Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμαστείτε για γκρίνιες τον άλλο μήνα που θα πιάσουν οι ζεστές στην Ελλάδα.

Εδώ έχουνε αρχίσει τα 35° + και όταν δουλεύει 3g σε μη κλιματιζόμενους χώρους η θερμοκρασία ανεβαίνει.

Δεν καίει αλλά το καταλαβαίνεις.

Όσοι έχουν πιο χοντρές θήκες δεν θα το καταλάβουν.

Αυτές τις μέρες έχω την γνήσια clear και την ακούει.

 

Κάτι άλλο. Έχετε παρατηρήσει αν την ώρα που είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή αν στις ρυθμίσεις το κουμπί της γρήγορης φόρτισης παύει να είναι μπλε?

Πιστεύω ότι δουλεύει η γρήγορη φόρτιση παρόλο που γίνεται γκριζο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160509/f6aa1f1e27b33b013182d0080f888e71.jpg

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα! Ώρα χαζής ερώτησης: το ότι στο δικό μου ΔΕΝ υπάρχει η παράγραφος που αναφέρεται στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση, που βλέπω στο screenshot του Κώστα, έχει (προφανώς) να κάνεις με το γεγονός ότι δεν το έχω βάλει ΠΟΤΕ σε wireless charger? Ή πρέπει να περάσω κάποια εφαρμογή για να το ενεργοποιήσω αυτό? Ρωτάω γιατί ετοιμάζομαι να πάρω έναν ασύρματο φορτιστή, μην τον πάρω τσάμπα κι άδικα... :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα! Ώρα χαζής ερώτησης: το ότι στο δικό μου ΔΕΝ υπάρχει η παράγραφος που αναφέρεται στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση, που βλέπω στο screenshot του Κώστα, έχει (προφανώς) να κάνεις με το γεγονός ότι δεν το έχω βάλει ΠΟΤΕ σε wireless charger? Ή πρέπει να περάσω κάποια εφαρμογή για να το ενεργοποιήσω αυτό? Ρωτάω γιατί ετοιμάζομαι να πάρω έναν ασύρματο φορτιστή, μην τον πάρω τσάμπα κι άδικα... :)

 

εχει απαντηθεί πιο πίσω θα ενεργοποιηθεί μολις το τοποθετήσεις σε wireless charger για πρώτη φορά... :)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εχει απαντηθεί πιο πίσω θα ενεργοποιηθεί μολις το τοποθετήσεις σε wireless charger για πρώτη φορά... :)

Είδες? Είπα... "χαζή ερώτηση"...! Χίλια ευχαριστώ!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Έκανα. Downgrade. Το φορτιζω 100% ή ώρα 10 τη νύχτα τα κλείνω όλα και ή ώρα 6 το πρωί ή μπαταρία πήγε 85%. 15% σε 8 ώρες με όλα κλειστά. Μπαίνω στη χρηση μπαταρίας και γράφει 60% αδράνεια συσκευής και 40% αναμονή. Σύνολο και τα 2 λέει έφαγαν 100mah σε 8 ώρες. 100mah αντιστοιχούν με το 15% της 100 της μπαταρίας? Πως γίνεται αυτό?

 

Καλημέρα.

Τι σκ@τα ρε ****το.

Ξυπνάω, 99% μπαταρία.

Το παίρνω στα χέρια μου το δουλεύω δέκα λεπτά σε wifi και έχει 92% τώρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το να τα λέμε εδώ μέσα, δεν βγαίνει άκρη. Τζάμπα χάνουμε χρόνο με upgrade downgrade κλπ, ενώ άλλοι θα έπρεπε να κάνουν σωστά τη δουλειά τους.

 

Αν γράψουμε ένα μαιλ, 5 σειρές Και το στείλουμε μαζικά;

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

εχει απαντηθεί πιο πίσω θα ενεργοποιηθεί μολις το τοποθετήσεις σε wireless charger για πρώτη φορά... :)

Σε fast ασύρματο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για άλλη μια φορά φοβάμαι που θα πω έμπλεξα παλι με την Samsung.

O κουντουρα έχει δίκιο που φωνάζει.

Από χθες στα καλά καθούμενα η μπαταρία πέφτει σαν νερό, η συσκευή ζεσταίνεται και όλα αυτά χωρίς να προσθέσω κάποια εφαρμογή η να κάνω κάποιο update στις υπάρχουσες.

Εχουμε και δουλειές δεν μπορούμε να ασχολούμαστε συνέχεια με το κινητό και Hard reset.

Ειλικρινά νοιώθω απογοητευμένος και εκνευρισμένος.

Θα κάνω κάποια στιγμή επαναφορά και στήσιμο από την αρχή αλλά δεν είναι δουλειά αυτή.

 

Είναι δυνατόν?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/75a81a3526a6d52bba5bf2af60db2740.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/30065893542bcd3f09eee01b29cba8bd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για άλλη μια φορά φοβάμαι που θα πω έμπλεξα παλι με την Samsung.

O κουντουρα έχει δίκιο που φωνάζει.

Από χθες στα καλά καθούμενα η μπαταρία πέφτει σαν νερό, η συσκευή ζεσταίνεται και όλα αυτά χωρίς να προσθέσω κάποια εφαρμογή η να κάνω κάποιο update στις υπάρχουσες.

Εχουμε και δουλειές δεν μπορούμε να ασχολούμαστε συνέχεια με το κινητό και Hard reset.

Ειλικρινά νοιώθω απογοητευμένος και εκνευρισμένος.

Θα κάνω κάποια στιγμή επαναφορά και στήσιμο από την αρχή αλλά δεν είναι δουλειά αυτή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έσβησα μερικές εφαρμογές,

Αλλά διαβάζοντας το μήνυμα σου Κώστα, τζάμπα το έκανα!

Τώρα πως θα κινηθούμε?

Δέκα reset συνολικά και ένα downgrate εγώ.

Φυσικά και δεν είναι δουλειά αυτή.

Δεν έχει απομείνει κάτι άλλο να κάνουμε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έσβησα μερικές εφαρμογές,

Αλλά διαβάζοντας το μήνυμα σου Κώστα, τζάμπα το έκανα!

Τώρα πως θα κινηθούμε?

Δέκα reset συνολικά και ένα downgrate εγώ.

Φυσικά και δεν είναι δουλειά αυτή.

Δεν έχει απομείνει κάτι άλλο να κάνουμε.

Εσύ πήγαινε την στο σέρβις. Εγώ δεν μπορώ γιατί βρίσκομαι στο εξωτερικό.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έσβησα μερικές εφαρμογές,

Αλλά διαβάζοντας το μήνυμα σου Κώστα, τζάμπα το έκανα!

Τώρα πως θα κινηθούμε?

Δέκα reset συνολικά και ένα downgrate εγώ.

Φυσικά και δεν είναι δουλειά αυτή.

Δεν έχει απομείνει κάτι άλλο να κάνουμε.

Εγώ κατά καιρούς που νοιώθω ότι κάτι δεν πάει φυσιολογικά, κανω μια επανεκκίνηση και έρχεται γρήγορα στα καλά του. Από το note 2 και μετά πάντα αυτό κάνω και όλα οκ...

Και με το s7 edge έχει χρειαστεί στο μήνα να το κάνω επανεκκίνηση δύο τρεις φορές. Τι να πω. Και οι δύο είστε πολύ έμπειροι χρήστες, οπότε κάτι άλλο μπορεί να συμβαίνει με εσάς. Μακάρι στα επόμενα update να στρώσει.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πήγαινε την στο σέρβις. Εγώ δεν μπορώ γιατί βρίσκομαι στο εξωτερικό.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ εκτός από το ότι μένω επαρχία και δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό ούτε ώρα.

Έχω και πρόσφατη προϊστορία με smartec με δύο απλά τηλέφωνα που το ένα το έστειλα δέκα φορές και δεν μου το έφτιαξαν ούτε μου το αντικατεστησαν και ανέβηκαν λίγο οι εντάσεις χωρίς να βρω δίκιο.

Δύο samsung b550 των εκατό ευρώ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω το έχω ρυθμίσει να κάνει επανεκκίνηση μια φορά τη βδομάδα και μάλλον γιαυτο δεν έχω προβλήματα.

Εχω περάσει την τελευταια έκδοση ΟΤΑ και όλα δουλεύουν ρολόι,εκτός καμμια φορά απο το 4G που ξεχνάει να το βρει και κολλάει στο 2G...

Eιλικρινά ουτε battery drain,έχω ούτε τιποτε και έχω άνετα δύο 24ωρα με κανονική χρήση και κλειστά δεδομένα οταν δεν τα χρειάζομαι.

http://s19.postimg.org/5leii5sa7/Screenshot_20160510_123616.jpg

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

@te salat κανε μια εκκαθάριση στο δεδομένων και cache στο playstore.

Επίσης τσέκαρε τους συγχρονισμούς Google καπου εκεί είναι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τι σκ@τα ρε ****το.

Ξυπνάω, 99% μπαταρία.

Το παίρνω στα χέρια μου το δουλεύω δέκα λεπτά σε wifi και έχει 92% τώρα

Εμένα 15% σε 8 ώρες με όλα κλειστά. Κάτι πάει λάθος. Edited by maxhtec
Link to comment
Share on other sites

@te salat κανε μια εκκαθάριση στο δεδομένων και cache στο playstore.

Επίσης τσέκαρε τους συγχρονισμούς Google καπου εκεί είναι το θεμα.

 

Πως γινεται? πηγαινω εφαρμογές/ google play αλλα δεν μου δινει αυτή την δυνατότητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται? πηγαινω εφαρμογές/ google play αλλα δεν μου δινει αυτή την δυνατότητα.

Εκεί που λέει χωρος αποθήκευσης

Κανε το ίδιο και στις υπηρεσίες Google play απλα θα ξανα στήσεις κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέει χωρος αποθήκευσης

Κανε το ίδιο και στις υπηρεσίες Google play απλα θα ξανα στήσεις κάποια πράγματα.

edit: το βρηκα

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα άψογα με του Μαρτίου την έκδοση όπου θα παραμείνω χωρίς αναβαθμίσεις όσο καιρο έχω την συσκευή.

Όταν κάτι δουλεύει άψογα δεν το πειράζω.

Η D1 του Απριλίου νομοτελειακά ότι και να κάνεις θα σου βγάλει θέμα κάποια στιγμή έστω όχι καθημερινά.

Για τα πανηγύρια η Samsung στις αναβαθμίσεις.

 

Εντωμεταξύ περασα την Good Luck UI έτσι να αλλάξω επιπλέον παράσταση και μαζί με Nova Prime και next lock screen συνδυάζονται άψογα δίνοντας ανώτερο και αισθητικά και λειτουργικά αποτέλεσμα από οτιδήποτε μαμισιο

http://www.androidauthority.com/samsungs-add-even-new-features-advanced-good-lock-ui-691517/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ας επανέλθω με το πρόβλημα του home button που έχω αναφέρει σε προηγούμενα post έτσι ώστε να είστε ενήμεροι.

Καταρχήν πρέπει να αναφέρω ότι η εξυπηρέτηση από τη smartec και ιδιαίτερα από τον διευθυντή της εταιρείας ήταν όπως πρέπει στη 2η επίσκεψη μου. Δε ξέρω αν ήταν λόγο του "ντορου" που έγινε ή δε ξέρω αν αυτά που έλεγε ήταν τα μισά, αν όχι ψέματα, υπερβολές, αλλά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από την αντιμετώπιση του και τα λεγόμενα του.

 

Να θυμίσω λοιπόν ότι είχα ένα μικρό πρόβλημα με το home button, όπως και άλλοι κάτοχοι, που από την αριστερή μεριά πατώντας το δεν είχε πολλές φορές απόκριση, αλλά και από την δεξιά έκανε ένα έντονο "κλικ".

 

Το κουμπί λοιπόν πηγαίνει μαζί με την οθόνη!!! Δεν αλλάζει δηλαδή μόνο του, πηγαίνει πακέτο. (Ίσως και γι'αυτό η άρνηση στην αρχή)

Αλλάζοντας λοιπόν την οθόνη μαζί με το κουμπί, ναι μεν είδα μια βελτίωση 20%-30%, αλλά σε καμία περίπτωση δεν λύθηκε το θέμα.

 

Η ταπεινή μου γνώμη λοιπόν σε όσους έχουν παρόμοιο πρόβλημα είμαι να μη μπουν σε αυτή τη διαδικασία μιας και η ταλαιπωρία θα είναι πολύ μεγαλύτερη από το αποτέλεσμα.

 

Το θέμα είναι εν κατακλείδι τι φταίει τελικά σε όσους έχουν αυτό το πρόβλημα Και γιατί!

Δε φταίει το κουμπί, δε φταίει η οθόνη, δε φταίει η πλακέτα.

 

Να τονίσω ότι είναι ένα "πρόβλημα" που κάποιοι μπορεί να μη δώσουν καν σημασία ή να μη το έχουν παρατηρήσει, αλλά υπάρχει όντως σε κάποιες συσκευές, άλλες πιο έντονο και άλλες λιγότερο.

 

send from my Samsung s7 edge

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέει χωρος αποθήκευσης

Κανε το ίδιο και στις υπηρεσίες Google play απλα θα ξανα στήσεις κάποια πράγματα.

 

Έκανα μια πλήρη φόρτιση πριν λίγο με κλειστό το τηλέφωνο.

Έκανα την εκκαθάριση cache στο Google play και στις υπηρεσίες Google play.

Και στον συγχρονισμό άφησα μόνο επαφές mail και ημερολόγιο. Edit και chrome

ΑΕ να δούμε.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

To ειχαμε πολλοι αυτο το θεμα με το s6. Αλλοι λιγοτερο,αλλοι καθολου. Το δικο μου ηταν αναισθητο το κουμπι στ αριστερα κυριως. Η αληθεια ειναι οτι δε με πειραζε και δεν πηγα ποτέ να τ αλλαξω. Οταν το παταγες κεντρικα δουλευε μια χαρα. Αν ημουν αριστεροχειρας και πιεζοταν πιο πολυ στ αριστερα ισως ειχα θεμα.

Αλλα ειναι ασχημο να υπαρχει τετοιο προβλημα ποιοτητας στα s6/s7 γιατι σε note,s/s2 plus,s4,s5,Α3 που ειχα το κεντρικο κουμπι ηταν βραχος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάτι παίζει μεταξύ Google και Samsung δεν είναι δυνατόν να έχω 32% σε com.Google και 25% σε system.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/88497718a2a245661ea5ed2dbbadc542.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα το κουμπι είναι άριστο.

Τα προσεχω από την αρχή άλλωστε και για αυτό τα αγοράζω από amazon έτσι ώστε αν δω θέμα να το επιστρέψω και μου δώσουν καινούργιο.

Ίδια απόκριση είτε προς τα αριστερά είτε προς δεξιά ούτε καθυστέρηση,ουτε διαφορετικο κλικ.

Η αίσθηση και απόκριση λειτουργικά είναι ίδια.

 

Τώρα όσοι έχουν την ατυχία το θέμα να κάνει Μπαμ, μονο service έστω και δεν δουν βελτίωση 100% αλλά σε καλύτερη μοίρα μετά το service.

 

Και στο s6 edge πάντως ήταν άψογο.

 

3 Samsung συσκευές τελευταία 4 χρόνια s3/6/7 και από θέμα quality control είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την μία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...