Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

402 κυκλοι σε 3 1/2 μηνες; Δλδ φορτιζεις 5 φορες τη μερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα λέει 71% στο phone info η μπαταρία. Και το έχω πάνω από δύο χρόνια. Είμαι για αλλαγή ε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν κοιταξεις με το Phone Check θα πρεπει να δινει "Good Health".

 

ΚΑι αν σου κραταει καλα μετα την φορτιση, που ειναι το θεμα?

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

[/color]189 κύκλοι φόρτισης, 96.89% battery health για ένα κινητό με ημερομηνία παραγωγής 24-6-16 καθόλου άσχημα θα έλεγα... :) ✌

Αναφέρομαι φυσικά στο s7 edge ;)

189 κύκλοι φόρτισης σε 2 χρονια!??

Μαλλον το χρησιμοποιεις αραια και που :rolleyes:

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

http://www.protectionfilms24.com/article/savvies-xtreme-glass-full-cover-tempered-glass-screen-protector-samsung-galaxy-s7-edge-900068.html και https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F391925937765 ,είναι γυαλί και όχι μεμβράνη και η θήκη για μένα από τις πιο όμορφες που έχω δει,φοράω και τα 2 ένα μήνα και είμαι ευχαριστημένος

KAI TA 2?

 

Ma η θηκη https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F391925937765 εχει και ΔΙΚΟ της γυαλι προστατευτικο!

Εσυ πως συνδυάζεις και τις δυο ? :rolleyes:

Η απο πανω θηκη μοιαζει να φτανει αφου εχει και δικο της γυαλι (οπως φαινεται στη φωτο απο κατω)

 

s-l1600.jpg

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

@Michael22 , έτσι μόνο καλοκαιράκι συνήθως που με βολεύει και τον υπόλοιπο καιρό ως 2η συσκευή ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρίες και φορτισεις. Πιστεύω ότι παίζει ρόλο πως γίνεται η φόρτιση. Βασικος για μένα είναι να μην φορτίζεις και παίζεις παιχνίδια.. Υπάρχουν αρκετοί μπορεί να κάνουν κάτι μπορεί όχι. Με μόνο αυτό που ανέφερα έχω Nexus 7 του 2013 με χρήση 4 σερί χρονια και η μπαταρία βγάζει ακόμα 4 ώρες οθόνης και βρίσκεται περίπου στο 80-85 % σε κατασταση υγιειας...

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

402 κυκλοι σε 3 1/2 μηνες; Δλδ φορτιζεις 5 φορες τη μερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

2 φορες την εβδομαδα το φορτιζω και οταν ειναι στο 40%.Το φορτιζω ως το 90%.

Link to comment
Share on other sites

2 φορες την εβδομαδα το φορτιζω και οταν ειναι στο 40%.Το φορτιζω ως το 90%.
Το πηρες καινουργιο; Ετσι οπως τα λες θα επρεπε να εχει 20-30 κυκλους φορτισης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

KAI TA 2?

 

Ma η θηκη https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F391925937765 εχει και ΔΙΚΟ της γυαλι προστατευτικο!

Εσυ πως συνδυάζεις και τις δυο ? :rolleyes:

Η απο πανω θηκη μοιαζει να φτανει αφου εχει και δικο της γυαλι (οπως φαινεται στη φωτο απο κατω)

 

s-l1600.jpg

Δεν είναι γυαλί μεμβράνη είναι κ δεν την εβαλα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν την εβαλες?

ΚΑι το αλλο που εβαλες "καθοταν" καλα στη συναρμολογηση?

 

Υγ δηλ εβαλες μαζι και τη θηκη και το γυαλι>?

η μαλλον εναλλαξ, το ενα η το αλλο

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Το πηρες καινουργιο; Ετσι οπως τα λες θα επρεπε να εχει 20-30 κυκλους φορτισης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπως εχω ξαναγραψει το πηρα μεταχειρισμενο και αλλαξα οθονη και μπαταρια τελη μαρτιου.

Οταν αλλαξα μπαταρια εγκατεστησα την αναλογη εφαρμογη και μου εδειχνε οτι οι κυκλοι φορτισης ηταν στο μηδεν.

Τωρα γιατι μου λεει 402 δεν μπορω να καταλαβω..

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω ξαναγραψει το πηρα μεταχειρισμενο και αλλαξα οθονη και μπαταρια τελη μαρτιου.

Οταν αλλαξα μπαταρια εγκατεστησα την αναλογη εφαρμογη και μου εδειχνε οτι οι κυκλοι φορτισης ηταν στο μηδεν.

Τωρα γιατι μου λεει 402 δεν μπορω να καταλαβω..

Για να εισαι σιγουρος πρεπει να κανεις ενα calibration. Ξεφορτισε το κινητο μεχρι να σβησει. Αφου σβησει μπες στο recovery. Αφου αναψει στο recovery αστο ετσι μεχρι να σβησει. Φορτισε κλειστο γι αρκετες ωρες , το καλυτερο ολη νυχτα.

Αυτο εκανα εγω και η μπαταρια που εδειχνε οτι να ναι (4000 και κατι) επανηλθε στα φυσιολογικα της.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Για να εισαι σιγουρος πρεπει να κανεις ενα calibration. Ξεφορτισε το κινητο μεχρι να σβησει. Αφου σβησει μπες στο recovery. Αφου αναψει στο recovery αστο ετσι μεχρι να σβησει. Φορτισε κλειστο γι αρκετες ωρες , το καλυτερο ολη νυχτα.

Αυτο εκανα εγω και η μπαταρια που εδειχνε οτι να ναι (4000 και κατι) επανηλθε στα φυσιολογικα της.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το δω.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα παρακάτω νούμερα είναι φυσιολογικα;

Έχω το κινητό καινούργιο απο το Απρίλιο του 17 και χρησιμοποιώ πάντα γρήγορη φόρτιση.

BuMALVg.jpg

Edited by haris013
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα παρακάτω νούμερα είναι φυσιολογικα;

Έχω το κινητό καινούργιο απο το Απρίλιο του 17 και χρησιμοποιώ πάντα γρήγορη φόρτιση.

BuMALVg.jpg

Πολύ καλό φαίνεται το νούμερο σου φίλε, αν βγάζεις και την ίδια αυτονομία με τότε, είσαι άρχοντας

 

Sent from my SM-G930F

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, έχω ένα πρόβλημα με.ένα S7 edge της γυναίκας μου. Ξεκίνησε το απόγευμα που ήμασταν παραλία να κάνει restart Και να ζεματαει Από πίσω. Κολλάει περισσότερο όταν ανοίγεις το gallery. Το πήρα backup Όταν κρύωσε και το είχα στο ρεύμα και έκανα επαναφορά και restore . αλλά μετά ξεκίνησε πάλι να ανεβάζει θερμοκρασίες και να κάνει restart Από μόνο του

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Επειδή γυρνάμε Αθήνα Δευτέρα από διακοπές ξέρετε εμείς που μένουμε Κέντρο που κοντά είναι το σερβις ? Το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση ακόμα.ευτυχώς οπότε αν ξέρετε κάπου που είναι σωστοί παρακαλώ ενημερώστε

 

Ευχαριστώ πολύ !!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, έχω ένα πρόβλημα με.ένα S7 edge της γυναίκας μου. Ξεκίνησε το απόγευμα που ήμασταν παραλία να κάνει restart Και να ζεματαει Από πίσω. Κολλάει περισσότερο όταν ανοίγεις το gallery. Το πήρα backup Όταν κρύωσε και το είχα στο ρεύμα και έκανα επαναφορά και restore . αλλά μετά ξεκίνησε πάλι να ανεβάζει θερμοκρασίες και να κάνει restart Από μόνο του

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Επειδή γυρνάμε Αθήνα Δευτέρα από διακοπές ξέρετε εμείς που μένουμε Κέντρο που κοντά είναι το σερβις ? Το τηλέφωνο είναι στην εγγύηση ακόμα.ευτυχώς οπότε αν ξέρετε κάπου που είναι σωστοί παρακαλώ ενημερώστε

 

Ευχαριστώ πολύ !!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πας smartec χαιδαρι. Σε 1 ωρα θα το εχεις πισω . Καλο θα ειναι να πας πριν τις 12 το πρωι. Ο.τι και να εχει θα φτιαχτει. Λογικα μπαταρια ή μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό κοντά 1,5 χρόνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...θα το κρατήσω κι άλλο και σκέφτομαι πριν τελειώσει η εγγύηση να το πάω για αλλαγή μπαταρίας στη σμαρτεκ στο Χαϊδάρι... θα πληρώσω κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό κοντά 1,5 χρόνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...θα το κρατήσω κι άλλο και σκέφτομαι πριν τελειώσει η εγγύηση να το πάω για αλλαγή μπαταρίας στη σμαρτεκ στο Χαϊδάρι... θα πληρώσω κάτι ;

 

Θα πληρώσεις 20€

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό κοντά 1,5 χρόνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...θα το κρατήσω κι άλλο και σκέφτομαι πριν τελειώσει η εγγύηση να το πάω για αλλαγή μπαταρίας στη σμαρτεκ στο Χαϊδάρι... θα πληρώσω κάτι ;

 

Δεν θα πληρώσεις τίποτα.

Στο S7 edge η μπαταρία έχει δύο χρόνια εγγύηση.

Ψάξε προηγούμενο ποστ μου στο συγκεκριμένο νήμα.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό υποστηρίζει face unlock?

Τό έχει ένας φίλος μου και το ψάχνουμε, αλλά προς το παρόν δεν βρήκαμε κάτι, εσάς σας το εμφανίζει σαν επιλογή?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Παιδια σορρυ, υπαρxει καποια ρyθμιση καπου που να ανεβαζει τον ηχο του ακουστικου κατα την διαρκεια κλησεων/συνομιλιων? (in call volume)?

 

Προσοχη, εννοω ΜΟΝΟ των συνομιλιων (τηλεφωνικων)

Γιατι οταν προκειται για αναπαραγωγη ηχου και μουσικης το (πανω) ακουστικο/ηχειο εχει μια χαρα ενταση και ακουγεται.

ΜΟΝΟ κατ την διαρκεια των κλησεων πεφτει πολυ η ενταση. Και προσωπικα δεν μου αρκει καποιες φορες να παταω το κουμπακι στην οθονη για "EXTRA VOLUME" .

 

(πρεπει να ) Yπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

Ευχαριστω

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.. Έχω 350 κύκλους φόρτισης και η μπαταρία είναι στο 89,7 %..

 

Μακαρι να ειναι οπως σου τα λενε..Πηγα σε microtech θεσσαλονικη,κανανε τον ελεγχο,μου απαντησαν πως η μοαταρια δεν εχει κανενα θεμα και πως το κοστος αλλαγης της αν επιμενω ειναι στα 61 ευρω.Αν διαπιστωνανε προβλημα στην μπαταρια θα ηταν δωρεαν καθοτι ειμαι στη διετια και γω της εγγυησης.Αν πας σμαρτεκ και βγαλεις ακρη ενημερωσε αν θελεις γιατι θα κατεβω αθηνα και γω σε λιγες μερες,αν ειναι να το παω και γω εκει!

 

Βγαζω 2μιση ωρες οθονη.25 αυγουστου τελειωνει η εγγυηση μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Παιδια σορρυ, υπαρxει καποια ρyθμιση καπου που να ανεβαζει τον ηχο του ακουστικου κατα την διαρκεια κλησεων/συνομιλιων? (in call volume)?

 

Προσοχη, εννοω ΜΟΝΟ των συνομιλιων (τηλεφωνικων)

Γιατι οταν προκειται για αναπαραγωγη ηχου και μουσικης το (πανω) ακουστικο/ηχειο εχει μια χαρα ενταση και ακουγεται.

ΜΟΝΟ κατ την διαρκεια των κλησεων πεφτει πολυ η ενταση. Και προσωπικα δεν μου αρκει καποιες φορες να παταω το κουμπακι στην οθονη για "EXTRA VOLUME" .

 

(πρεπει να ) Yπαρχει καποια αλλη ρυθμιση?

Ευχαριστω

 

Ελπιζω την ωρα που σηκωνεις την κληση να πατας τερμα τα βελακια ηχου αριστερα...αν ναι τσεκαρε μηπως το ακουστικο εχει πιασει ποκυ βρωμα...προσεκτικα με βρεγμενη μπατονετα καθαρισετο ή με μοα οδοντογλυφιδα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...