Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα 2 ρομ. Και στις δυο στην αρχή της εγκατάστασης μου έβγαλε failed!!γιατί?? Με την πρώτη αποτυχία κ αφού άνοιξα το τηλέφωνο δυσκολεύεται να βρει σήμα. Δεν έχασε το imei. Εντός σπιτιού λεει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο. Εκτός ψιλοβρισκει. Τι κάνω?Να πάω smartec?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και νόμιζα ότι έπαθε κάτι το δικό μου Bluetooth.

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.

Δεν ξέρω τι άλλαξε.

 

Καλησπέρα αν βρεις καμια λύση με το bt και τη 2η κλήση πες μου και μένα γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν βρεις καμια λύση με το bt και τη 2η κλήση πες μου και μένα γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Φίλε μου το ψάχνω.

Μακάρι να βρω κάτι γιατί είναι πολύ κουραστικό έτσι.

Κάτι θέλω να δοκιμάσω αλλά θέλω χρόνο για να βρω τα αρχεία.

............

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ψάχνω.

Μακάρι να βρω κάτι γιατί είναι πολύ κουραστικό έτσι.

Κάτι θέλω να δοκιμάσω αλλά θέλω χρόνο για να βρω τα αρχεία.

............

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τη ROM αλλά εμένα είναι ιταλικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τη ROM αλλά εμένα είναι ιταλικό.

 

Δεν νομίζω . Το δικό μου είναι ελληνικό EUR.

Μπορεί από την έκδοση του λογισμικού που έχουμε, η κάποια εφαρμογή μας το κάνει μετά από αναβάθμιση που έγινε.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι έπαθε κάτι το δικό μου Bluetooth.

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.

Δεν ξέρω τι άλλαξε.

 

Μία από τα ίδια κι εμένα σε ελληνικό S7 g930f. Είτε με το ακουστικό είτε με το αμάξι στη 2η κλήση ο ήχος σταματάει από το bluetooth και μεταφέρεται στο κινητό χάνοντας την επικοινωνία με τον συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια κι εμένα σε ελληνικό S7 g930f. Είτε με το ακουστικό είτε με το αμάξι στη 2η κλήση ο ήχος σταματάει από το bluetooth και μεταφέρεται στο κινητό χάνοντας την επικοινωνία με τον συνομιλητή.

 

Το καθάρισμα της cache της εφαρμογής συστήματος Bluetooth φαίνεται μέχρι στιγμής να κάνει το θαύμα του! Ρυθμίσεις-> εφαρμογές (μενού) εμφάνιση εφαρμογών συστήματος-> Bluetooth -> αποθήκευση -> εκκαθ. Μνήμης cache

Link to comment
Share on other sites

Το καθάρισμα της cache της εφαρμογής συστήματος Bluetooth φαίνεται μέχρι στιγμής να κάνει το θαύμα του! Ρυθμίσεις-> εφαρμογές (μενού) εμφάνιση εφαρμογών συστήματος-> Bluetooth -> αποθήκευση -> εκκαθ. Μνήμης cache

 

Το δοκίμασα και εγώ αυτό αλλά μετά από λίγο μου το ξανάκανε.

Μετά έκανα καθάρισμα το cache από το Bluetooth αλλά μαζί και το cache από την εφαρμογή συστήματος "Τηλέφωνο".

Προς το παρόν φαίνεται να έστρωσε..

 

Edit.

Μετά το καθάρισμα της cache των δύο εφαρμογών Bluetooth & τηλέφωνο φαίνεται να έστρωσε.

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί να μου στείλει κάποιος λινκ να κατεβάσω eu η gr rom?και ένα λινκ για το πώς θα την εγκαταστήσω. Ευχαριστώ και σόρρυ αλλά δεν εχω χρονο να ψάξω αυτή τη στιγμή.

edit:το ειδα 5 ποστ απο πανω...

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Πήγε να την αλλάξει επειδή έληγε η εγγύηση και το ποσό αλλαγής είναι στα 19,9. Τα υπόλοιπα είναι δωρεάν και τα αλλάζουν κατά την κρίση τους. Εμένα πριν μου την αλλάξουν μου ανέφεραν από μόνοι τους ότι θα κοιτάξουν κιόλας την πλακέτα και την οθόνη και αν χρειαστεί θα αλλαχτούν αλλά τελικά δε χρειάστηκε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

επειδη μιλησα σημερα με smartec το 19.90 στην μπαταρια που λετε δεν υπαρχει.δεν ξερω πως εγινε με το παιδι.εμενα μου ειπαν 57,90 για την αλλαγη εντος εγγυησης που ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη μιλησα σημερα με smartec το 19.90 στην μπαταρια που λετε δεν υπαρχει.δεν ξερω πως εγινε με το παιδι.εμενα μου ειπαν 57,90 για την αλλαγη εντος εγγυησης που ειμαι.

 

 

 

Ποιό παιδί, με όλους μας έγινε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιό παιδί, με όλους μας έγινε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

εγω το πηγα χθες για αλλαγη μπαταριας και μου αλλαξαν ηχειο δονηση.του λεω του παιδιου μπαταρια ηρθα να αλλαξω και μου λεει δεν ειχε καποιο προβλημα.οκ λεω δεν εχει προβλημα παρολα αυτα εγω θελω να την αλλαξω γιατι εχει πεσει αισθητα η αποδοση της.η απαντηση ηταν 57 ευρω ειτε ειναι εντος ειτε εκτος εγγυησης αν δε χρηζει αλλαγης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας. Έβαλα να φορτίσει το s7 edge χθες το βράδυ και σε κάποια φάση έκανε reboot και δεν άνοιξε όμως με αποτέλεσμα να έχει κολησει όλο το βράδυ στο boot loader που λεει samsung s7 edge android . Το πρωί που ξύπνησα κατάφερα κ άνοιξα το κινητό και διαπίστωσα μια τεράστια στάμπα στην οθόνη που γράφει s7 edge ότι και ο boot loader δηλαδή.

 

Κοντεύω να πάθω κρίση πανικού, τι να κάνω; διάβασα ότι λέγεται burn in αυτό το πράγμα. Διορθώνεται;

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι όλο το βράδυ άφησε το αποτύπωμά στην οθόνη που συμβαίνει πολλές φορές σε αυτές τις OLED ..αν είσαι σε εγγύηση στη θέση σου θα πήγαινα να ζητήσω αντικατάσταση οθόνης.. διαφορετικά φοβάμαι ότι δεν μπορούν να γίνουν πολλά πράγματα ..κάτι προγραμματάκια που υπόσχονται να αφαιρέσουν burn in Δεν ξέρω αν έχουν αποτέλεσμα
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αλλαγη μπαταριας εντος εγγυησης,δικαουμαι και αλλη εγγυηση ως επεκταση?

Την μια φορα το σερβις μου λεει καθολου επεκταση,και τωρα μου λεει αλλο ενα χρονο .

Τί ισχυει?

Η samsung περσι μου ειχε πει για αλλα δυο χρονια και τωρα μου ειπε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είσαι μέσα στην εγγύηση Μία χαρά Απλώς θα πρέπει να επιμείνεις στο ότι το αποτύπωμα δημιουργήθηκε από βλάβη του κινητού και όχι από δική σου υπαιτιότητα
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ. Απαντά όποιος γνωρίζει. Στο s7 edge, η μπαταρία είμαι κολλημένη μαζί με την οθόνη? ή μπορεί να γίνει αντικατάσταση μόνον ή μπαταρία? δηλαδή αποτελεί ξεχωριστό κομμάτι? ή είναι μέρος της οθόνης!.
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ. Απαντά όποιος γνωρίζει. Στο s7 edge, η μπαταρία είμαι κολλημένη μαζί με την οθόνη? ή μπορεί να γίνει αντικατάσταση μόνον ή μπαταρία? δηλαδή αποτελεί ξεχωριστό κομμάτι? ή είναι μέρος της οθόνης!.

 

Η μπαταρία είναι κολλημένη στην οθόνη, αλλά μπορείς να αλλάξεις μόνο τη μπαταρία φυσικά, καθώς είναι ξεχωριστό κομμάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα την αλλαγη μπαταριας εντος εγγυησης,δικαουμαι και αλλη εγγυηση ως επεκταση?

Την μια φορα το σερβις μου λεει καθολου επεκταση,και τωρα μου λεει αλλο ενα χρονο .

Τί ισχυει?

Η samsung περσι μου ειχε πει για αλλα δυο χρονια και τωρα μου ειπε τιποτα...

Δεν δικαιούσαι άλλη εγγύηση πλέον, πάρα μόνο την αρχική εγγύηση της συσκευής. Δηλαδή, πια, ότι ανταλλακτικό και να βάλεις δεν παίρνει αλλά 2 χρόνια έξτρα εγγύησης, αλλά ισχύει η αρχική εγγύηση του κινητού, δηλαδή 2 χρόνια από την αγορά της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Τ

Η μπαταρία είναι κολλημένη στην οθόνη, αλλά μπορείς να αλλάξεις μόνο τη μπαταρία φυσικά, καθώς είναι ξεχωριστό κομμάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δικαιούσαι άλλη εγγύηση πλέον, πάρα μόνο την αρχική εγγύηση της συσκευής. Δηλαδή, πια, ότι ανταλλακτικό και να βάλεις δεν παίρνει αλλά 2 χρόνια έξτρα εγγύησης, αλλά ισχύει η αρχική εγγύηση του κινητού, δηλαδή 2 χρόνια από την αγορά της συσκευής.

Τι λέτε ρε παιδιά. Σε ΟΤΙ έχει αλλάξει / έχει γίνει επισκευή στο S7 edge παίρνει αλλά 2 χρόνια εγγύηση. Αλλαγή οθόνης μέσα στην εγγύηση? Ανανεωση 2 χρόνια. Αλλαγή πλακετας μέσα στην εγγύηση? Ανανεωση 2 χρόνια. ΠΡΟΣΟΧΉ μόνο σε επισκευασμένα/αλλαγμένα μέρη του κινητό και όχι συνολικά σε ολο κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΤΤι λέτε ρε παιδιά. Σε ΟΤΙ έχει αλλάξει / έχει γίνει επισκευή στο S7 edge παίρνει αλλά 2 χρόνια εγγύηση. Αλλαγή οθόνης μέσα στην εγγύηση? Ανανεωση 2 χρόνια. Αλλαγή πλακετας μέσα στην εγγύηση? Ανανεωση 2 χρόνια. ΠΡΟΣΟΧΉ μόνο σε επισκευασμένα/αλλαγμένα μέρη του κινητό και όχι συνολικά σε ολο κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι η εγγύηση στα αλλαγμενα μέρη είναι 1 χρόνος επιπλέον και όχι 2.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η εγγύηση στα αλλαγμενα μέρη είναι 1 χρόνος επιπλέον και όχι 2.

 

Χτες ρωτησα για το ιδιο πραγμα την samsung και ενα εξουσιοδοτημηενο σερβις.

Το σερβις μου ειπε 1 χρονο (πριν λιγο καιρο μου ειπε τιποτα).

Η Samsung στην ιδια ερωτηση χτες μου ειπε τιποτα, ενω πριν λιγο καιρο (οταν αλλαξα μπαταρια) μου ειπε 2 χρονια!!!

Τί στο καλο ?

Αυτοσχεδιαζουν πανω στο θεμα???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ότι δεν υπάρχει εγγύηση στα ανταλλακτικά εκτός και αν έχει δωθει σχετικό έντυπο περί εγγύησης για το ανταλλακτικό.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ότι δεν υπάρχει εγγύηση στα ανταλλακτικά εκτός και αν έχει δωθει σχετικό έντυπο περί εγγύησης για το ανταλλακτικό.

 

 

 

Σου δίνουν έντυπο με το τι άλλαξαν όταν το επισκεύασαν, βάση αυτού έχεις και εγγύηση στα κομμάτια που άλλαξαν γιατί αναγράφετε η ημερομηνία της επισκευής. Η εγγύηση είναι για δύο χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...