Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους / ολες,η εφαρμογη tubemate επηρεαζει την εγγυηση της συσκευης εαν την εγκαταστησω;η γενικα επηρεαζει τη συσκευη;ευχαριστω

Ούτε την εγγύηση επηρεάζει, ούτε τη συσκευή!

Εγώ την έχω χρόνια σε όλες τις συσκευές μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα.

 

Εχω ενα S7 EDGE Duos. Συμφνωνα με το sammobile, ειναι απο Bangladesh με PDA G935FXXU1BPH6 και CSC G935FOLE1BPH2.

 

Θελω να περασω Nougat, αλλα δεν ξερω ποια εκδοση να βαλω. Επισης παει καιρος που δουλεψα ODIN οποτε θα ηθελα τα φωτα σας τι επιλεγω και που.

 

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935FD/

 

 

Σας ευχαριστω πολυ !

Θα ερθει και στις αλλες χωρες,μπορεις να βαλεις της ινδιας που εχει βγει η 7!η αλλιως περιμενεις την χωρα σου!δες το video.θα σε βοηθησει.

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

επαφες επιλεγεις το ονομα λεπτομεριες μετα πανω δεξια 3 τελιτσες σημανση ως προεπιλογη και απο εκει διαλεγεις οτι θες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ...

(Νόμιζα ότι εκεί επιλέγεις μόνο τον αριθμό που θές να φαίνεται πρώτα, αλλά τελικά ρυθμίζεις και το όνομα...)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω το θέμα με χαμένες κλήσεις και είναι απαράδεκτο ακόμα και σε κινητό των 50 Ευρώ. Τραγικη η Samsung. Δηλαδή δουλειά δεν εχουμε δουλεια βρήκαμε να κανουμε 3 4 resets?

 

Παιδιά το θέμα το έχω και εγώ. Γίνεται όμως σε συγκεκριμένο σημείο (σπίτι). Η λογική του 3-4 φορές reset ποιά είναι; Γιατί όχι μία;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα το έχω και εγώ. Γίνεται όμως σε συγκεκριμένο σημείο (σπίτι). Η λογική του 3-4 φορές reset ποιά είναι; Γιατί όχι μία;;

Δεν υπάρχει λογική σε αυτό. Το factory reset είναι κάτι, με πολύ απλά λόγια, σαν τη διαμόρφωση δίσκου που κάνουμε στους υπολογιστές, σε usb drivers. Διαγράφει δηλαδή τα μέρη του δίσκου. Μια φορά αρκεί και δεν αφήνει υπολείμματα. Λίγο περίεργο αυτό που κάνουν κάποια παιδιά εδώ, αλλά οκ αν νιώθουν σιγουριά. Σίγουρα δε κάνει κακο πάντως.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν νομίζω ότι θέλει 4-5 wipe...δεν έχει κανένα απολύτως νόημά.

Σήμερα έβαλα την nougat,ήρθε ειδοποίησή,είπα να την κατεβάσω και να την βάλω.

Δεν έκανα wipe,μόνο restore από τις ρυθμίσεις...προς το παρόν όλα καλά,αλλά και πρόβλημα να έχω,πολύ απλά,downgrade στην 6 κι όλα good.

Η 7 για μένα προφανώς κι έχει κάποιο θέμα στο edge,ακόμα κι αν δε το παρουσιάζει σε όλους.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσα χρόνια φλασαρω ρομ και ειδικά custom rom έχω διαβάσει στις οδηγίες του developer να γίνει wipe πάνω από μια φορά

Δεν έχω καταλάβει γιατί Αλλά σχ2δον πάντα όταν βάζω άλλη ρομ το κάνω 2 και 3 φορές

Αφού κακο δεν κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου θυμησει για να εγκαταστησω apk της συλλογης πχ εκτος απο τις αγνωστες πηγες ποια αλλη αδεια πρεπει ν ανοιξω γιατι δεν μ αφηνει...

7a45c6d644dcd9b93792c78714f50a6e.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου θυμησει για να εγκαταστησω apk της συλλογης πχ εκτος απο τις αγνωστες πηγες ποια αλλη αδεια πρεπει ν ανοιξω γιατι δεν μ αφηνει...

Τι μήνυμα σου βγάζει?Μόνο τις άγνωστες πηγές πρέπει να τικαρεις.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα το μνμ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα το μνμ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαλλον υπάρχει αλλη εφαρμογή με το ιδιο όνομα. Αν ναι κανε μετονομασία την υπάρχουσα

Link to comment
Share on other sites

Μαριε η εφαρμογη ειναι η stock gallery http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/gallery/gallery-5-3-01-10-release/

με την btu την ειχα εγκαταστησει κανονικα....(δεν θυμαμε αν ειχα κανει κατι με τις αδειες?) με την Αυστριακη δεν .....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μαριε η εφαρμογη ειναι η stock gallery http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/gallery/gallery-5-3-01-10-release/

με την btu την ειχα εγκαταστησει κανονικα....(δεν θυμαμε αν ειχα κανει κατι με τις αδειες?) με την Αυστριακη δεν .....

 

δοκιμασες με αλλη εκδοση? ποιο παλια, ποιο νεα?

 

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

απ αυτη την εκδοση και μετα λυνεται το θεμα με τα lagakia στην gallery...αυτο ειναι το θεμα....

κατι ειχα κανει νομιζω καποια στιγμη...στις ρυθμισεις αλλα δεν θυμαμε :mad:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πως βάζουμε φωτογραφία σε μια επαφή?

 

Επαφές, πατάς πάνω στην επαφή που θέλεις να βάλεις φωτό και από κάτω εμφανίζονται 4 επιλογές. Επιλέγεις details (το τελευταίο από τα 4), και στην επόμενη εμφάνιση πάνω δεξιά επιλέγεις edit. Πατάς πάνω στο εικονίδιο με την κάμερα και μετά επιλέγεις το εικονίδιο με το τοπίο αν θέλεις να πας στο gallery ή βγάζεις επιτόπου φωτό αν επιθυμείς επιλέγοντας το αριστερό εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αφου αγανακτησα με τις χαμενες κλησεις της nougat . Πηγα πισω στην apc8 .

Προς το παρον καμια χαμενη κληση. Ξερει καποιος να μου πει τι απενεργοποιουσαμε για να μην βγαζει συνέχεια την ειδοποίηση για αναβάθμιση.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω κι εγώ οτι η κατάσταση είναι απελπιστική με τις χαμένες κλήσεις. Βρίσκομαι Γερμανία με γερμανική συσκευή και έβαλα την 7άρα μόλις ήρθε η ειδοποίηση.

Θα ήθελα να ρωτήσω ... υπάρχει κάποιος οδηγός αναλυτικός για το πως μπορούμε να κάνουμε downgrade στην ΜΜ? Και γενικώς τι κίνδυνοι υπάρχουν?

Ευχαριστώ όλους σας.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια δεν βαζετε το quick pic να ξεμπερδευετε και παιδευεστε με την default gallery και το lag της;;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Επαφές, πατάς πάνω στην επαφή που θέλεις να βάλεις φωτό και από κάτω εμφανίζονται 4 επιλογές. Επιλέγεις details (το τελευταίο από τα 4), και στην επόμενη εμφάνιση πάνω δεξιά επιλέγεις edit. Πατάς πάνω στο εικονίδιο με την κάμερα και μετά επιλέγεις το εικονίδιο με το τοπίο αν θέλεις να πας στο gallery ή βγάζεις επιτόπου φωτό αν επιθυμείς επιλέγοντας το αριστερό εικονίδιο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά όλα αυτά τα κάνω και δεν μου έχει πουθενά να προσθέσω φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια δεν βαζετε το quick pic να ξεμπερδευετε και παιδευεστε με την default gallery και το lag της;;

φιλε μου τα εργαλεια που εχει η default gallery ειναι καλυτερα και δουλευετε πιο γρηγορα...προσωπικη γνωμη..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες!

Έχω το S7 SM-G935F και δεν έχω κάνει update σε nougat. Ο μόνος λόγος για να το κάνω είναι το ενδεχόμενο να ξεκλειδώσει το FM chip και να μπορώ να κατεβάσω το nextradio app ή κάποιο παρεμφερές ώστε να έχω offline ραδιόφωνο.

Έχει κάνει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες!

Έχω το S7 SM-G935F και δεν έχω κάνει update σε nougat. Ο μόνος λόγος για να το κάνω είναι το ενδεχόμενο να ξεκλειδώσει το FM chip και να μπορώ να κατεβάσω το nextradio app ή κάποιο παρεμφερές ώστε να έχω offline ραδιόφωνο.

Έχει κάνει κανείς κάτι ανάλογο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Μακάρι να γινόταν αυτό αλλά έχω την εντύπωση πως δεν παίζει να γίνει αυτό με καμιά αναβάθμιση .. απαράδεκτο αλλά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα εργαλεια που εχει η default gallery ειναι καλυτερα και δουλευετε πιο γρηγορα...προσωπικη γνωμη..

 

Εχει περισσοτερα εργαλεις η αληθεια ειναι.

Αλλα οι περισσοτεροι (θεωρω) χρησημοποιουν απλα την gallery για προβολη φωτογραφιων κ εκει το quick pic ειναι πιο αμμεσο.

Αν θελω να κανω καποιο crop για παραδειγμα τοτε παω στην default gallery.

Μικρο τκ κακο αλλα ξεμπερδευεις με το lag της εφαρμογης..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...