Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι πήρατε την τελευταία ενημέρωση, το VoLTE σαν έχει εμφανιστεί;

Η συσκευή μου είναι EUR, αλλά έχω περάσει COS για να έχω το wifi calling.

 

to wifi calling ειναι διαθεσιμο και για άλλα δικτυα στην ελλαδα;

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά ,

Ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις.

1)Έχω κάποιο θέμα με το πάτημα του home button , μερικές φόρες που το πατάω στις άκρες και όχι στη μέση ,και αν και ακούγεται ότι έχει κάνει τον ήχο του πατήματος , δε δουλεύει.

Έχει πάει κάποιος στο σέρβις για αντίστοιχο θέμα και αν ναι τι του έχουν κάνει; (αν είναι να αλλάζουν μπαταρία οπως λέει και ο φίλος παραπάνω καλυτερα να το καθυστερήσω γιατι είναι 2 μηνών το κινητό :lol: :p

2)Μερικές φορές όταν ξεκλειδώνω το κινητό πετάει άσχετες οθόνες αντί για την αρχική , π.χ κάποια παλιά συνομιλία στο viber , κάποια οθόνη μέσα από τις ρυθμίσεις , και οχι κατι συγκεκριμένο κιολας για να πώ οτι φταίει κάποια εφαρμογή ούτε επίσης κάποια οθόνη από τις πρόσφατες εφαρμογές , πιθανότερα κάποιο θέμα launcher σκέφτομαι , τον stock έχω με τις τελευταίες αναβαθμίσεις , πήρα και τη χθεσινή των 200 mb . Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος;

Αν έχετε κάποια γνώμη για αυτά πείτε μου

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και μένα ενημερωση σήμερα 200mb σε Πολωνικο. Την έχει κάνει κανένας?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

1)Έχω κάποιο θέμα με το πάτημα του home button , μερικές φόρες που το πατάω στις άκρες και όχι στη μέση ,και αν και ακούγεται ότι έχει κάνει τον ήχο του πατήματος , δε δουλεύει.

Έχει πάει κάποιος στο σέρβις για αντίστοιχο θέμα και αν ναι τι του έχουν κάνει; (αν είναι να αλλάζουν μπαταρία οπως λέει και ο φίλος παραπάνω καλυτερα να το καθυστερήσω γιατι είναι 2 μηνών το κινητό :lol: :p

Έχει γίνει θέμα εδώ αρκετές φορές κι επίσης το έχω πάει προσωπικά στο σερβις για το συγκεκριμένο θέμα.

Η επίσημη απάντηση τους είναι ότι η λειτουργία του home button είναι φυσιολογική γιατί έχει φτιαχτεί να πατιέται στο κέντρο και όχι στις άκρες.

Εγώ, μετά από τσακωμό είναι αλήθεια γιατί προσπαθούσαν να με βγάλουν τρελό, και μετά απο mails κτλ κτλ, δέχτηκαν να μου αλλάξουν το home button (που ουσιαστικά αλλάζει μαζί με ολόκληρη την οθόνη και γιαυτό θεωρώ το αποφεύγουν). Δε διαπίστωσα μεγάλη αλλαγή στη συμπεριφορά του και το παράτησα στο θέμα.

Κάποια κομμάτια έχουν πιο έντονο το ''πρόβλημα'' αυτό, κάποια λιγότερο και κάποια καθόλου. Είναι θέμα τύχης.

 

Παιδιά μου ήρθε και μένα ενημερωση σήμερα 200mb σε Πολωνικο. Την έχει κάνει κανένας?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι η ίδια που έχει έρθει στους περισσότερους και έρχεται σε όλους σιγά σιγά. Ενημέρωση ασφαλείας κατά κύριο λόγο χωρίς κάτι άλλο αξιοσημείωτο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κουράσει με την θεωρία συνωμοσίας σου με τις μπαταρίες. Το έχεις πει τόσες φορές δεν χρειάζεται να γράφεις κάθε φορά τα ίδια.

 

Δεν το έγραψα για συνωμοσία αλλά για να βάλει καινούρια μπαταρία. Αν είχα αντιπροσωπεία κοντά μου θα το έκανα κι εγώ.

Μη στραβωνεις φίλος.

Επίσης λίγο πιο πάνω φίλος ανέβασε screenshot μετά από αλλαγή μπαταρίας και έχει 7+ ώρες οθόνη με 48% υπόλοιπο μπαταρίας.....!!! Την αλλάζεις ή δεν την αλλάζεις???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα για συνωμοσία αλλά για να βάλει καινούρια μπαταρία. Αν είχα αντιπροσωπεία κοντά μου θα το έκανα κι εγώ.

Μη στραβωνεις φίλος.

Επίσης λίγο πιο πάνω φίλος ανέβασε screenshot μετά από αλλαγή μπαταρίας και έχει 7+ ώρες οθόνη με 48% υπόλοιπο μπαταρίας.....!!! Την αλλάζεις ή δεν την αλλάζεις???

Δεν υφίσταται θεωριά συνομωσιας σε 12 μηνών μπαταρία, είναι επακόλουθο... Κ όταν ακούς την samsung φέτος να λέει ότι οι μπαταρίες του s8 έχουν μια "καινούργια τεχνολογια" η οποία θα ρίχνει την μπαταρία 20% μέγιστο σε ένα χρόνο φανταστείτε πόσο χάνουν όλες οι υπόλοιπες..

 

https://www.google.gr/amp/www.androidauthority.com/galaxy-s8-battery-degrade-less-rapidly-760485/amp/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υφίσταται θεωριά συνομωσιας σε 12 μηνών μπαταρία, είναι επακόλουθο... Κ όταν ακούς την samsung φέτος να λέει ότι οι μπαταρίες του s8 έχουν μια "καινούργια τεχνολογια" η οποία θα ρίχνει την μπαταρία 20% μέγιστο σε ένα χρόνο φανταστείτε πόσο χάνουν όλες οι υπόλοιπες..

 

https://www.google.gr/amp/www.androidauthority.com/galaxy-s8-battery-degrade-less-rapidly-760485/amp/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφενός ξεκαθάρισα ότι δεν το έγραψα ως συνωμοσία. Αφετέρου έχουν αλλάξει μπαταρίες σε συσκευές λίγων μηνών.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα μετα απο μερες αποφασισα να κανω εγκατασταση την 7 επειδη θελω να την κανω καθαρη μεσα απτο κιν θα την περασω και μετα θα κανω επαναφορα ρυθμισεων απλα θα ηθελα να ρωτησω ειναι καλυτερα μεσω υπολ ή ετσι;; και την micro sd να την βγαλω;;υπαρχει περιπτωση να χαθουν αυτα που εχω μεσα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς από πού να κατεβάσω το καιρό του s8 και να δουλεύει?

Meteo_com.sec.android.daemonapp.apk

Previsione meteo_com.samsung.android.weather.apk

αυτά τα 2

Link to comment
Share on other sites

Meteo_com.sec.android.daemonapp.apk

Previsione meteo_com.samsung.android.weather.apk

αυτά τα 2

ούτε αυτό δουλεύει.

 

Μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο link δουλεύει κανονικά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

ούτε αυτό δουλεύει.

 

Μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμμένο.

 

1 https://app.box.com/s/jytf2p3ig0f87psxjycwfvi92uz0l2ni

 

2 https://app.box.com/s/wcg64byvgu4y40admc183qzc0bsqjk6e

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το S7 duos.

 

Μπορει καποιος να μου πει ποσο ελευθερο χωρο απο τα 32 GB ειχε το τηλεφωνο οταν το πηρε;

 

Να δω αν θα με καλυψει ή να παω σε πατέντα.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το S7 duos.

 

Μπορει καποιος να μου πει ποσο ελευθερο χωρο απο τα 32 GB ειχε το τηλεφωνο οταν το πηρε;

 

Να δω αν θα με καλυψει ή να παω σε πατέντα.

Γυρω στα 25 με 26 ελεύθερα εκεί είναι.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρήσει κανεις στις φωτογραφίες τα προσωπα να φαίνονται παραμορφωμένα ; φοράω nougat δεν ξέρω στην 6 αν παρατήρησε καμεις κατι τέτοιο καποιος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρήσει κανεις στις φωτογραφίες τα προσωπα να φαίνονται παραμορφωμένα ; φοράω nougat δεν ξέρω στην 6 αν παρατήρησε καμεις κατι τέτοιο καποιος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αναφέρεσαι στη μπροστινή κάμερα ή στη πίσω;

Για τη μπροστινή ναι, δεν είναι και η καλύτερη στο κόσμο, πολλές φορές παραμορφώνει.

Και όχι, δεν αλλάζει αυτό στην 6 ή την 7.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αναφέρομαι στην πίσω. μου φαίνεται πως τα τραβάει λιγο τα προσωπα , τα κανει μακρόστενα. θα βγαλω το s6 απο το κουτι και θα τσεκάρω να δω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να περάσω τα τελευταία update μερικών εφαρμογών του συστήματος από sammomibe. Σε μερικά τα περνάει σε άλλα όχι. Για παράδειγμα στη εφαρμογή internet είχα περάσει την προηγούμενη εβδομάδα το update. Τώρα που προσπαθώ να περάσω το καινούργιο μου λέει ότι υπάρχει διενέξη πακέτου με την ίδια ονομασία. Μήπως πρέπει να διαγράψω το προηγούμενο update και να βάλω Αυτό? Ή δεν παίζει ρόλο? Ποιος ξέρει και μπορεί να απαντήσει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά τίποτα μου λέει το πακέτο δεν έχει εγκατασταθεί.το αρχείο ενδέχεται να είναι κατεστραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω ένα θέμα έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση και πολλές φορές πατώντας το back button αργεί να αναταποκριθεί. Συμβάινει σε κανέναν άλλον. Πραγματικά με την lg δεν είχα κανένα θέμα με τις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

359,53mb μου ηρθε update εχω την εντύπωση πως ειναι το τελευταίο, γιατι εδω και κανα 2μηνο ακουω για καποια updates που έρχονται αλλα σε μενα τπτ(ελληνικο cosmote)! Το προχωράμε, καποιος που να γνωρίζει θετικο η αρνητικό σαυτο το κατέβασμα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...