Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H LG στο v20 είχε Android 7 από τον Οκτώβριο. Ενώ το G5 από το Νοέμβριο. Η Sony , Oneplus, Motorola και κάποιες κινεζικες έχουν ήδη δώσει.

 

Ναι αλλα οταν αγορασαμε το S7 edge ξεραμε ολοι οτι θα αργησει.Παντα το κανει οποτε δεν μας κανει εκπληξη.

Οποιος βιαζεται ή παιρνει αλλο κινητο ή περναει την BTU.

H Samsung ειναι τα ζα μου αργα τι να την κανουμε...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι αλλα οταν αγορασαμε το S7 edge ξεραμε ολοι οτι θα αργησει.Παντα το κανει οποτε δεν μας κανει εκπληξη.

Οποιος βιαζεται ή παιρνει αλλο κινητο ή περναει την BTU.

H Samsung ειναι τα ζα μου αργα τι να την κανουμε...

 

Αυτό δε σημαίνει ότι δε χρήζει αρνητικής κριτικής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε σημαίνει ότι δε χρήζει αρνητικής κριτικής.

Ισα ισα.Αλλα το να το γραφουμε εδω δεν αλλαζει κατι.

Βασικα κραξιμο θελει..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή θα έρθει η N και στις άλλες χώρες..Ας αργήσει και να είναι stable!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην αναμονή για νουγκατ-ινα . Να ρωτήσω βάζω την εφαρμογή easyhome και δεν δουλεύει σωστά όλο κλείνει υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει σωστά; εχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις αλλά μάταια πάλι σταματα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και αυτή από την αγγλική bug έχει αλλά εντάξει.... τι να κάνουμε όλα τέλεια πότε δεν θα είναι...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ξανά την παρέα. Σήμερα που ήρθε και το δικό μου από αλλαγή οθόνης μέσω Total support Κωτσόβολου. Ολοκαίνουριο έγινε αφού αλλάχτηκε και το πλαϊνό πλαίσιο που είχε κάποια χτυπήματα αλλά και το μπροστά ακουστικό που είχε ξεβάψει. Να πω επειδή είδα ότι έγινε κουβέντα περί τούτου ότι με γραμμένο Knox δεν αλλάζεται τίποτα σε εγγύηση. Ήταν κάθετοι στην Samsung. Επίσης είχα πάνω την 7 Btu και με πήραν από το service να με ρωτήσουν αν επιθυμώ να αφήσουν αυτή ή να περάσουν την ελληνική 6 που είχε πάνω. Εννοείται άφησα 7αρα μη μπλέκω πάλι με Odin.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην αναμονή για νουγκατ-ινα . Να ρωτήσω βάζω την εφαρμογή easyhome και δεν δουλεύει σωστά όλο κλείνει υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει σωστά; εχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις αλλά μάταια πάλι σταματα

Όσο και να σου φαίνεται περίεργο είναι θέμα RAM.

Ειδικά αν έχεις βαριές ramοβόρες εφαρμογές στιλ ΦΒ μέσσεντζερ κ.α το πετάει απ έξω.

Εδώ και λίγες μέρες όμως που χρησιμοποιώ τη νούγκατ έχω δει σαφή βελτίωση!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην αναμονή για νουγκατ-ινα . Να ρωτήσω βάζω την εφαρμογή easyhome και δεν δουλεύει σωστά όλο κλείνει υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλέψει σωστά; εχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις αλλά μάταια πάλι σταματα

 

ποια εφαρμογη λες; για δωσε λινκ

edit καταλαβα ποια λες, δεν κανει αυτη ,ολο προβληματα ειναι , κατεβασε την hometouch και θα με θυμηθεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codelavie.tryspass

την εχω αγορασει ,εχει επιλογη να κλειδωνει και την οθονη με το που το ακουμπας 2 δευτερα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να σου φαίνεται περίεργο είναι θέμα RAM.

Ειδικά αν έχεις βαριές ramοβόρες εφαρμογές στιλ ΦΒ μέσσεντζερ κ.α το πετάει απ έξω.

Εδώ και λίγες μέρες όμως που χρησιμοποιώ τη νούγκατ έχω δει σαφή βελτίωση!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω να φταίει η ram κάποια ασυμβατότητα υπάρχει με nougat ίσως πρέπει να αναβαθμίσει την εφαρμογή ο προγραμματιστής γιατί στη marshmallow δούλευε υποδειγματικά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Πριν 10 μέρες χρησιμοποιούσα την ελληνική ρομ έκανα πρώτα hard reset και μετά πέρασα την Αγγλική BTU Nougat όλα τέλεια κυρίως η αυτονομία της μπαταρίας εκεί θέλω να σταθώ. Επειδή κάποιοι χρήστες στο φόρουμ έγραφαν ότι κάνανε hard reset πριν περάσουν την 7 και ξανά έκαναν αφότου την πέρασαν είπα πριν τρεις μέρες να κάνω και εγώ hard reset την 7. Από τότε πραγματικά εύχομαι μην το είχα κάνει και το λέω αυτό γιατί η μπαταρία πέφτει όπως του S4(το προηγούμενο κινητό μου) πραγματικά με πολύ ευκολία και με την ίδια χρήση που έκανα πριν κάνω στην 7 hard reset. Πιο συγκεκριμένα μέσα σε μισή ώρα έπεσε από το 100% σε 91% η χρήση αυστηρά ήταν μόνο messenger για 23 λεπτά όπως αναγράφει το σύστημα. Θέλω να προσθέσω ότι κατέβασα το package disabled pro για να "αφανίσω" κάποιες εφαρμογές της Samsung. Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα κάποια αξιοσημείωτη διαφορά. Επειδή πριν το κάνω hard reset με την 7 παρακολουθούσα συνέχεια την μπαταρία για αυτό εξάλλου μπήκα στο κόπο να γράψω το κατεβατό μαζί με τον προβληματισμό μου. Πώς μπορεί να προκλήθηκε το πρόβλημα;; Μήπως φταίει ότι δεν το έφερα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσω Odin;; Το ρωτάω αυτό διότι και σε μένα και σε κάποιον άλλον χρήστη είχε προεγκατεστημένο το Facebook και Instagram η Αγγλική ΒΤU δεν νομίζω να έχει σχέση απλά ρωτάω. Δεν είναι η ιδέα μου η μπαταρία πέφτει υπερβολικά εύκολα και έχω φρικάρει.(Μου έχει πάρει 20 λεπτά να γράψω αυτό το κείμενο μέσω tapatalk και έχει πέσει από το 87% σε 83% μιλάμε για εμμονή :p ). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη λες; για δωσε λινκ

edit καταλαβα ποια λες, δεν κανει αυτη ,ολο προβληματα ειναι , κατεβασε την hometouch και θα με θυμηθεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codelavie.tryspass

την εχω αγορασει ,εχει επιλογη να κλειδωνει και την οθονη με το που το ακουμπας 2 δευτερα

Την κατέβασα (και την αγόρασα) και 'γω!!

Δείχνει να δουλεύει πολύ καλά. Ελπίζω να δουλεύει έτσι και στο μέλλον! Εσύ την έχεις αγορασμένη καιρό και σου δουλεύει καλά;

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη λες; για δωσε λινκ

edit καταλαβα ποια λες, δεν κανει αυτη ,ολο προβληματα ειναι , κατεβασε την hometouch και θα με θυμηθεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codelavie.tryspass

την εχω αγορασει ,εχει επιλογη να κλειδωνει και την οθονη με το που το ακουμπας 2 δευτερα

καλη αλλα για ξεκλειδωμα θελει παλι πατημα..

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα (και την αγόρασα) και 'γω!!

Δείχνει να δουλεύει πολύ καλά. Ελπίζω να δουλεύει έτσι και στο μέλλον! Εσύ την έχεις αγορασμένη καιρό και σου δουλεύει καλά;

Δεν την εχω πολυ καιρο φιλε μου ,αλλα ποτε δεν ειχα θεμα , εγω σωθηκα μ αυτην ,την αγορασα απο την πρωτη στιγμη

 

καλη αλλα για ξεκλειδωμα θελει παλι πατημα..

καλα, αν ειχε και αυτη την λειτουργια φιλε θα ηταν η καλυτερη εφαρμογη forever ,ισως με καποιο update να το κανει και αυτο, ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω πολυ καιρο φιλε μου ,αλλα ποτε δεν ειχα θεμα , εγω σωθηκα μ αυτην ,την αγορασα απο την πρωτη στιγμη

Πολύ βολική εφαρμογή, ειδικά αν είσαι μαθημένος σε on screen buttons.

Σ' ευχαριστούμε για την πληροφορία ;)

Μου είχε σπάσει τα νεύρα το easyHome.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ βολική εφαρμογή, ειδικά αν είσαι μαθημένος σε on screen buttons.

Σ' ευχαριστούμε για την πληροφορία ;)

Μου είχε σπάσει τα νεύρα το easyHome.

 

Τιποτα φιλε, ο φιλος @geovass μου την ειχε προτεινει πριν κανα δυο εβδομαδες, την ειχα στο s6 και τωρα στο s7 ,στην ιδια φαση με εσας ημουν ,απελπισια σκετη ηταν το easyhome

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλε, ο φιλος @geovass μου την ειχε προτεινει πριν κανα δυο εβδομαδες, την ειχα στο s6 και τωρα στο s7 ,στην ιδια φαση με εσας ημουν ,απελπισια σκετη ηταν το easyhome

 

Έχω την εφαρμογή και θέλω να την βγάλω. Αλλά δεν με αφήνει. Δεν θυμάμαι που πρέπει να πάω να αφαιρέσω το δικαίωμα για να καταφέρω να την βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Πριν 10 μέρες χρησιμοποιούσα την ελληνική ρομ έκανα πρώτα hard reset και μετά πέρασα την Αγγλική BTU Nougat όλα τέλεια κυρίως η αυτονομία της μπαταρίας εκεί θέλω να σταθώ. Επειδή κάποιοι χρήστες στο φόρουμ έγραφαν ότι κάνανε hard reset πριν περάσουν την 7 και ξανά έκαναν αφότου την πέρασαν είπα πριν τρεις μέρες να κάνω και εγώ hard reset την 7. Από τότε πραγματικά εύχομαι μην το είχα κάνει και το λέω αυτό γιατί η μπαταρία πέφτει όπως του S4(το προηγούμενο κινητό μου) πραγματικά με πολύ ευκολία και με την ίδια χρήση που έκανα πριν κάνω στην 7 hard reset. Πιο συγκεκριμένα μέσα σε μισή ώρα έπεσε από το 100% σε 91% η χρήση αυστηρά ήταν μόνο messenger για 23 λεπτά όπως αναγράφει το σύστημα. Θέλω να προσθέσω ότι κατέβασα το package disabled pro για να "αφανίσω" κάποιες εφαρμογές της Samsung. Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα κάποια αξιοσημείωτη διαφορά. Επειδή πριν το κάνω hard reset με την 7 παρακολουθούσα συνέχεια την μπαταρία για αυτό εξάλλου μπήκα στο κόπο να γράψω το κατεβατό μαζί με τον προβληματισμό μου. Πώς μπορεί να προκλήθηκε το πρόβλημα;; Μήπως φταίει ότι δεν το έφερα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσω Odin;; Το ρωτάω αυτό διότι και σε μένα και σε κάποιον άλλον χρήστη είχε προεγκατεστημένο το Facebook και Instagram η Αγγλική ΒΤU δεν νομίζω να έχει σχέση απλά ρωτάω. Δεν είναι η ιδέα μου η μπαταρία πέφτει υπερβολικά εύκολα και έχω φρικάρει.(Μου έχει πάρει 20 λεπτά να γράψω αυτό το κείμενο μέσω tapatalk και έχει πέσει από το 87% σε 83% μιλάμε για εμμονή :p ). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Εδώ θα συμφωνήσω κι εγώ. Μετά από επαναφορά, πέρασμα 7αρα BTU, και μετά μια επαναφορά πάλι (έτσι για το ψυχολογικό, μιας και δεν είχε κάτι να επαναφέρει), η μπαταρία είναι απογοητευτική σε σχέση με την 6.0.1. Είναι τώρα σχεδόν 10 μέρες που το έκανα, και είπα να περιμένω να δώ μήπως στρώσει. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Τις ώρες που έβγαζα με την 6.0.1 δεν τις έχω δει ούτε για αστείο. Μάλλον με βλέπω να γυρίζω πάλι εκεί, που όλα ήτανε άψογα. 4 και βάλε ώρες χρήσης, ενώ τώρα με ούτε 2μιση ώρες είμαι ήδη στο 40%...καμία διαφορά στο στήσιμο με την 6.0.1 (έκανα επαναφορά backup μέσω smart switch).

 

(Να πω την αλήθεια, βαριέμαι να περάσω πάλι όλη την διαδικασία, για να γυρίσω στην 6.0.1! :rolleyes: )

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη λες; για δωσε λινκ

edit καταλαβα ποια λες, δεν κανει αυτη ,ολο προβληματα ειναι , κατεβασε την hometouch και θα με θυμηθεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codelavie.tryspass

την εχω αγορασει ,εχει επιλογη να κλειδωνει και την οθονη με το που το ακουμπας 2 δευτερα

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις . Φίλε μου λίγο την έχω φαίνεται ότι τα σπάει θα το σκεφτώ να την αγοράσω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση λογισμικού, θα γίνει κατα τον Ιούλιο;

Μέσα Φεβρουαρίου

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την free έκδοση δεν παρατήρησα κάτι δουλεύει άψογα καμία σχέση με το easy home

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι αν έχεις κλειδώσει κάποια εφαρμογή με δακτυλικό αποτύπωμα, τότε δεν μπορείς να το δουλέψεις. Σε πετάει στην κεντρική.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...