Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ναι τα πρόσωπα μεταμορφώνονται. στο μεν s6 πιο παχουλα στον μεν s7 πιο μακροστενα. τα τύπωσα και σε φωτογραφικό χαρτι για να ειμαι σίγουρος πως δεν είναι η οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

και ναι τα πρόσωπα μεταμορφώνονται. στο μεν s6 πιο παχουλα στον μεν s7 πιο μακροστενα. τα τύπωσα και σε φωτογραφικό χαρτι για να ειμαι σίγουρος πως δεν είναι η οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και η μπροστινή αν την εχεις την συσκευή κοντα σου και ποιο χαμηλά ειδικα, σε κανει υδροκεφαλο

Link to comment
Share on other sites

και ναι τα πρόσωπα μεταμορφώνονται. στο μεν s6 πιο παχουλα στον μεν s7 πιο μακροστενα. τα τύπωσα και σε φωτογραφικό χαρτι για να ειμαι σίγουρος πως δεν είναι η οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και η μπροστινή αν την εχεις την συσκευή κοντα σου και ποιο χαμηλά ειδικα, σε κανει υδροκεφαλο

 

Είναι αναπόφευκτο σε ευρυγώνιες κάμερες. Να δείτε πως γίνονται στην DSLR μου στα 10mm...Σαν πεπόνια.

Θεωρητικά μπορεί να διορθωθεί με software, αλλά θα αρχίζει να κόβει από το κάδρο.

Οπότε είναι "αναγκαίο" κακό, αν θέλουμε τόσο ευρυγώνια λήψη.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα κ τράπεζα Πειραιώς έβαλα το winbanking και μαζί το λεφτά στο λεπτό τραβάς λεφτά από atm χωρίς την κάρτα σ μαζί.. Και το wallet που μπορεις να ψωνισεις σε σούπερ μάρκετ περνώντας το κινητό σαν κάρτα atm και σε βενζινάδικα θα το δοκιμάσω αύριο κ θα πω εντυπώσεις για ναμην υπάρχει ο κίνδυνος να χάσω την κάρτα μ. Γουστάρω τεχνολογία γουστάρω Samsung

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εχω την G935FXXU1DQEF EUR για να περασω τo firmware cosmote τι χρειαζεται στο odin 3.12.7 να περασω απο τα ακολουθα? AP ,BL, CP, CSC COS, HOME CSC COS . Θελω να το κανω για το wifi calling. Edited by spanop
Link to comment
Share on other sites

Ένα csc θέλει. Το σκέτο κάνει επαναφορά ενώ το home όχι. Θα πρότεινα να βάλεις το home πρώτα και αν έχεις θέματα ξαναφλασαρε με το σκέτο csc που θα σου κάνει και επαναφορά. Πάρε backup ότι χρειάζεσαι. Τα υπόλοιπα 3 αρχεία τα βάζεις και στις 2 περιπτώσεις

 

Μετά θα πρέπει να στείλεις μήνυμα στην κοσμοτε για να ενεργοποιηθεί το VoWifi kai Volte

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα κ τράπεζα Πειραιώς έβαλα το winbanking και μαζί το λεφτά στο λεπτό τραβάς λεφτά από atm χωρίς την κάρτα σ μαζί.. Και το wallet που μπορεις να ψωνισεις σε σούπερ μάρκετ περνώντας το κινητό σαν κάρτα atm και σε βενζινάδικα θα το δοκιμάσω αύριο κ θα πω εντυπώσεις για ναμην υπάρχει ο κίνδυνος να χάσω την κάρτα μ. Γουστάρω τεχνολογία γουστάρω Samsung

Καλη σου μερα,για εξηγησου λιγο καλυτερα φιλαρακι,εχω κι εγω την εφαρμογη winbank, και κανω πληρωμες λογαριασμων μεχρι στιγμης,στο atm πως το κανεις χωρις καρτα?και στο σουπερ μαρκετ,με την πισω καμερα?χρειαζεται καποια αλλη εφαρμογη η μεσα απο αυτην?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

Ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις.

1)Έχω κάποιο θέμα με το πάτημα του home button , μερικές φόρες που το πατάω στις άκρες και όχι στη μέση ,και αν και ακούγεται ότι έχει κάνει τον ήχο του πατήματος , δε δουλεύει.

Έχει πάει κάποιος στο σέρβις για αντίστοιχο θέμα και αν ναι τι του έχουν κάνει; (αν είναι να αλλάζουν μπαταρία οπως λέει και ο φίλος παραπάνω καλυτερα να το καθυστερήσω γιατι είναι 2 μηνών το κινητό :lol: :p

 

Αυτό με το κουμπί το κάνει κ μένα . Θέλω να το πάω για αλλαγή μαζί με την οθονη. Ελπίζω να μην πουν τπτ ότι έτσι δουλεύει κλπ γτ Θα τσακωθω.

Άσχετο, πάντως η επίσημη clear view μου έχει κανει γρατζουνιές που φαίνονται μόνο στον ήλιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

359,53mb μου ηρθε update εχω την εντύπωση πως ειναι το τελευταίο, γιατι εδω και κανα 2μηνο ακουω για καποια updates που έρχονται αλλα σε μενα τπτ(ελληνικο cosmote)! Το προχωράμε, καποιος που να γνωρίζει θετικο η αρνητικό σαυτο το κατέβασμα? Ευχαριστώ

 

Καλημέρα,χτες μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση από cosmote και στο δικό μου και την έκανα.

Σήμερα βλέπω την μπαταρία να να τα πάει πάρα πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το βάζω στη φορτίση φτάνει μέχρι το 97% Και σταματάει. Πρέπει να το βγάλω και να το ξαναβάλω στη φορτίση για να φτάσει στο 100%.

Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,χτες μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση από cosmote και στο δικό μου και την έκανα.

Σήμερα βλέπω την μπαταρία να να τα πάει πάρα πολύ καλύτερα.

 

Σε μια μερα να διαπιστώνεις διαφορα, αρκετα δύσκολο,, αλλα αν συμβαίνει τοτε θα ειναι ακομα καλύτερη η συσκευή μας! Να εισαι καλα φιλε μου για την απαντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την G935FXXU1DQEF EUR για να περασω τo firmware cosmote τι χρειαζεται στο odin 3.12.7 να περασω απο τα ακολουθα? AP ,BL, CP, CSC COS, HOME CSC COS . Θελω να το κανω για το wifi calling.

 

wifi calling μονο για Cosmote ή εαν περάσεις το λογισμικό δουλεύει και για τα άλλα;

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλη σου μερα,για εξηγησου λιγο καλυτερα φιλαρακι,εχω κι εγω την εφαρμογη winbank, και κανω πληρωμες λογαριασμων μεχρι στιγμης,στο atm πως το κανεις χωρις καρτα?και στο σουπερ μαρκετ,με την πισω καμερα?χρειαζεται καποια αλλη εφαρμογη η μεσα απο αυτην?

 

Λοιπόν στο σούπερ μάρκετ με το wallet που κατεβάζεις είναι εύκολο να γίνει σ ζητάει 2κωδικους κ τους βάζεις από ένα μήνυμα στα εισερχόμενα ανοίγεις το nfc πρώτα πατάς πληρωμή σ ζητάει να αλλάξεις μια ρύθμιση εμένα μετά μου ζήτησε να κατεβάσω κάτι με pay και εκεί σταματησα γιατί μ έγραψε δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας ίσως υπάρχει τρόπος να το κατεβάσουμε. Πάντως το έπιασε αμέσως το μηχάνημα όταν το πέρασα από πάνω. Επίσης κατεβάζεις απτό store το λεφτά στο λεπτό της Πειραιώς αν δεν έχεις μαζί σ κάρτα atm σ στέλνει έναν κωδικό στο κινητό και τον πατάς στο atm και στα βγάζει δεν το έχω κάνει στο περίπου το λέω αλλά ξέρω ότι γίνεται

 

Edit πήγα στο nfc και επέλεξα το beam και το wallet της Πειραιώς για πληρωμές. Νομίζω τώρα θα δουλέψει θα το δοκιμάσω το απόγευμα και θα σας πω νέα. Χωρίς nfc δεν θα γίνεται αν δεν ενεργοπηθει κ αν δεν το έχει γενικά κάποια συσκευή

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πορτογαλικό να μου πει αν του έχει έρθει καμιά αναβάθμιση από τότε που βγήκε η nougat γιατί μετά την 7 δεν έχω πάρει καμία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

andreas433 Δυστυχώς δεν έχει έρθει κάποια νεότερη αναβάθμιση μετά την 7.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πληρωμή σε σούπερ μάρκετ με nfc με wallet της Πειραιώς επιτυχής.. Και μαρεσει πολύ ναμην κουβαλάω κάρτα μαζί.. Είμαι 31 κ νιώθω σαν 65 με τη χαρά π έχω χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρατήρησα ένα πρόβλημα στον φακό της κάμερας μου. Δεν μπορώ να διαπιστώσω αν είναι κάποιο χάραγμα καθώς πραγματικά δεν φαίνεται τίποτα. Όταν βγάζω κόντρα σε φως υπάρχει μια αντανάκλαση περίεργη. Έχεις κάποιος αντίστοιχο θέμα? Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν αυτά στις κύκλους 12f0b0cc6972dab172c24f633f42c8b0.jpg44201d8478a471c9b9146ea78b325336.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα όπως το είπες και εσύ.αντανάκλαση του φως είναι. Δεν είναι πρόβλημα
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα όπως το είπες και εσύ.αντανάκλαση του φως είναι. Δεν είναι πρόβλημα

Ναι αλλά το κάνει σε όλες τις φωτογραφίες με κόντρα σε οποιαδήποτε φως. Είτε αυτο είναι λάμπα είτε φεγγάρι είτε αναπτήρας. Εμένα δεν μου φαίνεται νορμάλ και είναι η πρώτη συσκευή που μου το κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το δοκίμασα και εγώ στη λάμπα όντως δε το κάνει...μπορει να ετυχε.Αλλά το έχω δει και στο δικό μου κόντρα στον ήλιο όλες τις φορές.και το έχω δει και εδώ σε φωτο που έχουν ανεβάσει άλλοι.αλλα μην ανησυχείς δεν είναι πρόβλημα.ξαναδοκιμασα στη λάμπα...το κάνει...ειναι από πια γωνιά θα τραβηξεις τη φωτογραφία Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασα και με μερικές άλλες συσκευές και το κάνουν. Πφφφφ μου έφυγε ένα βάρος. Τι στο καλό τόσα χρόνια και δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ. Ευχαριστούμε πολύ φίλε μου για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το δοκίμασα μόλις και μόλις έστρεφα τη καμερα στην επιδαπέδια λάμπα το έκανε.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πληρωμή σε σούπερ μάρκετ με nfc με wallet της Πειραιώς επιτυχής.. Και μαρεσει πολύ ναμην κουβαλάω κάρτα μαζί.. Είμαι 31 κ νιώθω σαν 65 με τη χαρά π έχω χα χα

 

Ανάποδα τα λες βρε. Σαν παιδί έπρεπε να νιώθεις...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπερδευτηκα και το εβαλα σε αλλο thread (του s7), θα την κανω παλι την ερωτηση.

Εχω απενεργοποιησει καποιες εφαμογες στο κινητο, αλλα θα ηθελα να το ξεψαχνισω περισσοτερο αναφορικα με το τι μπορω να "κλεισω".

Με το package disabler pro, υπαρχει καποια αναλυτικη λιστα με την οποια μπορω να κανω καταργηση συγκεκριμενα πραγματα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...