Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε σημαίνει ότι είναι πρόβλημα της συσκευής.

Πιθανότατα από το δίκτυο έρχεται το πρόβλημα αλλά μπορεί να παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο, όπως παλιά κάρτα sim, modem που φοράει η συσκευή ή ακόμα και μια ενισχυμένη θήκη.

Πριν το s7 edge ειχα ΝΟΤΕ edge.Δεν ειχα προβλημα...Ειχα micro sim και τωρα εχω φρεσκια nanosim.Θηκη εχω μια διαφανη sbs μονο για την πλατη της συσκευής.Δικτυο ειχα Cosmote ανεκαθεν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το αποδίδω στη συσκευή πάντως και εξήγησα παραπάνω το λόγο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια καλησπέρα μια ερώτηση πως μπορουμε να βγάλουμε απο την οθόνη κλειδώματος αυτο που γράφει να περάσουμε το χερι μας για ξεκλείδωμα? Εψαξα αλλα δεν το βρήκα. Στο note 4 υπήρχε

Και κατι άλλο, στους λογαριασμους το facebook λέει οτι ο συγχρονισμός έχει απενεργοποιηθεί εψαξα να τον ενεργοποιήσω αλλα δεν μπόρεσα. Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ

Αν απαντηθεί η ερώτηση του φίλου,με ενδιαφέρει κι εμένα,όπως πως ενεργοποιείται.

Ελπίζω να μην εννοεί μία λειτουργιά πού είχαν και στο παλιό 6 πού έπρεπε να ήταν ίσια το τηλέφωνο για να πιάσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν απαντηθεί η ερώτηση του φίλου,με ενδιαφέρει κι εμένα,όπως πως ενεργοποιείται.

Ελπίζω να μην εννοεί μία λειτουργιά πού είχαν και στο παλιό 6 πού έπρεπε να ήταν ίσια το τηλέφωνο για να πιάσει.

 

Αν κατάλαβα καλά ο φίλος αυτό που θέλει είναι να μην υπάρχει κίνηση για το ξεκλείδωμα.

Απλά στο μενού κλείδωμα και ασφάλεια, επιλέγετε "τύπο κλειδώματος" και στη συνέχεια "καμιά"

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει σε πειρασμό. Μου αρέσει πολύ σαν σχεδίαση, απλά δεν ξέρω αν βολεύει η κυρτή οθόνη, π.χ. αν παραμορφώνει την εικόνα στις άκρες.

 

Το S Pen χρήσιμο, αλλά δεν το χρησιμοποιώ τόσο συχνά για να πω ότι είναι και αναγκαίο. Αν και με εχει εξυπηρετησει αρκετες φορες!

 

Εσείς θα κάνατε μια τέτοια αλλαγη;

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Το spen πού ακριβώς το βλέπεις?

Βολεύει,ίσως οχι 100%,όμως πολύ καλύτερό από το 6edge

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά ο φίλος αυτό που θέλει είναι να μην υπάρχει κίνηση για το ξεκλείδωμα.

Απλά στο μενού κλείδωμα και ασφάλεια, επιλέγετε "τύπο κλειδώματος" και στη συνέχεια "καμιά"

Καλημέρα οχι δεν εννοώ αυτό απλώς θελω να βγάλω το μνμ από την οθόνη ξεκλειδωματος που έχει. Στο note 4 το ειχε στο μενού της οθόνης κλειδωματος να το αφαιρεσουμε. Σε αυτό δεν εχω βρει κατι.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωνουμε με αποτύπωμα χωρίς να πιεζουμε το κεντρικό κουμπί???Γενικά να μην ξεκλειδωνουμε πρώτα με power button

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωνουμε με αποτύπωμα χωρίς να πιεζουμε το κεντρικό κουμπί???Γενικά να μην ξεκλειδωνουμε πρώτα με power button

 

οχι,γι αυτο κι εχω βαλει την εφαρμογη gravity screen,την ειχα και στο s6.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωνουμε με αποτύπωμα χωρίς να πιεζουμε το κεντρικό κουμπί???Γενικά να μην ξεκλειδωνουμε πρώτα με power button
Οχι, η λειτουργια με δαχτυλικα αποτυπώματα απαιτεί πάτημα πλήκτρου πιο πριν... εκτος αν πατας συνεχομενα το home button και ετσι πιάνει και το δαχτυλικό αποτύπωμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει σε πειρασμό. Μου αρέσει πολύ σαν σχεδίαση, απλά δεν ξέρω αν βολεύει η κυρτή οθόνη, π.χ. αν παραμορφώνει την εικόνα στις άκρες.

 

Το S Pen χρήσιμο, αλλά δεν το χρησιμοποιώ τόσο συχνά για να πω ότι είναι και αναγκαίο. Αν και με εχει εξυπηρετησει αρκετες φορες!

 

Εσείς θα κάνατε μια τέτοια αλλαγη;

Εγω την έκανα ήδη.Απο ΝΟΤΕ Edge (το είχα ενα χρόνο) και παλιότερα ΝΟΤΕ3 (το ειχα ενάμισυ χρόνο) πήγα σε S7 Edge.

Δεν μου εχει λείψει το S Pen ακόμη...

Αντιθέτως,εκτιμώ το πολύ γρηγορο πια μενού,την κορυφαια φωτογραφική και την κορυφαια αυτονομία.Τελος,το ΝΟΤΕ edge είχε ενα πρόβλημα που δε διορθωθηκε ποτέ παρόλο που δεν ήταν ρουτ ούτε το είχα πειράξει σε κάτι:Εχανε τους κωδικούς απο τα τελευταία WiFi spots που αποθήκευα.Τη λύση την ήξερα,αλλά έπρεπε να το κανω ρουτ και δεν ήθελα.

Στο S7 Edge ολες οι καθημερινές λειτουργίες δουλεύουν άψογα προς το παρόν...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωνουμε με αποτύπωμα χωρίς να πιεζουμε το κεντρικό κουμπί???Γενικά να μην ξεκλειδωνουμε πρώτα με power button

Αν όταν είναι κλειδωμένο κάνεις να εμφανιστεί η edge οθόνη και στην συνεχεια ακουμπήσεις στο home ξεκλειδώνει κανονικά.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αν όταν είναι κλειδωμένο κάνεις να εμφανιστεί η edge οθόνη και στην συνεχεια ακουμπήσεις στο home ξεκλειδώνει κανονικά.

 

Όταν είναι κλειδωμένο με σβηστη οθόνη πως κάνουμε την edge να εμφανιστεί? Πρώτα πρέπει να πατηθει κάποιο κουμπί.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο με σβηστη οθόνη πως κάνουμε την edge να εμφανιστεί? Πρώτα πρέπει να πατηθει κάποιο κουμπί.

 

Αν κανεις swipe πανω κατω ("χαϊδεψεις" την οθονη με κινηση πανω - κατω) στην edge πλευρα, τοτε "ξυπναει" ;)

Βεβαια, αυτο δεν εχει πρακτικη αξια για το ξεκλειδωμα , αλλα ειναι χρησιμο για να τσεκαρεις ειδοποιησεις , οταν πχ το εχεις ακουμπησει στο τραπεζι...

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο με σβηστη οθόνη πως κάνουμε την edge να εμφανιστεί? Πρώτα πρέπει να πατηθει κάποιο κουμπί.

 

Αν κανεις swipe πανω κατω ("χαϊδεψεις" την οθονη με κινηση πανω - κατω) στην edge πλευρα, τοτε "ξυπναει" ;)

Βεβαια, αυτο δεν εχει πρακτικη αξια για το ξεκλειδωμα , αλλα ειναι χρησιμο για να τσεκαρεις ειδοποιησεις , οταν πχ το εχεις ακουμπησει στο τραπεζι...

 

Έτσι όπως τα λες Βαγγέλη. Ειναι για μερικούς που δεν θέλουν να πατάνε κουμπιά :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

οχι,γι αυτο κι εχω βαλει την εφαρμογη gravity screen,την ειχα και στο s6.

 

τρώει μπαταρία η συγκεκριμένη εφαρμογή??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δέχομαι πιέσεις απο την γυναικά μου να το παρω ,ωστε να τις δώσω το G2 μου. Ξέρουμε που εχει την καλύτερη πρόσφορα; Δυστυχώς μονο σε καταστημα με δώσεις με πιστωτική . Πηγα στον Κοτσωβολο και δίνουν δωρο ασφαλεια κινητου για ενα χρόνο ,αξιας 110 ευρω συν 100 ευρω δώρο επιταγή
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δέχομαι πιέσεις απο την γυναικά μου να το παρω ,ωστε να τις δώσω το G2 μου. Ξέρουμε που εχει την καλύτερη πρόσφορα; Δυστυχώς μονο σε καταστημα με δώσεις με πιστωτική . Πηγα στον Κοτσωβολο και δίνουν δωρο ασφαλεια κινητου για ενα χρόνο ,αξιας 110 ευρω συν 100 ευρω δώρο επιταγή

Ασφάλεια και 100 ευρώ δώρο επιταγή νομίζω ότι είναι μια χαρά... Στο σκρουτζ πλέον παίζει στα 730 οπότε μια ή άλλη είσαι ίσως και καλύτερα λόγο της ασφάλειας που σου προσφέρει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ασφάλεια και 100 ευρώ δώρο επιταγή νομίζω ότι είναι μια χαρά... Στο σκρουτζ πλέον παίζει στα 730 οπότε μια ή άλλη είσαι ίσως και καλύτερα λόγο της ασφάλειας που σου προσφέρει...

 

Ναι για επομενη αγορά ομως. Και 10 εργάσιμες παράδοση . Καλη προσφορά όντως και την ασφάλεια την χρειάζομαι μιας και εχω δυο παιδακια 3 χρονών....

 

Απο το πλαίσιο ξερει κανεις αν ισχυει η επιστροφη και με χρεωστική καρτα;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δέχομαι πιέσεις απο την γυναικά μου να το παρω ,ωστε να τις δώσω το G2 μου. Ξέρουμε που εχει την καλύτερη πρόσφορα; Δυστυχώς μονο σε καταστημα με δώσεις με πιστωτική . Πηγα στον Κοτσωβολο και δίνουν δωρο ασφαλεια κινητου για ενα χρόνο ,αξιας 110 ευρω συν 100 ευρω δώρο επιταγή

 

Αν δεχεσαι πιεσεις απο τη γυναικα σου να το παρεις εισαι "ευλογημενος" :lol:

Go for it...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά, ευτυχείς κάτοχος κι εγώ, αρχίζω unboxing :lol:

 

Παλιος γνωριμος, καλως ορισες στο "club" των κατοχων... Καλοριζικο ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Απο το πλαίσιο ξερει κανεις αν ισχυει η επιστροφη και με χρεωστική καρτα;

Τα ψιλά γράμματα λένε πιστωτική ή χρεωστική, οπότε με βάση τους όρους ισχύει και με χρεωστική.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για επομενη αγορά ομως. Και 10 εργάσιμες παράδοση . Καλη προσφορά όντως και την ασφάλεια την χρειάζομαι μιας και εχω δυο παιδακια 3 χρονών....

 

Απο το πλαίσιο ξερει κανεις αν ισχυει η επιστροφη και με χρεωστική καρτα;

 

Απο το πλαίσιο ισχύει η επιστροφή (84€ κάπου εκεί) + 100€ δωροεπιταγή για επόμενες αγορές μέχρι της 4 του μήνα αν θυμάμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλά εξαργύρωση μέχρι τέλος του χρόνου στο πλαίσιο και η προσφορα ισχύει μέχρι 14/4

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...