Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω δεν αξίζει. Μόνο 0.2" μεγαλύτερη οθόνη έχει σε όλα τα άλλα είναι χειρότερο από το s7e και αρκετά παλιότερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομίζω δεν αξίζει. Μόνο 0.2" μεγαλύτερη οθόνη έχει σε όλα τα άλλα είναι χειρότερο από το s7e και αρκετά παλιότερο.

 

Συμφωνω μαζι σου, αλλα και παλι με ενδιαφερει για προσωπικους λογους. Το θεμα μου ειναι αν στην πραξη θα δω κατι ποιο αργο ή η διαφορα ειναι μονο στα χαρακτηριστικα?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου, αλλα και παλι με ενδιαφερει για προσωπικους λογους. Το θεμα μου ειναι αν στην πραξη θα δω κατι ποιο αργο ή η διαφορα ειναι μονο στα χαρακτηριστικα?

 

Κοίταξε αν όπως λες είναι προσωπικοί οι λόγοι και το θες νομίζω θα σε καλύψει. Αλλά είναι κρίμα να κάνεις αυτή την αλλαγή. Ούτε αδιάβροχο είναι το note, μικρότερη μπαταρία έχει, δεν θα πάρει android 8, δεν παίρνει κάρτα sd ούτε έχει γρήγορη φόρτιση. Για να δεις στην πράξη το πιο γρήγορο κλπ δες κανένα συγκριτικό στο youtube αλλιώς δεν θα μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω ενα Samsung galaxy S7 Edge και οποτε βαζω καρτα κοσμοτε μου εμφανιζει μη εγγεγραμμένο δικτυο με συνεπεια δεν μπορω να κανω καμοια κληση η οτιδηποτε αλλο.

Οταν εβαλα Vodafone και πηγα στις ρυθμισεις και αλλαξα απο 2G-3G-4G λειτουργησε το κινητο ενω με κοσμοτε δεν το κανει αυτο.

Μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι γινεται αυτο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω ενα Samsung galaxy S7 Edge και οποτε βαζω καρτα κοσμοτε μου εμφανιζει μη εγγεγραμμένο δικτυο με συνεπεια δεν μπορω να κανω καμοια κληση η οτιδηποτε αλλο.

Οταν εβαλα Vodafone και πηγα στις ρυθμισεις και αλλαξα απο 2G-3G-4G λειτουργησε το κινητο ενω με κοσμοτε δεν το κανει αυτο.

Μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι γινεται αυτο?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αγορασμένο από Ελλάδα; Μήπως είναι κλειδωμένο με Vodafone δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

http://www.protectionfilms24.com/article/savvies-xtreme-glass-full-cover-tempered-glass-screen-protector-samsung-galaxy-s7-edge-900068.html .το έχω μια εβδομάδα και είμαι ευχαριστημένος καμιά σχέση με τις μεμβράνες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παραμένεις ευχαριστημένος? Κάποια άλλη θήκη έχεις δοκιμάσει? Δε μου αρέσει η spigen που έχεις.. Αν έχεις και κάποια άλλη, μπορείς να τσεκάρεις σε παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα αντιμετωπίζω το εξής θέμα....μετα απο αλλαγή screen protector υγρής τοποθέτησης (ίσως είναι και η 20η που βάζω) έχω την εντύπωση ότι έχει μειωθεί δραματικά η ένταση του ακουστικού....ενω είναι τέρμα η μπάρα ένταση κατά την κλήση...το ακούω πιο χαμηλά. Πιο χαμηλά ακόμα και από το iPhone 4s που έχω σαν δεύτερη συσκευή...

Έχει αντιμετωπίσει κάνεις κάτι παρόμοιο? Λέτε να χάλασε το ακουστικό? Το πάω smartec?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραμένεις ευχαριστημένος? Κάποια άλλη θήκη έχεις δοκιμάσει? Δε μου αρέσει η spigen που έχεις.. Αν έχεις και κάποια άλλη, μπορείς να τσεκάρεις σε παρακαλώ?
μια χαρά είναι το τζάμι σήμερα παρέλαβα μια flip θήκη της nillkin με το στρογγυλό πλαίσιο,αρκετά μαζεμένη απλά δεν ανοίγει την εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το κινητό μου εκεί που έβγαζε 19 με 22 ώρες το έχω από το 16 εντελώς ξαφνικά σε μια μέρα θέλει φόρτιση άνα 7 ώρες λείανση επιεικώς με ελάχιστη χρήση .Και ενώ όλες οι ενδείξεις δείχνουν απόλυτα φυσιολογικές. Τι μπορεί να φταίει μήπως τα έφτυσε η μπαταρία έτσι ξαφνικά;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το κινητό μου εκεί που έβγαζε 19 με 22 ώρες το έχω από το 16 εντελώς ξαφνικά σε μια μέρα θέλει φόρτιση άνα 7 ώρες λείανση επιεικώς με ελάχιστη χρήση .Και ενώ όλες οι ενδείξεις δείχνουν απόλυτα φυσιολογικές. Τι μπορεί να φταίει μήπως τα έφτυσε η μπαταρία έτσι ξαφνικά;
Έκανες reset?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το κινητό μου εκεί που έβγαζε 19 με 22 ώρες το έχω από το 16 εντελώς ξαφνικά σε μια μέρα θέλει φόρτιση άνα 7 ώρες λείανση επιεικώς με ελάχιστη χρήση .Και ενώ όλες οι ενδείξεις δείχνουν απόλυτα φυσιολογικές. Τι μπορεί να φταίει μήπως τα έφτυσε η μπαταρία έτσι ξαφνικά;

 

Πριν κάνεις reset δοκίμασε αυτά:

 

1. Πας ρυθμίσεις > εφαρμογές > πατάς τις 3 τελείες και Επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογών.

2. Κλείνεις το τηλ. > πατάς vol-up + home + power και τα αφήνεις όταν δεις το logo > περιμένεις και είσαι σε recovery mode. Από εκεί με vol up down κινείσαι στο μενού και με power επιλέγεις. Επιλέγεις το wipe cache partition και αφού το κάνεις επιλέγεις reboot.

 

Είχα το ίδιο θέμα και μετά το κινητάκι ήρθε στα ίσα του...

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα τιποτα συνεχισε να πεφτει σε 1 ωρα 10% η μπαταρια τελικα το εκανα hard reset το φορτιζω και αναμενω να δω πως θα παει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρατήρησα ότι ειδικά σε λευκό background βλέπω σε κάποια σημεία τα είδωλα από τα εικονίδια. Φωτεινότητα είναι πάντα <70%

 

Αυτο το καλύπτει η εγγύηση η τσάμπα θα τους το πάω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με θυμίσει τι κάνουμε για να εγκαταστήσουμε καποια apk απο sammobile που δεν γίνονται εγκατάσταση;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με θυμίσει τι κάνουμε για να εγκαταστήσουμε καποια apk απο sammobile που δεν γίνονται εγκατάσταση;

 

Ενεργοποίησε την ασφαλή εκκίνηση και κάνε μια επανεκκίνηση.

Μετά θα μπορείς να τα εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θέλω να ρωτήσω το εξής επειδή δε μου έτυχε να το κάνω ποτέ :

Σε περίπου ένα μήνα κλείνει δύο χρόνια η συσκευή μου και σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία τώρα πριν τη λήξη της εγγύησης , που θα μου κοστίσει 20€ ενώ μετά φτάνει κοντά στα 60€.

Πρόβλημα δεν έχω κανένα, μια χαρά κρατάει ακόμα, αλλά λέω ας την αλλάξω μια και θα το κρατήσω και άλλο ή εγώ ή σίγουρα κάποιο μέλος της οικογένειας, για να είναι πάλι άψογη ( θέλω να πιστεύω, γιατί καμιά φορά πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος......)

Αν λοιπόν κρατήσω << αντίγραφο ασφαλείας >> με το Smart Switch και το επαναφέρω θα είναι η συσκευή όπως πριν; Δηλαδή θα έχει τις ίδιες ρυθμίσεις στην οθόνη, τα Themes, τους φακέλους με τους υποφακέλους τους που έχω δημιουργήσει και τα σχετικά, ή αυτά θα πρέπει να τα στήσω πάλι από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θέλω να ρωτήσω το εξής επειδή δε μου έτυχε να το κάνω ποτέ :

Σε περίπου ένα μήνα κλείνει δύο χρόνια η συσκευή μου και σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία τώρα πριν τη λήξη της εγγύησης , που θα μου κοστίσει 20€ ενώ μετά φτάνει κοντά στα 60€.

Πρόβλημα δεν έχω κανένα, μια χαρά κρατάει ακόμα, αλλά λέω ας την αλλάξω μια και θα το κρατήσω και άλλο ή εγώ ή σίγουρα κάποιο μέλος της οικογένειας, για να είναι πάλι άψογη ( θέλω να πιστεύω, γιατί καμιά φορά πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος......)

Αν λοιπόν κρατήσω << αντίγραφο ασφαλείας >> με το Smart Switch και το επαναφέρω θα είναι η συσκευή όπως πριν; Δηλαδή θα έχει τις ίδιες ρυθμίσεις στην οθόνη, τα Themes, τους φακέλους με τους υποφακέλους τους που έχω δημιουργήσει και τα σχετικά, ή αυτά θα πρέπει να τα στήσω πάλι από την αρχή;

 

Κράτησα back up στο samsung account και όταν επανέφερα το τηλέφωνο ήταν όπως το είχα στημένο.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε την ασφαλή εκκίνηση και κάνε μια επανεκκίνηση.

Μετά θα μπορείς να τα εγκαταστήσεις.

Ευχαριστω!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Κράτησα back up στο samsung account και όταν επανέφερα το τηλέφωνο ήταν όπως το είχα στημένο.

Ευχαριστώ, χρήσιμο αυτό που μου είπες, αλλά γνωρίζεις ή και κάποιος άλλος αν γίνεται το ίδιο και με το τρόπο που είπα από το Smart Swιtch;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ανεφερθηκε το θεμα αλλαγης της μπαταριας πριν την ληξη της εγγυησης,πηρα τηλεφωνο προχτες σε εξουσιοδοτημενο service και τους ειπα οτι θελω να αλλαξω μπαταρια (Η εγγυηση μου ληγει σε 7 μηνες).Μου ειπαν οτι η εγγυηση της μπαταριας ειναι για 1 χρονο και οχι για 2.

Παρολαυτα αν θελω να την αλλαξω κοστιζει 45-50 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ανεφερθηκε το θεμα αλλαγης της μπαταριας πριν την ληξη της εγγυησης,πηρα τηλεφωνο προχτες σε εξουσιοδοτημενο service και τους ειπα οτι θελω να αλλαξω μπαταρια (Η εγγυηση μου ληγει σε 7 μηνες).Μου ειπαν οτι η εγγυηση της μπαταριας ειναι για 1 χρονο και οχι για 2.

Παρολαυτα αν θελω να την αλλαξω κοστιζει 45-50 ευρω.

Πριν λίγες μέρες ήμουν Smartec Χαϊδάρι, μου είπαν ξεκάθαρα ότι η εγγύηση της μπαταρίας είναι ένα χρόνο και εντός του έτους αλλάζεται δωρεάν. Μετά το έτος και έως τη διετία χρεώνεται μόνο το ανταλλακτικό ( η μπαταρία ) με κόστος 20,00 €. Επίσης γίνεται και έλεγχος στο τηλέφωνο και αν βρεθεί πως έχει και κάποιο πρόβλημα που σχετίζεται με τη μπαταρία, τότε επισκευάζεται και αλλάζουν και μπαταρία χωρίς χρέωση.

Μετά τη διετία, το κόστος είναι το ανταλλακτικό και η εργασία, που φτάνει αν θυμάμαι καλά, κοντά στα 60€.

Μάλιστα μου είπαν να το αφήσω και βάσει των παραπάνω θα το έπαιρνα μέσα σε μια ώρα, αλλά λόγω έλλειψης χρόνου δε το άφησα και θα πάω εντός της εβδομάδας.

Τώρα τα άλλα που σου είπαν στο εξουσιοδοτημένο που λες, είναι << τσάμικα >> δικά τους ( και συγνώμη για την έκφραση ) για ευνόητους λόγους. Πάρε και τη Samsung τηλέφωνο να σου τα πει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες ήμουν Smartec Χαϊδάρι, μου είπαν ξεκάθαρα ότι η εγγύηση της μπαταρίας είναι ένα χρόνο και εντός του έτους αλλάζεται δωρεάν. Μετά το έτος και έως τη διετία χρεώνεται μόνο το ανταλλακτικό ( η μπαταρία ) με κόστος 20,00 €. Επίσης γίνεται και έλεγχος στο τηλέφωνο και αν βρεθεί πως έχει και κάποιο πρόβλημα που σχετίζεται με τη μπαταρία, τότε επισκευάζεται και αλλάζουν και μπαταρία χωρίς χρέωση.

Μετά τη διετία, το κόστος είναι το ανταλλακτικό και η εργασία, που φτάνει αν θυμάμαι καλά, κοντά στα 60€.

Μάλιστα μου είπαν να το αφήσω και βάσει των παραπάνω θα το έπαιρνα μέσα σε μια ώρα, αλλά λόγω έλλειψης χρόνου δε το άφησα και θα πάω εντός της εβδομάδας.

Τώρα τα άλλα που σου είπαν στο εξουσιοδοτημένο που λες, είναι << τσάμικα >> δικά τους ( και συγνώμη για την έκφραση ) για ευνόητους λόγους. Πάρε και τη Samsung τηλέφωνο να σου τα πει.

Ισχύει αυτό (στη smartec). Το ίδιο ακριβώς μου είπαν για ένα a5 2016 λίγο πριν τη 2ετία.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...