Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποιος ενδιαφερεται στην νεα εκδοση διαχειριση συσκευης προστεθηκε στον τομεα μπαταρια κατω κατω η επιλογη να μπαινουν παντα εφαρμογες σε αδρανεια

 

εμενα το περασε κανονικ, εδω το λινκ https://www.sammobile.com/apk/device-maintenance/device-maintenance-1-0-25-5/

Να σε ευχαριστήσω ακόμη μια φορά καθώς στο stand by πλέον απλά δεν καταναλώνει τίποτα το κινητό. Πολύ ωραίο update της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να σε ευχαριστήσω ακόμη μια φορά καθώς στο stand by πλέον απλά δεν καταναλώνει τίποτα το κινητό. Πολύ ωραίο update της εφαρμογής.

Ωραία όντως η προσθήκη που έκαναν αλλά θα έπρεπε να είχε και επιλογή και για τις εφαρμογές συστήματος (η μήπως έχει και δεν το πήρα χαμπάρι;)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όντως η προσθήκη που έκαναν αλλά θα έπρεπε να είχε και επιλογή και για τις εφαρμογές συστήματος (η μήπως έχει και δεν το πήρα χαμπάρι;)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δυστυχώς, δεν είναι για εφαρμογές συστήματος. Αφού όμως αδρανοποιει το Instagram και άλλες διάφορες που έτρεχαν στο παρασκήνιο κτλ είναι πολύ καλό. Τι ιδανικό βέβαια θα ήταν....
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όντως η προσθήκη που έκαναν αλλά θα έπρεπε να είχε και επιλογή και για τις εφαρμογές συστήματος (η μήπως έχει και δεν το πήρα χαμπάρι;)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έβαζε αυτή την επιλογή και οι χρήστες (που δεν είναι power users) άρχιζαν και πρόσθεταν εφαρμογές συστήματος και δε λειτουργούσαν μετά βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου, θα γινόταν πανηγύρι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γίνεται εφαρμογή συστήματος η μπορούμε να επαναφέρουμε για τυχόν προβλήματα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι μπορεις να καταργησεις το update κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαζε αυτή την επιλογή και οι χρήστες (που δεν είναι power users) άρχιζαν και πρόσθεταν εφαρμογές συστήματος και δε λειτουργούσαν μετά βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου, θα γινόταν πανηγύρι...

Μα δεν τις απενεργοποιει όπως το package disabler, ανά πάσα στιγμή όταν μπεις σε κάποια από τις εφαρμογές που έχεις βάλει σε αδράνεια δουλεύει και όταν βγεις αδρανοποιειται παλι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το είχε απλά προστέθηκε μια ακόμη δυνατότητα του να υπάρχουν εφαρμογές που θα είναι πάντα κοιμησμενες
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά από όταν το έκανα το update να αδρανοποιει τις εφαρμογές ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ η μπαταρία μου δουλεύει βράχος και δεν πέφτει σαν νερό γιατί ήξερα ότι τρώνε κάποιες εφαρμογές μπαταρία αλλά περίμενα να έρθει το τελευταίο μεγαλουτσικο update για να κάνω επαναφορά κτλ για να ξαναστησω.. Για να δούμε από αύριο πως θα τα πάει..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω τελευταια εβδομαδα μεγαλη αυξηση θερμοκρασιας στην συσκευη,ειδικα ετσι οπως το κραταμε πισω δεξια! σκεφτηκα λογω καιρου,,αλλα δεν νομιζω να ειναι φυσιολογικο με χρηση γουιφι και στο σπιτι να ζεσταινεται τοσο πολυ!! χωρις να εχω κατεβασει κατι καινουριο!!
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τις απενεργοποιει όπως το package disabler, ανά πάσα στιγμή όταν μπεις σε κάποια από τις εφαρμογές που έχεις βάλει σε αδράνεια δουλεύει και όταν βγεις αδρανοποιειται παλι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τις απενεργοποιεί φίλε μου όμως αυτόματα όταν βγαίνουμε από μια εφαρμογή κι αυτό αρκεί. Αυτό σημαίνει ότι με σβηστη και μετά με ανοιχτή οθόνη , ότι θα είχαμε επιλέξει δε θα λειτουργούσε στη συσκευή.

Οι (περισσότερες) εφαρμογές συστήματος σωστά λοιπόν δε δίνουν τη δυνατότητα να τις "ακουμπάνε" γιατί η μεγάλη πλειοψηφία ούτε γνωρίζει, ούτε είναι υποχρεωμένη να μάθει το άθλημα μας.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει update αλλες εφαρμογές απο sammobile?? π.χ samsung browser, samsung photos, samsung touchwiz home, samsung music??? νομίζω είναι συμβατες κ με s7 edge αφου τις ανεβάζουν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει update αλλες εφαρμογές απο sammobile?? π.χ samsung browser, samsung photos, samsung touchwiz home, samsung music??? νομίζω είναι συμβατες κ με s7 edge αφου τις ανεβάζουν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι εγώ έχω κάνει αρκετές..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ έχω κάνει αρκετές..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

touchwizhome κ samsung photos δουλεύουν σωστά?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, που μπορώ να κατεβάσω τα widgets (google, browser, καιρός κλπ) του s8 για το s7 edge? Δουλεύουν/είναι συμβατά όλα;

Ευχαριστω:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω τελευταια εβδομαδα μεγαλη αυξηση θερμοκρασιας στην συσκευη,ειδικα ετσι οπως το κραταμε πισω δεξια! σκεφτηκα λογω καιρου,,αλλα δεν νομιζω να ειναι φυσιολογικο με χρηση γουιφι και στο σπιτι να ζεσταινεται τοσο πολυ!! χωρις να εχω κατεβασει κατι καινουριο!!

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό και με προβληματίζει. Έχω την εντύπωση ότι πέφτει και πιο γρήγορα η μπαταρία μου με την υψηλή θερμοκρασία. Χωρίς να κάνω κάποια ιδιαίτερα βαριά χρήση με Wi-Fi στο σπίτι μετά από 5 λεπτά 35 βαθμούς η μπαταρία κατευθείαν. Ας ελπίσουμε να είναι εξαιτίας του καιρού

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό και με προβληματίζει. Έχω την εντύπωση ότι πέφτει και πιο γρήγορα η μπαταρία μου με την υψηλή θερμοκρασία. Χωρίς να κάνω κάποια ιδιαίτερα βαριά χρήση με Wi-Fi στο σπίτι μετά από 5 λεπτά 35 βαθμούς η μπαταρία κατευθείαν. Ας ελπίσουμε να είναι εξαιτίας του καιρού

 

ακριβως ετσι,,δηλ που να δουλεψουμε και δεδομενα τι εχει να γινει,,,αυγα θα τηγανησουμε :lol::lol: καθως και στην φορτιση με κλιματιστικο στον χωρο το πισω μερος τουλαχιστον ειναι ζεστο!!εγω προγραμματιζω να το τσεκαρω στο σερβις,,δωρεαν ειναι ο λεγχος εξαλλου!! θα βοηθουσε αν ενημερωνε και καποιος αλλος με τις θερμοκρασιες!

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι,,δηλ που να δουλεψουμε και δεδομενα τι εχει να γινει,,,αυγα θα τηγανησουμε :lol::lol: καθως και στην φορτιση με κλιματιστικο στον χωρο το πισω μερος τουλαχιστον ειναι ζεστο!!εγω προγραμματιζω να το τσεκαρω στο σερβις,,δωρεαν ειναι ο λεγχος εξαλλου!! θα βοηθουσε αν ενημερωνε και καποιος αλλος με τις θερμοκρασιες!

Παιδιά λογικό είναι τώρα με την θερμοκρασία να ανεβαζει μην σας ανησυχει.

Εχω δει παρόμοια ποστ και για άλλες συσκευές τις τελευταίες μέρες το ίδιο μου έλεγε και φιλος μου χτες με ενα ipad air που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λογικό είναι τώρα με την θερμοκρασία να ανεβαζει μην σας ανησυχει.

Εχω δει παρόμοια ποστ και για άλλες συσκευές τις τελευταίες μέρες το ίδιο μου έλεγε και φιλος μου χτες με ενα ipad air που έχει.

 

το θεμα ειναι οτι το χρσιμοποιω τις τελευταιες μερες σε κλειστους χωρους με κλιματιστικο και ζεστενεται πολυ πισω,αυτο με προβληματιζει ποιο πολυ! εξω οκ λογικο ειναι να καιει!!

Link to comment
Share on other sites

Για μας που πηραμε το κινητο απο την προσφατη προσφορα, τι εχετε να προτεινετε για καλυτερο στησιμο σε νεους χρηστες?

Υπαρχουν καπου μαζεμενα τιποτε tips?

(Ειναι πολλες οι σελιδες...)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι το χρσιμοποιω τις τελευταιες μερες σε κλειστους χωρους με κλιματιστικο και ζεστενεται πολυ πισω,αυτο με προβληματιζει ποιο πολυ! εξω οκ λογικο ειναι να καιει!!

Βαλε την εφαρμογή cpu z και παρατηρησε πως πάει

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάνει update αλλες εφαρμογές απο sammobile?? π.χ samsung browser, samsung photos, samsung touchwiz home, samsung music??? νομίζω είναι συμβατες κ με s7 edge αφου τις ανεβάζουν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δώσε link να ρίξουμε μια ματιά!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε link να ρίξουμε μια ματιά!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.sammobile.com/apk/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογή cpu z και παρατηρησε πως πάει

 

Μπορεις να μου πεις 2-3 πραματακια τι να προσέξω για την συσκευή? Πχ θερμοκρασίες επιτρεπόμενες?!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις 2-3 πραματακια τι να προσέξω για την συσκευή? Πχ θερμοκρασίες επιτρεπόμενες?!

Το επιτρεπόμενο όπως καταλαβαίνεις είναι σχετικό

Πχ με απλο browsing σε σκιά λογικά πάνω απο 50 η cpu δεν θα έπρεπε να έχει και μετα ανάλογα την χρηση με gaming θα ανεβασει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...