Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έχω το ίδιο θέμα με την ευαισθησία της οθόνης αλλά δεν μπορώ να το συνηθίσω γιατί χρησιμοποιώ και το iPhone κάποιες μέρες τη βδομάδα. Θεωρώ πάντως ότι στο iPhone η ευαισθησία της οθόνης είναι αυτό που πρέπει να είναι.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω. Το touch του iPhone είναι υποδειγματικό. Τεσπα σύμφωνα με το xda θα υπάρξει μια τροποποίηση αναφορικά με την ευαισθησία της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ αυτό πιστεύω. Το touch του iPhone είναι υποδειγματικό. Τεσπα σύμφωνα με το xda θα υπάρξει μια τροποποίηση αναφορικά με την ευαισθησία της οθόνης

 

το γράφουν σε thread για διόρθωση? έχεις link

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το θέμα με την ευαίσθητη οθόνη (που περισσότερο είναι θέμα συνήθειας, μέχρι να μάθω να το κρατάω σωστά) το έλυσα με nova launcher μειώνοντας ελάχιστα το περιθώριο πλάτους ώστε να μη πατιούνται τα εικονίδια με την παλάμη.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το touch μια χαρα ειναι, ολα εξαρτώνται απο τι εχει συνηθίσει ο καθενας, εγω που προερχομαι απο note 4 δεν εχω κανενα θεμα, δεν βρισκω τον λογο λοιπον να μιλαμε για bugγια κάτι που έγκειται στις προσωπικες προτιμήσεις του καθενα, τωρα εαν η samsung θα προσθέσει επιλογες για την ευαισθησία στο επομενο update ειναι αλλο θεμα αν και δεν ειμαι τοσο αισιόδοξος...
Link to comment
Share on other sites

και εγω να πω οτι καμια φορα παταω κατα λαθος την πλαινη ή οντως παρατηρω οτι ελαχιστα πριν αγγιξω οθονη εχει πατηθει η εφαρμογη που βρισκεται εκει, αλλα οκ, 1-2 φορες το επαθα και εμαθα. Απλα στο κρατημα δεν το κρατας με κλειστο χερι, λογικο ειναι να πατιεται η οθονη στα πλαινα, απλα το κρατας πιο χαλαρα αλλα με προσοχη μη σου φυγει, οποτε ναι θελει να το μαθεις πως θα το πιανεις ή απλα δεν το αφηνεις ξεκλειδωτο και στο χερι συνεχεια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανεί αστείο αυτό που θα πω αλλά ενώ στον dolphin στο scroll τα λάθη είναι πιο συχνά και πιο έντονα στον stock browser μου φαίνεται πως η οθόνη ανταποκρίνεται καλύτερα χωρίς αστοχίες

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανεί αστείο αυτό που θα πω αλλά ενώ στον dolphin στο scroll τα λάθη είναι πιο συχνά και πιο έντονα στον stock browser μου φαίνεται πως η οθόνη ανταποκρίνεται καλύτερα χωρίς αστοχίες

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Για δοκιμασε και τον chrome, εγω αυτον χρησιμοποιώ, μηπως τελικα δεν σε βολευει η εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε και τον chrome, εγω αυτον χρησιμοποιώ, μηπως τελικα δεν σε βολευει η εφαρμογη.

Ισχύει αυτό...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θελει θηκη οπωσδήποτε όπως εχουμε πει. Ακομα κι αυτοι που αρέσκονται να το χρησιμοποιουν naked , θα εχουν μεγαλη δυσκολια να το ανασηκωσουν από flat θεση (πχ τραπεζι) - είναι δεδομενο ότι καποια στιγμη θα πεσει.

Μια λεπτη Nilkin για αυτές τις περιπτώσεις κι ειστε κομπλε.

Για το touch τα ειπαμε. Μαγεια, μακραν ότι καλυτερο στην αγορα...

 

Δεν έχω καμία δυσκολία να το σηκώνω από όπου κάθεται (έχει πάντα "κουβερτούλα" απο κάτω του :worry: ). Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ να κουκουλώσω μια συσκευή σαν στο edge για να το έχω προστατευμένο, χάνοντας όλη την αίσθηση του σχεδιασμού. Επιπλέον όλες οι διάφανες και μαλακές θήκες γίνονται μια αηδία με τον καιρό, ενώ αντίθετα οι πιο σκληρές σου προσθέτουν περισσότερα σημάδια στη συσκευή από το να την είχες "γυμνή".

 

Ας πέσει κι ας γίνει 1000 κομμάτια, εγώ θα φταίω όχι η samsung :p

 

Στα θετικά μέχρι τώρα πάντως βάζω και το γεγονός πως με καθημερινά βάλε/βγάλε της συσκευής από την τσέπη του τζην (χωρίς προφανώς άλλα πράγματα μέσα), δεν εχει αποκτήσει απολύτως κανένα σημάδι (γρατζουνιές-τριχούλες κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως dolphin και τα μυαλά στα κάγκελα και δεν τον αλλάζω με κανένα άλλον browser.:p

Δεν μου εχει προκαλέσει θέματα έως τώρα.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία δυσκολία να το σηκώνω από όπου κάθεται (έχει πάντα "κουβερτούλα" απο κάτω του :worry: ). Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ να κουκουλώσω μια συσκευή σαν στο edge για να το έχω προστατευμένο, χάνοντας όλη την αίσθηση του σχεδιασμού. Επιπλέον όλες οι διάφανες και μαλακές θήκες γίνονται μια αηδία με τον καιρό, ενώ αντίθετα οι πιο σκληρές σου προσθέτουν περισσότερα σημάδια στη συσκευή από το να την είχες "γυμνή".

 

Ας πέσει κι ας γίνει 1000 κομμάτια, εγώ θα φταίω όχι η samsung :p

 

Στα θετικά μέχρι τώρα πάντως βάζω και το γεγονός πως με καθημερινά βάλε/βγάλε της συσκευής από την τσέπη του τζην (χωρίς προφανώς άλλα πράγματα μέσα), δεν εχει αποκτήσει απολύτως κανένα σημάδι (γρατζουνιές-τριχούλες κλπ).

 

Δεν εχεις ουτε προστασια οθονης? Ρωταω γιατι στους xda εχει αναφερθει οτι κανει πολυ ευκολα γρατσουνιες η οθονη χωρις προστασια μονο απο το βαλε βγαλε στις τσεπες. Εννοειται χωρις να υπαρχουν κλειδια και κερματα στην τσεπη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις ουτε προστασια οθονης? Ρωταω γιατι στους xda εχει αναφερθει οτι κανει πολυ ευκολα γρατσουνιες η οθονη χωρις προστασια μονο απο το βαλε βγαλε στις τσεπες. Εννοειται χωρις να υπαρχουν κλειδια και κερματα στην τσεπη.

 

Τίποτα απολύτως. Περιμένω απλά μια θήκη-πουγκί για τη μεταφορά του.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και για αυτούς που εχουν θεμα με το touch.......

 

http://www.sammobile.com/2016/04/11/galaxy-s7-galaxy-s7-edge-update-touch-improvements/

 

 

 

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα και χρησιμοποιώ παράλληλα καθημερινά και το edge και το iPad μου.

Είναι καθαρά θέμα ατόμου ξεχωριστά.

Είτε στη μια είτε στην άλλη περίπτωση και τα 2 τα θεωρώ σωστά.

 

Όσοι δεν μπορούν καλύτερα να μείνουν μόνο με την συσκευή που τους εξυπηρετεί καλύτερα.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

 

 

Για να μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε ή μην νομίζετε οτι ειναι το πρώτο κινητό που πιάνουμε στα χέρια μας.

Δεν απευθύνομαι αποκλειστικά σε εσένα αλλα μετα απο τόσα χρονια με άπειρες ναυαρχίδες,οταν λέμε κατι το εχουμε επεξεργαστεί και δεν ειναι τυχαίο.μπορει στις δικιες σας συσκευές να μην υπαρχει το πρόβλημα αλλα σε κάποιους απο εμάς υφίσταται. haters-lovers δεν εχουμε υπάρξει ποτε και ουτε θα υπάρξουμε στα 40 μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις ουτε προστασια οθονης? Ρωταω γιατι στους xda εχει αναφερθει οτι κανει πολυ ευκολα γρατσουνιες η οθονη χωρις προστασια μονο απο το βαλε βγαλε στις τσεπες. Εννοειται χωρις να υπαρχουν κλειδια και κερματα στην τσεπη.

 

ισχυει, το ειδα και στο 6αρι αυτο. Δεν λεμε για μεγαλες γρατζουνιες, αλλα αν καθαρισεις καλα την οθονη θα δεις οτι 2-3 αραχνιες θα τις εχεις σιγουρα, προσωπικα δε με ενοχλησαν ποτε γιατι φαινονται μονο οταν εχεις καθαρισει τελεια την οθονη και μονο κατω απο τον ηλιο και μονο με συγκεκριμενη κλιση, αλλα ναι,γινονται..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φίλοι μου!!! ποια official rom θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη και παίρνει ποιο γρήγορα τις ενημερώσεις?

η BTU ή κάποια άλλη? ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φίλοι μου!!! ποια official rom θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη και παίρνει ποιο γρήγορα τις ενημερώσεις?

η BTU ή κάποια άλλη? ευχαριστώ!!!

 

H DBT φαίνεται να παίρνει γρήγορα τις νέες αναβαθμίσεις.

Το ίδιο και η XSG.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε ή μην νομίζετε οτι ειναι το πρώτο κινητό που πιάνουμε στα χέρια μας.

Δεν απευθύνομαι αποκλειστικά σε εσένα αλλα μετα απο τόσα χρονια με άπειρες ναυαρχίδες,οταν λέμε κατι το εχουμε επεξεργαστεί και δεν ειναι τυχαίο.μπορει στις δικιες σας συσκευές να μην υπαρχει το πρόβλημα αλλα σε κάποιους απο εμάς υφίσταται. haters-lovers δεν εχουμε υπάρξει ποτε και ουτε θα υπάρξουμε στα 40 μας. :)

 

 

Δεν διαφωνώ και ότι είπα το είπα καλοπροαίρετα.

Και εγώ αν ήμουν στη θέση σου και με ενοχλούσε και είχα παραλληλα δεύτερη συσκευή οπου ήμουν πιο άνετος φυσικό είναι να σκεφτόμουν από μέσα μου μήπως να κράταγα την συσκευής οπου η αίσθηση είναι καλύτερη.

 

 

 

Δεν εχεις ουτε προστασια οθονης? Ρωταω γιατι στους xda εχει αναφερθει οτι κανει πολυ ευκολα γρατσουνιες η οθονη χωρις προστασια μονο απο το βαλε βγαλε στις τσεπες. Εννοειται χωρις να υπαρχουν κλειδια και κερματα στην τσεπη.

 

Και εγώ τα έχω γυμνό όπως όλα τα κινητά μου και στην οθόνη δεν έχω το παραμικρό.

Δεν υπάρχει περίπτωση να αποκτήσεις γρατζουνιές οι αμυχές από βάλε βγάλε σε τσέπες οταν στην τσέπη δεν έχεις οτιδήποτε αλλο(κλειδιά,κέρματα κλπ)

Εξ ού όλα τα κινητά που τα δίνω στην πορεία τα παίρνουν σαν brand new οι επόμενοι κάτοχοι παρ όλο που γυμνό τα έχω.

 

Έτσι μου αρέσει να κάνω χωρίς θήκες κλπ.

Και σε tablet το ίδιο κάνω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ισχυει, το ειδα και στο 6αρι αυτο. Δεν λεμε για μεγαλες γρατζουνιες, αλλα αν καθαρισεις καλα την οθονη θα δεις οτι 2-3 αραχνιες θα τις εχεις σιγουρα, προσωπικα δε με ενοχλησαν ποτε γιατι φαινονται μονο οταν εχεις καθαρισει τελεια την οθονη και μονο κατω απο τον ηλιο και μονο με συγκεκριμενη κλιση, αλλα ναι,γινονται..

 

Πίστεψέ με, είμαι αρκετά παρανοϊκός με το θέμα των γρατζουνιών στις συσκευές μου. Προφανώς και το σκουπίζω 100 φορές τη μέρα με πανάκι και το κοιτάζω στο φώς για ίχνη γρατζουνιών κλπ. Και μέχρι τώρα δεν έχω τίποτα απολύτως. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s7-touch-enhancement-update-685481/

 

Αν κάποιος πέρασε το νέο software να μας πει αν άλλαξε κάτι στην ευαισθησία του touch.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει από το Σάββατο δεν παρατήρησα καλύτερα η χειρότερα.

Το ίδιο μου φαίνεται όπως πριν.

Ίσως οταν βγουν για τις συσκευές των παιδιών που ανέφεραν το θέμα να μας πουν καλύτερα αν είδαν βελτίωση η όχι.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με, είμαι αρκετά παρανοϊκός με το θέμα των γρατζουνιών στις συσκευές μου. Προφανώς και το σκουπίζω 100 φορές τη μέρα με πανάκι και το κοιτάζω στο φώς για ίχνη γρατζουνιών κλπ. Και μέχρι τώρα δεν έχω τίποτα απολύτως. :)

 

Καλα δεν ειπα απο τωρα οτι θα κανει..

Εγω βλεπω οτι πχ αν γραφεις swype συνεχεια, το κατω μερος αλοιωνεται και φαινεται μολις πας να το καθαρισεις, κανει μια γυαλαδα..που φευγει μονο αν το περασεις με αζαξ και ξανα εμφανιζεται μετα.

Απο εκει και περα προσωπικα θεωρω οτι κατι θα εμφανισει το κινητο αν το εχεις χωρις μεμβρανη, και το χρησιμοποιεις αρκετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειπα απο τωρα οτι θα κανει..

Εγω βλεπω οτι πχ αν γραφεις swype συνεχεια, το κατω μερος αλοιωνεται και φαινεται μολις πας να το καθαρισεις, κανει μια γυαλαδα..που φευγει μονο αν το περασεις με αζαξ και ξανα εμφανιζεται μετα.

Απο εκει και περα προσωπικα θεωρω οτι κατι θα εμφανισει το κινητο αν το εχεις χωρις μεμβρανη, και το χρησιμοποιεις αρκετα.

 

Η μεμβράνη θα εμφανίσει πολύ περισσότερα και χειρότερα! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H DBT φαίνεται να παίρνει γρήγορα τις νέες αναβαθμίσεις.

Το ίδιο και η XSG.

 

Αν περάσω μέσω odin τη Γερμανική ας πούμε (τώρα είμαι με Πολωνική), μπορώ να κρατήσω όλες τις ρυθμίσεις και τα apps που έχω (πολλά απο αυτά στην SD)? Ή αναγκαστικά τα κάνω όλα απο την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη θα εμφανίσει πολύ περισσότερα και χειρότερα! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν περάσω μέσω odin τη Γερμανική ας πούμε (τώρα είμαι με Πολωνική), μπορώ να κρατήσω όλες τις ρυθμίσεις και τα apps που έχω (πολλά απο αυτά στην SD)? Ή αναγκαστικά τα κάνω όλα απο την αρχή?

 

δε διαφωνω οτι θα εμφανισει, εγω απλα δε θελω tempered, αλλα για καλοκαιρι θα βαλω μια γιατι η σκονη ειναι αυξημενη, ειδικα σε παραλιες κτλ και δε θελω να το σκεφτομαι να το βγαλω να παρω ενα τηλ. Οποτε λεω να του βαλω προσωρινα μιας και εχω σκοπο να το κρατησω αρκετο καιρο, και ειναι κατι που δε θα με νοιαζει τοσο να το πεταξω σε σχεση με ενα tempered που δινει ογκο και το ασχημαινει και κοστιζει και σχετικα ακριβα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειπα απο τωρα οτι θα κανει..

Εγω βλεπω οτι πχ αν γραφεις swype συνεχεια, το κατω μερος αλοιωνεται και φαινεται μολις πας να το καθαρισεις, κανει μια γυαλαδα..που φευγει μονο αν το περασεις με αζαξ και ξανα εμφανιζεται μετα.

Απο εκει και περα προσωπικα θεωρω οτι κατι θα εμφανισει το κινητο αν το εχεις χωρις μεμβρανη, και το χρησιμοποιεις αρκετα.

 

Αν περάσεις με....άζαξ την οθόνη του κινητού....κλάφτα χαράλαμπε και ζήσε μάη μου

να φας τριφύλλι που λέμε.....

Παιδιά το άζαξ και τέτοιου είδους καθαριστικά του εμπορίου είναι για αποφυγή! Μην κάνετε πειράματα στα κινητά σας!

ΜΟΝΟ με νεράκι της βρύσης ή απεσταγμένο νερό

σε ελαφρώς βρεγμένο πανάκι να φύγουν τυχόν πιό χοντρές βρώμες. Και μετά από πάνω γυάλισμα

με στεγνό πανάκι καθαρισμού γυαλιών οράσεως.

 

Όλες οι οθόνες, αλλά κυρίως οι amoled οθόνες έχουν κάποιες ατέλειες. Αν δείτε την οθόνη υπό γωνίες και κάτω από έντονο φώς του ήλιου πιθανόν να απογοητευτείτε! Κατά μεγάλο ποσοστό θα δείτε μικρο-γρατζουνιές ή πολύ αχνές ατέλειες, γυαλάδες, μικρο-αλλοιώσεις κλπ...οπότε χαρείτε τα κινητά σας και ό,τι αυτά σας προσφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...