Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο τηλέφωνο μου σταμάτησε να λειτουργεί η μπροστά κάμερα.... Μου βγάζει error και χωρίς επανεκκίνηση η καθάρισμα της εφαρμογής δεν με αφήνει να ξανά μπω... Μόλις καθαρίσω και ξανά μπω μόλις γυρίσω σε μπροστά κάμερα ξανά πετάει error και κλείνει η κάμερα. Δοκίμασα καθάρισμα κάσε εφαρμογής... Τίποτα... Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πάλι τα ίδια... Έβαλα άλλο πρόγραμμα κάμερας και δεν γυρνάει στην selfie με τίποτα... Μπήκα και στο κρυφό μενού ελέγχου της συσκευης αλλά και εκεί μου βγάζει error.. Τι λέτε να είναι... Κάπου είχα ξαναδιάβασει για τέτοιο θέμα αλλά δεν θυμάμαι που....λέτε να είναι hardware?

 

Πριν απευθυνθείς στο σέρβις αν θες μπορείς να δοκιμάσεις και...

 

1 wipe cache (στο recovery)

2 δοκίμασε σε safe mode (κάνει re-loading κάθε εφαρμογή συστήματος που ανοίγεις)

 

όταν έκανες εκκαθάριση είχες κλείσει πρώτα την εφαρμογή? (force stop) = force stop > clear cache > restart

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

απο εδω θα κατεβασεις την ρομ την οποια εχει η συσκευη σου:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/

δες το video προσεκτικα πως γινεται και μετα δοκιμασε το:

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα εχω το p9 plus και σκεφτομαι να το αλλαξω με το s7 edge πιστεύετε αξιζει η αλλαγη;υπαρχει καποιος που τα ειχε και τα δύο;

 

Στάλθηκε από το VIE-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειχα s7 edge και τωρα εχω το P9 Plus.

Προκειται για "σφαγη" καθως οι συσκευες ειναι πολυ κοντα.

Στα υπερ του S7 Edge ειναι η αδιαβροχοποιηση, η καλυτερη οθονη, η καλυτερη καμερα και το πιο compact μεγεθος

Στα υπερ του P9 Plus ειναι η καλυτερη κεραια κινητης και wifi, το καλυτερο ηχειο και γενικα το ρολλαρισμα της συσκευης ειναι ελαχιστα καλυτερο.

Απο κει και περα στην αυτονομια ειναι ουσιαστικα ισοδυναμα και εχουν και τα 2 fast charging.

 

Αν δεν εχεις το μικροβιο της αλλαγης, δεν υπαρχει λογος να πας απο το ενα στο αλλο.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα s7 edge και τωρα εχω το P9 Plus.

Προκειται για "σφαγη" καθως οι συσκευες ειναι πολυ κοντα.

Στα υπερ του S7 Edge ειναι η αδιαβροχοποιηση, η καλυτερη οθονη, η καλυτερη καμερα και το πιο compact μεγεθος

Στα υπερ του P9 Plus ειναι η καλυτερη κεραια κινητης και wifi, το καλυτερο ηχειο και γενικα το ρολλαρισμα της συσκευης ειναι ελαχιστα καλυτερο.

Απο κει και περα στην αυτονομια ειναι ουσιαστικα ισοδυναμα και εχουν και τα 2 fast charging.

 

Αν δεν εχεις το μικροβιο της αλλαγης, δεν υπαρχει λογος να πας απο το ενα στο αλλο.

Το εχω και το παραεχω το μικρόβιο... :p

Σε ευχαριστώ. :)

 

Στάλθηκε από το VIE-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης μου βγάζει ρε παιδιά σε πολλές εφαρμογές. Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις συστήματος ΛΈΕΙ. Για να αλλάξετε αυτή την ρύθμιση αδείας, πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσετε την επικάλυψη οθόνης απο τις ρυθμίσεις > εφαρμογές.

 

ΆΝΟΙΓΜΑ ΡΥΘΜΊΣΕΩΝ.

Αυτό μου γράφει. Ακολουθώ τα βήματα μα δεν ξεκλειδώνει με τίποτα. Βγάζει 2-3 επιλογές αλλά με καμία δεν μου ξεκλειδώνει . ξέρει κανείς κάτι;

Ευχαριστώ.

 

Το προβλημα αυτο το προκαλουν συνηθως εφαρμογες με swipe η gesture..το ειχα κι εγω ,και αφαιρεσα το Swipe home button

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση που ήρθε παρατήρησα ότι δεν ζεσταίνεται τόσο εύκολα. Μπορεί και να είμαι λάθος αλλά αυτή την εντύπωση μου δίνει. Όταν είμαι δεδομένα στον ήλιο εννοώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα αυτο το προκαλουν συνηθως εφαρμογες με swipe η gesture..το ειχα κι εγω ,και αφαιρεσα το Swipe home button

 

Επιβεβαιωνω και γω. Το Swipe home button κανει ολη τη ζημια. Το εβγαλα και ολα ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

TCe
Link to comment
Share on other sites

έχω να παρατηρήσω κάτι.... έπειτα από παραμονή στην BTU APC8 για κάμποσους μήνες, αποφάσισα κι εγώ να κάνω update (ΟΤΑ) στη τελευταία BTU APG3... όλα καλά μέχρι στιγμής (εδώ και περίπου 10 μέρες) εκτός από ένα πραγματάκι.... το τηλέφωνο θερμαίνεται και πιο πολύ και πιο γρήγορα και πιο συχνά.... κάτι που δεν το είχα στην APC8 .. έχει κανείς παρόμοια εμπειρία? το τηλέφωνο το έκανα set up as new, και πέρασα μόνο sms και call logs από το SmartSwitch backup ...
Link to comment
Share on other sites

έχω να παρατηρήσω κάτι.... έπειτα από παραμονή στην BTU APC8 για κάμποσους μήνες, αποφάσισα κι εγώ να κάνω update (ΟΤΑ) στη τελευταία BTU APG3... όλα καλά μέχρι στιγμής (εδώ και περίπου 10 μέρες) εκτός από ένα πραγματάκι.... το τηλέφωνο θερμαίνεται και πιο πολύ και πιο γρήγορα και πιο συχνά.... κάτι που δεν το είχα στην APC8 .. έχει κανείς παρόμοια εμπειρία? το τηλέφωνο το έκανα set up as new, και πέρασα μόνο sms και call logs από το SmartSwitch backup ...

Στην ίδια ακριβώς φαση ήμουν και εγω φιλε αλλα δεν παρατηρω κατι ανάλογο.

Μάλιστα δεν έκανα ούτε φόρματ και λεω αν χρειαστεί, κανένα θέμα με θερμοκρασία ουτε πριν ουτε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια ακριβώς φαση ήμουν και εγω φιλε αλλα δεν παρατηρω κατι ανάλογο.

Μάλιστα δεν έκανα ούτε φόρματ και λεω αν χρειαστεί, κανένα θέμα με θερμοκρασία ουτε πριν ουτε μετά.

 

Ναι ε? μπορεί να μην του έκατσε καλά, τι να πω.... για του λόγου το αληθές, μετά την APC8 έκανε πρώτα OTA σε μια άλλη Version (δεν θυμάμαι ποια ακριβώς) και μετά στην τελευταία APG3... τι να πω... αν συνεχίσει μπορεί να την περάσω εξαρχής με Odin... Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να'χει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? μπορεί να μην του έκατσε καλά, τι να πω.... για του λόγου το αληθές, μετά την APC8 έκανε πρώτα OTA σε μια άλλη Version (δεν θυμάμαι ποια ακριβώς) και μετά στην τελευταία APG3... τι να πω... αν συνεχίσει μπορεί να την περάσω εξαρχής με Odin... Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να'χει...

Και μενα ετσι ακριβώς έκανε στο update.

Μετα το ποστ σου ειπα να το τσεκάρω ξανα και το ζορισα κανα μισαωρο με 40 λεπτα συνεχόμενα και πάλι δεν βλέπω κατι παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι κάτοχος του S7 Edge ( SM-G935F ).Χθές βράδυ έκανα την τελευταία ενημέρωση λογισμικού έκδοση 6.0.1 μέσω Wifi και έκ τοτε η συσκευή μου παρουσιάζει πρόβλημα σύνδεσης της κάρτας sim.Το μήνυμα αναφέρει:Δεν υπάρχει κάρτα SIM \ Μόνο επείγουσες κλήσεις.Έκανα επανεκκίνηση,δοκίμασα εφόσον ήταν ανοιχτή η συσκευή να ανοίξω το tray και να βάλω την κάρτα sim δεν έγινε τίποτα.Κάλεσα τον πάροχό μου και με ενημέρωσε πως είμαι κανονικά δικτυωμένη,δοκίμασα την κάρτα sim σε άλλη συσκευή και λειτουργεί κανονικά,οπότε κάτι άλλο συμβαίνει.Τι προτείνετε,έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο;

Την συσκευή την έχω απο αρχή Απριλίου δεν είχα κάποιο άλλο πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Arachnoula.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι κάτοχος του S7 Edge ( SM-G935F ).Χθές βράδυ έκανα την τελευταία ενημέρωση λογισμικού έκδοση 6.0.1 μέσω Wifi και έκ τοτε η συσκευή μου παρουσιάζει πρόβλημα σύνδεσης της κάρτας sim.Το μήνυμα αναφέρει:Δεν υπάρχει κάρτα SIM \ Μόνο επείγουσες κλήσεις.Έκανα επανεκκίνηση,δοκίμασα εφόσον ήταν ανοιχτή η συσκευή να ανοίξω το tray και να βάλω την κάρτα sim δεν έγινε τίποτα.Κάλεσα τον πάροχό μου και με ενημέρωσε πως είμαι κανονικά δικτυωμένη,δοκίμασα την κάρτα sim σε άλλη συσκευή και λειτουργεί κανονικά,οπότε κάτι άλλο συμβαίνει.Τι προτείνετε,έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο;

Την συσκευή την έχω απο αρχή Απριλίου δεν είχα κάποιο άλλο πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Arachnoula.

Το imei είναι εντάξει ; πληκτρολόγησε *#06#

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε για αρχη αν ειναι δυνατο μια αλλη sim στη συσκευη , μετα επομενη κινηση πριν το σερβις ειναι το factory reset μηπως ειναι σκαλωμα της αναβαθμισης , αν δεν φτιαξει και ετσι μαλλον θα πρεπει να το πας σε αντιπροσωποια
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα της αναβάθμιση το κινητό είναι πιό γρήγορο,δεν έχει τη αίσθηση μετα από πολύωρη χρήση κατι μικρά στουμπόματα όταν μαζεύονταν τα άχρηστα αρχεία πολλά και ήθελε εκκαθάριση πλέον το κινητό πάει πιο γρήγορα, άλλαξαν την gallery, η μπανταρία στα ιδια περίπου επίπεδα μπορεί και καλύτερη ,έχει λίγο καλύτερη αναμονή το μονο πού παρατήρησα πλέον στα παιχνίδια κατανάλωση ενέργειας είναι λίγο παραπάνω αλλα φαίνεται και απο το σκορ γραφικών,και μου φαίνεται θερμαίνεται πιό πολύ η μπανταρία στη διάρκεια βαρύ παιχνιδιού σε σχέση με πριν . πάντως το κινητό έγινε πιο γρήγορο. Edited by KOSTAS19780
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω για την κάμερα, μπορούμε να τραβήξω φώτο σε μορφή raw? Επίσης υπάρχει άλλη εφαρμογή αντίστοιχης δυνατότητας αλλά να μπορώ να έχω 16 προς 9 στη μέγιστη ανάλυση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω για την κάμερα, μπορούμε να τραβήξω φώτο σε μορφή raw? Επίσης υπάρχει άλλη εφαρμογή αντίστοιχης δυνατότητας αλλά να μπορώ να έχω 16 προς 9 στη μέγιστη ανάλυση? Ευχαριστώ.

 

Για το πρώτο που ρωτάς , ναι μπορείς... επιλέγεις το Pro mode μέσα από το app της κάμερας, και μετά στις ρυθμίσεις ενεργοποιείς το "Save as RAW file", και θα αποθηκευτούν 2 εκδοχές της ίδιας φωτογραφίας, μία συμπιεσμένη και μια RAW. Όσο για το δεύτερο, νομίζω οτι ΔΕΝ γίνεται, μιας και είναι (και) θέμα φακού... Μπορεί να κάνω λάθος όμως..κάποιος από εδώ μέσα μπορεί να ξέρει καλύτερα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χμμμ ενδιαφέρον... θα το παρακολουθήσω λίγο ακόμα και αν δε στρώσει θα του ξαναπεράσω τη rom, αυτή τη φορά με odin....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...