Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και μερικές μέρες έχω ένα θέμα με το WiFi.

Στα καλά καθούμενα μου βγάζει ένα θαυμαστικό στο εικονίδιο του WiFi και δεν έχω internet.

Δεν με αποσυνδέει όμως.

Με on/off του wifi από το κινητό δεν στρώνει.

Μόνο με restart είτε του κινητού είτε του router.

Να φταίει το κινητό ή το router?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εδώ και μερικές μέρες έχω ένα θέμα με το WiFi.

Στα καλά καθούμενα μου βγάζει ένα θαυμαστικό στο εικονίδιο του WiFi και δεν έχω internet.

Δεν με αποσυνδέει όμως.

Με on/off του wifi από το κινητό δεν στρώνει.

Μόνο με restart είτε του κινητού είτε του router.

Να φταίει το κινητό ή το router?

Δεν μπορεις να δοκιμασεις σε αλλο wifi? Αν κανει το ιδιο θα φταιει το κινητο....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει μια φορά ανά 3 με 4 μέρες.

Δεν μπορώ να έχω σταθερή σύνδεση τόσο πολύ σε άλλο wifi.

Ισως ειναι θεμα ρουτερ τοτε. Εχεις κανει επανεκκινηση στο ρουτερ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι θεμα ρουτερ τοτε. Εχεις κανει επανεκκινηση στο ρουτερ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και στρώνει μετά. Αλλά και το κινητό να κάνω restart πάλι στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια βολευει η αλλαγη ολοκληρης της ρομ... απο εγγυηση μετα τι ισχυει?

 

Αν βαλεις αλλη ρομ ισχυει κανονικα η εγγυηση.Αρκει να μην γραψει ο knox.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις αλλη ρομ ισχυει κανονικα η εγγυηση.Αρκει να μην γραψει ο knox.

 

knox γραφει με ρουτ σωστα? οχι με επισημες ρομ...

Link to comment
Share on other sites

knox γραφει με ρουτ σωστα? οχι με επισημες ρομ...

 

Μεχρι στιγμης στο νημα του S7 edge δεν εχει αναφερθει γραψιμο knox με φλασαρισμα επισημης.

Αν τα κανεις ολα σωστα δεν θα γραψει.

Με ρουτ γραφει ναι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης στο νημα του S7 edge δεν εχει αναφερθει γραψιμο knox με φλασαρισμα επισημης.

Αν τα κανεις ολα σωστα δεν θα γραψει.

Με ρουτ γραφει ναι.

 

οκ, σε ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες έχω ένα θέμα με το WiFi.

Στα καλά καθούμενα μου βγάζει ένα θαυμαστικό στο εικονίδιο του WiFi και δεν έχω internet.

Δεν με αποσυνδέει όμως.

Με on/off του wifi από το κινητό δεν στρώνει.

Μόνο με restart είτε του κινητού είτε του router.

Να φταίει το κινητό ή το router?

 

Εχω το ιδιο θεμα εδω και παρα πολυ καιρο. Δεν μου το κανει σε ολα τα ρούτερ όμως.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο θεμα εδω και παρα πολυ καιρο. Δεν μου το κανει σε ολα τα ρούτερ όμως.

 

Ακριβως αυτο, ειχα ενα thomson απο cyta και ειχε και αποσυνδεσεις.

Μετα το speedport απο οτε και για κανα μηνα και κατι παραπανω κανενα απολυτος προβλημα.

Απεγκατεστησα και μια εφαρμογη που υποψιαζομαι και εδωσα σταθερη ip απο το κινητο.

Μεχρι στιγμης ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

εδώ και δύο μέρες μου καταπίνει την μπαταρία, και δεν ξέρω γιατί. Το κινήτο έχει κλεισει χρόνο πριν μερικές μέρες, είναι μαμά, και δεν του έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμοφή πρόσφατα.

 

Προσωπικά, πιστεύω ότι κάποιο update εφαρμογής έχει κάνει την ζημιά, αλλά τι να πώ. Το φορτίζω σχεδόν 3 φορές την ημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

εδώ και δύο μέρες μου καταπίνει την μπαταρία, και δεν ξέρω γιατί. Το κινήτο έχει κλεισει χρόνο πριν μερικές μέρες, είναι μαμά, και δεν του έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμοφή πρόσφατα.

 

Προσωπικά, πιστεύω ότι κάποιο update εφαρμογής έχει κάνει την ζημιά, αλλά τι να πώ. Το φορτίζω σχεδόν 3 φορές την ημέρα!

Εγώ για το λόγο που αναφέρεις, ξηλωσα το instagram γιατί αυτό έκανε τη ζημιά... Για δες μήπως είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση...στο secure folder μπορεις να κρυψεις ο,τι θες εκει μεσα...αυτο πως μπορεις να το κρυψεις απο τις εφαρμογες και να υπαρχει στις ρυθμίσεις πχ ή καπου αλλου ωστε να μην ειναι ορατο στα ματια περίεργων;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση...στο secure folder μπορεις να κρυψεις ο,τι θες εκει μεσα...αυτο πως μπορεις να το κρυψεις απο τις εφαρμογες και να υπαρχει στις ρυθμίσεις πχ ή καπου αλλου ωστε να μην ειναι ορατο στα ματια περίεργων;;;

 

Ρυθμίσεις οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια ...ασφαλής φάκελος και εμφάνιση ασφαλούς φακέλου

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε με καποιο τροπο να αποκρύψουμε κληση ή μήνυμα στον ασφαλη φάκελο;ή να αποκρύψουμε με οποιονδήποτε τρόπο;να μην χτυπήσει ποτέ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε με καποιο τροπο να αποκρύψουμε κληση ή μήνυμα στον ασφαλη φάκελο;ή να αποκρύψουμε με οποιονδήποτε τρόπο;να μην χτυπήσει ποτέ

 

Στον ασφαλή φάκελο Όχι δε γίνεται.με κάποια εφαρμογή από το play γίνεται να μπλοκαρεις έναν αριθμό για κλήση η μνμ.

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τα ακουστικά μας 5ευρω απτό eshop κ θα τα πάρω σε μαύρο μερικοί γράφουν άσχημα σχόλια εμένα μου φαίνονται κομπλέ σε όλα τέλειο κράτημα κ ποιοτικά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

μετριότατα στη καλύτερη.

χρησιμοποιώ τα xiaomi piston 2, και παρόλο που δεν είμαι ψείρας στον ήχο, η διαφορά είναι χαώδης.

γενικά υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές εκεί έξω.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τα ακουστικά μας 5ευρω απτό eshop κ θα τα πάρω σε μαύρο μερικοί γράφουν άσχημα σχόλια εμένα μου φαίνονται κομπλέ σε όλα τέλειο κράτημα κ ποιοτικά

 

Δεν με βπολευουν καθολου στο αυτι. βαθμολογια για το πως στεκονται στο αυτι απο μενα 1/10

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν με βπολευουν καθολου στο αυτι. βαθμολογια για το πως στεκονται στο αυτι απο μενα 1/10

 

Μάλλον βάζεις ανάποδα το r ακουστικό αριστερα ! και το L στο δεξί.δεν εξηγείται αλλιώς ο βαθμός σου γιατί κάθονται τελεια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βάζεις ανάποδα το r ακουστικό αριστερα ! και το L στο δεξί.δεν εξηγείται αλλιώς ο βαθμός σου γιατί κάθονται τελεια

 

Ισχύει, η γυναίκα μου δεν τα αλλάζει με τίποτα. Ευτυχώς που είπες για την προσφορά και πήρα 2 να έχω κάβα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για αποφυγή διαφημίσεων σε μη root συσκευή τόσο σε browser όσο και σε εφαρμογές όπως και YouTube; Γράφουν καθόλου στο knox αυτά επηρεάζοντας την εγγύηση;

Υ.Γ. Ανάμεσα σε Adguard, Adhell και Disconnect Pro.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή για αποφυγή διαφημίσεων σε μη root συσκευή τόσο σε browser όσο και σε εφαρμογές όπως και YouTube; Γράφουν καθόλου στο knox αυτά επηρεάζοντας την εγγύηση;

Υ.Γ. Ανάμεσα σε Adguard, Adhell και Disconnect Pro.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316:

για ρίξε μια ματιά παραπάνω.

Προσωπικά εγώ το έχω δοκιμάσει επιτυχώς

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό που μου εμφανίζεται σήμερα κι έχει χρειαστεί και έχω κάνει σήμερα 3 φορές επανεκκίνηση με soft reset γιατί μου κόλλησε η συσκευή όταν πατούσα επάνω; Απεγκατεστησα και το ηλίθιο UC browser και μου το ξαναβγαζει

775efc4923c372b7d2439316a40970de.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...