Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανως στον 2ο χρονο δεν πληρωνεις εργασια αν θελουμε να το κοστολογησουμε, και σε χρεωνουν το εξαρτημα μονο ως ανταλλακτικο. παντως καλα ειναι 25 ευρω, το μονο θεμα οτι θες σερβις που δεν το εχουμε ολοι διπλα, αλλα και διπλα να το εχεις ξεμενεις απο συσκευη..

 

Νομίζω σε αλλαγή μπαταρίας δεν το κρατάνε ολόκληρη μέρα, απλά κάποια στιγμή μέσα στη μέρα περνάς και το παίρνεις..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προφανως στον 2ο χρονο δεν πληρωνεις εργασια αν θελουμε να το κοστολογησουμε, και σε χρεωνουν το εξαρτημα μονο ως ανταλλακτικο. παντως καλα ειναι 25 ευρω, το μονο θεμα οτι θες σερβις που δεν το εχουμε ολοι διπλα, αλλα και διπλα να το εχεις ξεμενεις απο συσκευη..

Ο τεχνικός ήταν σαφής. Τον πρώτο χρόνο δεν χρεώνουν τίποτα. Τον δεύτερο χρόνο χρεώνουν μόνο την μπαταρία (25€), η οποία έχει ένα χρόνο εγγύηση, αλλά καλύπτουν τα άλλα υλικά (ταινίες, εργατικά) μέσα στην γενική εγγύηση δύο χρόνων του κινητού. Με το που λήξει η εγγύηση του κινητού χρεώνουν το σύνολο, δηλαδή 50 ευρώ.

 

Θα δοκιμάσω να περάσω σήμερα από το επίσημο σέρβις που είναι στα δικαστήρια (Κυψέλη) για να δω αν συμπεριφέρονται ανάλογα με τη smartec στο συγκεκριμένο θέμα.

Τα παραπάνω που έγραψα αφορούν το επίσημο σέρβις στο Ηράκλειο Κρήτης.

 

Νομίζω σε αλλαγή μπαταρίας δεν το κρατάνε ολόκληρη μέρα, απλά κάποια στιγμή μέσα στη μέρα περνάς και το παίρνεις..

Εμένα μου το κράτησαν 2 ώρες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με Θεσσαλονίκη και για καλή μου τύχη για 3 μέρες δεν έχει λήξει ακόμα το έτος. Μου πιστοποιησαν τα λεγόμενα σας αλλά λέει πρώτα πρέπει να ελέγξουν την μπαταρία αν έχει πρόβλημα για να μου την αλλάξουν.. Υπάρχει περίπτωση να μου πουν ότι δεν έχει θέμα? Η αλήθεια είναι ότι απλά έχει πέσει πολύ η απόδοση της..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν αλλαξατε μπαταρια ειχατε και την απόδειξη αγορας μαζι;

Όχι. Απλά έλεγξαν το ΙΜΕΙ.

Μόλις επικοινώνησα με Θεσσαλονίκη και για καλή μου τύχη για 3 μέρες δεν έχει λήξει ακόμα το έτος. Μου πιστοποιησαν τα λεγόμενα σας αλλά λέει πρώτα πρέπει να ελέγξουν την μπαταρία αν έχει πρόβλημα για να μου την αλλάξουν.. Υπάρχει περίπτωση να μου πουν ότι δεν έχει θέμα? Η αλήθεια είναι ότι απλά έχει πέσει πολύ η απόδοση της..

Στο Ηράκλειο μου είπαν ότι τις αλλάζουν όλες λόγω πτώσης απόδοσης. Τώρα αν ισχύει και στη Θεσσαλονίκη ... Στη χειρότερη να στην χρεώσουν 25€ αλλά πες μας από περιέργεια τι έγινε τελικά.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Απλά έλεγξαν το ΙΜΕΙ.

 

Στο Ηράκλειο μου είπαν ότι τις αλλάζουν όλες λόγω πτώσης απόδοσης. Τώρα αν ισχύει και στη Θεσσαλονίκη ... Στη χειρότερη να στην χρεώσουν 25€ αλλά πες μας από περιέργεια τι έγινε τελικά.

 

Υπάρχει περίπτωση να "παίζει" κάτι και με τις μπαταρίες του s7 edge όπως π.χ. το σκάνδαλο με το Note??? για να τις αλλάζουν στον πρώτο χρόνο σε όλους μας;;;; να έχει δώσει οδηγία η μαμά εταιρία; ξέρουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς έχει πέσει αρκετά η απόδοση. 7 μήνες το χω εγώ και έχω δει σημαντική πτώση και δεν φορτίζω ποτέ με fast. Πάνε τα 7ωρα σοτ που έβγαζα στην αρχή....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να "παίζει" κάτι και με τις μπαταρίες του s7 edge όπως π.χ. το σκάνδαλο με το Note??? για να τις αλλάζουν στον πρώτο χρόνο σε όλους μας;;;; να έχει δώσει οδηγία η μαμά εταιρία; ξέρουμε κάτι;

Δε πιστευω οτι ισχυει κατι τετοιο. Με το Note ειχαμε πολλα κρουσματα εκρηξεων που δε συμβαινει κατι τετοιο εδω.

Χαμηλης ποιοτητας μπαταριες, ισως ναι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ κ ενάμιση χρόνο χωρίς κανένα θέμα μέχρι χθες. Μόνο του έβγαλε το logo της Samsung της εκκίνησης και δεν ξεκολλουσε με τπτ. Προσπάθησα να το επανεκκίνησω χωρίς αποτέλεσμα. Δεν έμπαινε σε recovery, αλλά μπήκε σε download Mode. Κόλλησε εκεί στο Download Mode με το μπλε φόντο μέχρι και έμεινε από μπαταρία. Δεν δοκίμασα να το φλασαρω με οντιν μήπως μ πουν για χάσιμο εγγύησης(εδώ στην κυπρο το σέρβις είναι πιο περιεργο). Τι μπορεί να έπαθε; δεν είχε γίνει κανένα update τελυταιως ενώ η συσκευή είναι σαν καινούρια. Γνώμες; το πήγα τελικά για σέρβις στην mtn και περιμένω

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρέλαβα σήμερα την συσκευή μου. Τελικά έγινε αλλαγή πλακέτας!!! Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξανε και την μπαταρία; υπάρχει τρόπος να το ελέγξω με Κάποια εφαρμογή για στατς μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως απο το επίσημο σέρβις αναγράφεται στο χαρτί παράδοσης με το τι ακριβώς αλλαγές έχουν γίνει...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το έχω αναφέρει και παλιότερα σε λευκό φόντο κάπου στη μέση βλέπω μια γραμμή να ξεχωρίζει στην οθόνη στα υπόλοιπα χρώματα φαίνεται λιγότερο ή και καθόλου. στις περισσότερες σαμι συσκευές είχα άλλο θέμα μου άφηνε στάμπα απτά εικονίδια του fb στο 7αρι μας ίσως το πρόσεχα δεν μ το έκανε. Θέλω να ρωτήσω αν πάω στη σμαρτεκ και τους δείξω τη γραμμή στην οθόνη (το κινητό το προσέχω σαν τα μάτια μ) θα δεχτούν να μου την αλλάξουν;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

το έχω αναφέρει και παλιότερα σε λευκό φόντο κάπου στη μέση βλέπω μια γραμμή να ξεχωρίζει στην οθόνη στα υπόλοιπα χρώματα φαίνεται λιγότερο ή και καθόλου. στις περισσότερες σαμι συσκευές είχα άλλο θέμα μου άφηνε στάμπα απτά εικονίδια του fb στο 7αρι μας ίσως το πρόσεχα δεν μ το έκανε. Θέλω να ρωτήσω αν πάω στη σμαρτεκ και τους δείξω τη γραμμή στην οθόνη (το κινητό το προσέχω σαν τα μάτια μ) θα δεχτούν να μου την αλλάξουν;

Το πιθανότερο είναι να την αλλάξουν. Γιατί να μη το κάνουν;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να την αλλάξουν. Γιατί να μη το κάνουν;

 

είναι ισχνη γραμμή εγώ που είμαι ψείρας όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα με ενοχλεί. μάλλον θα το πάω για να βάλω και καινούργια μπαταρία με 25 ευρώ. δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε η γραμμή αλλά τεσπα. απλά σκέφτομαι χαζά μήπως έβρισκαν δικαιολογία δεν φαίνεται πάρα πολύ κτλ σε ευχαριστώ.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

είναι ισχνη γραμμή εγώ που είμαι ψείρας όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα με ενοχλεί. μάλλον θα το πάω για να βάλω και καινούργια μπαταρία με 25 ευρώ. δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε η γραμμή αλλά τεσπα. απλά σκέφτομαι χαζά μήπως έβρισκαν δικαιολογία δεν φαίνεται πάρα πολύ κτλ σε ευχαριστώ.

Αυτό δε νομίζω να συμβαίνει.

Μια ελαττωματική οθόνη με γραμμή, όσο ισχνή κι αν είναι, είναι ελαττωματική. Αρκεί να φαίνεται και να τους τη δείξεις.

 

Παρεμπιπτόντως χθες πήγα στο σέρβις στην Ευελπίδων για να τους παραπονεθω (λίγο) για τη μπαταρία ότι έχει πέσει στο 6μηνο που το έχω.

Μου το κράτησαν για έλεγχο 5 ώρες (smartec και παλι smartec) και μου το έδωσαν αλλάζοντας μου μόνο το firmware (λάθος τους) και λέγοντας μου ότι δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία.

Άρα καταρρίπτεται ο μύθος ότι έχουν πρόβλημα οι μπαταρίες και γι'αυτό τις αλλάζουν χωρίς να υπάρχει πρόβλημα. (Τσάμπα πειραματόζωο έγινα)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο service είναι λίγο ........ γεια σας !!! Μια φορά πήγα και ούτε από έξω δεν ξανά περνάω . Τώρα πηγαίνω πλατεία Αμερικής που έχει εξουσοδοτιμενο service και καλά παιδιά ή smartec στο Χαϊδάρι .
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

είναι ισχνη γραμμή εγώ που είμαι ψείρας όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα με ενοχλεί. μάλλον θα το πάω για να βάλω και καινούργια μπαταρία με 25 ευρώ. δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε η γραμμή αλλά τεσπα. απλά σκέφτομαι χαζά μήπως έβρισκαν δικαιολογία δεν φαίνεται πάρα πολύ κτλ σε ευχαριστώ.
Και σε μένα υπάρχει μια πράσινη κουκιδα στην οθόνη που μοιάζει σαν κολλημένο πίξελ αλλά δεν φαίνεται καθόλου αν το πάω στο σέρβις λέτε να μου αλλάξουν και εμένα οθόνη;

 

Η οθόνη έχει αλλαχτεί πριν ένα μήνα λόγω παρόμοιου προβλήματος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simos_s
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα υπάρχει μια πράσινη κουκιδα στην οθόνη που μοιάζει σαν κολλημένο πίξελ αλλά δεν φαίνεται καθόλου αν το πάω στο σέρβις λέτε να μου αλλάξουν και εμένα οθόνη;

 

Η οθόνη έχει αλλαχτεί πριν ένα μήνα λόγω παρόμοιου προβλήματος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι θα στην αλλάξουν

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα υπάρχει μια πράσινη κουκιδα στην οθόνη που μοιάζει σαν κολλημένο πίξελ αλλά δεν φαίνεται καθόλου αν το πάω στο σέρβις λέτε να μου αλλάξουν και εμένα οθόνη;

 

Η οθόνη έχει αλλαχτεί πριν ένα μήνα λόγω παρόμοιου προβλήματος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοεις εχει πρασινη κουκιδα και δε φαινεται καθολου?τοτε πως τη βλέπεις?εννοεις φαινεται ισχνα??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε νομίζω να συμβαίνει.

Μια ελαττωματική οθόνη με γραμμή, όσο ισχνή κι αν είναι, είναι ελαττωματική. Αρκεί να φαίνεται και να τους τη δείξεις.

 

Παρεμπιπτόντως χθες πήγα στο σέρβις στην Ευελπίδων για να τους παραπονεθω (λίγο) για τη μπαταρία ότι έχει πέσει στο 6μηνο που το έχω.

Μου το κράτησαν για έλεγχο 5 ώρες (smartec και παλι smartec) και μου το έδωσαν αλλάζοντας μου μόνο το firmware (λάθος τους) και λέγοντας μου ότι δεν έχει πρόβλημα η μπαταρία.

Άρα καταρρίπτεται ο μύθος ότι έχουν πρόβλημα οι μπαταρίες και γι'αυτό τις αλλάζουν χωρίς να υπάρχει πρόβλημα. (Τσάμπα πειραματόζωο έγινα)

Τελικα και εγω το πηγα σε επισημο Θεσσαλονίκης 3 μερες πριν ληξει το ετος και μου ειπανε οτι η μπαταρια ειναι μια χαρα και ειναι θεμα επαναπρογραμματισμου και καλα..τελως παντων οποτε αν θελω αλλαγη δινω 25 ευρω μεσα στο χρόνο και την αλλαζω..αυτα

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας...ουτε χρόνο δεν το χω. Θέλω να το πάω smartech αλλά στην οθόνη υπάρχει ένα πολύ μικρό ράγισμα στη μια γωνιά. Μπαταρία αλλάζουν ή βγαίνει αυτόματα εκτός εγγύησης η συσκευή Γενικά λογο του ραγισματος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας...ουτε χρόνο δεν το χω. Θέλω να το πάω smartech αλλά στην οθόνη υπάρχει ένα πολύ μικρό ράγισμα στη μια γωνιά. Μπαταρία αλλάζουν ή βγαίνει αυτόματα εκτός εγγύησης η συσκευή Γενικά λογο του ραγισματος?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που πήγα smartec μόνο για έλεγχο της μπαταριας(τελικά μου την αλλαξαν γιατί είχε πέσει η απόδοση) το έψαχναν γύρω γύρω να δουν αν έχει σημάδια από χτυπήματα και μου έκανε εντυπωση

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις εχει πρασινη κουκιδα και δε φαινεται καθολου?τοτε πως τη βλέπεις?εννοεις φαινεται ισχνα??
Ναι με δυσκολία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο το νημα του S7

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-weather/samsung-weather-1-4-99-1-release/samsung-weather-1-4-99-1-android-apk-download/

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-weather-forecast/samsung-weather-forecast-1-4-99-1-release/samsung-weather-forecast-1-4-99-1-android-apk-download/

 

περνάς και τα 2 μαζί άμα σου βγάζει πρόβλημα όπως και σε αλλα apk τις samsung τότε πας στις ρυθμίσεις ασφαλειας και ενεργοποιείς το secure startup βάζεις ένα pin το κανεις rebot και μετά κάντο πάλι εγκατάσταση :D

 

Ειναι για να εχεις τον καιρο του S8.

Mαζι με τον touchwiz του S8 απο samfirmware,φερνει το κινητο πολυ με S8.

Κι οποιος θελει αγοραζει και τα εικονιδια dream απο το theme store κι εχετε ενα πολυ καλο αποτελεσμα.

 

Αλλιως με nova launcher κτλ. οπως εχει ειπωθει αρκετες φορες.60903db13bef4f5e86e23465bbe2baa4.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidguys.com/2017/09/28/samsung-galaxy-s7s7-edge-getting-the-note-8s-new-ui-with-next-big-update/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...