Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα Ελβετικά ακόμα τίποτα.... μας ξέχασαν εμάς....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ξεχαστηκαμε εμεις

αν σε κανα 10ημερο δεν ερθει μαλλον θα την βαλω με odin

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

στην επαληθευση του λογαιασμου μου επειδη αλλαξα κωδικο για το gmail μου βγαζει αυτο ενω περαα την νεα αναβαθμιση με hard reset... 11 ωρες υπομονη ακομα για να το ξεκλειδωσω.. δεν ξερω αν υπαρχει ευκολος τροπος να συνδεθω πιο γρηγορα... συγγνωμη για τα πολλα μηνυματα απλα εχω φρικαρει

 

unable to sign in to device due to a recent password change . please try to sign in again 24 hours after the password change was performed

 

Ο λογαριασμός της Google για να ενεργοποιηθεί θέλει 72 h και όχι 24

Δεν πρέπει να χρησιμοποιήσεις καμιά υπηρεσία της Google δηλαδή τρεις μέρες κλειστό

εκ πείρας με άλλη μάρκα τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα μου έφυγε από το χέρι και πέφτοντας κάτω χτύπησε την αριστερή πάνω γωνιά ,ευτυχώς τουλάχιστον δεν έσπασε η οθόνη αλλά δεν μπορώ να το βλεπω ετσι .

Κάποια ιδέα κανείς τι μπορει να γίνει ωστε να το σουλουπώσω κάπως ,εκτός από θήκες που δεν μου αρέσουν .

 

http://i1366.photobucket.com/albums/r771/m7ixalis/20170310_121710_LLS_zpskn6f4uns.jpg' alt='20170310_121710_LLS_zpskn6f4uns.jpg'>

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μερικές ερωτήσεις όποιος μπορεί να βοηθήσει:

1) Έχω δει στο fb κάποιες φωτογραφίες ανεβασμένες όπου κουνάς το κινητό και κουνιέται και η φωτογραφία. Πώς γίνεται να τραβήξουμε κι εμείς τέτοια φωτο και να ανέβει με αυτόν τον τρόπο στο fb ? Είναι το πανόραμα που έχουμε στην κάμερα ? Αν δλδ τραβήξεις φώτο πανόραμα και μετά την ανεβάσεις όπως είναι στο fb θα την βλέπουν οι άλλοι και κουνώντας το κινητό τους θα την βλέπουν σαν να κουνιέται και η φώτο ?

2) Απ'την αγορά του κινητού έχω θεματάκια που και που με το ακουστικό του, όχι τόσο σοβαρά αλλά ώρες ώρες είναι σπαστικό να έχεις δώσει τόσα λεφτά για κινητό και να μην είναι τέλειο. Έχω διαβάσει παρόμοια προβλήματα από φίλους εδώ και είπαν ότι το πήγαν στο σέρβις αλλά πολλές φορές δεν γινόταν τπτ και το ξαναπήγαιναν για αλλαγή πλακέτας. Κατ'αρχάς στη Ρόδο όπου διαμένω υπάρχει εξουσιοδοτημένο σέρβις της Samsung ? Αν όχι, επειδή δε θέλω να "παίζω", να στείλω δλδ το κινητό Αθήνα, να μου αλλάξουν ηχείο, να μου έρθει πίσω και να ξανακάνει τα ίδια επειδή είναι θέμα πλακέτας. Μπορώ να ζητήσω αλλαγή πλακέτας με την μία και να πληρώσω (αν κοστίζει σχετικά φθηνά) ? Αλλιώς θα πρέπει να είμαι αρκετές μέρες χωρίς κινητό και δε γίνεται.

 

Btw έχω περάσει κι εγώ Nougat εδώ και μια βδομάδα μέσω Smart Switch απ'το PC μου (με hard reset μετά το πέρασμα), πέρασα μετά το backup μου απ'το Samsung Cloud. Όλα καλά μέχρι τώρα, ούτε χαμένες κλήσεις (Vodafone CU) ούτε resets ούτε τπτ. Μπαταρία μου φαίνεται στα ίδια επίπεδα με πριν αν και δεν έχω καθαρή εικόνα. Αύτα από μένα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα...πήγα να κάνω έλεγχο για update σήμερα μήπως και βγήκε τίποτα για το θέμα των χαμένων κλήσεων και μου λέει:

"Το λειτουργικό της συσκευής έχει τροποποιηθεί με μη εξουσιοδοτημένο τρόπο. Δοκιμάστε την λήψη ενημερώσεων χρησιμοποιώντας το smart switch στον υπολογιστή σας ή επισκεφτείτε ένα κέντρο εξυπηρέτησης πελατών."

 

Κάνω restart την συσκευή και το μήνυμα εξαφανίζεται και πλέον βγάζει:

"Οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις έχουν ήδη εγκατασταθεί"

 

Καμιά ιδέα;

Δεν μας τα λέει καλά η samsung. Το τηλέφωνο φυσικά αρουτάρτιστο και με knox 0x0.

Link to comment
Share on other sites

Τα Ελβετικά ακόμα τίποτα.... μας ξέχασαν εμάς....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Για εμας τα ελβετικα δεν ξερει κανεις ποτε θα ερθεθ η nougat? Απριλιος ερχετσι βαρεθηκα να περιμενω !!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΉ μη κάνεις hard reset (ούτε αλλαγή ρομ) πριν γίνει είσοδος με το νέο κωδικό στη συσκευή.

 

 

φιλε μου έγινε αλλαγή password πριν η μετά από hard reset λογικό να ενεργοποιηθεί το κλείδωμα, και αυτό γίνεται για τη δική σου ασφάλεια.

 

πιο πάνω λες ότι πέρασες την btu, ήταν η ίδια version android? (πχ από 6 σε 6, 7σε 7) ρωτάω γιατί αν έγινε από 6 σε 7 υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να μη σε αφήσει να μπεις! (να συνεχίσει να λέει για 24 ώρες)

 

 

ωχ μη μ λες τετοια ειχα περασμενη 7 αλλα ηταν με csc home και ειχε λογικα csc της 6αρας και ειπα αφου δεν ηταν καθολου καλη μπαταρια να τις περασω και να κανω επαναφορα θα βρω τι ειχα και θα σου πω αν θεωρεις οτι πρεπει για να καταλαβεις. περασα πρωτα την ελληνικη πηγα να βαλω να δω την ελληνικη δεν θυμαμαι αν πατησα τον κωδικο στο gmail και λεω μετα ας βαλω την αγγλικη τις εβαλα και τις δυο με csc οχι με το home. εκανα και χειροκινητα πηγα να κανω επαναφορα με τα κουμπια .. δηλαδη παροτι περασα με csc δεν εχει γινει ακομα η αλλαγη ρομ? αφου πρωτα μ την ανοιξε στα ελληνικα κ μετα με την αγγλικη στα αγγλικα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο λογαριασμός της Google για να ενεργοποιηθεί θέλει 72 h και όχι 24

Δεν πρέπει να χρησιμοποιήσεις καμιά υπηρεσία της Google δηλαδή τρεις μέρες κλειστό

εκ πείρας με άλλη μάρκα τηλεφώνου

 

ωχ θα σκασω 3 μερες εδω μια και μετραω αντιστροφα για να δω αν θα ανοιξει ! οχι ειμαι σιγουρος οτι μου γραφει το μηνυμα στα αγγλικα που σας εδειξα και γραφει 24 ωρες! με τα αγγλικα μου ξεκιναει. τα ειχα μεταφερει τα σημαντικοτερα στην καρτα μνημης απλα ελεγα θα ξαναστησω καποια στιγμη. δεν εκανε ακομα επαναφορα εργοστασιακων ? ρε παιδια παιζιε να μπρικαρει τελειως? δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι δεν μ δεχονταν τον κωδικο και εκανα την βλακεια αφου το θεωρησα ο χαζος λογικο να ζητησω νεο κωδικο

 

αυτο μου εβγαλε στην αναζητηση

 

Σημαντικό: Εάν η συσκευή σας εκτελεί Android 5.1 ή νεότερη έκδοση, θα πρέπει να περιμένετε για 24 ώρες αφού αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασης, προκειμένου να κάνετε επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μάθετε πώς μπορείτε να προστατέψετε τη συσκευή σας.

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα μου έφυγε από το χέρι και πέφτοντας κάτω χτύπησε την αριστερή πάνω γωνιά ,ευτυχώς τουλάχιστον δεν έσπασε η οθόνη αλλά δεν μπορώ να το βλεπω ετσι .

Κάποια ιδέα κανείς τι μπορει να γίνει ωστε να το σουλουπώσω κάπως ,εκτός από θήκες που δεν μου αρέσουν .

 

http://i1366.photobucket.com/albums/r771/m7ixalis/20170310_121710_LLS_zpskn6f4uns.jpg' alt='20170310_121710_LLS_zpskn6f4uns.jpg'>

δεν μπορεις να κανεις και πολλα ισως να εβαζες καποιο skin η να βρεις ιδιο χρωμα και με ενα πολυ ψιλο πινελο να το παιρνουσες απο πανω
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα μου έφυγε από το χέρι και πέφτοντας κάτω χτύπησε την αριστερή πάνω γωνιά ,ευτυχώς τουλάχιστον δεν έσπασε η οθόνη αλλά δεν μπορώ να το βλεπω ετσι .

Κάποια ιδέα κανείς τι μπορει να γίνει ωστε να το σουλουπώσω κάπως ,εκτός από θήκες που δεν μου αρέσουν .

Η αλλαγή πλαισίου είναι υπερβολικά ακριβή οπότε καλύτερα να την αποκλείσεις. Νομίζω ότι λίγο δύσκολο να αποφύγεις την θήκη, καθώς και το skin δεν θα "καθίσει" καλά. Θεωρώ ότι αυτή είναι η πιο διακριτική και ελαφριά θήκη (σχεδόν σαν να μην φοράει) οπότε λογικά η γωνία θα πέσει πάνω στο χτύπημα.

http://www.skroutz.gr/s/8460394/Samsung-Clear-Cover-Black-Galaxy-S7-Edge.html

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεκινηση η αναβαθμιση σε s6 edge και στο ελβετικο s7 edge τιποτα εχω παρει στην αντιπροσοπια και μ λενε θα ερθει και θα ερθει αν δεν παω στην apple να με τριπησετε την μυτη!
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη αν ειχες μια nillkin sillicone tpu θα το ειχε γλυτωσει!τελικα μονο εμεις με τα ελβετικα μειναμε...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να κανεις και πολλα ισως να εβαζες καποιο skin η να βρεις ιδιο χρωμα και με ενα πολυ ψιλο πινελο να το παιρνουσες απο πανω

Το σκέφτηκα να το περάσω με ένα μικρο πινέλο ,το θέμα μου ειναι να βρω ακριβώς το χρώμα ωστε να μην φαίνεται ασχημο .

Η αλλαγή πλαισίου είναι υπερβολικά ακριβή οπότε καλύτερα να την αποκλείσεις. Νομίζω ότι λίγο δύσκολο να αποφύγεις την θήκη, καθώς και το skin δεν θα "καθίσει" καλά. Θεωρώ ότι αυτή είναι η πιο διακριτική και ελαφριά θήκη (σχεδόν σαν να μην φοράει) οπότε λογικά η γωνία θα πέσει πάνω στο χτύπημα.

http://www.skroutz.gr/s/8460394/Samsung-Clear-Cover-Black-Galaxy-S7-Edge.html

Αναγκαστικά θα πάω σε τέτοια λύση , αφού πρώτα δοκιμάσω αν μπορώ να το βάψω ( που δεν νομίζω ) μετά θα δοκιμάσω κάποιο skin περιμετρικά ( παράγγειλα ήδη ένα ) και αν δω οτι τίποτα απο αυτά δεν φαίνεται ωραίο τότε θα πάω σε θήκη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη δε νομίζω να κάνεις δουλειά με το σκιν

Μια είναι η λύση το πουλάς και παίρνεις άλλο

Πιο φτηνά θα σου βγει από το να δώσεις κάμποσα ευρώ σε δοκιμές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα στην συσκευή μου πρόσεξα οτι στην οθόνη τερμα δεξιά υπάρχει μια μαυρη κουκίδα. Υποθέτω είναι καμμένο pixel, έχει συμβεί σε κανέναν; Σε περίπτωση που είναι καμμένο το pixel αλλάζουν την οθόνη η όλη την συσκευή; :(
Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεκινηση η αναβαθμιση σε s6 edge και στο ελβετικο s7 edge τιποτα εχω παρει στην αντιπροσοπια και μ λενε θα ερθει και θα ερθει αν δεν παω στην apple να με τριπησετε την μυτη!

 

Φίλε λίγο υπομονή, και εγώ με δύο ελληνικά αγορασμένα απο πλαίσιο και δεν μου έχει έρθει ακόμα ενώ άλλα ελληνικά έχουν πάρει. Ίσως την δίνουν τμηματικά!.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη απο το πρωι που εγραψα βλεπω αρκετους με ελβετικα, να ρωτησω κατι, ισως βλακεια αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με το αθλημα.. υπαρχει λογος να μην αλλαξει καποιος το csc σε ελληνικο? Χωρις root κτλ εννοω. Δεν γινεται ή επηρεαζει εγγυησεις κτλ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη δε νομίζω να κάνεις δουλειά με το σκιν

Μια είναι η λύση το πουλάς και παίρνεις άλλο

Πιο φτηνά θα σου βγει από το να δώσεις κάμποσα ευρώ σε δοκιμές

Άσε Μανώλη μεγάλη πικρά και δεν θα με ένοιαζε τόσο αλλά ειναι ο τρόπος που μου έπεσε ,ούτε που κατάλαβα πως γλίστρησε από το χέρι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη εγώ μετά από κύκλο σε δεκάδες κινητά το πήρα πάλι

Σε ασημένιο. Πιο ωραίο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξεκινηση η αναβαθμιση σε s6 edge και στο ελβετικο s7 edge τιποτα εχω παρει στην αντιπροσοπια και μ λενε θα ερθει και θα ερθει αν δεν παω στην apple να με τριπησετε την μυτη!

 

Δηλαδή είναι πιο εύκολο να πας στην Apple και όχι να περάσεις μέσω odin (πανεύκολη διαδικασία και δίχως κάποιο κόστος στην ασφάλεια) την 7 πχ btu?

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο viber δεν δείχνει σε κανέναν +1 για ειδοποιήσεις; με την 7

 

Το δείχνει εμένα πάντως

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε η συσκευη μου μετα απο 24 ωρες κλειδωμενο επιτελους. ποιο ειναι το επομενο βημα θελω να το στησω απτην αρχη χωρις ολες αυτες τις εφαρμογες που ειχα αλλα με ρωταει να κανει επαναφορα εφαρμογων και δεδομενων η να το ανοιξω σκετο? αλλα πρεπει να περαστουν τα τηλεφωνα οποτε το πρωτο? θελω να στρωσει απτην μπαταρια γιαυτο και οι αλλαγες ρομ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τα Ελβετικά ακόμα τίποτα.... μας ξέχασαν εμάς....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε σε Λουξεμβούργο φίλε μου ακόμη περιμένω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι πιο εύκολο να πας στην Apple και όχι να περάσεις μέσω odin (πανεύκολη διαδικασία και δίχως κάποιο κόστος στην ασφάλεια) την 7 πχ btu?

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το δείχνει εμένα πάντως

 

 

Βλεπω πολλους ομως που το εχουν κανει και εχουν ενα σωρο προβληματα! Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να περιμενω μεχρι τον απριλιο και να βλεπω το s6 να το εχει και εγω οχι

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε η συσκευη μου μετα απο 24 ωρες κλειδωμενο επιτελους. ποιο ειναι το επομενο βημα θελω να το στησω απτην αρχη χωρις ολες αυτες τις εφαρμογες που ειχα αλλα με ρωταει να κανει επαναφορα εφαρμογων και δεδομενων η να το ανοιξω σκετο? αλλα πρεπει να περαστουν τα τηλεφωνα οποτε το πρωτο? θελω να στρωσει απτην μπαταρια γιαυτο και οι αλλαγες ρομ

Τα τηλεφωνα που τα ειχες αποθηκευμενα; Στο λογαριασμο gmail σου;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλους ομως που το εχουν κανει και εχουν ενα σωρο προβληματα! Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να περιμενω μεχρι τον απριλιο και να βλεπω το s6 να το εχει και εγω οχι

Εγώ το έκανα από την πρώτη στιγμή τον Ιούνιο που πήρα το κινητό (πολωνικό σε αγγλικό) και δεν είχα ποτέ θέματα

Τι να σου πω... Εσύ θα κρίνεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...