Jump to content

Kινγτο απο Ελλαδα μεχρι 150 ευρω


george1007
 Κοινοποίηση

Ποιο απο τα παρακατω?  

5 members have voted

  1. 1. Ποιο απο τα παρακατω?

    • HUAWEI HONOR 4C
      0
    • ASUS ZENFONE GO
      0
    • LENOVO VIBE P1M
      3
    • AΛΛΟ (ποιο?)
      2


Recommended Posts

Γεια σας παιδια! Θελω να παρω ενα κινητο για τον πατερα μου (normal χρηση και σερφαρισμα στο internet) ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΟ καπου στα 120-130ευρω ομως εγω απ'οσο γνωριζω αξιζει να παει μεχρι τα 150 που υπαρχουν συσκευες με 2gb RAM. Οθονη γυρω στις 5 ιντσες, καλο θα ηταν να μην ξεφορτιζει αμεσως και γενικα να ειναι οσο το δυνατον πιο σταθερο και να μη θελει πεταμα σε 6 μηνες επειδη θα κολλαει. Μεχρι στιγμης εχω τσεκαρει τις ακολουθες συσκευες

1. Lenovo Vibe P1m

2.Huawei Honor 4C

3. Asus Zenfone GO

Ποιο απο αυτα τα 3 θεωρειτε οτι ειναι καλυτερο και γιατι? Υπαρχει καποια αλλη αξιολογη/καλυτερη προταση σε αυτες τις τιμες? Αξιζει να δωσει αυτα τα χρηματα η να παει για καποιο με 1gb ram στα 100 ευρω και να το αλλαξει πιο γρηγορα?

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα παει σε moto g 3rd που εχει ενα gb ραμ αλλα ειναι καλυτερο απ τα αλλα και δεν θα το αλλαξει σε 6μηνες ;)

Μονο απο αυτα τα τρια που λες ργω θα πηγαινα σε 4c

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640,στα 105€ το DS και στα 130€ το 4G(μονοκαρτο) απο σκρουτζ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσε κατι σε android φανταζομαι καθως αυτο χρησιμοποιει τον τελευταιο καιρο και το εχει συνηθισει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλλον για moto g (3rd gen) το κοβω γιατι απ'οτι διαβασα εχει stock android + θα παιρνει τις αναβαθμισεις για αρκετο καιρο. Το μονο που με προβληματιζει ειναι το 1gb ram που διαθετει θα ειναι αρκετο? για το 16αρι με τα 2gb βγαινει εκτος budget...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλλον για moto g (3rd gen) το κοβω γιατι απ'οτι διαβασα εχει stock android + θα παιρνει τις αναβαθμισεις για αρκετο καιρο. Το μονο που με προβληματιζει ειναι το 1gb ram που διαθετει θα ειναι αρκετο? για το 16αρι με τα 2gb βγαινει εκτος budget...

 

Αν οι αναβαθμίσεις παίζουν ρολο τότε μη το σκέφτεσαι, Moto G. Θα σε καλύψει και σε θέμα τιμής και αξιοπιστίας. Σκυλι κινητό

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάς για απουσία lag τώρα και στο μέλλον και αναβαθμίσεις, τότε lumia 640

 

Είναι μονόδρομος για αυτά που ζητάς. Το κινητό είναι άψογο σε όλα του! Είναι τόσο εύκολο στην χρήση που θα σου πει ο πατέρας σου γιατί δεν του το είχες αγοράσει τόσο καιρό. Αυτά που χρησιμοποιείς περισσότερο τα βάζεις στην αρχική οθόνη.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις! Ειναι οντως τοσο καλο το lumia 640? επειδη εχω δουλεψει κι εγω windows phones και δε μου αρεσε το interface να πω την αληθεια μου! Γιατι υπερτερει σε σχεση με το moto g? (εχω το nexus 5 απο την πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας του στην Ελλαδα ~ 2 χρονια και απο θεμα λογισμικου ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μεχρι και σημερα και φανταζομαι το moto θα ειναι κατι αντιστοιχο)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πω την εμπειρια μου με το λουμια 640.Εφαρμογες που χρησιμοποιουσα viber messenger insta ηταν κατε εμε κακογραμενες.Ο browser πολυ κακος.Αλλα στα 105-110 που κανει πανω κατω παιζει μπαλα εντελως μονο του.Φοβερη καμερα ποιοτητα κατασκευης πολυ ομορφη οθονη με καλο touch.Δυνατο καθαρο ηχειο.Μπαταρια μονο κλησεις μνμ και λιγο wifi ειχα δει 3 μερα!Επισης δεν μου πεταξε ποτε διαφημισεις στον browser τυπου εχετε ιο και αλλα τετοια χαζα.Γενικα σαν hardware το κινητο φυσαει στην τιμη αυτη αλλα απο εφαρμογες που χρησιμοποιουσα ειμουν δυσαρεστημενος (ελπιζω να γινει καμοια αναβαθμιση στο μελλον μπορει να γυρισω)για αυτο εφυγα και πηγα σε αντροιδες και τωρα απολαμβανω το γ4!:) Α και ξεχασα με δυσαρεστησε πολυ που ο φορτιστης δεν ηταν usb αλλα ο απλος + οτι δεν εχει ακουστικα στη συσκευασια!δεν το ειχα ψαξει καλα στην αρχη και ξενερωσα ασχημα τοτε δινοντας 170 ευρο!Αυτη τι στιγμη γνωμη μου παντα εαν μπορεις δωσε παραπανω να πας σε g3 Που επεσε και συνεχιζει να πεφτει σαν τρελη η τιμη του Edited by Billys00
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απ οτι εχω διαβασει κι απο μικρη προσωπικη εμπειρια θεωρω πως τα windows phones θελουν 1-2 χρονακια ακομα να <<ωριμασουν>>. Επομενως μαλλον προς android και μαλλον προς moto g 3rd gen καταληγω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...