Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε update για τον stock browser, κατέβασα το apk και το έκανα install κανονικά. Ωραίος φαίνεται, πιο γρήγορος, δεν ξέρω αν είναι αυτός που θα είναι στην nougat, πάντως στην 6.01 δουλεύει κανονικά. Αντίθετα δεν μπορώ να περάσω τα updates της stock gallery, μάλλον εκεί θέλει root
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα προγράμματα θα τα κρατήσει ?

 

Και εφαρμογές κάνει backup αλλά όχι τα δεδομένα τους.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή να απαντάει μια εισερχόμενη κληση μόλις βάλουμε το τηλέφωνο στο αφτί?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το adguard το θεωρείτε must have εφαρμογή; Πιστεύετε ότι κάνει δουλειά ή δεν χρειάζεται ιδιαίτερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμμένο πίξελ για πείτε μου γνώμη τι κάνω?

Επίσημο σέρβις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το adguard το θεωρείτε must have εφαρμογή; Πιστεύετε ότι κάνει δουλειά ή δεν χρειάζεται ιδιαίτερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

"must have" εξαρτάται από τις ανάγκες (σου) του καθενός, το adguard είναι μια υπηρεσία VPN (local όπως η ίδια τονίζει για ευνόητους λόγους) η οποία φιλτράρει τα ΠΆΝΤΑ (στους σέρβερς της adguard) στη συσκευή σου! η εταιρεία (έχει έδρα τη μόσχα) είναι αξιόπιστη και πολύ καλή μάλιστα, αν λοιπόν κατεβάζεις δεκάδες εφαρμογές/παιχνίδια, επισκέπτεσαι περίεργα sites και θες να αποφύγεις τις διαφημίσεις τότε είναι χρήσιμη! (ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς το root) αν η χρήση που κάνεις είναι σε νορμάλ επίπεδα (πχ μία η δύο εφαρμογές την ημέρα) ποιος ο λόγος να βάλεις το adguard? πχ κλείσε το ίντερνετ, για browser υπάρχουν λύσεις που ναι δε δουλεύουν τέλεια αλλά σε μέτρια χρήση είναι οκ

 

Να ξαναπώ ότι η εταιρεία είναι αξιόπιστη και ειδικεύεται στην ασφάλεια (IT) η ένσταση μου είναι ότι δεν είναι απαραίτητο σε adroid (μπορείς να κάνεις όλα αυτά χωρίς να μοιράζεσαι τη ζωή σου με κάποιον άλλον! με λίγες γνώσεις μάλιστα μπορείς τα περισσότερα χωρίς ρουτ κιόλας!!!)

 

Vpn με τρελά permissions που θέλει! σε adroid!

 

 

Αν πάντως θες μια τέτοια λύση = τότε ναι προτείνεται! (η πιο αξιόπιστη με διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

Δείτε κ το adclear από xda. Στα ίδια επίπεδα και χωρίς να πληρώσεις μια περιουσία για adguard.

 

όλα λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο (vpn) όσο πιο απλά μπορώ = μοιράζεσαι ολόκληρη η μέρος της καθημερινότητας σου με τους σέρβερς της εταιρείας/εφαρμογής! αν δεν έχεις πρόβλημα τότε μπορείς να επιλέξεις όποια λύση θες, απλά να ξέρεις ότι οι σέρβερς έχουν κόστος (πχ συντήρηση) και το δωρεάν! ίσως χρειάζεται μια προσοχή φίλε μου, προσοχή χρειάζεται και στα permission που δίνεις (phone/contact) σε εφαρμογές με vpn σύνδεση (α ναι ξέχασα είναι local!!!)

 

προσοχή σε τέτοιες υπηρεσίες.

 

 

 

*η καλύτερη λύση είναι το ρουτ, αν όμως "πρέπει" να έχετε μια τέτοια λύση! τότε προσοχή στην επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιο προϊόν προσφέρεται δωρεάν γίνεται ο χρήστης προϊόν κάποιου. Όλα αυτά τα δωρεάν εμένα με κάνουν λίγο επιφυλακτικό

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει αρκετά κατά καιρούς. Ότι γνωστό βγήκε κατά περιόδους το δοκίμασα. Πέρα ότι έχει μια κατανάλωση σημαντική, δημιουργούσε και θεματακια σε σελίδες. Ούτε μου άρεσε να βλέπω εικονίδια με έτσι θέλω στην status bar. Πλέον δεν έχω τπτ . Όπου και να μπαίνω συνηθισα να τα βλέπω. Σε άλλες συσκευές που είχα root εκεί όντως άξιζε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιο προϊόν προσφέρεται δωρεάν γίνεται ο χρήστης προϊόν κάποιου. Όλα αυτά τα δωρεάν εμένα με κάνουν λίγο επιφυλακτικό

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

όλα λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο (vpn) όσο πιο απλά μπορώ = μοιράζεσαι ολόκληρη η μέρος της καθημερινότητας σου με τους σέρβερς της εταιρείας/εφαρμογής! αν δεν έχεις πρόβλημα τότε μπορείς να επιλέξεις όποια λύση θες, απλά να ξέρεις ότι οι σέρβερς έχουν κόστος (πχ συντήρηση) και το δωρεάν! ίσως χρειάζεται μια προσοχή φίλε μου, προσοχή χρειάζεται και στα permission που δίνεις (phone/contact) σε εφαρμογές με vpn σύνδεση (α ναι ξέχασα είναι local!!!)

 

προσοχή σε τέτοιες υπηρεσίες.

 

 

 

*η καλύτερη λύση είναι το ρουτ, αν όμως "πρέπει" να έχετε μια τέτοια λύση! τότε προσοχή στην επιλογή.

Όταν χρησιμοποιείς vpn, πάντα υπάρχει το ρίσκο κάποιος να χρησιμοποιεί τα δεδομένα σου. To adclear λειτουργεί όπως ακριβώς το adguard,με vpn στη συσκευή. Το γεγονός ότι πληρώνεις για το adguard δεν το κάνει περισσότερο ασφαλές από ένα free. Επίσης το adclear είναι σε beta και οι devs εξετάζουν διάφορα business plans για το μέλλον. Επειδή έχω χρησιμοποιήσει και adguard και Block this και το adclear, καταθέτω την άποψη ότι το adguard δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω από το free προς το παρόν adclear. Αν σκέφτεται κανείς να προβεί σε αγορά του adguard, ίσως να θέλει να ρίξει μια ματιά στο adclear κ αν τον καλύπτει να γλιτώσει κάποια αρκετά λεφτά.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη εφαρμογή είναι η Disconnect pro for Samsung απο το galaxy app store. Φτανει να την πετύχεις σε προσφορά γιατί είναι ακριβή. Από τότε που την έβαλα (δωρεάν από μια προσφορά 2-3 ημερων) δεν έχω ξαναδεί διαφήμιση σε εφαρμογή.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Netguard xda δείτε λίγο open source περνάς το hosts file της επιλογής σου και διαφημίσεις τέλος

Μια ακόμη δωρεάν εναλλακτική ειναι το Adhell - προυποθέτει να έχεις Knox

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by arisgrc1
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη εφαρμογή είναι η Disconnect pro for Samsung απο το galaxy app store. Φτανει να την πετύχεις σε προσφορά γιατί είναι ακριβή. Από τότε που την έβαλα (δωρεάν από μια προσφορά 2-3 ημερων) δεν έχω ξαναδεί διαφήμιση σε εφαρμογή.

 

Ένα link???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..

 

Τίποτε. Πάντως θεωρώ ότι είναι ακριβή, αλλά με άλλους 2 φίλους μου που την βάλαμε όλοι με την τότε προσφορά πάντως, σχολιάζουμε ότι είναι πολύ καλή περίπτωση. Πχ στο tapatalk δεν βλέπω καθόλου διαφημίσεις στο S7e σε σύγκριση με το HTC oneM7.

Σε κάθε περίπτωση ένα check στο internet για το πως λειτουργεί και αν είναι αποτελεσματική θα βοηθήσει.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτε. Πάντως θεωρώ ότι είναι ακριβή, αλλά με άλλους 2 φίλους μου που την βάλαμε όλοι με την τότε προσφορά πάντως, σχολιάζουμε ότι είναι πολύ καλή περίπτωση. Πχ στο tapatalk δεν βλέπω καθόλου διαφημίσεις στο S7e σε σύγκριση με το HTC oneM7.

Σε κάθε περίπτωση ένα check στο internet για το πως λειτουργεί και αν είναι αποτελεσματική θα βοηθήσει.

 

Δεν ειναι τελεια...δεν θα εδινα 23~ ευρω. Στο extratorrent για παραδειγμα εχω ads αριστερα και κατω..αλλα στα περισσοτερα sites κανει αυτο που πρεπει :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τελεια...δεν θα εδινα 23~ ευρω. Στο extratorrent για παραδειγμα εχω ads αριστερα και κατω..αλλα στα περισσοτερα sites κανει αυτο που πρεπει :)

 

Ήταν αρκετά ακριβότερη πριν (€35+). Εμένα σε συνδυασμό και με τον browser της samsung μου κάθεται τέλεια στο σύνολο της συσκεύης γιατί δεν βλέπω διαφημίσεις πουθενά πλέον. Εν τω μεταξύ μου έκανε εντύπωση που θέλει να εγκαταστήσεις το myknox πριν, αλλά μετά ευτυχώς μπορείςνα το βγάλεις. Σε κάθε περίπτωση είναι ότι βολεύει τον καθένα και ανάλογα και την συσκευή φυσικά. πχ Σε ένα lenovo tab που δουλεύω, έχω κάνει root και έχω εγκαταστήσει (side loaded) adblock plus και σαν browser τον firefox με adblock plus.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...