Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από μισή εβδομάδα χρήσης εμφανίστηκαν οι πρώτες "αραχνιες" στην οθόνη... Χωρίς ποτέ να εχει μπει σε τσέπη με κλειδιά κλπ., ενώ το προςεχω... Το iPad Air 2 χωρίς να εχει κι αυτό καμια προστασία δεν εχει ούτε μισή γρατζουνια μετα από πολλαπλάσιο χρόνο χρήσης... Το κινητό ειναι σούπερ σε όλα τα άλλα, αλλά αυτό με χάλασε πολύ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Αυτό ισχύει και όπως έχουμε εξηγήσει είναι μάλλον η ολεοφοβικη επίστρωση του γυαλιού, και όχι το γυαλί, που ακόμα και με κόκκους σκόνη αφήνει γραμμή.

Φυσικά και ενοχλεί τους "ψείρες" και φαίνεται πολύ δύσκολα στο μάτι, μόνο με κλειστή οθόνη και κάτω από κόντρα φως.

Όποιος δε φοράει προστασία οθόνης και λέει ότι δεν έχει τίποτα, απλά δε το έχει παρατήσει λεπτομερώς ή το έχει αποστειρωμένο σε ένα δωμάτιο συνέχεια :o

 

*s7 edge*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό ισχύει και όπως έχουμε εξηγήσει είναι μάλλον η ολεοφοβικη επίστρωση του γυαλιού, και όχι το γυαλί, που ακόμα και με κόκκους σκόνη αφήνει γραμμή.

Φυσικά και ενοχλεί τους "ψείρες" και φαίνεται πολύ δύσκολα στο μάτι, μόνο με κλειστή οθόνη και κάτω από κόντρα φως.

Όποιος δε φοράει προστασία οθόνης και λέει ότι δεν έχει τίποτα, απλά δε το έχει παρατήσει λεπτομερώς ή το έχει αποστειρωμένο σε ένα δωμάτιο συνέχεια :o

 

*s7 edge*

Φιλε εμενα δεν εχει τίποτα, σήμερα κιόλας το κοιτούσα σε κατευθείαν ήλιο κανα 5 λεπτο. Δεν υπάρχει ίχνος και το έχω χωρις φλιπ θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εμενα δεν εχει τίποτα, σήμερα κιόλας το κοιτούσα σε κατευθείαν ήλιο κανα 5 λεπτο. Δεν υπάρχει ίχνος και το έχω χωρις φλιπ θήκη.

Έχω δει πάρα πολλά και θα επιμείνω στην άποψη μου, αλλά φυσικά δε σε αμφισβητώ.

Φαίνονται κάτω από φως, με κλειστή οθόνη και κουνώντας το ελαφρώς .

 

*s7 edge*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πάρα πολλά και θα επιμείνω στην άποψη μου, αλλά φυσικά δε σε αμφισβητώ.

Φαίνονται κάτω από φως, με κλειστή οθόνη και κουνώντας το ελαφρώς .

 

*s7 edge*

Ναι και εγω σε πιστεύω αλλα σου λεω σήμερα το κοιτούσα κατω απτον ηλιο δεν είδα τίποτα.

3 μηνες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά το φιάσκο του Ν7 ξαναπήρα το S7e. Επειδή είχα ξοδέψει ένα σωρό λεφτά σε προστασίες κλπ. ξαναέβαλα το αμφιβόλου αποτελεσματικότητας paintbull και έχω και ένα πουγκί από γυαλιά και το βάζω μέσα. Είναι λίγο διαδικασία αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και όπως έχουμε εξηγήσει είναι μάλλον η ολεοφοβικη επίστρωση του γυαλιού, και όχι το γυαλί, που ακόμα και με κόκκους σκόνη αφήνει γραμμή.

Φυσικά και ενοχλεί τους "ψείρες" και φαίνεται πολύ δύσκολα στο μάτι, μόνο με κλειστή οθόνη και κάτω από κόντρα φως.

Όποιος δε φοράει προστασία οθόνης και λέει ότι δεν έχει τίποτα, απλά δε το έχει παρατήσει λεπτομερώς ή το έχει αποστειρωμένο σε ένα δωμάτιο συνέχεια :o

 

*s7 edge*

 

 

 

Ισχύουν όλα... Και ο,τι φαίνεται δύσκολα στο μάτι και με κλειστή οθόνη και με κόντρα φως... Α, και το ότι είμαι "ψείρας" . Αλλά όχι και μετα από μισή βδομάδα και ενώ μπαίνει είτε σε άδεια τσέπη είτε σε τσαντάκι ρε γμτ.

Δε θέλω να του βάλω προστασία οθόνης μέχρι να βγει κάτι που να μη χαλάει την αισθητική του κινητού...

Edited by Nihil
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος να σταματήσω εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο όταν ανοίγω το κινητό για να ελευθερώσω ram??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το μοντελο της Verizon μπορει να δουλευει στην Ελλαδα?

 

ναι δουλεύει κανονικά

 

ειναι unlocked! out of the box, με μόνο πρόβλημα το ότι έχει μια δυσκολία να αποθηκεύσει ρυθμίσεις άλλου παρόχου, ελληνικά δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...

 

Λαγκαρει καθόλου το κινητό σε εσάς; δεν εννοώ στην χρήση των apps / games / browsing.

 

Αλλά το παρατηρώ στο μενού (drawer) όταν πάω δεξιά ή αριστερά. Η κίνηση δεν είναι τελείως ομαλή. Επίσης κάποιες φορές όταν ανοίγω apps μου φαίνεται να καθυστερεί λίγο...

 

Γενικά δεν το αναφέρω ως πρόβλημα αλλά αφού το έχουν ως ένα από τα πιο smooth κινητά εβερ περίμενα να μην κολλούσε πουθενά.

 

Μήπως έχει κάποιο θέμα το δικό μου κινητό; Ή το έχετε παρατηρήσει κι άλλοι;

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλεύει κανονικά

 

ειναι unlocked! out of the box, με μόνο πρόβλημα το ότι έχει μια δυσκολία να αποθηκεύσει ρυθμίσεις άλλου παρόχου, ελληνικά δεν έχει.

 

Δηλαδη αν του βαλω σιμ βονταφον θα κανω τηλεφωνα ιντερνετ τα παντα?

 

Χαζες ερωτησεις ισως αλλα δεν εχω ιδεα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν του βαλω σιμ βονταφον θα κανω τηλεφωνα ιντερνετ τα παντα?

 

Χαζες ερωτησεις ισως αλλα δεν εχω ιδεα :lol:

 

Ναι, απλά για mobile data ΊΣΩΣ! χρειαστεί να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις η να χρειαστεί να επικοινωνήσεις με τον παροχό σου (vodafone) = το μόνο πρόβλημα που ΊΣΩΣ αντιμετωπίσεις είναι στo mobile data δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά για mobile data ΊΣΩΣ! χρειαστεί να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις η να χρειαστεί να επικοινωνήσεις με τον παροχό σου (vodafone) = το μόνο πρόβλημα που ΊΣΩΣ αντιμετωπίσεις είναι στo mobile data δηλαδή.

 

Σ ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια να σαι καλα :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει και όπως έχουμε εξηγήσει είναι μάλλον η ολεοφοβικη επίστρωση του γυαλιού, και όχι το γυαλί, που ακόμα και με κόκκους σκόνη αφήνει γραμμή.

Φυσικά και ενοχλεί τους "ψείρες" και φαίνεται πολύ δύσκολα στο μάτι, μόνο με κλειστή οθόνη και κάτω από κόντρα φως.

Όποιος δε φοράει προστασία οθόνης και λέει ότι δεν έχει τίποτα, απλά δε το έχει παρατήσει λεπτομερώς ή το έχει αποστειρωμένο σε ένα δωμάτιο συνέχεια :o

 

*s7 edge*

Κ εγώ σε βρίσκω υπερβολικό. 3 μήνες σχεδόν από day 1 χωρίς θήκες κ προστασία οθόνης, η επιφάνεια δεν έχει κάτι. Που να πιάνει το μάτι τουλάχιστον κ μη μου πεις να το βάλουμε σε μικροσκόπιο όπως ένας φίλος φυσικός στο forum που το έβαζε κάτω από μικροσκόπιο στη δουλειά του να το δει.

 

Εγώ το κουβαλάω σε τσαντάκι, τσέπη πολύ σπάνια γιατί δεν είναι πρακτικό αλλά το gg4 έχει εξαιρετική αντοχή και σαφώς καλύτερη αντοχή από το gg5 που ήρθε το note7. Τουλάχιστον 2,3 κλίμακες γρατσουνίσματος καλύτερο.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...

 

Λαγκαρει καθόλου το κινητό σε εσάς; δεν εννοώ στην χρήση των apps / games / browsing.

 

Αλλά το παρατηρώ στο μενού (drawer) όταν πάω δεξιά ή αριστερά. Η κίνηση δεν είναι τελείως ομαλή. Επίσης κάποιες φορές όταν ανοίγω apps μου φαίνεται να καθυστερεί λίγο...

 

Γενικά δεν το αναφέρω ως πρόβλημα αλλά αφού το έχουν ως ένα από τα πιο smooth κινητά εβερ περίμενα να μην κολλούσε πουθενά.

 

Μήπως έχει κάποιο θέμα το δικό μου κινητό; Ή το έχετε παρατηρήσει κι άλλοι;

κατεβασε την κλίμακα στο 0.5χ απο επιλογές προγραμματιστη κ θα δεις διαφορά φίλε μου

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την κλίμακα στο 0.5χ απο επιλογές προγραμματιστη κ θα δεις διαφορά φίλε μου

 

Μόλις το έκανα και όντως φαίνεται πιο γρήγορο ενώ το animation ακόμα υπάρχει. Ούτε να το καταργήσω τελείως θέλω.. νομίζω στο 0.5 είναι ότι πρέπει.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και όντως φαίνεται πιο γρήγορο ενώ το animation ακόμα υπάρχει. Ούτε να το καταργήσω τελείως θέλω.. νομίζω στο 0.5 είναι ότι πρέπει.

 

Ευχαριστώ :)

Όντως έχει διαφορά, μόλις το έκανα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε καποιος προβλημα με την οθονη? Ανεβαζει ενα ασπρο πρασινο πλαισιο μεχρι πανω οταν εχω τη φωτεινοτητα στο αυτοματο?

Ειμαι για επισκευη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακυρη και η σμαρτεκ σαν λυση γιατι εκει πηγε και τις 2 φορες το τηλεφωνο και επεστρεψε αθικτο. τους πηρα τηλεφωνο για να ρωτησω τον λογο και μου ειπανε οτι δεν δινουν πληροφοριες σε πελατες και θα πρεπει να τους καλεσει ο το σερβις εδω στην θεσσαλονικη. θα τρελαθω:mad:

 

παρελαβα για τριτη φορα το τηλεφωνο και αφου δεν μπορω να βγαλω ακρη ειπα να το δουλευω χωρις always on display. να θυμησω οτι το κινητο δεν επισκευαστηκε με την αιτιολογια οτι λειτουργει βαση προδιαγραφων οποτε σκεφτηκα να ενεργοποιησω το AOD και να το αφησω ετσι. το εβαλα το βραδυ για φορτιση και μολις ξυπνησα το πρωι ειδα αυτο https://youtu.be/3grH3a3uiyc

 

το πηγα ξανα στην microtec και περιμενω. 4-5 μερες μου ειπανε γιατι θελει αλλαγη οθονης

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα για τριτη φορα το τηλεφωνο και αφου δεν μπορω να βγαλω ακρη ειπα να το δουλευω χωρις always on display. να θυμησω οτι το κινητο δεν επισκευαστηκε με την αιτιολογια οτι λειτουργει βαση προδιαγραφων οποτε σκεφτηκα να ενεργοποιησω το AOD και να το αφησω ετσι. το εβαλα το βραδυ για φορτιση και μολις ξυπνησα το πρωι ειδα αυτο https://youtu.be/3grH3a3uiyc

 

το πηγα ξανα στην microtec και περιμενω. 4-5 μερες μου ειπανε γιατι θελει αλλαγη οθονης

 

ωχ τι τραβηξες και εσυ! με την αλλαγη οθόνης θα εισαι οκ.

εγω παλια που ειχα ελλατωματικο note 4 τους ειχα περιγραψει ακριβως σε μια κολα α4 οτι ειχε η οθονη λεκέ πάνω αριστερά, (και με φωτο) και μου την αλλαξανε!

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα για τριτη φορα το τηλεφωνο και αφου δεν μπορω να βγαλω ακρη ειπα να το δουλευω χωρις always on display. να θυμησω οτι το κινητο δεν επισκευαστηκε με την αιτιολογια οτι λειτουργει βαση προδιαγραφων οποτε σκεφτηκα να ενεργοποιησω το AOD και να το αφησω ετσι. το εβαλα το βραδυ για φορτιση και μολις ξυπνησα το πρωι ειδα αυτο https://youtu.be/3grH3a3uiyc

 

το πηγα ξανα στην microtec και περιμενω. 4-5 μερες μου ειπανε γιατι θελει αλλαγη οθονης

 

μεσα στην ατυχια εισαι.δε σου βγηκε καλο το κινητο

αλλα σκεψου θετικα, τωρα με αυτο το θεμα αποκλειεται να μην στο φτιαξουν

επισης με ολη τη ταλαιπωρια που τραβηξες γιατι απο την αρχη υπηρχε θεμα και αυτοι εκαναν τα στραβα ματια;)

δειξε τον εκνευρισμο σου δηλαδη:)

Link to comment
Share on other sites

Δείξε εκνευρισμό όπως λέει και ο από πάνω, να είσαι σίγουρος μπας και πάρεις και καμία δωροεπιταγη. Γράψε και σε ένα χαρτί "σας τα έλεγα, δεν σας τα έλεγα;;" χαχα σόρυ.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έτυχε και πέρασα από κάποιες αλυσίδες που είχαν ενεργοποιημενο το κινητό μας για παρουσίαση στον κόσμο αλλά και το s6edge plus και ήταν τόσο χάλια οι οθόνες με ίχνη τεράστια αποτυπωμενες άλλες εικόνες που τα λυπηθηκα. Φτου μακρυά από μας. Ξέρω ότι είναι κακοματεχειρισμενα αλλά ήθελα να ήξερα δεν μπορούν να κάνουν κάτι για αυτά τα ghost φαινόμενα. Είναι άσχημο να πηγαίνει να το δει πελάτης και να το βλέπει σε τέτοια κατατσταση;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...