Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια είναι η ποιο τελευταια ρομ, η αγγλική ή η ελληνική? Εκτος από το wificalling ποια θεωρείτε καλύτερη ρομ? Άλλοι λένε η γερμανική άλλοι η αγγλική άλλοι η ελληνική....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορει να μην καταλαβαινω κατι, αλλα με το VoLte κανεις κλησεις οταν εχεις σημα 4G. Δηλαδη δεν εχεις 2G και 3G για να παρεις τηλεφωνο και μπορεις και παιρνεις με LTE/4G? Μου ακουγεται ακρως παραδοξο να καλυπτει η cosmote μια περιοχη πρωτα με φουλ 4G και να εχει κακο 2G/3G. Οταν εχεις κακο 3G πολυ απλα το γυρνας μονο σε 2G και εχεις 100% σημα για κλησεις.

 

Δεν είναι έτσι. To 4g είναι ξεχωριστό δίκτυο ας κο πούμε, Μπορεί να μην έχεις καθόλου 2g και να έχεις μόνο 4g. Επίσης στο 4g δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις με τον παραδοσιακό τρόπο, δηλαδή αν γυρίσεις μόνο 4g τη συσκευή σου (αν γινόταν) δε θα έκανες κλήσεις. Όμως με την τεχνολογία αυτή μπορείς να κάνεις και έτσι στα σημεία που το 4αρι είναι καλό έχεις όφελος. Και ξανά λέω, άλλο 2g/3g και άλλο 4g. Στο 2 γυρνάς γιατί δεν έχεις καλό 3 ουσιαστικά..και για να βγάλεις κλήση, το 4 δεν είναι για κλησεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι. To 4g είναι ξεχωριστό δίκτυο ας κο πούμε, Μπορεί να μην έχεις καθόλου 2g και να έχεις μόνο 4g. Επίσης στο 4g δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις με τον παραδοσιακό τρόπο, δηλαδή αν γυρίσεις μόνο 4g τη συσκευή σου (αν γινόταν) δε θα έκανες κλήσεις. Όμως με την τεχνολογία αυτή μπορείς να κάνεις και έτσι στα σημεία που το 4αρι είναι καλό έχεις όφελος. Και ξανά λέω, άλλο 2g/3g και άλλο 4g. Στο 2 γυρνάς γιατί δεν έχεις καλό 3 ουσιαστικά..και για να βγάλεις κλήση, το 4 δεν είναι για κλησεις.

 

Δηλαδή?Εμείς θέλαμε να γίνει, αλλά οι άλλοι δεν..

Link to comment
Share on other sites

Στο wifi calling τι έχετε βάλει προτίμηση? wifi δίκτυο η δεδομένα?
Αν έχεις μόνο ένα ρούτερ και καλή γραμμή, τότε βάλε προτίμηση WiFi.

Εγώ επειδή έχω 3 ρούτερ στο σπίτι, μόνο όταν είμαι σταθερός, πχ το βράδυ σε ένα μέρος του σπιτιού το γυρίζω σε προτίμηση από WiFi

 

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μόνο ένα ρούτερ και καλή γραμμή, τότε βάλε προτίμηση WiFi.

Εγώ επειδή έχω 3 ρούτερ στο σπίτι, μόνο όταν είμαι σταθερός, πχ το βράδυ σε ένα μέρος του σπιτιού το γυρίζω σε προτίμηση από WiFi

 

 

SM-G935F

Που ειναι αυτη η επιλογη και δεν το βρισκω;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο κινητο στη δευτερη φορτιση κ το ξεχασα ολο το βραδυ-κλειστο παλι καλα-την κατεστρεψα;;:ninja:

το φορτιζω τωρα κ σε μιση ωρα ανεβασε μονο 10%!!!!

απο 32 σε 44%!

:cry:

υπαρχει ελπιδα;

το καλυπτει η εγγυηση;;;;;:cry::cry:

 

ειναι sos παιδια αν καποιος μπορει να απαντησει θα το εκτιμουσα!

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο κινητο στη δευτερη φορτιση κ το ξεχασα ολο το βραδυ-κλειστο παλι καλα-την κατεστρεψα;;:ninja:

το φορτιζω τωρα κ σε μιση ωρα ανεβασε μονο 10%!!!!

απο 32 σε 44%!

:cry:

υπαρχει ελπιδα;

το καλυπτει η εγγυηση;;;;;:cry::cry:

 

ειναι sos παιδια αν καποιος μπορει να απαντησει θα το εκτιμουσα!

Δεν σε κατάλαβα τι επαθες

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν φορτιζει σωστα.

την πρωτη φορα σε 1 ωρα ειχε σχεδον γεμισει.

κ τωρα μετα απο τη βλακεια που εκανα κ εμεινε στην πριζα ολοκληρο βραδυ το κινητο παρουσιαζει προβλημα στην φορτιση.σε μιση ωρα ανεβασε φορτιση μολις 10%

για να γεμισει θα κανει κανα 3ωρο οπως παει το πραγμα!!!

 

χαλασε η μπαταρια;

φορτιζω με το δικο του φορτιστη τον γρηγορο:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως τραβήχτηκε το καλώδιο από τον φορτιστή και δεν κάνει σωστή επαφή

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν φορτιζει σωστα.

την πρωτη φορα σε 1 ωρα ειχε σχεδον γεμισει.

κ τωρα μετα απο τη βλακεια που εκανα κ εμεινε στην πριζα ολοκληρο βραδυ το κινητο παρουσιαζει προβλημα στην φορτιση.σε μιση ωρα ανεβασε φορτιση μολις 10%

για να γεμισει θα κανει κανα 3ωρο οπως παει το πραγμα!!!

 

χαλασε η μπαταρια;

φορτιζω με το δικο του φορτιστη τον γρηγορο:cry:

Δεν χαλάει αν το εχεις όλο το βράδυ αλλοίμονο αν συνέβαινε κάτι τέτοιο. Βγάλε κ βάλε ξανά το φορτιστή κ θα είσαι μια χαρα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο κινητο στη δευτερη φορτιση κ το ξεχασα ολο το βραδυ-κλειστο παλι καλα-την κατεστρεψα;;:ninja:

το φορτιζω τωρα κ σε μιση ωρα ανεβασε μονο 10%!!!!

απο 32 σε 44%!

:cry:

υπαρχει ελπιδα;

το καλυπτει η εγγυηση;;;;;:cry::cry:

 

ειναι sos παιδια αν καποιος μπορει να απαντησει θα το εκτιμουσα!

 

Το φορτίζω πάντα όλο το βράδυ, όλες τις συσκευές μου.......

Κάνε ότι σου είπαν οι προηγούμενοι και κάνε ένα soft reset μήπως κόλλησε η ένδειξη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά επαναφέρατε το χρώμα μου!

Όντως δεν ειχε κουμπώσει καλά.θα το ξαναβάλω.

Προχτές μου έπεσε τελικά κ μάλιστα με τα μούτρα!απίστευτο αλλά άντεξε!

Μόνο με προστασία screen...

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο πρόβλημα.

Φορτίζω το κινητό όλο το βράδυ και το πρωί βέβαια είναι 100%. Χθες και για άγνωστο λόγο το βρήκα στο 70κατι. Σκέφτηκα πως κουνήθηκε κάποιο καλώδιο ή δεν το έβαλα σωστά. Το έβγαλα από την πρίζα και το ξαναέβαλα και πήγε στο 100%. Όμως σήμερα πάλι τα ίδια. Ξύπνησα και στο βρήκα στο 75%. Τι παίζει? Η συσκευή είναι λίγων μηνών και δεν χρησιμοποιώ την γρήγορη φόρτιση (πλην 2-3 περιπτώσεων).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο πρόβλημα.

Φορτίζω το κινητό όλο το βράδυ και το πρωί βέβαια είναι 100%. Χθες και για άγνωστο λόγο το βρήκα στο 70κατι. Σκέφτηκα πως κουνήθηκε κάποιο καλώδιο ή δεν το έβαλα σωστά. Το έβγαλα από την πρίζα και το ξαναέβαλα και πήγε στο 100%. Όμως σήμερα πάλι τα ίδια. Ξύπνησα και στο βρήκα στο 75%. Τι παίζει? Η συσκευή είναι λίγων μηνών και δεν χρησιμοποιώ την γρήγορη φόρτιση (πλην 2-3 περιπτώσεων).

 

Αλλαξε καλωδιο.Πιθανοτατα αυτο φταιει. Κλασσικο προβλημα καλωδιου.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο πρόβλημα.

Φορτίζω το κινητό όλο το βράδυ και το πρωί βέβαια είναι 100%. Χθες και για άγνωστο λόγο το βρήκα στο 70κατι. Σκέφτηκα πως κουνήθηκε κάποιο καλώδιο ή δεν το έβαλα σωστά. Το έβγαλα από την πρίζα και το ξαναέβαλα και πήγε στο 100%. Όμως σήμερα πάλι τα ίδια. Ξύπνησα και στο βρήκα στο 75%. Τι παίζει? Η συσκευή είναι λίγων μηνών και δεν χρησιμοποιώ την γρήγορη φόρτιση (πλην 2-3 περιπτώσεων).

 

Μπορεί και λόγω ζέστης αν φορτίζεις με fast charge. Δύο φορές αυτή τη βδομάδα μου έβγαλε ειδοποίηση ότι σταματάει η φόρτιση λόγω υψηλής θερμοκρασίας.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μόνο ένα ρούτερ και καλή γραμμή, τότε βάλε προτίμηση WiFi.

Εγώ επειδή έχω 3 ρούτερ στο σπίτι, μόνο όταν είμαι σταθερός, πχ το βράδυ σε ένα μέρος του σπιτιού το γυρίζω σε προτίμηση από WiFi

 

 

SM-G935F

Γι αυτο δεν ξερει καποιος να απαντησει;

Δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις που βρισκεται...

Φοραω τελευταια EUR κι εχω volte.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο δεν ξερει καποιος να απαντησει;

Δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις που βρισκεται...

Φοραω τελευταια EUR κι εχω volte.

Βρίσκεται στις ρυθμίσεις της εφαρμογής του τηλεφώνου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και λόγω ζέστης αν φορτίζεις με fast charge. Δύο φορές αυτή τη βδομάδα μου έβγαλε ειδοποίηση ότι σταματάει η φόρτιση λόγω υψηλής θερμοκρασίας.

 

Όπως αναφέρω δεν φορτιζω με fast.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαξε καλωδιο.Πιθανοτατα αυτο φταιει. Κλασσικο προβλημα καλωδιου.

 

Τόσο γρήγορα χαλάει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω δεν φορτιζω με fast.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τόσο γρήγορα χαλάει?

Μου παρουσιασε και εμένα καποιες φορές το ίδιο θέμα. Κολλάει περίπου στο 85% για πάρα πολύ ώρα. Υποθέτω και εγώ ότι είναι λόγω ζέστης. Εγώ βγάζω το καλώδιο και το ξαναβάζω και συνεχίζει κανονικα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια άσχετη ερώτηση: έχω βάλει να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα η συσκευή. Όταν είμαι στη lockscreen δε με αφήνει να ανοίξω ή να κλείσω το WiFi, το Bluetooth ή τα δεδομένα. Μπορώ κάπως να το αλλάξω αυτό εκτός απ'το να απενεργοποιησω το αποτύπωμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλησπέρα, μιας και δεν πήρα απάντηση το παραθέτω ξανά μπας και γνωρίζει κανείς:

έχω βάλει να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα η συσκευή. Όταν είμαι στη lockscreen δε με αφήνει να ανοίξω ή να κλείσω το WiFi, το Bluetooth ή τα δεδομένα. Μπορώ κάπως να το αλλάξω αυτό εκτός απ'το να απενεργοποιησω το αποτύπωμα;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ποιο τελευταια ρομ, η αγγλική ή η ελληνική? Εκτος από το wificalling ποια θεωρείτε καλύτερη ρομ? Άλλοι λένε η γερμανική άλλοι η αγγλική άλλοι η ελληνική....

 

Κανείς δε γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε γνωρίζει?

 

Ολες ιδιες ειναι... Πιστευεις οτι σε βασικα σημεια οπως ειναι η καταναλωση μπαταριας ή το σημα πως λενε στην samsung κατσε να βαλουμε στου Αγγλους καλυτερη διαχειρηση και στους Ελληνες χειροτερη?

Ολα αυτα κατα την αποψη μου ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

Αυτο που συμβαινει ειναι οτι οι μισοι ειναι ασχετοι με το κινητο που αγοραζουν και μολις παρουν αναβαθμιση δεν ξερουν να κανουν παλι τις ρυθμισεις με αποτελεσμα να πεφτει η μπαταρια ταχυτερα ή να μην δουλευουν καποια πραγματα οπως πριν.

Απο κει και περα καποιες λειτουργιες αναλογα με τον παροχο, προσφερονται και αλλες οχι.

Αρα διαλεγεις τι θελεις και παιρνεις. Αν θελεις Volte και Vowifi βαλε την Ελληνικη. αν οχι ασε το κινητο οπως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε γνωρίζει?
Κάθε rom έχει έναν αριθμό changelist. Θα δεις ότι η τρέχουσα ρομ για τις περισσότερες χώρες έχει το ίδιο αριθμό changelist. Πχ η τελευταία ελληνική unbranded έχει αριθμό 11528205, όπως και η τελευταία της Ουγγαρίας (τυχαία εντελώς την επέλεξα) έχει αριθμό 11528205.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι αλλαγές είναι ίδιες σε ότι αφορά τα βασικά. Μόνες διαφορές είναι προφανώς σε εξειδικευμενες λειτουργίες όπως WiFi calling κλπ που για να δουλέψει σε ελληνικούς παρόχους πρέπει να έχεις την ελληνική ρομ (η την branded)

 

Άρα ΔΕΝ έχει ουσιαστικό όφελος να είσαι σε ρομ άλλης χώρας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...