Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια και κάνεις δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά αν με ροοτ έχει drain αναγκάστηκα κατέβασα μια ρομ ακόμα δεν έκανα τίποτα.... αλλά θα την περάσω μάλλον....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ουτε 1 ευρώ παραπάνω φιλε.

Απο τα γνωστά μαγαζιά είσαι οκ και να ψάξεις κάποιο με doa.

Επίσης κατι που δεν έχει αναφερθεί η αδιαβροχοποιηση, εμένα μια φορά που χρειαστηκε με εσωσε κυριολεκτικά αλλα και η εξαιρετική μπαταρία του.

 

Ίσως το με δόσεις τον βολευει καλύτερα πάρα το καπέλο...

Link to comment
Share on other sites

Μια και κάνεις δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά αν με ροοτ έχει drain αναγκάστηκα κατέβασα μια ρομ ακόμα δεν έκανα τίποτα.... αλλά θα την περάσω μάλλον....

Φίλε σου είπα. Στα Samsung έχεις drain με μαμά ρομ. Από τη στιγμή που θα το κάνεις πας σε custom ούτως ή άλλως. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνεις με σκέτο ρουτ εφόσον το κάνεις. Αλλάζεις και έναν κερνελ και έχεις κινητό τεζα. Απλά εγγύηση γιοκ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το με δόσεις τον βολευει καλύτερα πάρα το καπέλο...

Ναι αλλο αυτό, απλα νομίζω πληρωνεις πολλα παραπάνω στο τέλος και δεν αξίζει.

Αν μπορεί να σπρωξει την προηγούμενη συσκευή θα του βγει λαδι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλο αυτό, απλα νομίζω πληρωνεις πολλα παραπάνω στο τέλος και δεν αξίζει.

Αν μπορεί να σπρωξει την προηγούμενη συσκευή θα του βγει λαδι.

70 ευρώ παραπάνω είναι στο You και είναι άτοκες. Στο πλαίσιο ήταν στα 649 ευρώ τον Αύγουστο και το πήρα από κει με 3 δόσεις από 216 το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

70 ευρώ παραπάνω είναι στο You και είναι άτοκες. Στο πλαίσιο ήταν στα 649 ευρώ τον Αύγουστο και το πήρα από κει με 3 δόσεις από 216 το μήνα.

Ναι εντάξει όπως βολεύει τον άνθρωπο απλα με 70 ευρώ θα παρει τα αξεσουάρ του.

Οι δόσεις όμως είναι μια ευκολια δεν λέω κυρίως οι ατοκες (γιατι εδω που μενω η λέξη ατοκο δεν υπάρχει στα κινητά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περισσότερο το σκέφτομαι για το ελληνικό firmware/IMEI (λόγω της Samsung) και όχι τόσο για το οικονομικό. (Το G2 πχ το είχα πάρει από ebay, δεν με ένοιαζε..)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το duos... Καμιά πρόταση για το από που να το αγοράσω;;;

 

Αν θες από Ελλάδα ώστε να έχεις 1 χρόνο εγγύηση καταστήματος (εννοείται οχι ευρωπαικη όπως και ότι σε περίπτωση βλάβης θα το στείλει το κατάστημα εξωτερικό οπότε αναμονή ίσως και 3 εβδομαδες) απλά κοίτα skroutz και Best price και διάλεξε την πιο χαμηλή τιμή και οπωσδήποτε να είναι σφραγισμένο με την ταινία ασφαλείας της Samsung ...οχι κανα αυτοκολλητο δικο τους...αλλά οι τιμές είναι στο Θεό ακόμα...

αν δεν σε νοιάζει να ρισκάρει και αν πάθει ή έχει τίποτα να το ξαναδώ στέλνεις έξω τότε μπορείς να το πάρεις από εδώ....

https://www.from.ae/en/catalogsearch/result/?q=samsung galaxy s7 EDGE duos

Εννοείται με PayPal και να το στείλουν με τιμή 120 δολάρια επιστροφή από επισκευή refurbished....σε 5 μέρες θα το έχεις σπίτι σου με ΕΛΤΑ κουριερ...Αν ψάξεις το χρυσό το έχει προσφορά μαζί με το Vr σε πολύ καλή τιμή https://www.from.ae/en/samsung-galaxy-s7-edge-dual-32gb-gold-gear-vr-glass-limited-edition-pack?referer_url=aHR0cHM6Ly93d3cuZnJvbS5hZS9lbi9lbGVjdHJvbmljcy9jZWxscGhvbmVzLXNtYXJ0cGhvbmVzL2ZpbHRlci9tYW51ZmFjdHVyZXIvc2Ftc3VuZz9pc0xheWVyQWpheCZwJm9yZGVyPXByaWNlJmRpcj1kZXNjJmlzTGF5ZXJBamF4PTE,

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχεις και ένα μικρό ποσοστό για να περάσεις τελωνείο....

Εσύ αποφασίζεις

Μπορείς βέβαια να δεις και εδώ http://www.eglobalcentral.eu/product/Samsung galaxy s7 EDGE?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=Samsung galaxy s7 EDGEαλλά επικοινώνησε μαζί τους να σου επιβεβαιωσουν ότι θα έρθει από ευρωπαϊκή αποθήκη οπότε να μην έχεις θέμα με τελωνείο...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass my a$$ ... με μια πτώση η οθόνη έγινε spiderman , ξέρετε αν παίζει δωρεάν αλλαγή στο τζάμι όπως σε κάποιες άλλες χώρες;

Α ρε HTC τι το ήθελα να σε αφησω

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass my a$$ ... με μια πτώση η οθόνη έγινε spiderman , ξέρετε αν παίζει δωρεάν αλλαγή στο τζάμι όπως σε κάποιες άλλες χώρες;

Α ρε HTC τι το ήθελα να σε αφησω

 

Δωρεάν οχι αλλά ρώτα σε εξωτερικά service μήπως και το βρεις ποιο φθηνά .Όλα σπάνε ίσως ενα τζαμακι στην οθόνη να σε έσωζε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass my a$$ ... με μια πτώση η οθόνη έγινε spiderman , ξέρετε αν παίζει δωρεάν αλλαγή στο τζάμι όπως σε κάποιες άλλες χώρες;

Α ρε HTC τι το ήθελα να σε αφησω

Πας σε εξουσιοδοτημενο να στο φτιάξουν ώστε να έχεις και μετά εγγύηση στα υπόλοιπα μέρη του κινητού. Α και να χεις και αδιαβροχοποιηση.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Και το G2 το έχω μόνιμα με tempered glass της Nilkin και με θήκη σιλικόνης με σχετικά ανασηκωμένο lip μπροστά για προστασία της οθόνης και παρά τα αρκετά πεσίματα δεν έχει πάθει το παραμικρό. Εδώ θα έχω λίγο θέμα λόγω του edge, αλλά μάλλον θα προχωρήσω άμεσα σε αγορά γυαλιού μπροστά και πίσω και.. βλέπουμε.

Τώρα θα πρέπει να αποφασίσω αν αξίζει να δώσω 70 ευρώ παραπάνω για να το πάρω από το You.gr ελληνικό και με άτοκες δόσεις ή να πάω σε κάποιο σκρουτζομάγαζο στα 550 ευρώ..

 

Υπάρχουν σκρουτζομάγαζα με δόσεις 6 ή 12, ωστόσο έντοκα

 

PM me αν θες info

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το duos... Καμιά πρόταση για το από που να το αγοράσω;;;

 

εγώ πάντως το είχα πάρει απο hedy.gr... και δεν είχα κανένα παράπονο..σε 6 μέρες ήταν στα χέρια μου.. χωρίς ευρωπαϊκή εγγύηση βέβαια αλλά με 1 χρόνο εγγύηση από το hedy.gr... με ότι αυτό συνεπάγεται, όπως ανέφερε και ο tsiglas παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το είχα πάρει απο hedy.gr... και δεν είχα κανένα παράπονο..σε 6 μέρες ήταν στα χέρια μου.. χωρίς ευρωπαϊκή εγγύηση βέβαια αλλά με 1 χρόνο εγγύηση από το hedy.gr... με ότι αυτό συνεπάγεται, όπως ανέφερε και ο tsiglas παραπάνω...

 

σε ευχαριστώ πολύ... μαλλον θα το παρω απο εδω http://www.eglobalcentral.eu/product/Samsung%20galaxy%20s7%20EDGE?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=Samsung%20galaxy%20s7%20EDGE

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σκεφτεσαι να παρεις;

Με τον Exynοs η με τον Snapdragin?

Εχουν και μια διαφορα στην τιμη απ οτι βλεπω.Με το τελωνιο τι γντ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα !

Προσπαθω να κανω καταχωρηση του κινητου στην Samsung και μου ζηταει τον κωδικο συσκευής ! Βαζω sm-g935f και βγαζει 100 αποτελέσματα διαλεγω ένα βαζω sn κτλ και βγαζει error η συσκευή εχει καταχωρηθεί ! To κινητο το πηρα καινουργιο από κατάστημα .

Μήπως έχει συμβεί αυτό:

"If you have created or signed into Samsung Account on your Samsung mobile device or Smart TV, your product may already be registered. To verify, log in and check your Profile."

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σκεφτεσαι να παρεις;

Με τον Exynοs η με τον Snapdragin?

Εχουν και μια διαφορα στην τιμη απ οτι βλεπω.Με το τελωνιο τι γντ;

 

Θα πάρω με exynos ... Στο τελωνείο δεν υπάρχει πρόβλημα... από τι έχω δει κ ρωτήσει ... αν είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη... Και περιμένω απάντηση από αυτούς τώρα αν είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη και γενικώς αν είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών και τι εγγύηση έχει;;; πχ ευρωπαϊκή;;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω με exynos ... Στο τελωνείο δεν υπάρχει πρόβλημα... από τι έχω δει κ ρωτήσει ... αν είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη... Και περιμένω απάντηση από αυτούς τώρα αν είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη και γενικώς αν είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών και τι εγγύηση έχει;;; πχ ευρωπαϊκή;;

Ευρωπαϊκή εγγύηση δε θα έχει γιατί Ευρώπη επίσημα δεν κυκλοφορεί το duos.

 

*SM-G935F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχει ασχοληθει κανεις με rom?

να μου προτεινει ποια ειναι καλη

μολις το ροοταρα

αυτη φοραω ,πολυ καλη!!!!!!!!!!

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-efficient-rom-1-0-t3452032

Link to comment
Share on other sites

 

εγω φοραω του Hλiα, και ειμαι ευχαριστημενος. εχω αλλαξει και splash screen και ειναι κουκλι! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως το βλέπετε πάω για αλλαγή οθόνης και εγώ? Σήμερα ξαφνικά μου παρουσίασε αυτό https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160920/7c0e2475670fe818928e4d58d0a06226.jpg

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τέλος καλό όλα καλά σήμερα πήγα στη Smarttech και είχαν διαθέσιμες οθόνες για το Gold και έγινε η αλλαγή οθόνης σε μια ώρα μέσα. Το κινητό καινούργιο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...