Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ένας σοβαρός λόγος ναμην έχεις το καλύτερο κινητό στον κόσμο αυτή τη στιγμή... Φύγε να γλιτωσεις απτην σαμι

Εν τω μεταξύ το δοκίμασα πριν κανα τρίωρο, μόνο την πρώτη φορά καθυστέρησε γύρω στα 2 δευτερόλεπτα, εδώ και τρεις ώρες οπότε ξαναπώ είναι ακαριαίο. Αυτήν την στιγμή που απαντώ κάνει στο background update το Play Store καμιά 15αρια εφαρμογές δοκίμασα να μπω και πάλι τα εμφανίζει ακαριαία. Οπότε είναι καθαρά θέμα indexing την πρώτη φορά που θα μπει και δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό που να μην το κάνει αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πρόσφατα έκανα την μετάβαση από Note Edge σε S7 Edge και οι εντυπώσεις μου είναι πως η Samsung έκανε τρομερά βήματα προόδου.

Όμως 2 νέες εξελίξεις με ξενέρωσαν άσχημα.

 

α) Το S7 edge δεν υποστηρίζει θύρα υπέρυθρων για τηλεκοντρόλ

 

β) Το S7 edge πλέον δεν συνδέεται με το MHL adapter για σύνδεση με Hdmi. (Το χρειάζομαι για το αυτοκίνητο)

 

Πραγματική απογοήτευση από Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας αποτυπώματος είναι κάπως Ε;..

Κι αυτο το κουμπί στη μέση...και τόσο σκληρό....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας αποτυπώματος είναι κάπως Ε;..

 

Διαβαζω κι απο αλλους οτι εχουν θεμα με τον αισθητηρα. Σε μενα παντως ειδικα αν σκεφτεις οτι ερχομαι απο iphone. 6s plus, λειτουργει υποδειγματικα. Μαλλον κατι δεν κανουν σωστα καποιοι στη διαδικασια της καταχωρησης αποτυπωματων. Αυτο που νομιζω οτι φταιει ειναι οτι επειδη ο αισθητηρας ειναι μικρος πρεπει οταν καταχωρουμε ενα αποτυπωμα καθε φορα που παταμε να αλλαζουμε τη θεση του δακτυλου ωστε να καλυψει οσο γινεται μεγαλυτερη επιφανεια. Αν δεν το κανουμε αυτο τοτε στη διαδικασια του ξεκλειδωματος λιγο πιο εξω να πατησει το δαχτυλο, ο αισθητηρας διαβαζει αγνωστη περιοχη κ δεν ξεκλειδωνει πραγμα πολυ λογικο, κι ας εχουμε καταχωρησει ακομα και 4 φορες το ιδιο δαχτυλο. Μ αυτο τον τροπο εχω καταχωρησει 4 διαφορετικα δαχτυλα και δουλευει αψογα σε ολα.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας σοβαρός λόγος ναμην έχεις το καλύτερο κινητό στον κόσμο αυτή τη στιγμή... Φύγε να γλιτωσεις απτην σαμι

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση και υποδειγματικη απάντηση σου. Να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση και υποδειγματικη απάντηση σου. Να σαι καλά.

 

Μωρέ σε πειραζω αλλά δεν έχει λογική να βγάζουμε απτή μυγα. Δε λες όμως ότι στο v10 αν θυμάμαι καλά ή δεύτερη οθόνη βγήκε προβληματική κατά πλειοψηφία..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κλείσω το θέμα που άνοιξα με το κομμάτι της καθυστέρησης του διαβασματος των εφαρμογών λέγοντας τα εξής.

 

Αγόρασα το edge προφανώς γιατί μου άρεσε και ήξερα ότι πάω σε ένα από τα καλύτερα κινητά της χρονιάς.

Το μόνο που ήθελα να τονίσω από την αρχή των ποσταρισματων μου σε αυτό το νήμα είναι κάποια πράγματα που είδα και με παρεξενεψαν για τα χαρακτηριστικά του κινητού και όχι να βγάλω άχρηστο το κινητό.

Το ότι απάντησα σε συνδυασμό με το V10...τι να κάνω αυτό έχω από τα τελευταία δυνατά μοντέλα. Δεν έχω την ικανότητα να έχω 5-6 διαφορετικών εταιριών, ούτε ήθελα να κάνω vs το θέμα. Για τα στραβά του V10 γράφω και διαβάζω στο αντίστοιχο θέμα.

Κλείνοντας λυπάμαι εάν έδωσα την εικόνα απαξίωσης όλου του συνόλου σαν συσκευή. Σκοπός μου ήταν να μοιραστώ μαζί σας κάτι περίεργο που είδα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα την μετάβαση από Note Edge σε S7 Edge και οι εντυπώσεις μου είναι πως η Samsung έκανε τρομερά βήματα προόδου.

Όμως 2 νέες εξελίξεις με ξενέρωσαν άσχημα.

 

α) Το S7 edge δεν υποστηρίζει θύρα υπέρυθρων για τηλεκοντρόλ

 

β) Το S7 edge πλέον δεν συνδέεται με το MHL adapter για σύνδεση με Hdmi. (Το χρειάζομαι για το αυτοκίνητο)

 

Πραγματική απογοήτευση από Samsung.

 

Βέβαια αυτά τα 2 feature εξ αρχής λείπανε απο την πρώτη μερα που βγήκε η συσκευη και ανακοινώθηκαν τα χαρακτηριστικά τους.

 

Το Α δεν βλέπω να ξαναμπεί μελλοντικά.

Το Β αν δώσει του χρόνου full USB C 3.1 προδιαγραφών θα μπορούμε και 4K ανάλυση σε TV να βλέπουμε με καλώδιο USB C σε HDMI εκτος αν του χρόνου βγουν και TV με USB C θύρα.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από εχθές είμαι κάτοχος της συσκευής και έχω αρχίσει να εξερευνώ το android γιατί δεν έχω ιδέα! Το πρόβλημα που έχω είναι ότι το playstore είναι υπερβολικά αργό με το wifi στο χώρο εργασίας μου. Όταν κατεβάζω με τα δεδομένα πάει καλά. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κλείσω το θέμα που άνοιξα με το κομμάτι της καθυστέρησης του διαβασματος των εφαρμογών λέγοντας τα εξής.

 

Αγόρασα το edge προφανώς γιατί μου άρεσε και ήξερα ότι πάω σε ένα από τα καλύτερα κινητά της χρονιάς.

Το μόνο που ήθελα να τονίσω από την αρχή των ποσταρισματων μου σε αυτό το νήμα είναι κάποια πράγματα που είδα και με παρεξενεψαν για τα χαρακτηριστικά του κινητού και όχι να βγάλω άχρηστο το κινητό.

Το ότι απάντησα σε συνδυασμό με το V10...τι να κάνω αυτό έχω από τα τελευταία δυνατά μοντέλα. Δεν έχω την ικανότητα να έχω 5-6 διαφορετικών εταιριών, ούτε ήθελα να κάνω vs το θέμα. Για τα στραβά του V10 γράφω και διαβάζω στο αντίστοιχο θέμα.

Κλείνοντας λυπάμαι εάν έδωσα την εικόνα απαξίωσης όλου του συνόλου σαν συσκευή. Σκοπός μου ήταν να μοιραστώ μαζί σας κάτι περίεργο που είδα.

 

απλα το περιεργο που αναφερεις ειναι τυπου "εχω ενα προβλημα παιζω με τον κολητο μου asphalt 7 και εμενα κανει 1 δευτερολεπτο παραπανω να φορτωσει η εφαρμογη απο εκεινου. επισης οταν παιζω δεν κολαει πουθενα, αλλα δεν νοειται μια ναυαρχιδα να κανει 1 ολοκληρο δευτερολεπτο παραπανω"..

δεν ξερω καν γιατι ασχοληθηκες με κατι τετοιο εξαρχης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα την μετάβαση από Note Edge σε S7 Edge και οι εντυπώσεις μου είναι πως η Samsung έκανε τρομερά βήματα προόδου.

Όμως 2 νέες εξελίξεις με ξενέρωσαν άσχημα.

 

α) Το S7 edge δεν υποστηρίζει θύρα υπέρυθρων για τηλεκοντρόλ

 

β) Το S7 edge πλέον δεν συνδέεται με το MHL adapter για σύνδεση με Hdmi. (Το χρειάζομαι για το αυτοκίνητο)

 

Πραγματική απογοήτευση από Samsung.

 

Κ εγώ ξενέρωσα με την έλλειψη MHL. Αυτός ήταν κ ο λόγος που κράτησα το παλιό μου NOTE, να βλέπω κάνα ταινιάκι.

 

Θέλει να boostαρει τις πωλήσεις στις νέες τηλεοράσεις της μάλλον η Sammy και δεν τηρεί το fair play.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ ξενέρωσα με την έλλειψη MHL. Αυτός ήταν κ ο λόγος που κράτησα το παλιό μου NOTE, να βλέπω κάνα ταινιάκι.

 

Θέλει να boostαρει τις πωλήσεις στις νέες τηλεοράσεις της μάλλον η Sammy και δεν τηρεί το fair play.

 

Εγω απ την αλλη, ειμαι της αποψης οτι καλο ειναι να υπαρχουν σαν εξτρα, αλλα δεν τα χρειαζομαι.. αντικειμενικα ο ανθρωπος που εχει 700Ε να παρει το edge 7, εχει να δωσει και 20Ε να παρει ενα Media player για την tv του.. δεν θα καθομουν ποτε να βαζω το κινητο να παιζει ταινιες στην tv! οσων αφορα τις υπερυθρες, τις χρησιμοποιουσα παιδι 12-13 χρονια πριν εποχη symbian s60 που περναγα απεξω απο τα προπατζιδικα και τους εκλεινα τις τηλεορασεις για χαβαλε! επειτα τις χρησιμοποιησα 2-3 φορες στο g3, Οχι παραπανω γιατι βαριομουν να σηκωθω να πιασω το tv control.

συνοψιζοντας, λεω οτι καλοδεχουμενα να τα ειχε, αλλα και που δεν τα εχει αδιαφορω πληρως! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από εχθές είμαι κάτοχος της συσκευής και έχω αρχίσει να εξερευνώ το android γιατί δεν έχω ιδέα! Το πρόβλημα που έχω είναι ότι το playstore είναι υπερβολικά αργό με το wifi στο χώρο εργασίας μου. Όταν κατεβάζω με τα δεδομένα πάει καλά. Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Εάν στο σπίτι σου π. χ. κατεβάζει με κανονικές ταχύτητες τότε έχει θέμα η σύνδεση σου στο wifi του χώρου εργασίας σου.. Εάν στο κάνει παντού τότε θα πρέπει να κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων και case στην εφαρμογή και βλέπεις.... Αν και πιστεύω ότι εφόσον με δεδομένα κατεβάζει κανονικά πρέπει να φταίει η σύνδεση στο wifi της εργασίας σου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με έχει εκνευρισει υπερβολικά το ότι δεν μπορώ να βρω τρόπο να ανεβάσω στο Facebook βίντεο με την λειτουργία "εικονική λήψη"...

Ξέρει κανείς πως στο καλό ανεβάζουν οι υπόλοιποι?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω κι απο αλλους οτι εχουν θεμα με τον αισθητηρα. Σε μενα παντως ειδικα αν σκεφτεις οτι ερχομαι απο iphone. 6s plus, λειτουργει υποδειγματικα. Μαλλον κατι δεν κανουν σωστα καποιοι στη διαδικασια της καταχωρησης αποτυπωματων. Αυτο που νομιζω οτι φταιει ειναι οτι επειδη ο αισθητηρας ειναι μικρος πρεπει οταν καταχωρουμε ενα αποτυπωμα καθε φορα που παταμε να αλλαζουμε τη θεση του δακτυλου ωστε να καλυψει οσο γινεται μεγαλυτερη επιφανεια. Αν δεν το κανουμε αυτο τοτε στη διαδικασια του ξεκλειδωματος λιγο πιο εξω να πατησει το δαχτυλο, ο αισθητηρας διαβαζει αγνωστη περιοχη κ δεν ξεκλειδωνει πραγμα πολυ λογικο, κι ας εχουμε καταχωρησει ακομα και 4 φορες το ιδιο δαχτυλο. Μ αυτο τον τροπο εχω καταχωρησει 4 διαφορετικα δαχτυλα και δουλευει αψογα σε ολα.

Στου ρεντμι νοτ 3 προ που είδα πάντως, δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα ακόμα και με βρεγμένο δάχτυλο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο γιατί οποιαδήποτε συσκευή και να συνδεθεί κατεβάζει κανονικά. Μόνο το s7 έχει πρόβλημα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Εγω απ την αλλη, ειμαι της αποψης οτι καλο ειναι να υπαρχουν σαν εξτρα, αλλα δεν τα χρειαζομαι.. αντικειμενικα ο ανθρωπος που εχει 700Ε να παρει το edge 7, εχει να δωσει και 20Ε να παρει ενα Media player για την tv του.. δεν θα καθομουν ποτε να βαζω το κινητο να παιζει ταινιες στην tv! οσων αφορα τις υπερυθρες, τις χρησιμοποιουσα παιδι 12-13 χρονια πριν εποχη symbian s60 που περναγα απεξω απο τα προπατζιδικα και τους εκλεινα τις τηλεορασεις για χαβαλε! επειτα τις χρησιμοποιησα 2-3 φορες στο g3, Οχι παραπανω γιατι βαριομουν να σηκωθω να πιασω το tv control.

συνοψιζοντας, λεω οτι καλοδεχουμενα να τα ειχε, αλλα και που δεν τα εχει αδιαφορω πληρως! :lol:

 

Μάλλον δεν διάβασες καλά.... το MHL το θέλω για το αυτοκίνητο. Αγόρασα όταν είχα το Note Edge το Kenwood ηχοσυστημα μόνο και μόνο επειδή ήθελα να γίνεται το Kenwood το κινητό μου. Δεν το θέλω για την TV μου.

Η Samsung όλο κάτι κουλά κάνει. Έβγαλε τα S6 με μνήμες μεγαλύτερες από 32gb, μέχρι τα 128gb, και το S7 το έβγαλαν αποκλειστικά 32gb.

Κυκλοφόρησαν το Note 5 στην Κίνα, Μπαγκλαντες, Κένυα, Αιθιοπία, Βενεζουέλα.... λες και είναι καλύτερη η αγορά τους από Γερμανία, Νορβηγία, Σουηδία, Αγγλία, Γαλλία.... Αλλά από ότι ακούγεται πιθανών την ίδια τύχη να έχει και το Note 7.

Οσο για τις υπέρυθρες.... τι το εντυπωσιακό έβαλαν ώστε αναγκάστηκαν λόγω χώρου να τις βγάλουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόσμε, παλιοί γνωστοί και νέοι. Γρήγορη ερώτηση, το Samsung Pay δεν δουλεύει Ελλάδα; προσπαθώ να βάλω ελληνικές κάρτες και δεν τις δέχεται. Μήπως φταίει που έχω ισπανικό CSC?

Δεν δουλεύει Ελλάδα φίλε μου. Είναι λίγες οι χώρες που είναι διαθέσιμο προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά, πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα να το πιάσω. Δυστυχώς είχαν το αντικλεπτικό από πίσω και δεν πήρα μια πλήρη αίσθηση που αφήνει στο χέρι. Σε γενικες γραμμές φαίνεται πανέμορφο κτλ.

Αλλά βρε παιδιά προσπαθούσα να πληκτρολογησω με ένα χέρι, με αυτό που το κρατούσα, και μου ήταν σχεδόν αδύνατο να πατήσω το "q" στο πληκτρολόγιο της Samsung με το δεξί χέρι και πολύ δύσκολα το "1". Είτε δεν πατιόταν καθόλου είτε πατιόταν το "w".

Έπιανα λάθος τη συσκευή και ακουμπούσε η παλάμη μου στο δεξί μέρος της οθόνης ή υπάρχει θέμα με την κουρβα της οθόνης και πρέπει σώνει και καλά να χρησιμοποιήσω και δεύτερο χέρι;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γιατί μόλις συνδέσω το κινητό με το pc θα αρχίσει να κατεβάζει τα update από τις εφαρμογές και δεν τα κατεβάζει απλά όταν έχω το κινητό στο wifi??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γιατί μόλις συνδέσω το κινητό με το pc θα αρχίσει να κατεβάζει τα update από τις εφαρμογές και δεν τα κατεβάζει απλά όταν έχω το κινητό στο wifi??

Αυτο πρώτη φορά το ακούω.

Η μόνη περίπτωση να σου κατεβάσει κατι ειναι συνδέοντας το στο smart switch και να κανεις αναβάθμιση λογισμικού του τηλεφώνου γενικότερα,οχι των εφαρμογών.

 

Επίσης για να ενημερώνονται αυτόματα οι εφαρμογες απο wifi πρέπει στις ρυθμίσεις του play store να εχεις τικαρισμενο τις αυτόματες ενημερώσεις.

 

Αν και απο προ επιλογή ειναι τικαρισμενο να γίνονται αυτόματα οταν σεταρισμα μιας καινούργιας συσκευής.

 

Εκτος και αν τα είχες απενεργοποιήσει μετέπειτα και δεν θυμοσουν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά, πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα να το πιάσω. Δυστυχώς είχαν το αντικλεπτικό από πίσω και δεν πήρα μια πλήρη αίσθηση που αφήνει στο χέρι. Σε γενικες γραμμές φαίνεται πανέμορφο κτλ.

Αλλά βρε παιδιά προσπαθούσα να πληκτρολογησω με ένα χέρι, με αυτό που το κρατούσα, και μου ήταν σχεδόν αδύνατο να πατήσω το "q" στο πληκτρολόγιο της Samsung με το δεξί χέρι και πολύ δύσκολα το "1". Είτε δεν πατιόταν καθόλου είτε πατιόταν το "w".

Έπιανα λάθος τη συσκευή και ακουμπούσε η παλάμη μου στο δεξί μέρος της οθόνης ή υπάρχει θέμα με την κουρβα της οθόνης και πρέπει σώνει και καλά να χρησιμοποιήσω και δεύτερο χέρι;

 

Live to ride, ride to live

φιλε μου μολις τωρα το δοκιμασα και δεν υπήρχε κανενα απολυτος προβλημα πατιόταν κανονικα με με ευκολία μαλιστα!!καπου αλλου ειναι το προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι περίεργο γιατί οποιαδήποτε συσκευή και να συνδεθεί κατεβάζει κανονικά. Μόνο το s7 έχει πρόβλημα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με αλλα wifi εχεις καποιο θεμα??αν οχι τοτε εχει καποιο προβλημα το wifi της δουλειας σου η υπαρχει καποια ασυμβατότητα με το ρουτερ!!?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στου ρεντμι νοτ 3 προ που είδα πάντως, δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα ακόμα και με βρεγμένο δάχτυλο!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο redmi note 3pro με την παραμικρη σκονη στα δαχτιλα μου δεν επιανε με τιποτα το δακτυλικό αποτύπωμα!! (ασχετο αλλα ειναι πολυ καλη συσκευη με μονο μειον την καμερα !!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γιατί μόλις συνδέσω το κινητό με το pc θα αρχίσει να κατεβάζει τα update από τις εφαρμογές και δεν τα κατεβάζει απλά όταν έχω το κινητό στο wifi??

Μπορεί επειδή φορτίζει όταν το συνδέσεις με υπολογιστή να σου τις κατεβάζει για να μην σου φάει μπαταρία. Έχει τύχει να το συνδέσω με καλώδιο μέσα στη μέρα και να αρχίσει να κατεβάζει τις ενημερώσεις. Μπορεί να ήταν και τυχαίο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από την Τρίτη όπως είχα γράψει και το καταευχαριστιέμαι. Στον αισθητήρα κι εγώ 4 δάχτυλα έχω περάσει και μου το ξεκλειδώνει τουλάχιστον 9 στις 10 πλέον. Στην αρχή είχα ένα θεματάκι γιατί δεν είχα συνηθίσει, είχα περάσει και άτσαλα τα αποτυπώματα.

Τέλος πάντων αλλού έχω εγώ κάτι μικροπροβληματάκια.

Στο να θυμάται τις ρυθμίσεις.

 

π.χ.1 ενεργοποιώ την λειτουργία με το ένα χέρι από το μενού.. πατάω μετά τρεις φορές το home button και όλα καλά, μικραίνει η οθόνη,μετά από καμιά ώρα το ίδιο. Δεν ξέρω τι γίνεται και κάποια στιγμή απενεργοποιείται, πατάω τρεις φορές και τίποτα, μπαίνω στο μενού και είναι απενεργοποιημένη η δυνατότητα.

 

π.χ.2 έχω στο κινητό το keeper security για τα passwords. Έχει την δυνατότητα σε οποιαδήποτε εφαρμογή ή web page χρειάζεται να βάλεις password και username να εμφανίζει το εικονίδιό του (ένα λουκέτο) και πατώντας το να σου συμπληρώνει αυτόματα τον κωδικό και το όνομα. το έχω ενεργοποιήσει και αυτό γιατί είναι πολύ βολικό. Αλλά και εδώ κάποια στιγμή σταματάει να εμφανίζεται το λουκέτο. Μπαίνω στην εφαρμογή του keeper και το δείχνει απενεργοποιημένο.

 

Ξέρετε γιατί μπορεί να γίνεται;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά, πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα να το πιάσω. Δυστυχώς είχαν το αντικλεπτικό από πίσω και δεν πήρα μια πλήρη αίσθηση που αφήνει στο χέρι. Σε γενικες γραμμές φαίνεται πανέμορφο κτλ.

Αλλά βρε παιδιά προσπαθούσα να πληκτρολογησω με ένα χέρι, με αυτό που το κρατούσα, και μου ήταν σχεδόν αδύνατο να πατήσω το "q" στο πληκτρολόγιο της Samsung με το δεξί χέρι και πολύ δύσκολα το "1". Είτε δεν πατιόταν καθόλου είτε πατιόταν το "w".

Έπιανα λάθος τη συσκευή και ακουμπούσε η παλάμη μου στο δεξί μέρος της οθόνης ή υπάρχει θέμα με την κουρβα της οθόνης και πρέπει σώνει και καλά να χρησιμοποιήσω και δεύτερο χέρι;

 

Live to ride, ride to live

 

Η κουρμπαριστη οθονη θελει το χρονο της να τη συνηθισεις αλλα επιπλεον χρειαζεσαι οπωσδηποτε θηκη η οποια θα σου δωσει μια επιπλεον αποσταση στα frames κι ετσι δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Προσωπικα εχω βαλει αυτην απο την πρωτη μερα και ειμαι μια χαρα, και χωρις να γινεται το τηλ ...κουμουτσα.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-and-membrani-samsung-galaxy-s7-edge-sbs-aero-cover-diafanes/prod8000033pp/

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...