Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια please ενα βιντεο να δουμε πως ειναι το μαυρακι γιατι η αναμονη σκοτωνει η καμια καλη φωτο. !
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παρέλαβα κι εγώ χθες. Είχα παραγγείλει μαύρο γιατί φοβόμουνα ότι το χρυσό θα καθρεφτίζει πολύ. Με το που πήρα το κουτί το άνοιξα χωρίς καν να κοιτάξω τι γράφει πάνω και βλέπω χρυσό. ΕΡΩΤΑΣ... Μία περίπου ώρα μετά με πήραν από την εταιρία να ρωτήσουν αν θέλω να το αλλάξω αλλά δεν...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια please ενα βιντεο να δουμε πως ειναι το μαυρακι γιατι η αναμονη σκοτωνει η καμια καλη φωτο. !

 

Πανέμορφο το μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Νίκο επειδη περιμενω και εγω απο κωτσόβολο,αποστολή σπίτι, στο φέρανε? πηγες το πήρες? ποτε το προπαράγγηλες? ενημερωσε μας λιγο.

 

Το παραγγειλα στις 05/03.Το φερανε σπιτι.Δεν το εχω ανοιξει ακομα για να δωσω λεπτομερειες!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρατήθηκα... Έγινε η παραγγελία για S7 Edge Duos :):) (quad-core Snapdragon 820 processor version).

 

Ούτε εγώ κρατιέμαι! Από που; δώσε σύνδεσμο...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα στις 05/03.Το φερανε σπιτι.Δεν το εχω ανοιξει ακομα για να δωσω λεπτομερειες!

 

τότε πρέπει να υπάρχει θέμα χρώματος γιατι εχω ζητήσει λευκό αλλα το ειχα παραγγειλει απο 22/2. ας ελπισουμε

για την 11/3 που λένε ολοι...

Link to comment
Share on other sites

τότε πρέπει να υπάρχει θέμα χρώματος γιατι εχω ζητήσει λευκό αλλα το ειχα παραγγειλει απο 22/2. ας ελπισουμε

για την 11/3 που λένε ολοι...

 

Θα το εχεις φιλε!Σιγουρα!Απλα ψαξτο λιγο μηπως δε πιαστει ως προπαραγγελια επειδη η αποδειξη θα λεει 11/03

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού παρήγγειλα και το τελευταίο αξεσουάρ που θα χρειαστώ άμεσα (micro sd) ας ρωτήσω αν την χρησιμοποιεί κάποιος.

Την SanDisk 200gb.

Από ebay 100€ από Αγγλία μαζί με τα μεταφορικά.

Έγραφε δέκα χρόνια εγγύηση κατασκευαστή.

Προφανώς θα μου στείλει κάποιο παραστατικό εγγύησης.?

Τρέχει απροβληματηστα στο s7 edge?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς ότι κάποια review σε μεγάλα site έβγαζαν την μπαταρία του χειρότερη από το s6... Καλορίζικο και πάλι το εργαλείο...

Ευχαριστω Νικο :).Αν και εχεις το note 5 αλλη εμπειρια χρησης ειχα το note 4 και σε καταλαβαινω.Αν σου κατσει δοκιμασε και το s7 edge ειναι αριστο ως τωρα.Νομιζω η μπαταρια και στο s7 ειναι πολυ καλη απο τα hands on που ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς ότι κάποια review σε μεγάλα site έβγαζαν την μπαταρία του χειρότερη από το s6... Καλορίζικο και πάλι το εργαλείο...

 

To Phonearena... Γνωστοί fan boys της apple...

 

6S Plus 9 ώρες και 11 λεπτά

S6 Edge 8 ώρες και 11 λεπτά

S7 Edge 7 ώρες και 18 λεπτά... Αι καλά...

 

Ή το κομμάτι που είχαν στα χέρια τους είχε τρομερό leak ή μας δουλεύουν μπροστά στα μάτια μας... Κοροιδία. Από το 54% έως το 15% όπου και το έκλεισα για την 1η φόρτιση έβγαλε σχεδόν 3 ώρες display time on. Δεν υπάρχει σύγκριση όχι με το s6 edge που δεν κρατούσε ούτε 4 με δεδομένα αλλά ούτε και με το Note 5. Νομίζω είναι μακράν η καλύτερη μπαταρία που είχα ποτέ συμπεριλαμβανομένου και του Xperia Z3 που είχα ένα φεγγάρι το οποίο είχε μπαταριάρα...

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω σημερα σε μαυρο... Δεν ειχα παρει κινητο edge μεχρι τωρα ουτε ετυχε να το δω απο κοντα. Ειναι απίστευτο φοβερη κατασκευή και οθονη αλλου. Θα το δω καλητερα το βραδυ γιατι ειμαι στην δουλεια:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι!

 

Μην κανουμε τετοια τωρα παιδια.....

Πανω που ειχα αποφασισει να μεινω με το Note 5 CD.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρατήθηκα... Έγινε η παραγγελία για S7 Edge Duos :):) (quad-core Snapdragon 820 processor version).

Σε διαβαζα που ειχες το huawei mate 8. Πως και τοσο σύντομα στο s7? Τι δε σου αρεσε περισσότερο στο huawei? Για την καμερα, ή απλα σ αρεσει να παιρνεις οτι βγαινει? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα από Amazon.de την SanDisk 200gb

 

Αν δεν σου είναι κόπος, τεστάρε με ένα bench της ταχύτητες read/write της κάρτας. (μπορείς να το κάνεις π.χ . με το a1 sd bench από το playstore)

Link to comment
Share on other sites

Μην κανουμε τετοια τωρα παιδια.....

Πανω που ειχα αποφασισει να μεινω με το Note 5 CD.....

 

και δώρο 128gb καρτα μνημης; χμμμμ

Link to comment
Share on other sites

και δώρο 128gb καρτα μνημης; χμμμμ

 

μου φαινεται θα πω στην αδερφη μου να παει να μου το ψωνισει και να μου το κραταει το καλοκαιρι για δωρο :lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

To Phonearena... Γνωστοί fan boys της apple...

 

6S Plus 9 ώρες και 11 λεπτά

S6 Edge 8 ώρες και 11 λεπτά

S7 Edge 7 ώρες και 18 λεπτά... Αι καλά...

 

Ή το κομμάτι που είχαν στα χέρια τους είχε τρομερό leak ή μας δουλεύουν μπροστά στα μάτια μας... Κοροιδία. Από το 54% έως το 15% όπου και το έκλεισα για την 1η φόρτιση έβγαλε σχεδόν 3 ώρες display time on. Δεν υπάρχει σύγκριση όχι με το s6 edge που δεν κρατούσε ούτε 4 με δεδομένα αλλά ούτε και με το Note 5. Νομίζω είναι μακράν η καλύτερη μπαταρία που είχα ποτέ συμπεριλαμβανομένου και του Xperia Z3 που είχα ένα φεγγάρι το οποίο είχε μπαταριάρα...

 

Αυτή τη προσδοκία εχω να αγγίζει minumum z3 αυτονομια.

http://www.anandtech.com/show/10120/the-samsung-galaxy-s7-review/2

 

Απλά υπόψη το μοντελο με 820 έγιναν οι μετρήσεις.

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph10120/80546.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph10120/80548.png

 

Να περιμένουμε να βγουν και αναλυτικά review για τον Exynos απο Ευρωπη μεριά πχ Notebookcheck.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβαζα που ειχες το huawei mate 8. Πως και τοσο σύντομα στο s7? Τι δε σου αρεσε περισσότερο στο huawei? Για την καμερα, ή απλα σ αρεσει να παιρνεις οτι βγαινει? :lol:

Lol... Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το Mate 8.

Αυτό που μου άρεσε στο S7 Edge (ενώ είχα πει ότι ποτέ ξανά Samsung!) είναι ή κάμερα και το μέγεθος.

Από θέμα επιδόσεων τα βλεπω ίδια ως τώρα σε κάποια βίντεο στο YouTube, και μιας και έβαλαν μια μπαταρία της προκοπής είπα να το δοκιμασω.

Λογικά ένα από τα 2 θα πάρει πόδι...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι!

 

Πάνω που πήγα να χ ...

.... Χαρώ, μου το χαλασες. Τα 64GB ψάχνουμε...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Lol... Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το Mate 8.

Αυτό που μου άρεσε στο S7 Edge (ενώ είχα πει ότι ποτέ ξανά Samsung!) είναι ή κάμερα και το μέγεθος.

Από θέμα επιδόσεων τα βλεπω ίδια ως τώρα σε κάποια βίντεο στο YouTube, και μιας και έβαλαν μια μπαταρία της προκοπής είπα να το δοκιμασω.

Λογικά ένα από τα 2 θα πάρει πόδι...

 

Ελα στην παρεα μας..αφησε το mate 8..ποιο πολυ σου παει το s7 edge..πηγα να το δω σημερα απο κοντα σε κωτσοβολο media market στην συγγρου δεν το ειχε κανενας..μετα τις 11 του μηνος!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ενώ είχα πει ότι ποτέ ξανά Samsung!.

Γι αυτό σε ρώτησα περισσότερο. Κατι τετοιο θυμόμουν :lol:

Θα εχει ενδιαφερον οταν παραλαβεις να κανεις μια συγκριση αν μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό σε ρώτησα περισσότερο. Κατι τετοιο θυμόμουν :lol:

Θα εχει ενδιαφερον οταν παραλαβεις να κανεις μια συγκριση αν μπορεις.

 

Λογικά σε περίπου 2 εβδομάδες θα το έχω στα χέρια μου... θα δω διαφορές και θα συγκρίνω / ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...