Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

 

Κατοχος του s7 edge εδω και καμμια 10ρια μερες(εχω ξεκινησει να διαβαζω το θεμα του συγκεκριμενου τηλ και εχω φτασει στην 310 σελιδα προς το παρων:)),ευχαριστημενος πολυ προερχομενος απο 2 LG συσκευες (G3 & V10),θα ηθελα να κανω 1 ερωτηση εαν καποιος μπορει να με βοηθησει και ευχαριστω προκαταβολικα!

Ξερω οτι το τηλεφωνο εχει μια ρυθμιση που οταν το βαζεις στο αυτι σου σε μια εισερχομενη κληση απαντας χωρις να χρειασθει να πατησεις καποιο κουμπι.

Οταν εχω εισερχομενη το βαζω στο αυτι μου,αλλα δεν ακουγεται η απαντηση μου ουτε ακουω τον συνομιλητη μου!

Ξερει καποιος να με ενημερωσει σχετικα?:)

Γεια σου φίλε μου.

Να το χαρείς το τηλέφωνο. Η δυνατότητα που αναφέρεσαι δεν είναι για απάντηση κλήσεων. Είναι όταν πχ κοιτάς μια επαφή η ένα αρχείο κλήσης, να το βάζεις στο αυτί κ να πραγματοποιεί κλήσεις.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν σε εμένα που παίζει κανονικά και έχω αλλάξει ρομ (από UAE σε BTU) η εικόνα είναι διαφορετική

http://Screenshot_20160927_211245.pngwindows 7 screen shot

Οπότε εκεί μπορεί να κρύβεται το θέμα...Εγω πάντως είχα φλασαρει με odin και τα 4 αρχεία

Τελικά ναι αυτό ειναι. Θα δοκιμάσω σήμερα να περάσω μια ΡΟΜ και εγώ να το επιβεβαιώσω.....

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου.

Να το χαρείς το τηλέφωνο. Η δυνατότητα που αναφέρεσαι δεν είναι για απάντηση κλήσεων. Είναι όταν πχ κοιτάς μια επαφή η ένα αρχείο κλήσης, να το βάζεις στο αυτί κ να πραγματοποιεί κλήσεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!:)

Συνεχιζω το διαβασμα!:lol:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Εχθές αν και παιδευτηκα λίγο το ροοταρα και έλιωσα στο να δοκιμάζω ρομ

Έβαλα έβγαλα 4 και κατέληξα σε μια που λέγεται On the edge lite Και είναι του Note 7 αλλά αυτό που με χάλασε είναι πως αναγνωρίζει το κινητό ως note 7;) και δεν κάνει επαναφορά το back up από το smart switch

Βέβαια έχει όλα τα καλά του 7 μέχρι την αλλαγή ανάλυσης

(ελπίζω όχι τα κακά :lol:)

Είναι ωραία μέχρι στιγμής

κανε μια δοκιμη αυτη που ανεφερα.βαλε κ prometheus kernel overclock κ undervolt λιγο αλλαξε scheduler κ μετα απαντησε μου...μην τρομαξεις με την ταχυτητα μονο που θα δεις!!;) μπουταρει στο μισο χρονο κ τρεχει οτι ανοιξεις σαν τον jussein bolt...

ηρθε στο μαγαζι ιphoneακιας φιλος με 7αρι σημερα κ εκλαιγε μετα......:grin::grin:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω φοραω του Hλiα, και ειμαι ευχαριστημενος. εχω αλλαξει και splash screen και ειναι κουκλι! :D

χμμμ θα την τσεκαρω κ αυτη:)

Link to comment
Share on other sites

κανε μια δοκιμη αυτη που ανεφερα.βαλε κ prometheus kernel overclock κ undervolt λιγο αλλαξε scheduler κ μετα απαντησε μου...μην τρομαξεις με την ταχυτητα μονο που θα δεις!!;) μπουταρει στο μισο χρονο κ τρεχει οτι ανοιξεις σαν τον jussein bolt...

ηρθε στο μαγαζι ιphoneακιας φιλος με 7αρι σημερα κ εκλαιγε μετα......:grin::grin:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χμμμ θα την τσεκαρω κ αυτη:)

 

Λίγο μπερδεύτηκα με αυτά που έγραψες :lol: αυτό με τους κερνελ)

Όταν το προσπαθήσω θα σε ενοχλησω ξανά

Αν μπορείς στείλε λινκ :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Ελληνικό unbranded από Πλαίσιο χωρίς να πειράξω τίποτα και δεν έχει την μέτρηση άγχους πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Ελληνικό unbranded από Πλαίσιο χωρίς να πειράξω τίποτα και δεν έχει την μέτρηση άγχους πάντως.

Στο phone info τι σου δείχνει μπορείς να ανεβάσεις μια φωτο να δούμε.

Έχει όλα τα csc η όχι?

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ρουτ η συγκεκριμένη συσκευή :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το root είναι must σε όλα τα android όπως το jailbreak σε όλα τα iphone.

 

Sent from my S7 EDGE using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο phone info τι σου δείχνει μπορείς να ανεβάσεις μια φωτο να δούμε.

Έχει όλα τα csc η όχι?

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/1679d7cd5eec6a50a59d94a987c5f876.jpg

Το EUR csc δεν έχει την μέτρηση άγχους. Σε BTU και XSG που δοκίμασα την έχει.

 

Now using S7 edge...

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πριν από αυτή που έχω τώρα EUR ελληνική και είχε μετρητή

Το θυμάμαι σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο απο Vodafone και δεν εχει επιλογη για μετρηση αγχους...

Να αγχωθω;?; :lol:

 

Επισης δε παιδια που παμε για να κανουμε καθαρισμο cache σε εφαρμογες; στις επιλογες των εφαρμογων μονο επιβολη διακοπης βλεπω σαν επιλογη και καταργηση εγκαταστασης σε οσες το επιτρεπουν φυσικα.

Εχω φαει σκαλωμα και πιθανων κατι να μου ξεφευγει...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο απο Vodafone και δεν εχει επιλογη για μετρηση αγχους...

Να αγχωθω;?; :lol:

 

Επισης δε παιδια που παμε για να κανουμε καθαρισμο cache σε εφαρμογες; στις επιλογες των εφαρμογων μονο επιβολη διακοπης βλεπω σαν επιλογη και καταργηση εγκαταστασης σε οσες το επιτρεπουν φυσικα.

Εχω φαει σκαλωμα και πιθανων κατι να μου ξεφευγει...

Ρυθμίσεις, χώρος αποθήκευσης, δεδομένα στο cache

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, χώρος αποθήκευσης, δεδομένα στο cache

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα εγω μιλαω για να κανεις καθαρισμο σε μεμονομενες εφαρμογες. Πχ στον Chrome, ή σε καποια αλλη εφαρμογη...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/1679d7cd5eec6a50a59d94a987c5f876.jpg

Το EUR csc δεν έχει την μέτρηση άγχους. Σε BTU και XSG που δοκίμασα την έχει.

 

Now using S7 edge...

Εμένα πάντως έχει XEF και δεν έχει μετρητή αγχους

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα εγω μιλαω για να κανεις καθαρισμο σε μεμονομενες εφαρμογες. Πχ στον Chrome, ή σε καποια αλλη εφαρμογη...

Ρυθμίσεις, διαχ εφαρμογών, χώρος αποθήκευσης, εκκαθάριση μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Από όταν είχα το note 4 έχω αγορασμένο το package disabler pro.

Τι εφαρμογή έχει στο s7 edge ?

Να το ενεργοποιήσω η θα τα κάνει μαντάρα?

Link to comment
Share on other sites

Από όταν είχα το note 4 έχω αγορασμένο το package disabler pro.

Τι εφαρμογή έχει στο s7 edge ?

Να το ενεργοποιήσω η θα τα κάνει μαντάρα?

Εμένα μια χαρά μου δουλεύει..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, διαχ εφαρμογών, χώρος αποθήκευσης, εκκαθάριση μνήμης

 

Αντε ντε και ειχα φαει σκαλωμα να το βρω κ τιποτα!!!!

Σε ευχαριστω πολυ

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Υπαρχει μια εφαρμογη προεγκατεστημενη που σκαναρεις τις καρτες απο τα σουπερ μαρκετ και τις χρησιμοποιης απο την οθονη του κινητου.κανει ενημερωση αλλα δεν μπορω να την ανοιξω .ξερει κανεις πως δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Υπαρχει μια εφαρμογη προεγκατεστημενη που σκαναρεις τις καρτες απο τα σουπερ μαρκετ και τις χρησιμοποιης απο την οθονη του κινητου.κανει ενημερωση αλλα δεν μπορω να την ανοιξω .ξερει κανεις πως δουλευει?

Αυτο που λες οτι ειναι προεγκατεστημενο ειναι υπηρεσια που χρησιμοποιειται απο τετοιες εφαρμογες.. Συνεργαζεται αψογα με το Beep 'n Go.. Δοκιμασετο αν θες ειναι αρκετα καλο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με custom rom που έβαλα η μπαταρία με δεδομένα (3g) πέφτει σαν νεράκι

Λεπτό και 1%

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με custom rom που έβαλα η μπαταρία με δεδομένα (3g) πέφτει σαν νεράκι

Λεπτό και 1%

Aφου εφτασες ως εδω ψαξου με κανα κερνελ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...