Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να δω τα βιντεο στο ινσταγκραμ απο τοτε που εβαλα nougat..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα πρωτη φορα θα flasharo ρομ σε samsung ειδα το βιντεο μερικες σελιδες πισω

 

Το scs το περναμε και αυτο ? (βλεποντας μερικα βιντεο καποιοι δεν το επιλεγουν

 

και το κυριο για εμενα , υπαρχει περιπτωση αν γινει σωστα η διαδικασια να γραψει ο knox?

Αν δε περάσεις το csc που έχει η BTU μέσα δε θα σου δώσει την αναβάθμιση.

Πολλοί δε περνάνε το CSC επειδή για τους λόγους τους θέλουν να κρατήσουν το ήδη υπάρχον ή επειδή δε θέλουν να διαγραφούν όλα από τη συσκευή τους.

Με λίγα λόγια Ναι, πρέπει να περάσεις και το ανάλογο csc που έχει μέσα η btu, απλά να ξέρεις ότι θα γίνει factory reset και θα διαγραφούν όλα.

 

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να δω τα βιντεο στο ινσταγκραμ απο τοτε που εβαλα nougat..

 

Έχεις δώσει όσα τα δικαιώματα που θέλει η εφαρμογή; αν Ναι και πάλι έχεις πρόβλημα απεγκατεστησε τη και Κάνε πάλι εγκατάσταση.

Δεν δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα βίντεο στο insta.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πρωτη φορα θα flasharo ρομ σε samsung ειδα το βιντεο μερικες σελιδες πισω

 

Το scs το περναμε και αυτο ? (βλεποντας μερικα βιντεο καποιοι δεν το επιλεγουν

 

και το κυριο για εμενα , υπαρχει περιπτωση αν γινει σωστα η διαδικασια να γραψει ο knox?

Σιγουρεψου οτι κατάλαβες ακριβώς τα στάδια, ναι το csc το περνας το απλο όχι το home.

Αναφέρθηκαν καποιες περιπτώσεις παλαιότερα που έγραψε εγω προσωπικά εχω πολυ καιρό να δω κατι, πάντα όμως η ευθύνη βαραίνει εσένα.

εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να δω τα βιντεο στο ινσταγκραμ απο τοτε που εβαλα nougat..

Κανε μια εκκαθάριση της εφαρμογής αν δεν φτιάξει μάλλον δεν εκατσε καλα η αναβάθμιση.

Καλό είναι ούτως ή άλλως μετά από ένα τοσο μεγάλο Update να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση οπότε θα χρειαστείς φόρματ

Link to comment
Share on other sites

Αν δε περάσεις το csc που έχει η BTU μέσα δε θα σου δώσει την αναβάθμιση.

Πολλοί δε περνάνε το CSC επειδή για τους λόγους τους θέλουν να κρατήσουν το ήδη υπάρχον ή επειδή δε θέλουν να διαγραφούν όλα από τη συσκευή τους.

Με λίγα λόγια Ναι, πρέπει να περάσεις και το ανάλογο csc που έχει μέσα η btu, απλά να ξέρεις ότι θα γίνει factory reset και θα διαγραφούν όλα.

QUOTE=arxontas2323;7049824]εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να δω τα βιντεο στο ινσταγκραμ απο τοτε που εβαλα nougat..

Έχεις δώσει όσα τα δικαιώματα που θέλει η εφαρμογή; αν Ναι και πάλι έχεις πρόβλημα απεγκατεστησε τη και Κάνε πάλι εγκατάσταση.

Δεν δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα βίντεο στο insta.

 

 

 

Σιγουρεψου οτι κατάλαβες ακριβώς τα στάδια, ναι το csc το περνας το απλο όχι το home.

Αναφέρθηκαν καποιες περιπτώσεις παλαιότερα που έγραψε εγω προσωπικά εχω πολυ καιρό να δω κατι, πάντα όμως η ευθύνη βαραίνει εσένα.

 

Κανε μια εκκαθάριση της εφαρμογής αν δεν φτιάξει μάλλον δεν εκατσε καλα η αναβάθμιση.

Καλό είναι ούτως ή άλλως μετά από ένα τοσο μεγάλο Update να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση οπότε θα χρειαστείς φόρματ

 

 

 

Eυχαριστω και τους 2 , αν αποφασισει ποτε να τελειωσει το κατεβασμα της BTU για το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρεψου οτι κατάλαβες ακριβώς τα στάδια, ναι το csc το περνας το απλο όχι το home.

Αναφέρθηκαν καποιες περιπτώσεις παλαιότερα που έγραψε εγω προσωπικά εχω πολυ καιρό να δω κατι, πάντα όμως η ευθύνη βαραίνει εσένα.

 

Κανε μια εκκαθάριση της εφαρμογής αν δεν φτιάξει μάλλον δεν εκατσε καλα η αναβάθμιση.

Καλό είναι ούτως ή άλλως μετά από ένα τοσο μεγάλο Update να κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση οπότε θα χρειαστείς φόρματ

 

με καθαρη εγκατασταση την εβαλα μιας και ειχα την beta και ξανα περασα 6.0.1...φορματ κανουμε απο recovery;και φανταζομαι μονο την μνημη του κινητου και οχι την καρτα μνημης..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω backup με Smart Share στο PC πριν κανω το BTU update, μετα το update μπορω να κανω restore και να περαστουν ολα ξανα? Γινεται μηπως να το κανω απο το cloud? οπως γινεται με τα iphone (ειμαι τερμα νεος στα android)

 

εσεις πως κανετε backup?

Edited by gmaister22
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από μένα άριστες. Παραμετροποίηση ειδικά στην οικονομία μπαταρίας άψογη .. ταχύτητα πολύ καλή. Μενού και ειδοποιήσεις πολύ καλύτερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με καθαρη εγκατασταση την εβαλα μιας και ειχα την beta και ξανα περασα 6.0.1...φορματ κανουμε απο recovery;και φανταζομαι μονο την μνημη του κινητου και οχι την καρτα μνημης..

Απο οπου σε βολεύει, εννοείται μόνο την εσωτερική μνήμη

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτες εντυπώσεις από μένα άριστες. Παραμετροποίηση ειδικά στην οικονομία μπαταρίας άψογη .. ταχύτητα πολύ καλή. Μενού και ειδοποιήσεις πολύ καλύτερα..

Ειδικά τις νέες ειδοποιήσεις τις ερωτεύτηκα εγω, 2 μηνες μετά ακόμα μου κανει εντυπωση ποσο απλοποιηθηκαν στην κουρτινα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ελληνικό απ τα public.

Μάλλον θα τη φλασάρω κι εγώ γιατί βαριέμαι να περιμένω ένα μήνα να έρθει ΟΤΑ εδώ.

Μία ερώτηση.

Το AOD έχει προστεθεί ρύθμιση επιλογής πόσο χρόνο θες να είναι αναμμένο όπως πχ στα Lumia glance screen ή στην εικόνα που παραθέτω παρακάτω απ την εφαρμογή always on ?

 

61890324f369e0e65628d7914797b92d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχω ελληνικό απ τα public.

Μάλλον θα τη φλασάρω κι εγώ γιατί βαριέμαι να περιμένω ένα μήνα να έρθει ΟΤΑ εδώ.

Μία ερώτηση.

Το AOD έχει προστεθεί ρύθμιση επιλογής πόσο χρόνο θες να είναι αναμμένο όπως πχ στα Lumia glance screen ή στην εικόνα που παραθέτω παρακάτω απ την εφαρμογή always on ?

 

61890324f369e0e65628d7914797b92d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι φίλε μου δεν έχει προστεθεί κάτι τέτοιο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.

Πολύ χρήσιμο για μένα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση πάντως

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά εχω αγγλική έκδοση;

ffbed0210481bd537a3a0bc6f1ade69d.jpg

 

Αν Όχι απο που κατεβάζω; στο sammobile δίνει 15κβ ταχύτητα..

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Αν Όχι απο που κατεβάζω; στο sammobile δίνει 15κβ ταχύτητα..

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

http://updato.com/firmware-archive-select-model

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά εχω αγγλική έκδοση;

 

Βάλε αυτό για να δεις τι έχεις. Από το csc πάντως φαίνεται ότι είναι vodafone branded.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη αλλά εχω αγγλική έκδοση;

 

 

Αν Όχι απο που κατεβάζω; στο sammobile δίνει 15κβ ταχύτητα..

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

δινει 15 αλλα πρακτικα κατεβαζεις με 200, περιπου 2 ωρες θελει το πολυ. Δεν ειναι κατι τραγικο..Βαλτε να κατεβασετε απο εκει. Εγω κατεβασα την τελευταια 6αρα BTU ωστε να την εχω και αρχειο αν τυχον η 7 δεν παει καλα να γυρισω πισω. Εκανα επαναφορα λοιπον, φλασαρα, εκανα αναβαθμιση ΟΤΑ και ξανα εκανα επαναφορα, εστησα και ολα καλα.

Παντως ρε παιδες δεν βλεπω διαφορα με την FHD αναλυση στην οθονη. Ξεκινησε μονο του by default στην FHD και δεν το ειχα καταλαβει μεχρι που το ειδα.

Ερωτηση τωρα, εκει στη μπαταρια που λεει: "εποπτ.ισχ. εφαρμ." εχετε βαλει πολλες εφαρμογες? εγω τις επελεξα ολες και τις εκανα εξοικονομηση εκτος απο οσες δε θελω να κλεινουν, οπως πχ sportstracker ή η εφαρμογη του ΒΤ μου, ωστε να μην μου τις κλεινει οταν σβηνει η οθονη.

Επισης στη λειτουργια αποδοσης, αλλαζει τιποτα αν το εχει κανεις στο 1ο που λεει βελτιστοποιημενο ή στο τελευταιο που λεει υψηλη αποδοση οταν εχεις ιδια αναλυση οθονης και στα δυο? Εννοω, κανει καποια εσωτερικη αλλαγη πχ στο χρονισμο πυρηνων κτλ ή απλα αφορα μονο ο,τι βλεπουμε εκει, αναλυση και φωτεινοτητα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νικο δουλεψε το 2-3 μερες και μετα βγαλε τα συμπερασματα σου.

Θα δεις οτι τα παει καλυτερα σε αυτονομια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Νικο δουλεψε το 2-3 μερες και μετα βγαλε τα συμπερασματα σου.

Θα δεις οτι τα παει καλυτερα σε αυτονομια.

 

ναι εννοειται οτι θελει μερες για να δειξει, εγω θα βγαλω μετα την εβδομαδα. Απλα ρωταω για τις ρυθμισεις αυτες μιας και τις εχετε τοσο καιρο και θα ξερετε τι παιζει οι περισσοτεροι.. δε θελω να επικεντρωνομαι στην οικονομια μπαταριας και να χανω απο χρηστικοτητα. Αν δηλαδη τις βαλω εκει στην εξοικονομηση και δε μου λειτουργουν σωστα να τις βγαλω.. ή τα προφιλ αποδοσης που εχει, αν απο πισω αλλαζουν αλλαες παραμετρους ή μονο αυτα που βλεπω εκει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω ελληνικό απ τα public.

Μάλλον θα τη φλασάρω κι εγώ γιατί βαριέμαι να περιμένω ένα μήνα να έρθει ΟΤΑ εδώ.

Μία ερώτηση.

Το AOD έχει προστεθεί ρύθμιση επιλογής πόσο χρόνο θες να είναι αναμμένο όπως πχ στα Lumia glance screen ή στην εικόνα που παραθέτω παρακάτω απ την εφαρμογή always on ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι να προστεθεί κάποια στιγμή,να τους κόψει δηλαδή τους ανεπροκοπους Κορεάτες.

Ελπίζω στο s8 εξαρχής έτσι να είναι.

Να μπει και double tap to wake τώρα που θα φύγει το κουμπί κι ολας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που ειναι οι επιλογες για γρηγορη φορτιση στην 7 ?

Ρυθμίσεις-Συντήρηση Συσκευής-μπαταρία-(τρεις τελίτσες επάνω δεξιά) Σύνθετες Ρυθμίσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να περιμένω άλλο, μιας και έχω Ελληνικό ρομ, πέρασα την BTU και το update ήρθε αμέσως, το έστησα εχθές το βράδυ και εχω να πω ότι μέχρι τώρα όλα τέλεια... και επιτέλους για πρώτη φορά χρησιμοποιώ το Σάμυ launcher, είναι απίστευτα καλό.... Χρησιμοποιούσα Nova Prime.... Όλα τέλεια...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να περιμένω άλλο, μιας και έχω Ελληνικό ρομ, πέρασα την BTU και το update ήρθε αμέσως, το έστησα εχθές το βράδυ και εχω να πω ότι μέχρι τώρα όλα τέλεια... και επιτέλους για πρώτη φορά χρησιμοποιώ το Σάμυ launcher, είναι απίστευτα καλό.... Χρησιμοποιούσα Nova Prime.... Όλα τέλεια...

Το ιδιο!!! Καταπληκτικη

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και κάποιες άλλες προσθήκες στο aod που δεν ξέρω/θυμάμαι να έχουν αναφερθεί πρωτύτερα.

 

-Αν έχετε βάλει να παίζει μουσική (ή ότι άλλο αναπαράγει ήχο), βγάζει ένα μπανεράκι στο aod με το κομμάτι που παίζει όπως έκανε και στην Μ.

Πλέον όμως αν κάνεις double tap εκεί, σου βγάζει 3 επιλογές αλληλεπίδρασης (back, pause, forward). Για να επιλέγει κάποια από τις 3 θέλει επίσης double tap & όχι απλό πάτημα.

 

-Επίσης, στα εικονίδια των εκάστοτε ειδοποιήσεων που βγαίνουν στο aod, αν κάνετε double tap σας στέλνει κατευθείαν στην αντίστοιχη εφαρμογή. Αν έχεις κωδικό/αποτύπωμα εννοείται παρεμβάλλεται.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που τώρα βλέπω και μου φαίνεται περίεργο είναι ότι όταν έχω μήνυμα στο Viber ή fb δεν φαίνεται πάνω στο εικονίδιο στην αρχική.. Παλιά έλεγε 1,2,3 κτλ.. τώρα μόνο στο WhatsApp γίνεται αυτό. Παίζει να είναι πρόβλημα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, με την BTU δεν εχουμε και VoLTE (HD Voice), οπως αναφερθηκε και στο xda. Το δοκιμασα και οντως, οταν ειμαι σε 4G δικτυο, με το που παω να παρω τηλεφωνο, με ριχνει σε 3G και καμια φορα και σε 2G!

 

Οποτε, με το που βγει η Nougat σε CSC που υποστηριζει VoLTE, θα πρεπει να φλασαρουμε παλι.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...