Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορία έχω γιατί ενώ σε γρήγορη Ενσύρματη φόρτιση κάνει 1,5 ώρα να φορτίσει το κινητό και με την ασύρματη γρήγορη φόρτιση κάνει 3 ώρες;το έχω δοκιμάσει και κλειστό και σε safe mode και τίποτα τα ίδια μήπως φταίει η μπαταρία;

 

Πάντα σε ασύρματη φόρτιση, φορτίζει πιο αργά. 3 ώρες όντως είναι η γρήγορη! με τον ασύρματο φορτιστή που είχε βγει για το S6, φαντάσου θέλει κοντά στις 5... Έχει να κάνει με απώλειες (σε μορφή θερμικής ενέργειας) και γενικα με την εν λόγω τεχνολογία. Αν σε ενδιαφέρει να ενημερωθείς πάνω στο θέμα, δες το άρθρο της wikipedia πάνω στο Inductive Charging

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όντως το αποτύπωμα στην μπροστινή πλευρά βολεύει πολύ. Δεν το μπορώ καθόλου όταν το έχουν πίσω. Για να δούμε το S9 που θα το έχει!
Πίσω θα το έχει, έχουν βγει θήκες για το σ9.

 

quis custodiet ipsos custodes

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί να στείλει κάποιος τα χαρακτηριστικά ή φωτογραφία του φορτιστή που να φαίνονται γιατί τον έχασα και θέλω να πάω να αγοράσω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί να στείλει κάποιος τα χαρακτηριστικά ή φωτογραφία του φορτιστή που να φαίνονται γιατί τον έχασα και θέλω να πάω να αγοράσω. Ευχαριστώ
Οριστε η φωτο8e1df2657a0f2b19fd9ce4897f356b43.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απτην άλλη μεριά γράφει fast charge αν δεν γράφει θα φορτίζει πολύ πιο αργά αν είναι ο απλός

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , τον τελευταίο καιρό εχω διαπιστώσει ενα πρόβλημα με το προσωπικό μου τηλέφωνο (s7 edge).Δεν λαμβάνω μερικές φορές sms απο διάφορα νούμερα. Εχω αλλαξει κάρτα sim, εχω μίλησει με τεχνικό τμήμα(Vodafone) χωρίς αποτέλεσμα και εχω παρατηρήσει το πρόβλημα και με την μαμά εφαρμογή και με το Android messages αλλα και με το handcent sms... Το κέντρο μηνυμάτων είναι σωστό. Σε αυτόν που μου στέλνει το sms δείχνει ότι το εχω παραλάβει... Καμία ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Δες καλά τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων όπως επίσης και το σήμα σου. Αν έχεις αυτόματο 4g 3g 2g ,κάνε μια αλλαγή σε 3g 2g για δοκιμή.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μιας και εχω ΠΟΛΥΥΥ καιρο να μπω στο forum. Εχω ενα S7 edge και συγκεκριμένα το G935V της verizon. Περασα τις ρυθμισεις για internet της vodafone αλλα βλεπω μονο Η+ και οχι LTE παρολο που στην περιοχη μου παιζει σφαιρα το LTE. Εχει τυχει σε καποιον αλλον; Τι μπορει να φταει; Νομιζω το συγκεκριμενο τηλεφωνο δεν εχει την 800αρα μπαντα. Ποια χρησιμοποιει η Vodafone συνηθως; Edited by katsj
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μιας και εχω ΠΟΛΥΥΥ καιρο να μπω στο forum. Εχω ενα S7 edge και συγκεκριμένα το G935V της verizon. Περασα τις ρυθμισεις για internet της vodafone αλλα βλεπω μονο Η+ και οχι LTE παρολο που στην περιοχη μου παιζει σφαιρα το LTE. Εχει τυχει σε καποιον αλλον; Τι μπορει να φταει; Νομιζω το συγκεκριμενο τηλεφωνο δεν εχει την 800αρα μπαντα. Ποια χρησιμοποιει η Vodafone συνηθως;

Δοκιμασε να ρωτησεις τον παροχο σου αν σου εχει ενεργοποιησει την 4G υπηρεσια. Ειχα το ιδιο προβλημα και οταν καλεσα τον παροχο μου σε 10 λεπτα στο κινητο μου εμφανιστηκε το 4G ενω πιο πριν εμφανιζε το Η+

Edited by wakeful
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, ψάχνω να βρω ένα εισερχόμενο μήνυμα αλλά δεν το βρίσκω, μου βγάζει τα τελευταία 69 μηνύματα, τα υπόλοιπα όχι, τι πρέπει να κάνω για να εμφανιστούν όλα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω ενα θεμα με το κινητο... πανω δεξια στην μπαρα εντοπιζω μια μαυρη κυλιδα γυεω στο ενα δυο χιλιοστα διαμμετρο. τι να κανωστην προκειμενη περιπτωση. δεν με ενοχλει γτ ειναι μικρη. να το παω πριν λιξει η εγγυηση ή τωρα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω ενα θεμα με το κινητο... πανω δεξια στην μπαρα εντοπιζω μια μαυρη κυλιδα γυεω στο ενα δυο χιλιοστα διαμμετρο. τι να κανωστην προκειμενη περιπτωση. δεν με ενοχλει γτ ειναι μικρη. να το παω πριν λιξει η εγγυηση ή τωρα??

 

 

Όποτε κ να το πας θα έχεις ένα χρόνο επιπλέον εγγύηση για την οθόνη και την μπαταρία που θα σου αλλάξουν. Αν αντέχεις κ δεν σε ενοχλεί πήγαινε το 1 μήνα πριν λήξει.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω τοτε!! Δεν με ενοχλει σιγα! Αυτο που λες ισχυει και για το service στην θεσσαλονικη??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , τον τελευταίο καιρό εχω διαπιστώσει ενα πρόβλημα με το προσωπικό μου τηλέφωνο (s7 edge).Δεν λαμβάνω μερικές φορές sms απο διάφορα νούμερα. Εχω αλλαξει κάρτα sim, εχω μίλησει με τεχνικό τμήμα(Vodafone) χωρίς αποτέλεσμα και εχω παρατηρήσει το πρόβλημα και με την μαμά εφαρμογή και με το Android messages αλλα και με το handcent sms... Το κέντρο μηνυμάτων είναι σωστό. Σε αυτόν που μου στέλνει το sms δείχνει ότι το εχω παραλάβει... Καμία ιδέα κανείς;
Καλημέρα παιδιά, μετά απο αρκετό ψάξιμο δεν εχω βγάλει άκρη αλλά δυστυχώς πιστεύω ότι φταίει το κινητό μας και δεν λαμβάνω όλα τα sms. Μάλλον όταν είμαι σε λειτουργία 4G( εχω βαλει αυτόματη εναλλαγή σε 2g,3g,4g) το κινητό κολλάει στην αλλαγή σε 3g και δεν έρχονται τα μηνύματα. Αν δεν κάνω λάθος είναι γνωστό πρόβλημα μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις του κινητού οπου και πολλοί έχαναν κλήσεις και νομίζω ότι επηρεάζει με τον ιδιο τρόπο και τα sms. Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει οι υπόλοιποι κάτι τέτοιο... Βέβαια είναι δύσκολο να το διαπιστώσει κάνεις γιατί στον αποστολέα του μηνύματος λέει ότι έχω παραλάβει το μήνυμα κανονικά αλλά στη συσκευή μου δεν υπάρχει τίποτα. Αρκετά σοβαρό πρόβλημα καθώς έχω βρεθεί σε πολλές περιπτώσεις επαγγελματικές και προσωπικές να μου ζητάνε το λόγο που δεν τους απάντησα σε sms που δεν έλαβα ποτέ. Εάν δεν έχετε παρατηρήσει το πρόβλημα καλό θα ήταν να ψαχτειτε λίγο για αποφυγή παρεξηγήσεων, ελπίζω σε άμεση διόρθωση του προβλήματος απο την Samsung ειδάλλως με βλέπω να ψάχνομαι να το πουλήσω.... ☹️
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μετά απο αρκετό ψάξιμο δεν εχω βγάλει άκρη αλλά δυστυχώς πιστεύω ότι φταίει το κινητό μας και δεν λαμβάνω όλα τα sms. Μάλλον όταν είμαι σε λειτουργία 4G( εχω βαλει αυτόματη εναλλαγή σε 2g,3g,4g) το κινητό κολλάει στην αλλαγή σε 3g και δεν έρχονται τα μηνύματα. Αν δεν κάνω λάθος είναι γνωστό πρόβλημα μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις του κινητού οπου και πολλοί έχαναν κλήσεις και νομίζω ότι επηρεάζει με τον ιδιο τρόπο και τα sms. Δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει οι υπόλοιποι κάτι τέτοιο... Βέβαια είναι δύσκολο να το διαπιστώσει κάνεις γιατί στον αποστολέα του μηνύματος λέει ότι έχω παραλάβει το μήνυμα κανονικά αλλά στη συσκευή μου δεν υπάρχει τίποτα. Αρκετά σοβαρό πρόβλημα καθώς έχω βρεθεί σε πολλές περιπτώσεις επαγγελματικές και προσωπικές να μου ζητάνε το λόγο που δεν τους απάντησα σε sms που δεν έλαβα ποτέ. Εάν δεν έχετε παρατηρήσει το πρόβλημα καλό θα ήταν να ψαχτειτε λίγο για αποφυγή παρεξηγήσεων, ελπίζω σε άμεση διόρθωση του προβλήματος απο την Samsung ειδάλλως με βλέπω να ψάχνομαι να το πουλήσω.... ☹️
Δεν έχω παρατηρήσει αυτό που λες έχω μονιμος την αυτόματη εναλλαγή, κ λαμβάνω κανονικά όλα τα μηνύματα μου..... Για αρχή κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί κατ' επανάληψη ότι παίζει ρόλο το σήμα της εκάστοτε εταιρίας εγώ και άλλοι 2 φίλοι μου σε Voda.Οποτε επιλέγοντας δίκτυο 2g,3g στις ρυθμίσεις δεν θα χάνεις λογικά κανένα μήνυμα κι όταν θελήσεις να κάνεις χρήση δεδομένων για ιντερνέτ επιλέγεις πάλι στις ρυθμίσεις δικτύου την αυτόματη επιλογή 2g,3g,4g ...καντο και θα δεις ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί κατ' επανάληψη ότι παίζει ρόλο το σήμα της εκάστοτε εταιρίας εγώ και άλλοι 2 φίλοι μου σε Voda.Οποτε επιλέγοντας δίκτυο 2g,3g στις ρυθμίσεις δεν θα χάνεις λογικά κανένα μήνυμα κι όταν θελήσεις να κάνεις χρήση δεδομένων για ιντερνέτ επιλέγεις πάλι στις ρυθμίσεις δικτύου την αυτόματη επιλογή 2g,3g,4g ...καντο και θα δεις ;)
Οκ θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παρομοιο προβλημα εχει και το απλο S7 που αγορασα πριν 2 βδομαδες. Οσο ειχα την παλια σιμ (8ετιας) λειτουργουσε αψογα αλλα δεν εμπαινε ποτέ σε 4G οταν ανοιγα τα δεδομενα.

Τελικα ηθελε αλλαγη σιμ οποτε και αρχισε να συνδεεται στο 4G δικτυο της κοσμοτε. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ομως το σημα της κεραιας (της κινητης οχι των δεδομενων) επεσε σημαντικα χανοντας 2-3 γραμμες και μου προκαλεσε προβλημα, κυριως μεσα στο σπιτι. Ενω ενα αλλο κινητο , το λενοβο κ5 ειχε φουλ σημα κινητης μεσα στο σπιτι στο ιδιο σημειο, το δικο μου Σ7 ειχε μια γραμμη. Ψαχνοντας τελικα τη λυση εδω στο αγαπητο φορουμ, ρυθμισα τα δικτυα στο 2G (σκετο) και το σημα της κεραιας επανηλθε στο φουλ. Απλα πρεπει να το ξαναβαζω σε 4G οποτε θελω να ανοιξω τα δεδομενα, κατι που κανω σπανια λογω wifi. Παντως η μπαταρια κραταει 50-70% παραπανω απο τοτε που το εβαλα σε 2G.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440202

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιο προβλημα εχει και το απλο S7 που αγορασα πριν 2 βδομαδες. Οσο ειχα την παλια σιμ (8ετιας) λειτουργουσε αψογα αλλα δεν εμπαινε ποτέ σε 4G οταν ανοιγα τα δεδομενα.

Τελικα ηθελε αλλαγη σιμ οποτε και αρχισε να συνδεεται στο 4G δικτυο της κοσμοτε. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ομως το σημα της κεραιας (της κινητης οχι των δεδομενων) επεσε σημαντικα χανοντας 2-3 γραμμες και μου προκαλεσε προβλημα, κυριως μεσα στο σπιτι. Ενω ενα αλλο κινητο , το λενοβο κ5 ειχε φουλ σημα κινητης μεσα στο σπιτι στο ιδιο σημειο, το δικο μου Σ7 ειχε μια γραμμη. Ψαχνοντας τελικα τη λυση εδω στο αγαπητο φορουμ, ρυθμισα τα δικτυα στο 2G (σκετο) και το σημα της κεραιας επανηλθε στο φουλ. Απλα πρεπει να το ξαναβαζω σε 4G οποτε θελω να ανοιξω τα δεδομενα, κατι που κανω σπανια λογω wifi. Παντως η μπαταρια κραταει 50-70% παραπανω απο τοτε που το εβαλα σε 2G.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440202

Λογικό είναι, αν δεν έχεις καλό σήμα 4g ρουφάει σαν νεράκι. Γιατί δεν το βάζεις σε auto 3g?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το 3G πολλές ωρες αλλα ειδα πολυ μικρη βελτιωση στο σημα, 20% πχ. Στο 2G επανηλθε στο φουλ και βλεπω οτι με ωφελησε & στη μπαταρια. Βρισκομαι μονιμως κοντα σε wifi και δεν το δουλευω στα δεδομενα σχεδον ποτέ, οποτε και δεν το πηρα πολυ κατακαρδα. Αλλα ειναι ξεκαθαρο προβλημα του S7 και του μικρου sar ισως.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το 3G πολλές ωρες αλλα ειδα πολυ μικρη βελτιωση στο σημα, 20% πχ. Στο 2G επανηλθε στο φουλ και βλεπω οτι με ωφελησε & στη μπαταρια. Βρισκομαι μονιμως κοντα σε wifi και δεν το δουλευω στα δεδομενα σχεδον ποτέ, οποτε και δεν το πηρα πολυ κατακαρδα. Αλλα ειναι ξεκαθαρο προβλημα του S7 και του μικρου sar ισως.
Το lenovo το είχες σε 4g?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το lenovo σε ολες τις ρυθμισεις εχει επιλεγμενο το 4G και πιανει σε ολα τα μερη του σπιτιου φουλ σημα κεραιας. Μεγαλη ηττα για το S7 απο κινητο των 140€. Μικρη ελπιδα αν το διορθωσουν στο android 8.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω αυτό με τη μπαταρία του, έβαλα τη ρύθμιση του gps στη συσκευή μόνο και το location share στο off. Και είμαι σε χώρο με κακο σήμα, είδα μεγάλη βελτίωση σε standby, ειδικά εν κινήσει εκτός σπιτιού. Στο σπίτι πλέον χάνω 0,5% ανά ώρα αντί για 1%

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...