Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο φόρουμ. Η γραμματοσειρά στη notification bar (ποσοστό μπαταρίας και ρολόι) είναι λίγο stretched προς τα πάνω κάνοντας τα γράμματα μακρόστενα και λίγο αντιαισθητικα. Με ενοχλεί καιρο τώρα και δεν το έχει ρωτήσει κάνεις από όσο έχω δει. Είναι σε όλα τα edge έτσι;

 

Δοκίμασε να αλλάξεις γραμματοσειρά... Βάλε Samsung Sans είναι πιο πλατιά κι εγώ αυτήν έχω βάλει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δοκίμασε να αλλάξεις γραμματοσειρά... Βάλε Samsung Sans είναι πιο πλατιά κι εγώ αυτήν έχω βάλει

 

Η αλήθεια είναι ότι είμαι λιγάκι ψείρας και με χαλάει και η Samsung sans. ☺️☺️

Θα προτιμούσα κάτι σε roboto. Από ότι κατάλαβα μαλλον δεν γίνεται να βάλω κάτι πέρα από τις επιλογές που σου δίνει η Samsung χωρίς root. Και είμαι πλέον σε ηλικία που προτιμώ να απέχω από το rooting☺️

Link to comment
Share on other sites

Χάλια η μπαταρία τελευταία...τι στο καλό έγινε?
Μετά το τελευταίο update ήταν όντως χάλια (μη σου πω και 40% κάτω από πριν) αλλά εμένα ήταν και 1.5 χρόνο συσκευή όποτε πήγα και την άλλαξα και επανήλθε και με το παραπάνω. Ήμουν τυχερός καθώς μου την άλλαξαν δωρεάν λόγω προβλήματος στην πλακέτα (που την άλλαξαν δωρεάν εντός εγγύησης).
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω δει κατι περιεργο στην καταναλωση μετα απο update. Καντε συχνα επανεκκινηση τη συσκευη και καθαροζεται το cache και πιστευω δεν θα εχετε θεμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το τελευταίο επίσημο update του Δεκεμβρίου εδώ και μερικές μέρες δεν βλέπω κάποια διαφορά...βέβαια το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ ως 2ο και 3ο θα έλεγα. Το φορτίζω κάθε 4 ή 5 μέρες περίπου από 15-100% το ποσοστό της μπαταρίας και μου βγάζει γύρω στις 7 ώρες και κάτι οθόνη σε αυτό το διάστημα των ημερών που ανέφερα. Το έχω 14 μήνες περίπου και κατά μ.ο. το φορτίζω 10 φορές το πολύ τον μήνα. Λογικά όσοι παραπονιούνται έχουν να κάνουν με την πτώση της απόδοσης των μπαταριών παρά τόσο με το θέμα του λογισμικού κατά την γνώμη μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το τελευταίο επίσημο update του Δεκεμβρίου εδώ και μερικές μέρες δεν βλέπω κάποια διαφορά...βέβαια το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ ως 2ο και 3ο θα έλεγα. Το φορτίζω κάθε 4 ή 5 μέρες περίπου από 15-100% το ποσοστό της μπαταρίας και μου βγάζει γύρω στις 7 ώρες και κάτι οθόνη σε αυτό το διάστημα των ημερών που ανέφερα. Το έχω 14 μήνες περίπου και κατά μ.ο. το φορτίζω 10 φορές το πολύ τον μήνα. Λογικά όσοι παραπονιούνται έχουν να κάνουν με την πτώση της απόδοσης των μπαταριών παρά τόσο με το θέμα του λογισμικού κατά την γνώμη μου.
Μία ερώτηση το πήρα πριν μια εβδομάδα, στο phone info που είδα είναι έκδοση από Αγγλία,με το που το άνοιξα πήρε δύο updates από 6 σε 7 ,το security update είναι Οκτωβρίου ακόμα,ξέρεις κάτι γι'αυτό;κάτι διάβασα για rom cosmote που υποστηρίζει volte και Wi-Fi calling,παντως μέχρι τώρα δεν έχω θέμα με το σήμα κι την ποιότητα των κλίσεων,στο Xiaomi Redmi note 2 οταν καλούσα σε cosmote μου έβγαζε στην οθόνη hd voice και όντως είχε διαφορά η ποιότητα ήχου σε σχέση με κλήσεις σε άλλα δίκτυα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι λογικά θα σου έρθει και το τελευταίο update το οποίο αφορά ουσιαστικά επίπεδα ασφαλείας το τελευταίο του Δεκεμβρίου, όσον αφορά το HD quality στις κλήσεις το υποστηρίζει η συσκευή μας από ότι γνωρίζω, εγώ είμαι εκτός όμως μεγάλων αστικών κέντρων, χρησιμοποιώ για κλήσεις αυτοματο 2g,3g και επίσης αυτόματη επιλογή που με ρίχνει σε 4g για χρήση ίντερνετ όπου βρει καλό σήμα.Επειδή όμως έχω ως κύρια συσκευή τους τελευταίους μήνες το s8 και συνήθως μιλάω με ανοιχτή ακρόαση μου φαίνεται η ποιότητα των κλήσεων (όπως και στο 7 edge ) εξαιρετική πιθανόν λίγο καλύτερη στο s8.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι λογικά θα σου έρθει και το τελευταίο update το οποίο αφορά ουσιαστικά επίπεδα ασφαλείας το τελευταίο του Δεκεμβρίου, όσον αφορά το HD quality στις κλήσεις το υποστηρίζει η συσκευή μας από ότι γνωρίζω, εγώ είμαι εκτός όμως μεγάλων αστικών κέντρων, χρησιμοποιώ για κλήσεις αυτοματο 2g,3g και επίσης αυτόματη επιλογή που με ρίχνει σε 4g για χρήση ίντερνετ όπου βρει καλό σήμα.Επειδή όμως έχω ως κύρια συσκευή τους τελευταίους μήνες το s8 και συνήθως μιλάω με ανοιχτή ακρόαση μου φαίνεται η ποιότητα των κλήσεων (όπως και στο 7 edge ) εξαιρετική πιθανόν λίγο καλύτερη στο s8.
Οκ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Έχω το s7 edge μου εδώ και καιρό χωρίς screen protector. Μου έχει εμφανίσει διάφορες αραχνιές, που ok είναι φυσιολογικό.

Έχω παρατηρήσει όμως πως στο κέντρο της οθόνης δείχνει μόνιμα σαν να έχει δαχτυλιες. Γυαλίζει όπως σε σημεία που ακουμπάει το δάχτυλο, ενώ το έχω καθαρίσει φυσικά και δεν επανέρχεται με τπτ. Μήπως το έχει εμφανίσει σε κάποιον άλλον ή αν ξέρετε αν το καλύπτει η εγγύηση για αλλαγή οθόνης;

 

Δεν ξέρω αν σας έδωσα να καταλάβετε ακριβως το προβλημα αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. πρωτη φορά το βλέπω σε κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειχες στα χερια σου καποιο διαβρωτικο ή καποιο αλλο χημικο κι εκανες κατι μονιμο;

Βρωμια ή λερωμενα χερια με καποιο τετοιο υγρο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Έχω το s7 edge μου εδώ και καιρό χωρίς screen protector. Μου έχει εμφανίσει διάφορες αραχνιές, που ok είναι φυσιολογικό.

Έχω παρατηρήσει όμως πως στο κέντρο της οθόνης δείχνει μόνιμα σαν να έχει δαχτυλιες. Γυαλίζει όπως σε σημεία που ακουμπάει το δάχτυλο, ενώ το έχω καθαρίσει φυσικά και δεν επανέρχεται με τπτ. Μήπως το έχει εμφανίσει σε κάποιον άλλον ή αν ξέρετε αν το καλύπτει η εγγύηση για αλλαγή οθόνης;

 

Δεν ξέρω αν σας έδωσα να καταλάβετε ακριβως το προβλημα αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. πρωτη φορά το βλέπω σε κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Στο δικό μου δεν παίζει κάτι τέτοιο που αναφέρεις..( συσκευή 5 μηνών) ..

Είναι παντως πολυ περίεργο..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειχες στα χερια σου καποιο διαβρωτικο ή καποιο αλλο χημικο κι εκανες κατι μονιμο;

Βρωμια ή λερωμενα χερια με καποιο τετοιο υγρο.

Τι να σου πω. Δε θυμάμαι να είχα κάτι τέτοιο στα χέρια μου. Βασικά δεν κατάλαβα και από πότε έγινε. Νόμιζα είναι λιπαρή η επιδερμίδα μου και ότι λόγω αυτού το έβλεπα συχνά. Αλλά χθες που είπα να το καθαρίσω με πανάκι διαπίστωσα ότι δε φεύγει αυτή η γυαλάδα. Παράξενο.

 

Όποτε βρω χρόνο θα περάσω από smartec και θα σας πω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το. Ρολόι που δεν φεύγει.. Δεν φτάνει που χτύπησε πάλι στις 7μιση άνοιξε και το vr radio. Έχω κατεβάσει πολλές εφαρμογές εκτός play store να μου ήρθε κάνας Ιος; και anti-virus κατέβασα και σάρωση έκανα μέσα απτό κινητό μου αυτό ο έχει ενσωματωμένο και ότι είναι σε τέλεια κατάσταση μου έγραψε κ μετά από λίγο το Bluetooth βρέθηκε να είναι ανοιχτό...

 

Βρηκες καποια λυση στο προβλημα; Και γω εχω παρομοιο προβλημα. Χθες βραδυ το εβαλα για φορτιση, αρχισε τις ενημερωσεις, και το πρωι το βρηκα κλειστο. Το ανοιξα και ειχε τρελο λαγκ. Ειδικα πατωντας το κουμπι να ξυπνησει η οθονη εκανε πανω απο 10 δευτερολεπτα. Εκανα επαναφορα αντιγραφου ασφαλειας και φαινεται να εστρωσε αλλα το ξυπνητηρι εμεινε οπως το δικο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Έπεσε στα χέρια μου ένα j5 2016 και είδα ότι έχει Android 7.1.1, ενώ το δικό μου s7 edge έχει ακόμη την 7.0. Είναι λογικό; πότε θα την πάρει και το δικό μας;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Έπεσε στα χέρια μου ένα j5 2016 και είδα ότι έχει Android 7.1.1, ενώ το δικό μου s7 edge έχει ακόμη την 7.0. Είναι λογικό; πότε θα την πάρει και το δικό μας;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πάμε κατευθείαν σε 8 προς άνοιξη λογικά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πάμε κατευθείαν σε 8 προς άνοιξη λογικά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρατηρείτε μειωμένη διάρκεια μπαταρίας μήπως έχετε ενεργοποιημένο volte/vowifi? Διαβάζω στο εξωτερικό ότι επηρεάζει τη μπαταρία. Η αλήθεια είναι ότι από τότε που το ενεργοποίησα βλέπω χειρότερη μπαταρία (εδώ και λίγους μήνες)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρατηρείτε μειωμένη διάρκεια μπαταρίας μήπως έχετε ενεργοποιημένο volte/vowifi? Διαβάζω στο εξωτερικό ότι επηρεάζει τη μπαταρία. Η αλήθεια είναι ότι από τότε που το ενεργοποίησα βλέπω χειρότερη μπαταρία (εδώ και λίγους μήνες)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από που το βλέπουμε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Από που το βλέπουμε αυτό;
Κλήσεις, ρυθμίσεις κλήσεων646793f95d38dc11c0063ed540120039.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις, ρυθμίσεις κλήσεων646793f95d38dc11c0063ed540120039.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή είναι η rom της cosmote;στο δικό μου δεν έχει τέτοια επιλογή που έχει Ευρωπαϊκή rom

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι της κοσμοτε είναι. Έχω ακούσει ότι υπάρχει και στην ευρωπαϊκή. Έχεις ενεργοποιήσει το wifi calling σαν υπηρεσία;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι της κοσμοτε είναι. Έχω ακούσει ότι υπάρχει και στην ευρωπαϊκή. Έχεις ενεργοποιήσει το wifi calling σαν υπηρεσία;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι γιατί πρέπει να έχεις πάρει το κινητό από γερμανό ή κοσμοτε έτσι είδα στην σελίδα της

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι γιατί πρέπει να έχεις πάρει το κινητό από γερμανό ή κοσμοτε έτσι είδα στην σελίδα της

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει μια επιλογή ενισχυμένη λήψη που ενεργ. Wi-Fi και data ταυτόχρονα,άλλα νομίζω είναι μόνο για λήψεις και όχι για κλήσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...