Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ. Γνωρίζεις εάν είναι της 8 ή είναι του τηλεφώνου?, γιατί όταν πάρουμε την 8 μπορεί να είναι μέσα.

 

Εμένα το έχει από πριν την αναβάθμιση κοίταξε αυτά που σου είπαμε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να υποθέσω πως παίρνοντας την Oreo η συσκευή θα ολοκληρώσει τις αναβαθμίσεις της μιας και κλείνει 2 χρόνια υποστήριξης από την Sammy...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως παίρνοντας την Oreo η συσκευή θα ολοκληρώσει τις αναβαθμίσεις της μιας και κλείνει 2 χρόνια υποστήριξης από την Sammy...

 

Βαση ιστορίας το πιθανότερο είναι ναι..

Αλλά είναι ακόμα φοβερή συσκευή υπάρχει ακόμα και το xda για κάποιον που θέλει να ψαχτεί...

Αλλά και στην oreo να μείνει δεν χρειάζεται αλλαγή σε κάτι..

Τα κινητά πια βγάζουν εύκολα 3ετια χωρίς προβλήματα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, από επίπεδα ασφαλείας λογικά άντε κάνα 2 να του δώσει λες ε;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, από επίπεδα ασφαλείας λογικά άντε κάνα 2 να του δώσει λες ε;

 

 

Εδώ ελπίζω Ναμη το. Παρατήσει κ να δίνει που κ που να μην μείνει ξέφραγο αμπέλι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βγήκε και το s9 θα αρχίσουν να αραιώνουν αρκετά οι αναβαθμίσεις. Έχει ζωή ακόμα όμως .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, από επίπεδα ασφαλείας λογικά άντε κάνα 2 να του δώσει λες ε;

 

Ουπς λαθος. Νομιζα οτι ημουν στο θεμα του S8.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ελπίζω Ναμη το. Παρατήσει κ να δίνει που κ που να μην μείνει ξέφραγο αμπέλι..

 

Κι εγώ το ίδιο ελπίζω... ειδικά με τέτοιες πωλήσεις που έχει κάνει θα είναι μεγάλο + της Sammie εφόσον το πράξει...το μέλλον θα δείξει.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν βλέπω κάποια σοβαρή διαφορά στο ορεο για να αγχωθώ αν πάρει ή δεν πάρει.

αυτό που με νοιάζει όμως είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας.

γιατί προτίθεμαι να κρατήσω τη συσκευή για τουλάχιστον ένα ακόμη χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Την Oreo με βάση τα δεδομένα που έχει δώσει η Sammie θα την πάρει σίγουρα, από κει και πέρα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι τα patches ασφαλείας είναι που μας καίνε περισσότερο ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φυσάει το 7αρι...το χω κρατήσει καβάτζα δεν μου πάει η καρδιά να το δώσω, μαζί με το s8 plus.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

δείτε πόσο ανέλπιστα καλά κρατιέται το τηλέφωνο μας έναντι κινητού 2 γενιές μετά.

 

Ε γι'αυτο,για το δαχτυλικο αποτυπωμα και την πλατια οθονη πολλοι παραμειναμε στο S7 edge.

Αν και το S9 plus το γλυκοκοιταω,θα περιμενω να πεσει λιγο η τιμη του.

Το s8 θα το ξεπερασω,δεν με κερδισε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείται η σταθεροποίηση βίντεο στην κάμερα?Μου την έχει απενεργοποιημενη και χωρίς δυνατότητα να την ενεργοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείται η σταθεροποίηση βίντεο στην κάμερα?Μου την έχει απενεργοποιημενη και χωρίς δυνατότητα να την ενεργοποιήσω.

Προφανως εχεις ενεργοποιημενο τον εντοπισμο AF, δεν γινεται να εχεις και τα δυο ενεργοποιημενα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα και χρονια πολλα..αυριο θα στειλω το κιν στη smartec για αλλαγη οθονης..θα ηθελα να ρωτησω πρεπει να το στειλω καθαρο;;να κανω ενα hard reset δηλαδη να σβηστουν ολα απο μεσα;;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο S8 εδω και 3 εβδομαδες προερχομενος απο S7 Edge.Το μετανιωσα που εκανα την μεταβαση. Σε αποδοση δεν καταλαβαινω διαφορα. Η μπαταρια του S7 Edge μετα απο 18 μηνες χρηση ειναι ιδια με του S8 σε αυτονομια. Και το 18:9 format ειναι αχρηστο. Δεν λεω οτι ειναι κακο κινητο απλα δεν αξιζει η μεταβαση απο το S7 E για μενα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο S8 εδω και 3 εβδομαδες προερχομενος απο S7 Edge.Το μετανιωσα που εκανα την μεταβαση. Σε αποδοση δεν καταλαβαινω διαφορα. Η μπαταρια του S7 Edge μετα απο 18 μηνες χρηση ειναι ιδια με του S8 σε αυτονομια. Και το 18:9 format ειναι αχρηστο. Δεν λεω οτι ειναι κακο κινητο απλα δεν αξιζει η μεταβαση απο το S7 E για μενα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι διαφορές βρίσκονται αλλού και κυρίως στην κάμερα, οθόνη κλπ.

Σε ταχύτητα πιθανώς στο άνοιγμα βαρών παιχνιδιών.

Εδώ το s7 edge στέκεται καλά δίπλα στο S9

Δείτε το βίντεο

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο S8 εδω και 3 εβδομαδες προερχομενος απο S7 Edge.Το μετανιωσα που εκανα την μεταβαση. Σε αποδοση δεν καταλαβαινω διαφορα. Η μπαταρια του S7 Edge μετα απο 18 μηνες χρηση ειναι ιδια με του S8 σε αυτονομια. Και το 18:9 format ειναι αχρηστο. Δεν λεω οτι ειναι κακο κινητο απλα δεν αξιζει η μεταβαση απο το S7 E για μενα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με έφτιαξες τώρα..Και πάνω που κοίταζα αγγελίες...

 

Οπότε το αφήνουμε s9 λίγο αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Με έφτιαξες τώρα..Και πάνω που κοίταζα αγγελίες...

 

Οπότε το αφήνουμε s9 λίγο αργότερα...

Δεν εχει μεγαλη διαφορα S9 με S8 παντως...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει την ίδια μετάβαση κι εγώ... Η πραγματική αναβάθμιση είναι πηγαίνοντας στο s8 plus όπως είμαι εγώ τώρα εδώ και δυο μήνες περίπου. Το έλεγαν και τα παιδιά στα αρχικά ποστ στις πρώτες σελίδες, όμως το μέγεθος για μένα αρχικά ήταν αρνητικός παράγοντας....τώρα πια δεν το συζητώ είναι κορυφή το κινητό ειδικά με την Oreo η μπαταρία τώρα που γράφω είναι σε άλλο επίπεδο ακόμη καλύτερη. 70 % ποσοστό σε 20ωρη χρήση με 2 ώρες και 45 λεπτά οθόνη Και 50 λεπτά κλήσεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

 

Ειμαι κατοχος του S7 Edge εδω και 14 μηνες περιπου.εδω και ενα μηνα περιπου μου συμβαινουν τα εξης. Πρωτον μου καηκε ενα pixel στην οθονη κατω αριστερα.κοντα στο καμενο pixel και λιγο επανω μου εχει βγαλει μια αχνή μαυρη περιοχη σαν μια παυλα κάθετη . κατι σαν ενα Ι .μετα απο λιγο καιρο το κινητο εκει που δουλευει μια χαρα αψογα , σφαιρα...κολλαει αποτομα και κανει επανεκινηση μονο του .αρκετες φορες χρειαζεται πανω απο μια επανεκινηση για να επανελθει.κολλαει δηλαδη και κατα τη διαρκεια του logo ""S7 Edge"" και κανει επανεκινηση μερικες φορες μεχρι να επανελθει στη οθονη μενου.παρατηρω οτι κατατη διαρκεια του κολληματος ανεβαζει αρκετα θερμοκρασια.αυτο πριν λιγο καιρο συνεβαινε αραια αλλα τωρα τελευταια γινεται ολο και πιο συχνα...Τρελαινομαι , κανω backup φωτο , βιντεο αρχεια κλπ και κανω hard reset . που παρεπιπτοντως δεν γινεται απο το μενου αλλα κρατωντας το voume down , το κουμπι κλειδωματος και το κουμπι μενου ταυτοχρονα και τα 3 για μερικα δευτερολεπτα.επιλεγω hard reset , ξαναμπαινω με το λογαριασμο gmail και .......παλι τα ιδια....κολληματα και επανεκινησεις.

μηπως με το λογαριασμο κουβαλησα κανα ιο και συμβαινουν παλι τα ιδια?να δοκιμασω να μπω με αλλο λογαριασμο?

μηπως το θεμα ειναι hardware?μπορει να βοηθησει καποιος?

Ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των προταιρων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

 

Ειμαι κατοχος του S7 Edge εδω και 14 μηνες περιπου.εδω και ενα μηνα περιπου μου συμβαινουν τα εξης. Πρωτον μου καηκε ενα pixel στην οθονη κατω αριστερα.κοντα στο καμενο pixel και λιγο επανω μου εχει βγαλει μια αχνή μαυρη περιοχη σαν μια παυλα κάθετη . κατι σαν ενα Ι .μετα απο λιγο καιρο το κινητο εκει που δουλευει μια χαρα αψογα , σφαιρα...κολλαει αποτομα και κανει επανεκινηση μονο του .αρκετες φορες χρειαζεται πανω απο μια επανεκινηση για να επανελθει.κολλαει δηλαδη και κατα τη διαρκεια του logo ""S7 Edge"" και κανει επανεκινηση μερικες φορες μεχρι να επανελθει στη οθονη μενου.παρατηρω οτι κατατη διαρκεια του κολληματος ανεβαζει αρκετα θερμοκρασια.αυτο πριν λιγο καιρο συνεβαινε αραια αλλα τωρα τελευταια γινεται ολο και πιο συχνα...Τρελαινομαι , κανω backup φωτο , βιντεο αρχεια κλπ και κανω hard reset . που παρεπιπτοντως δεν γινεται απο το μενου αλλα κρατωντας το voume down , το κουμπι κλειδωματος και το κουμπι μενου ταυτοχρονα και τα 3 για μερικα δευτερολεπτα.επιλεγω hard reset , ξαναμπαινω με το λογαριασμο gmail και .......παλι τα ιδια....κολληματα και επανεκινησεις.

μηπως με το λογαριασμο κουβαλησα κανα ιο και συμβαινουν παλι τα ιδια?να δοκιμασω να μπω με αλλο λογαριασμο?

μηπως το θεμα ειναι hardware?μπορει να βοηθησει καποιος?

Ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των προταιρων!

Η οθόνη δεδομένου ότι έχεις καμένο pixel αλλάζεται εντός εγγύησης. Το άλλο που παθαίνεις οφείλεται είτε στη μπαταρία (τα έχει παίξει) όπου είναι εκτός εγγύησης γιατί έχει νομίζω ένα έτος είτε στη πλακέτα η οποία είναι εντός εγγύησης. Όπως και να έχει στείλτο στο επίσημο σέρβις που είναι η smartec γιατί δεν μου ακούγονται για software τα θέματα που έχεις

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...