολλοι ελεγαν οτι ειχαν προβληματα με πως να κανουν να δουλεψει ο μινι και αλλους που τον εκθειαζαν και τους δουλευε μια χαρα :blink:

 

απο περιεγεια πιο πολυ το εψαξα αλλα ειδα που δουλευει και με wind plus και ειπα να ενημερωσω :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα ειχα βαλει με το resco explorer ενα shortcut ενος προγραμματος στο programs folder αλλα τωρα που εκανα απεγκατασταση το προγραμμα αυτο η συντομευση υπαρχει ακομα στο programs folder εχω κανει soft reset και τιποτα και δεν θεκω να κανω hard reset παλι :angry: δεν υπαρχει καποιος τροπος να βγει;

Αφου εχει την εντολη το resco για βαλεις το shortcut δεν υπαρχει καποια εντολη για να βγει;

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα ειχα βαλει με το resco explorer ενα shortcut ενος προγραμματος στο programs folder αλλα τωρα που εκανα απεγκατασταση το προγραμμα αυτο η συντομευση υπαρχει ακομα στο programs folder εχω κανει soft reset και τιποτα και δεν θεκω να κανω hard reset παλι :angry: δεν υπαρχει καποιος τροπος να βγει;

Αφου εχει την εντολη το resco για βαλεις το shortcut δεν υπαρχει καποια εντολη για να βγει;

 

πηγαινε με την διαχειριση αρχειων mydevice/windows/start_menu/programs και σβησε την συντομευση που θελεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδία αν πραγματικα θέλετε να απολαύσετε το σερφάρισμα η λύση είναι μία..... Opera 9.5 beta (όχι opera mini)...... Τέρμα το σπάσιμο των σελίδων κατά το scrolling λες και δεν έχουμε drivers για ην κάρτα γρεαφικών. Επιτέλους ένα φοβερό interface, tabs αλλά το κυριότερο όπως είπα και πριν φοβερο και απροβλημάτιστο scrolling. Μίαζει πολύ στην συμπεριφορά με τον safari του iphone.
Link to comment
Share on other sites

παιδία αν πραγματικα θέλετε να απολαύσετε το σερφάρισμα η λύση είναι μία..... Opera 9.5 beta (όχι opera mini)...... Τέρμα το σπάσιμο των σελίδων κατά το scrolling λες και δεν έχουμε drivers για ην κάρτα γρεαφικών. Επιτέλους ένα φοβερό interface, tabs αλλά το κυριότερο όπως είπα και πριν φοβερο και απροβλημάτιστο scrolling. Μίαζει πολύ στην συμπεριφορά με τον safari του iphone.

 

επειδη αυτη η εκδοση που αναφερεις του οπερα εχει σοβαρο bugκαι δεν ειναι απεγκαταστασιμη,χρησιμοποιησε αυτην την βελτιωμενη εκδοση του νεου οπερα,που ναι οντως ειναι παρα πολυ καλη.;)

 

http://rapidshare.com/files/94292149/opera_9.33_beta_fixed.rar

 

απλα καλα ειναι να ριξετε και μια ματια στην συμβουλη του φιλου tranaee εκει

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2257777#post2257777

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω, μέρχι να βγει επίσημα ο Opera 9.5 η beta που κυκλοφορούν και θεόβαρες είναι και δεν παίζουν πλήρως. Απο την άλλη ο Mini και ειδικά over GPRS λόγω server rendering είναι τέλειος, μειώνει το μέγεθος των σελίδων στο 1/5 και δεν χρειάζεται να περιμένεις 5 λεπτά για να φορτώσει πλήρως το athinorama.gr!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανα αριθμητικο πληκτρολογιο με μεγαλα νουμερα για να παιρνω τηλεφωνο με τα δαχτυλα και να μην χρειαζομαι γραφιδα?

Οχι για sms αλλα για τηλ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανα αριθμητικο πληκτρολογιο με μεγαλα νουμερα για να παιρνω τηλεφωνο με τα δαχτυλα και να μην χρειαζομαι γραφιδα?

Οχι για sms αλλα για τηλ

 

Kaiser Dialer

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Ψαχνω κατι δυσκολο και ειλικρινα θα το εκτιμησω αν καποιος εχει κατι να προτεινει.

Θελω μια εφαρμογη που να βλεπω το pocket pc στον υπολογιστη μου και να μπορω να καταγραφω ολα οσα "διαδραματιζονται" στην οθονη του πρωτου.

Με λιγα λογια, θελω να καταγραφω σε βιντεο (οχι screenshots, για αυτο εχω βρει εφαρμογες) ολες τις ενεργειες που κανει καποιος χρηστης στο pda.

Προκειται για usability evaluation (αξιολογηση ευχρηστιας) καποιων εφαρμογων των pocket pc's και αναζητω ενα προσφορο τροπο να καταγραφω ολα οσα κανει ο εκαστοτε χρηστης.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Υ.Γ Θα δοκιμασω το SOTI Pocket Controller Pro v6.0 για να δω στην πραξη ποσο γρηγορο ειναι για καταγραφη βιντεο. Αν καποιος το εχει δοκιμασει, ας μου πει τις εντυπωσεις του...

 

Υ.Γ 2 Το δοκιμασα και μπορω να πω πως κανει αρκετα καλα τη δουλεια του. Το βιντεο με τα maximum 15 καρε/δευτερολεπτο ειναι υποθετω το καλυτερο δυνατο που μπορει να δωσει ενα προγραμμα αυτου του ειδους...

Link to comment
Share on other sites

έχει να προτείνει κανείς ένα καλό full screen caller για HTC P3300;

 

θέλω όταν να με καλει κάποιος να φαίνεται μεγάλη η φωτό του...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...