Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αφορά μόνο συσκευές με ρομ Cosmote, εννοείται με sim σύνδεση Cosmote, πρόσφατα άκουσα πως ισχύει και για καρτοκινητά Whatsup; Ας με διορθώσουν πελάτες Cosmote, εγώ δεν είμαι.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύει εδω και λίγο καιρό και για what's up αλλά σήμερα είδα στο forum για το s7 το απλό ότι ήρθε αναβάθμιση και για unbranded κινητά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα στους φιλους.Κατεβασα μια εφαρμογη που ειδα και στο xda οτι λενε καλα λογια..Η εφαρμογη ειναι η AccuBattery..Γενικα μοιαζει πολυ καλη και δινει πληροφοριες για τη μπαταρια της συσκευης.Παρατηρησα ειμαι στην 6η φορτιση απο τοτε που πηρα το κινητο και εχω capacity estimated 3450mah.Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο αλλα καντε και εσεις την δοκιμη και κατεβαστε και δειτε το capacity της μπαταριας σας στο health tab.Ελπιζω να μην επρεπε να κανω ποστ στις τροποποιησεις και βελτιωσεις.Συγγνωμη για τον μεγαλο ογκο κειμενου ελπιζω να φανει χρησιμο το app. Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Έχω να ασχοληθώ με φλασαρισμα rom με Odin από το s6. Το edge μου είναι ιταλικό unbranded και θέλω να το κάνω ελληνικό cosmote. Έχει αλλάξει κάτι με το φλασαρισμα μέσω Odin? Στο s6 θυμάμαι πέταγα την rom σε ένα από τα 4 κουτάκια και περίμενα. Τώρα πρέπει να το κάνω ένα ένα;

ΥΓ δε πιστεύω να έγραψε ο knox σε κανέναν σας;

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Περνάς ένα ένα τα κουτάκια ακριβώς. Επίσης το κινητό σε download mode πατώντας ταυτόχρονα power+home+vol down.

Επιβεβαιώνεις με vol up και ξεκινάς

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To VoLTE και το WIFICALL ισχύει και για unbranded S7/S7edge μετά την τελευταία αναβάθμιση. Όποιος θέλει στέλνει μνμ WIFICALL στο 1333 και μόλις πάρει την απάντηση επιβεβαίωσης θα κάνει ένα restart και θα δει το VoLTE δίπλα στο σήμα δικτυου. Απενεργοποιείται από το μενού που έχει δείξει κάποιος φίλος σε προηγούμενο ποστ.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κατεβάσουμε το πληκτρολόγιο του s8 στο κινητο μας και να δουλευει σωστα.Αν ναι κάποιος που το έκανε ας δώσει λεπτομέριες αν δεν είναι κοπος

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αφορά μόνο συσκευές με ρομ Cosmote, εννοείται με sim σύνδεση Cosmote, πρόσφατα άκουσα πως ισχύει και για καρτοκινητά Whatsup; Ας με διορθώσουν πελάτες Cosmote, εγώ δεν είμαι.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν χρειαζετε ρομ κοσμοτε..εμενα ελληνικη συσκευη με κοσμοτε συνδεση το εκανα σημερα...με ενα μνμ οπως λεει ενας φιλος

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Με το wificall ενεργοποιημενο βάζοντας το κινητό σε λειτουργία πτήσης και ενεργοποιωντας το wifi το κινητό δεχεται/κάνει κλήσεις? Αν ναι είναι κάτι πολύ χρήσιμο για κάποιους που πχ στην δουλειά τους δεν έχουν καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας καθώς θα εκτοξευτεί και άλλο η αυτονομία...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Με το wificall ενεργοποιημενο βάζοντας το κινητό σε λειτουργία πτήσης και ενεργοποιωντας το wifi το κινητό δεχεται/κάνει κλήσεις? Αν ναι είναι κάτι πολύ χρήσιμο για κάποιους που πχ στην δουλειά τους δεν έχουν καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας καθώς θα εκτοξευτεί και άλλο η αυτονομία...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φυσικά. Αυτός είναι και ο σκοπός του εξ αρχής

 

Και μάλιστα δίνεται η επιλογή αν οι κλήσεις θα γίνονται κατά προτεραιότητα μέσω Wi-Fi ή μέσω lte όπου υπάρχει. Το κινητό ανάλογα με την ισχύ του Wi-Fi και του σήματος 4g αποφασίζει αυτόματα από που θα δρομολογήσει την κλήση.

 

Μέλλον. Αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πριν κάποια σελίδες έπεσα πάνω σε ένα post που αναφέρονταν περί secure folder.

Πως ενεργοποιούμε τον κρυφό φάκελο ρε παιδιά? Δεν έχω τέτοια επιλογή στις ρυθμισεις..

 

Από όσο μπορώ να καταλάβω, στο δικό μου έχει δύο επιλογές.

 

Η μία είναι η ενσωματωμένη στη ρομ λειτουργία "ασφαλής φάκελος" όπου πατώντας το εικονίδιο του ασφαλούς φακέλου που βρίσκεται στο συρτάρι με τις ρυθμισεις, βάζεις ένα κωδικό και μπορείς να κλειδώσεις κάποια αρχεία. Με το που σβήνει η οθόνη, το όλο σύστημα κλειδώνει αυτόματα για λόγους ασφαλείας.

 

Δεύτερη επιλογή είναι η εφαρμογή ασφαλής φάκελος, που την κατεβάζεις από το galaxy store, είναι απόγονος της εφαρμογής MyKnox, και μπορείς να ασφαλίσεις και να κλειδώσεις αρχεία, εφαρμογές, επαφές, σμσ κλπ. Ουσιαστικά ένα νέο τηλέφωνο μέσα στο τηλέφωνό σου. Μπορεί να πάρει και μπακαπ στο Samsung cloud, ώστε να μην κινδυνεψεις να χάσεις τα αρχεία σου σε περίπτωση που ξεχασεις τον κωδικό (αλλά θυμάσαι ακόμα τον κωδικό του samsung cloud, δεν ξέρω όμως πόσο ασφαλές είναι για τα κλειδωμένα αρχεία...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!. Μου ήρθε αναβάθμιση μεγέθους 99,57 ΜΒ, το τηλέφωνο είναι ελληνικό, το ερώτημά μου είναι πώς βλέπουμε τι (περιλαμβάνει- αφορά) η κάθε αναβάθμιση και στην περίπτωση αυτή η συγκεκριμένη?. Εάν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει!. Σας Ευχαριστώ!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!. Μου ήρθε αναβάθμιση μεγέθους 99,57 ΜΒ, το τηλέφωνο είναι ελληνικό, το ερώτημά μου είναι πώς βλέπουμε τι (περιλαμβάνει- αφορά) η κάθε αναβάθμιση και στην περίπτωση αυτή η συγκεκριμένη?. Εάν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει!. Σας Ευχαριστώ!.

Δε βλέπουμε :)

Αν δεν αναφέρεται κάτι συγκεκριμένο στις πληροφορίες λήψης, δεν αναφέρεται κάπου αλλού.

Αν υπάρχει κάτι σημαντικό, από στόμα σε στόμα διαδίδεται.

Συνήθως, όπως έχουμε πει άπειρες φορές, αυτού του είδους οι μικρές αναβαθμίσεις, είναι κυρίως ασφαλείας και τίποτα (ουσιαστικά) περισσότερο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα έχω ένα πρόβλημα κάθε μήνα έχω δωρεάν 1GB μέχρι στιγμής δούλευαν όλα καλά εχτες που μου ηρθε το 1 GB και άνοιξα τα δεδομένα δεν μου βγάζει την ένδειξη επάνω όταν ανοίγω τα δεδομένα και δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ξερει κανενας τι Μπορεί να γίνεται!! Ευχαριστώ!:O
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπουμε :)

Αν δεν αναφέρεται κάτι συγκεκριμένο στις πληροφορίες λήψης, δεν αναφέρεται κάπου αλλού.

Αν υπάρχει κάτι σημαντικό, από στόμα σε στόμα διαδίδεται.

Συνήθως, όπως έχουμε πει άπειρες φορές, αυτού του είδους οι μικρές αναβαθμίσεις, είναι κυρίως ασφαλείας και τίποτα (ουσιαστικά) περισσότερο.

 

Σε Ευχαριστώ!.

Link to comment
Share on other sites

τώρα αξίζει να αλλαξουμε από Btu σε Eur μόνο για το vowifi και volte?
Εγώ το έκανα και είμαι ευχαριστημένος.

Αν βγει νέα έκδοση για beta κλπ, θα ξανά πάω σε BTU

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα έχω ένα πρόβλημα κάθε μήνα έχω δωρεάν 1GB μέχρι στιγμής δούλευαν όλα καλά εχτες που μου ηρθε το 1 GB και άνοιξα τα δεδομένα δεν μου βγάζει την ένδειξη επάνω όταν ανοίγω τα δεδομένα και δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ξερει κανενας τι Μπορεί να γίνεται!! Ευχαριστώ!:O

Κάνε ένα restart στη συσκευή, ενδεχομένως να φτιάξει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν φλασαρετε κανετε μετα επαναφορα εφαρμογων/ρυθμισεων απο το samsung backup?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

στο φλασαρισμα στο csc το csc βαζουμε? οχι το home csc σωστά?
Ναι το απλό csc

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η btu πέθανε... τώρα για εμάς οι καλύτερες είναι της cosmote ή unbranded!

Το wificall ειναι τέλειο, οτι καλύτερο την τελευταία δεκαετία!

Απλά βάλτε το όλοι όσοι έχετε cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτο αλλα τιποτα!! :O

 

Τα κλασικά τα έκανες?

Βγάλε βάλε κάρτα.

Παίξε λίγο με ρυθμίσεις κινητής πχ βάλτο σκέτο 2G η 3G και μετά μια επανεκκίνηση βάλτο σε αυτόματο.

 

Αν δεν στρώσει βάλε τη κάρτα σου σε άλλο κινητό να δεις αν δουλεύουν τα δεδομένα η όχι με τη δεύτερη συσκευή.

 

Η παράλληλα βάλε άλλη κάρτα sim στο κινητό και μετά ξανάβαλε την υπάρχουσα.

 

Δες μήπως το έβαλες κατά λάθος σε λειτουργία πτήσης.

 

Αν ούτε εκεί μιλά με τον πάροχο σου και μετά τελευταία λύση το service.

 

Αυτά τα βήματα κάνουμε όταν έχουμε θέμα με οποιαδήποτε κάρτα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασικά τα έκανες?

Βγάλε βάλε κάρτα.

Παίξε λίγο με ρυθμίσεις κινητής πχ βάλτο σκέτο 2G η 3G και μετά μια επανεκκίνηση βάλτο σε αυτόματο.

 

Αν δεν στρώσει βάλε τη κάρτα σου σε άλλο κινητό να δεις αν δουλεύουν τα δεδομένα η όχι με τη δεύτερη συσκευή.

 

Η παράλληλα βάλε άλλη κάρτα sim στο κινητό και μετά ξανάβαλε την υπάρχουσα.

 

Δες μήπως το έβαλες κατά λάθος σε λειτουργία πτήσης.

 

Αν ούτε εκεί μιλά με τον πάροχο σου και μετά τελευταία λύση το service.

 

Αυτά τα βήματα κάνουμε όταν έχουμε θέμα με οποιαδήποτε κάρτα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το είχα σε λειτουργία πτήσης για δύο μέρες αλλά σήμερα την έβγαλα! Θα τα δοκιμάσω όλα αυτά που μου είπες και θα σου πω! Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...