Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις προστασια οθονης? Το ελεγξες μηπως αυτό που βλέπεις είναι αντανακλαση στα ορια/παρυφες του screen protector και όχι διαρροη φωτος από το εσωτερικο της συσκευης?

 

όχι δεν υπάρχει τίποτα καινούργια συσκευη είναι μόλις παρέλαβε ένας φίλος μετά από αντικατάσταση της Samsung και έχει αυτό....έχω κάνει αίτημα και εγώ και περιμένω απάντηση για αντικατασταση και θα μου στείλουν καμιά τετοια.....απαραδεκτο

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε φως στα πλάγια ανάμεσα στο γυαλί και στο μεταλλικό σασί??Φαίνεται καλά το βραδυ

Έτσι είναι νομίζω όλα. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Κι εμένα Έτσι είναι χωρίς αντικατάσταση οθόνης.

 

 

*SM-G935F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καινούργιο χωρίς να έχει ανοιχτεί??

 

Ναι καινουριο.Νομιζω οτι ειναι και χαρακτηριστικο της συσκευης.Αν πας ρυθμισεις-οθονη edge-φωτισμος οθονης edge,μπορει να απενεργοποιηθει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν υπάρχει τίποτα καινούργια συσκευη είναι μόλις παρέλαβε ένας φίλος μετά από αντικατάσταση της Samsung και έχει αυτό....έχω κάνει αίτημα και εγώ και περιμένω απάντηση για αντικατασταση και θα μου στείλουν καμιά τετοια.....απαραδεκτο

 

Για δες εδώ:

https://www.youtube.com/watch?v=odjajDyfDkA

This is not an issue, it is just the bezel reflecting light from the curved part of the screen. There is no gap because the glass and the display are fused together, also glued to the metal frame of the phone for the water resistance. It is completely normal.

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ:

https://www.youtube.com/watch?v=odjajDyfDkA

This is not an issue, it is just the bezel reflecting light from the curved part of the screen. There is no gap because the glass and the display are fused together, also glued to the metal frame of the phone for the water resistance. It is completely normal.

 

δεν ξέρω εμένα δεν μου το έκανε στην αρχή(πριν την αλλαγή της οθόνης)δεν ξέρω αν είναι θέμα της κόλλας και μερικών συσκευών...βέβαια εμένα δεν ήταν μόνο αυτό που διαπίστωσα άλλα κ η ανεπαρκής ανταπόκριση της οθόνης..σ'ενα ITV δεν το κάνει αυτό

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εμένα δεν μου το έκανε στην αρχή(πριν την αλλαγή της οθόνης)δεν ξέρω αν είναι θέμα της κόλλας και μερικών συσκευών...βέβαια εμένα δεν ήταν μόνο αυτό που διαπίστωσα άλλα κ η ανεπαρκής ανταπόκριση της οθόνης..σ'ενα ITV δεν το κάνει αυτό

 

Βλεπω ότι εχει δοθεί και σαν επισημη απαντηση από τη Samsung

http://www.samsung.com/au/support/skp/faq/1102521?CID=AFL-hq-mul-0813-11000279

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς καλημέρα σας!!!!Μόλις χθες έγινα κάτοχος ενός samsung galaxy s7 edge 32gb και αντιμετώπισα ένα πρόβλημα,Όλος χαρά και ανυπομονησία έκανα το unboxing όλα μια χαρά έως εδώ ανοίγω για πρώτη φορά το κινητό όλα τούμπανο.Και εκεί που ανοίγω το chrome παρατηρώ ένα στίγμα δηλαδή μια τελίτσα στο μέσο τις οθόνης,νομίζοντας ότι είναι σκουπιδάκi το καθάριζα αλλα τίποτα....εκεί ξενέρωσα απίστευτα.Eπικοινώνησα με την samsung τους είπα το πρόβλημα μου και είπανε να παο σε ένα εξουσιοδοτημένο κατάστημα service να δούνε τ παιζει.Το κινητό είναι αγορασμένο κανονικά με απόδειξης.Απλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος?θα μου δώσουνε νέα συσκευή?θα μου αλλάξουν την οθόνη?θα αργήσει όλη αυτή η κατάσταση,γιατί δεν έχω και 2 κινητό άμα με αργήσουν.......:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ότι εχει δοθεί και σαν επισημη απαντηση από τη Samsung

http://www.samsung.com/au/support/skp/faq/1102521?CID=AFL-hq-mul-0813-11000279

 

θέλω να δω τι θα μου πουν που περιμένω τηλέφωνο για την αφή που έχει γίνει ένα μαύρο χάλι μετά την αλλαγή οθόνης...εχω φαει τον χρονο μου στα τηλέφωνα στο chat μαζί τους και στην αποστολή...σκέτη ταλαιπωρία

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι και το δικο μου...

 

 

 

Έτσι είναι νομίζω όλα. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Κι εμένα Έτσι είναι χωρίς αντικατάσταση οθόνης.

 

 

*SM-G935F*

 

 

 

Βλεπω ότι εχει δοθεί και σαν επισημη απαντηση από τη Samsung

 

http://www.samsung.com/au/support/skp/faq/1102521?CID=AFL-hq-mul-0813-11000279

 

 

 

Επιβεβαιώνω ότι και εμένα έτσι είναι αλλά υπό γωνία μόνο 40-50 μοίρες και πάνω όχι σε επίπεδη θέαση και σε σκοτάδι η ημί σκοτάδι μόνο.

 

Αλλα το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό μιας και η edge οθόνη δημιουργεί την προϋπόθεση να το δεις,υπό γωνία πάντα που ουδείς θα βλέπει σε καθημερινή βάση η πιάνει/δουλεύει τη συσκευή του.

 

Καμία σχέση με bleeding που εξέχει μεταξύ γυαλί και αλουμινίου που μου έτυχε σε z3 που έφυγε με κλωτσιές πίσω η και σε αρκετά LG που έχουν αναφερθεί από χρήστες στα νήματα τους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να ζητήσεις αντικατάσταση κινητού και οχι σερβις. ετσι δε θα μεινεις χωρις τηλεφωνο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς καλημέρα σας!!!!Μόλις χθες έγινα κάτοχος ενός samsung galaxy s7 edge 32gb και αντιμετώπισα ένα πρόβλημα,Όλος χαρά και ανυπομονησία έκανα το unboxing όλα μια χαρά έως εδώ ανοίγω για πρώτη φορά το κινητό όλα τούμπανο.Και εκεί που ανοίγω το chrome παρατηρώ ένα στίγμα δηλαδή μια τελίτσα στο μέσο τις οθόνης,νομίζοντας ότι είναι σκουπιδάκi το καθάριζα αλλα τίποτα....εκεί ξενέρωσα απίστευτα.Eπικοινώνησα με την samsung τους είπα το πρόβλημα μου και είπανε να παο σε ένα εξουσιοδοτημένο κατάστημα service να δούνε τ παιζει.Το κινητό είναι αγορασμένο κανονικά με απόδειξης.Απλά ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος?θα μου δώσουνε νέα συσκευή?θα μου αλλάξουν την οθόνη?θα αργήσει όλη αυτή η κατάσταση,γιατί δεν έχω και 2 κινητό άμα με αργήσουν.......:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Αν ειναι Ελληνικη συσκευή πας απευθείας για αντικατασταση στο καταστημα που το πηρες δείχνοντας τους το προβλημα...για Ευρωπαικο μοντέλο δεν γνωριζω την διαδικασια με το μαγαζι αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω βαλει για πουλημα το iphone 6s plus 64gb που εχω και θελω να παρω το εν λογω κινητω το εχω βρει απο εναν σφραγισμενο ενα 500 ευρω,τη λετε αξιζει η μεταβαση?Πρεπει να κοιταξω κατι?

Το ίδιο ακριβως κινητό έδωσα πριν απο 4 μήνες για να πάρω το s7edge ,ουτε λεπτό δεν μετανοιωσα ,μετά απο αυτην την εμπειρία περιμένω να βγει το καινούριο tabs για να δώσω και το iPad Air 2 ,αφου ειναι σφραγισμένο με απόδειξη Ελλάδας δεν χρειάζεται τιποτα να κοιτάξεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω βαλει για πουλημα το iphone 6s plus 64gb που εχω και θελω να παρω το εν λογω κινητω το εχω βρει απο εναν σφραγισμενο ενα 500 ευρω,τη λετε αξιζει η μεταβαση?Πρεπει να κοιταξω κατι?

Αν είναι όντως σφραγισμένο είναι πολύ καλή τιμή για μια εξαιρετική συσκευή, σίγουρα στις κορυφαίες του 2016.

 

Θα σε συμβουλευα να σου στείλει μια φωτο με το ιμει και να κανεις έλεγχο τηλεφωνικά στα επίσημα αν σε καλύπτει εγγύηση κανονικά.

Μηπως είναι μη ευρωπαϊκή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μην μπλέξετε με το service τους που είναι απαράδεκτο και σε έχουν στο περίμενε σαν ερασιτεχνες

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τι είναι το good lock? είναι κάποια εφαρμογή τις samsung από ότι μου είπαν αλλα δεν την βρίσκω στο κατάστημα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω βαλει για πουλημα το iphone 6s plus 64gb που εχω και θελω να παρω το εν λογω κινητω το εχω βρει απο εναν σφραγισμενο ενα 500 ευρω,τη λετε αξιζει η μεταβαση?Πρεπει να κοιταξω κατι?

Το έχω σε μαύρο 2 εβδομάδες θήκες κουτιά αποδείξεις άριστο κυριολεκτικά θα σε ενδιέφερε ανταλλαγή??

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβως κινητό έδωσα πριν απο 4 μήνες για να πάρω το s7edge ,ουτε λεπτό δεν μετανοιωσα ,μετά απο αυτην την εμπειρία περιμένω να βγει το καινούριο tabs για να δώσω και το iPad Air 2 ,αφου ειναι σφραγισμένο με απόδειξη Ελλάδας δεν χρειάζεται τιποτα να κοιτάξεις

 

Μολις πουλησα εδω ενα Iphone 6s της κορης μου σφραγισμενο απο αντικατασταση για να παρει το plus

 

Η αλλη μου κορη θα δωσει το 5S για το Edge που ηδη πηρε

 

Ολα θεμα γουστου αλλα το Edge με εντυπωσιασε .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τι είναι το good lock? είναι κάποια εφαρμογή τις samsung από ότι μου είπαν αλλα δεν την βρίσκω στο κατάστημα

Είναι η μπάρα ενημέρωσης. Την έχει το κινητό από μόνο του απλά πρέπει να την κάνεις update μέσα από το Galaxy apps. Δεν είναι έξτρα εφαρμογή. Μετά θα είναι έτσι :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/f03d2862b5b09a19ce7203caa09b1cda.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/0ae6080fbdc482df043010ea687b7aa3.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα είναι διαφορετική η καρτέλα αυτή και στο κατάστημα τις samsung γράφω good lock στην αναζήτηση και δεν μου την βγάζει γιατί?

εμενα είναι έτσι https://fliptroniks.com/wp-content/uploads/2016/03/a336.png

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους εμφανίζεται το φως, προσπαθήστε να περάσετε χαρτί Α4 μέσα κ θα δείτε ότι περνάει. Αυτό που λέει ότι είναι ενωμένα δεν ισχύει όταν έχεις τέτοιο θέμα σίγουρα. Η πρώτη συσκευή που μου είχαν δώσει, δεν είχε πρόβλημα με διαρροή φωτός, αλλά το χαρτί έμπαινε μέσα. Αν ρωτήσετε τη σάμσουνγκ θα σας πει ότι η κόλλα είναι πιο μέσα κ όχι εντελώς στην άκρη. Με νερό δε δοκίμασα γιατί αν πάθαινε κάτι, θα έφταιγα εγώ. Όταν πήρα τη συσκευή το Μάιο κ πρόσεξα ότι το χαρτί περνάει, μίλησα μαζί τους κ μου είπαν ότι δεν είναι λογικό κ να το πάω στο σέρβις για αλλαγή της οθόνης. Την άλλαξαν κ το αποτέλεσμα ήταν να έχω το κενό, φως που βγαίνει κ προβληματικό πλήκτρο αρχικής οθόνης. Το ξανάστειλα σε σέρβις, αυτή τη φορά το πήρα με το φως πάλι, μάλλον σωστό πλήκτρο, αλλά δεν είχαν βάλει σωστά το πίσω καπάκι που ακουγόταν σαν κούφιο κ είχε ένα κενό στο πάνω μέρος.. Το έδωσα 3η φορά κ το πήρα όπως το έδωσα γιατί είπαν ότι είναι όλα εντάξει! Την 4η φορά κ μετά από πολύ πρήξιμο, μου έστειλαν νέα συσκευή για να περνάει φως (είναι ορατό βλέποντας το κ κανονικά, με φωτεινότητα πάνω από το 30%) κ το πλήκτρο της αρχικής να μην πιάνει καλά στα αριστερά, ενώ δεξιά πιάνει. Το πήρα την Παρασκευή κ αύριο έχω σκοπό να πάω να τους το δείξω σε σέρβις, γιατί μίλησα με το κέντρο τους κ μου είπαν τις κλασικές αηδίες τους. Θα τους πω ότι δεν το δίνω για σέρβις κ ότι απαιτώ νέα συσκευή που θα λειτουργεί σωστά, γιατί πολλά μας τα έχουν κάνει! Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο πια! Edited by Tasos91
Link to comment
Share on other sites

εμενα είναι διαφορετική η καρτέλα αυτή και στο κατάστημα τις samsung γράφω good lock στην αναζήτηση και δεν μου την βγάζει γιατί?

εμενα είναι έτσι]

 

 

Όταν κάτι δεν βρίσκουμε το οτιδήποτε η όταν δεν έχουμε μια ενημέρωση σε εφαρμογή για οποιοδήποτε λόγο την κατεβάζουμε από εδώ πάντα την τελευταία έκδοση αυτό που ψάχνουμε.

 

Εδώ αυτό που ζητάς.

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/good-lock/good-lock-24-0-15-release/good-lock-24-0-15-android-apk-download/

Αντίστοιχα σε οτιδήποτε άλλο πας στο πεδίο αναζήτησή και γράφεις αυτό που θες και στο βγάζει.

 

Επίσης βάζεις πάντα το unknowns source στο on στα security settings για να εγκατασταθεί.

 

Θα σου ζητήσει επανεκκίνηση αφού γίνει η εγκατάσταση την οποία θα κανεις.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...