Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είχαμε και τα πρώτα extreme sports. Μου εφυγε από ύψος 1.5 μετρου, διπλή τούμπα στον αέρα και πτώση εντελώς οριζόντια με την οθόνη στο πλακάκι του σαλονιού....και να θέλω, 100 φορές να προσπαθήσω να το ρίξω τόσο οριζόντια, δεν θα τα καταφερω. Να σημειωσω οτι το τηλεφωνο δεν φοραει tempered , ουτε screen protector. Ευτυχώς μετα απο ενδελεχη ελεγχο φαινεται οτι το gorilla glass έκανε την δουλειά του άψογα . Δεν υπήρξε η παραμικρή υποψία γρατσουνιας και φυσικά ούτε κάποιο ραγισμα ή οποιαδήποτε άλλη φθορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιθανόν μονο αν φλασαρει ρομ.

Αλλιως μόνο με το μειλ.

Λογικά έχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή με το find my iphone ο προηγούμενος ιδιοκτητης που συνδέεται με gmail λογαριασμό και αν δεν απενεργοποιηθεί πριν την επαναφορά τηλεφωνου , δημιουργεί αυτά τα θέματα .

Η ευκολότερη λύση για τον φίλο που έχει το πρόβλημα είναι να μιλήσει με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη. Δεν είμαι σίγουρος ότι το απλό flashάρισμα με odin θα κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σήμερα είχαμε και τα πρώτα extreme sports. Μου εφυγε από ύψος 1.5 μετρου, διπλή τούμπα στον αέρα και πτώση εντελώς οριζόντια με την οθόνη στο πλακάκι του σαλονιού....και να θέλω, 100 φορές να προσπαθήσω να το ρίξω τόσο οριζόντια, δεν θα τα καταφερω. Να σημειωσω οτι το τηλεφωνο δεν φοραει tempered , ουτε screen protector. Ευτυχώς μετα απο ενδελεχη ελεγχο φαινεται οτι το gorilla glass έκανε την δουλειά του άψογα . Δεν υπήρξε η παραμικρή υποψία γρατσουνιας και φυσικά ούτε κάποιο ραγισμα ή οποιαδήποτε άλλη φθορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά έχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή με το find my iphone ο προηγούμενος ιδιοκτητης που συνδέεται με gmail λογαριασμό και αν δεν απενεργοποιηθεί πριν την επαναφορά τηλεφωνου , δημιουργεί αυτά τα θέματα .

Η ευκολότερη λύση για τον φίλο που έχει το πρόβλημα είναι να μιλήσει με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη. Δεν είμαι σίγουρος ότι το απλό flashάρισμα με odin θα κάνει δουλειά.

Ναι απλα αναφερω την περίπτωση που κάποιος δεν θελει να δώσει τα στοιχεία του.

 

Θα μπορούσε να δοκιμάσει και να μας πει να γνωρίζουμε και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Και τα παλιά στοιχεία να βάλει το τηλέφωνο δε θα ανοίξει,εχει φάει σκάλωμα.

Ούτε και με hard reset διορθώνεται.

Κατέβασε μία official rom και περνά την με odin,κι όλα ok.

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό στο παρελθόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και τα παλιά στοιχεία να βάλει το τηλέφωνο δε θα ανοίξει,εχει φάει σκάλωμα.

Ούτε και με hard reset διορθώνεται.

Κατέβασε μία official rom και περνά την με odin,κι όλα ok.

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό στο παρελθόν.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην περίπτωση μου άνοιξε κανονικά με το παλιό gmail

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Αυτο ειναι το ευκολο και προφανες...λες να μην το είχα σκέφτει ;

 

Πιθανόν μονο αν φλασαρει ρομ.

 

Αλλιως μόνο με το μειλ.

 

Κατι δεν έγινε σωστά πιθανόν...Μου έτυχε και μένα σε κινητό που αγόρασα. Μόνη λύση είναι να βάλεις το gmail του παλιού ιδιοκτήτη (πες του να αλλάξει κωδικό μετα) και στο καπάκι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων και επαναφορά συσκευής με διαγραφή των πάντων

 

Ναι απλα αναφερω την περίπτωση που κάποιος δεν θελει να δώσει τα στοιχεία του.

 

Θα μπορούσε να δοκιμάσει και να μας πει να γνωρίζουμε και οι υπόλοιποι.

 

Και τα παλιά στοιχεία να βάλει το τηλέφωνο δε θα ανοίξει,εχει φάει σκάλωμα.

Ούτε και με hard reset διορθώνεται.

Κατέβασε μία official rom και περνά την με odin,κι όλα ok.

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό στο παρελθόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην περίπτωση μου άνοιξε κανονικά με το παλιό gmail

Ηρεμα παιδες.Η λυση ηταν αυτη που ανεφερε ο panosf αναγκαστικα εδωσα στο νεο ιδιοκτητη της συσκευης το gmail μου μπηκε στις ρυθμισεις προσθεσε τον λογαριασμο του gmail του καναμε καταργηση τον δικου μου και μετα καναμε ενα soft reset στην συσκευη οπως επισης μπηκα στο gmail μου απο το pc κανοντας καταργηση απο το απορρητο ασφαλειας τον εντοπισμο της συσκευης με το δικο μου gmail.Ανοιξε η συσκευη κανονικα και εβαλε παλι το gmail του (ενοειται μετα αλλαξα τον κωδικο μου στο gmail για λογους ασφαλειας).Αν καποιος πουλησει το s7 edge πρωτα να κανει soft reset και μετα hard reset γιατι μετα θελει αυτην εδω την διαδικασια.

.Υποψην με φλασαρισμα μεσω odin το προβλημα παραμενει.Εφαγα ενα 3ωρο για να βρω την λυση.Ευχαριστω παντος που μπηκατε στο κοπο να μου απαντησετε.:) Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Σκοπεύω να αγοράσω το s7 edge και θα ήθελα τα φώτα σας!

βλέπω ότι στα μεγάλα καταστήματα (Public, Πλαίσιο, Γερμανός κλπ) η τιμή του είναι σχεδόν ίδια.

Ψάχνοντας όμως στο skroutz βλέπω τιμές σε διάφορα μικρότερα καταστήματα με διαφορές πάνω από 200€!!!

Τι ακριβώς συμβαίνει;

Μπορούμε να τα εμπιστευτούμε;

Υπάρχει κάποια παγίδα;

Το Kaizershop.gr πχ είναι κατάστημα που συχνά εμφανίζεται στο φόρουμ και δίνει 2ετή εγγύηση!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Διετή εγγύηση έτσι κι αλλιώς εχει,δεν την δίνει το κατάστημά.

Είναι ακριβώς τα ίδια τηλεφωνά και δεν υπάρχει

Κανένας φόβος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Σκοπεύω να αγοράσω το s7 edge και θα ήθελα τα φώτα σας!

βλέπω ότι στα μεγάλα καταστήματα (Public, Πλαίσιο, Γερμανός κλπ) η τιμή του είναι σχεδόν ίδια.

Ψάχνοντας όμως στο skroutz βλέπω τιμές σε διάφορα μικρότερα καταστήματα με διαφορές πάνω από 200€!!!

Τι ακριβώς συμβαίνει;

Μπορούμε να τα εμπιστευτούμε;

Υπάρχει κάποια παγίδα;

Το Kaizershop.gr πχ είναι κατάστημα που συχνά εμφανίζεται στο φόρουμ και δίνει 2ετή εγγύηση!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

θεωρητικα τα σκρουτζομαγαζα το μονο που κανουν ειναι να φερνουν απο αλλες χωρες τις ευρωπης, νομιμα και απολυτως καινουρια τηλεφωνα. Δεν εχω ψωνισει εκτος σκρουτζ εδω και 5 χρονια (εκτος καμιας προσφορας..) αλλα τα καιζερ (ειναι 3) θα σου ελεγα να τα αποφυγεις. Οπως και το birdphone που εχει γινει το χειροτερο απο ο,τι βλεπω τελευταια (καποτε ηταν το καλυτερο, μετα εγινε πανακριβο, και τωρα φθηνο αλλα τραγικο). Αυτα απο εμενα, διαβαζε και κριτικες, βεβαια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμα παιδες.Η λυση ηταν αυτη που ανεφερε ο panosf αναγκαστικα εδωσα στο νεο ιδιοκτητη της συσκευης το gmail μου μπηκε στις ρυθμισεις προσθεσε τον λογαριασμο του gmail του καναμε καταργηση τον δικου μου και μετα καναμε ενα soft reset στην συσκευη οπως επισης μπηκα στο gmail μου απο το pc κανοντας καταργηση απο το απορρητο ασφαλειας τον εντοπισμο της συσκευης με το δικο μου gmail.Ανοιξε η συσκευη κανονικα και εβαλε παλι το gmail του (ενοειται μετα αλλαξα τον κωδικο μου στο gmail για λογους ασφαλειας).Αν καποιος πουλησει το s7 edge πρωτα να κανει soft reset και μετα hard reset γιατι μετα θελει αυτην εδω την διαδικασια.
.Υποψην με φλασαρισμα μεσω odin το προβλημα παραμενει.Εφαγα ενα 3ωρο για να βρω την λυση.Ευχαριστω παντος που μπηκατε στο κοπο να μου απαντησετε.:)

 

Θα πρέπει πρώτα να αφαιρέσεις το gmail account σου και μετά να προχωρήσεις σε factory reset. Την έχω πατήσει κι εγώ παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχει κανεις την τελευταια εκδοση google play services? το εκανα απεγκατασταση για να παει στην αρχικη εκδοση, και εκτος οτι δεν ειναι στην 7, αλλα στην 8 (ενω πρωτα ηταν 7 που το ειχα ξανα κανει), δε μου κανει αναβαθμιση καμια εφαρμογη και γενικα σκαει συνεχεια ειδοποιησεις και βλακειες. Θα το βαλω να τελειωνω γιατι μου εσπασε τα νευρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/94993ab664d6a6d045b74e5326f245ef.jpg

 

 

Καλά τα πάμε.....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εχει κανεις την τελευταια εκδοση google play services? το εκανα απεγκατασταση για να παει στην αρχικη εκδοση, και εκτος οτι δεν ειναι στην 7, αλλα στην 8 (ενω πρωτα ηταν 7 που το ειχα ξανα κανει), δε μου κανει αναβαθμιση καμια εφαρμογη και γενικα σκαει συνεχεια ειδοποιησεις και βλακειες. Θα το βαλω να τελειωνω γιατι μου εσπασε τα νευρα.

Εγώ είμαι στην 9κατι και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-9-2-56-release/google-play-services-9-2-56-440-124593566-android-apk-download/ πάρτε φρέσκο πράμα σπαρταράει!!!!!!..σβήστε κ καμιά άσχετη εφαρμογή κ είστε κομπλέ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Υπάρχει δυνατότητα στην οθόνη του always on, να μου δείχνει ειδοποιήσεις από whatsapp , viber κτλ.??

Τώρα δείχνει μόνο το εικονίδιο από αναπάντητη και μηνύματα SMS.

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω την βοηθεια σας αν γνωριζει καποιος.Πουλησα το s7 edge μου και πριν το δωσω εκανα wipe data και wipe cache.Τωρα ο νεος ιδιοκτητης μολις ανοιξε την συσκευη βαζει το gmail του και δεν το δεχεται του βγαζει ενα μηνυμα οτι πρεπει να βαλει εναν λογαριασμο gmail που ειχε συνχρονιστει στο παραλθον δηλαδη το δικο μου λογαριασμο.Υπαρχει καποια λυση ωστε να δεχτει το gmail του;

Μήπως είχες κάνει samsung account στη συσκευή?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2016/06/16/latest-galaxy-s7-update-brings-june-security-patch-and-camera-fixes/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα,γύρω στα 320mb

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και μενα στην Γερμανικη, περιπου 400ΜΒ απο apc8, αλλα κωλωνω να την κανω ΟΤΑ, βαριεμαι να ξανα στηνω αν δεν βγει καλη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη χθεσινή αναβάθμιση, χωρίς να το ψάξω πολύ, επιτέλους έβγαλαν την ενοχλητική ειδοποίηση στην επανεκκίνηση για την sdcard (λεπτομέρειες).

Αυτό που διαπίστωσα και θέλω να παρακολουθήσω είναι ότι το πρωί, μετά τη πλήρη φόρτιση, δεν έκανα επανεκκίνηση όπως κάνω εδώ και μέρες, και βλέπω τις επόμενες ώρες τώρα ότι το Σύστημα Android βρίσκεται σε κανονικά επίπεδα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη χθεσινή αναβάθμιση, χωρίς να το ψάξω πολύ, επιτέλους έβγαλαν την ενοχλητική ειδοποίηση στην επανεκκίνηση για την sdcard (λεπτομέρειες).

Αυτό που διαπίστωσα και θέλω να παρακολουθήσω είναι ότι το πρωί, μετά τη πλήρη φόρτιση, δεν έκανα επανεκκίνηση όπως κάνω εδώ και μέρες, και βλέπω τις επόμενες ώρες τώρα ότι το Σύστημα Android βρίσκεται σε κανονικά επίπεδα.

 

Οταν λες σε κανονικα, ποσο εννοεις ? Γιατι με την ADP1 με ολα τα γνωστα κολπα δεν καταφερα να κατεβω κατω απο 19%, ενω με το που ξαναεβαλα την APC8 πηγα στο 5% !! :blink:

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες σε κανονικα, ποσο εννοεις ? Γιατι με την ADP1 με ολα τα γνωστα κολπα δεν καταφερα να κατεβω κατω απο 19%, ενω με το που ξαναεβαλα την APC8 πηγα στο 5% !! :blink:

Κι εσύ με 5% το τερμάτισες...:p

Οθόνη 42%

Σύστημα Android 17%

 

Αυτά έχω τώρα που όσο περνάει η ώρα το Σύστημα πέφτει.

Είμαι στο 92% μπαταρία.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ με 5% το τερμάτισες...:p

Οθόνη 42%

Σύστημα Android 17%

 

Αυτά έχω τώρα που όσο περνάει η ώρα το Σύστημα πέφτει.

Είμαι στο 92% μπαταρία.

 

Για να δουμε... Σε 2-3 μερες θα εχεις ολοκρηρωμενη εικονα.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

1) Γίνεται κάπως στο clipboard να μη μου εμφανίζει τα screenshot παρά μόνο τις φράσεις/λινκ που έχω κάνει αντιγραφή? Γιατί μου γεμίζει με screenshot πολλά από τα οποία τα έχω διαγράψει κι όλας και δε μπορώ να τα σβήσω από εκεί και αναγκάζομαι να πατάω delete all.

2) Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν φεύγω από το σπίτι να ανοίγουν τα data/ κλείνει το wifi και όταν έρχομαι το ανάποδο? Ή έστω να μου έρχεται ειδοποίηση να το κάνω? Δοκίμασα με το IFTTT (If This Then That) αλλά με έπρηξε στις ειδοποιήσεις ενώ ήμουν ήδη σπίτι και το έσβησα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...