Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Steve Litchfield

All About symbian.

Δεν χρειαζόταν ο κύριος Steve να μας πει ότι ξεκάθαρος νικητής σε camera είναι το 950..

Είδαμε με τα ματάκια μας ότι τα πατάει και τα τρία τηλεφωνα..

Βεβαια ο Rick Osterloh δεν συμφωνεί μαζί του..(χιούμορ)

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγειά το New εργαλείο φίλε!!!! :cool:

Ωραίο το 6p! Πρέπει να το δοκιμάσω σε κάποια φάση :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

 

άντε και καλά πορτραίτα...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Lumia 950 XL vs LG G6

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22195_Camera_head_to_head_Lumia_950_.php

 

Lumia 950/XL vs Google Pixel/XL

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/22121_Camera_head_to_head_Lumia_950X.php

 

Lumia 950 vs Apple iPhone 7

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/21722_Camera_phone_head_to_head_Lumi.php

 

Δεν ξερω κατα πόσο ειναι αντικειμενικα αλλα σίγουρα βγάζεις καποια συμπεράσματα.

 

Kαθολου αντικειμενικο και κανενα συμπερασμα φυσικα, 100% προμοταρει τo 950.

 

Αν το θαψει, τι θα του μεινει στο windows site του;

Τιποτα, μιας και η πλατφορμα ειναι για πεταμα.

 

Αποδειξη ειναι οτι εχει πολυ λιγες φωτο σε καθε comparison, και φυσικα σε διαφορετικα σημεια.

Εχει τραβηξει απο 100 φωτο σε καθε comparison και εχει κρατησει τις 5 που του κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Kαθολου αντικειμενικο και κανενα συμπερασμα φυσικα, 100% προμοταρει τo 950.

 

Αν το θαψει, τι θα του μεινει στο windows site του;

Τιποτα, μιας και η πλατφορμα ειναι για πεταμα.

 

Αποδειξη ειναι οτι εχει πολυ λιγες φωτο σε καθε comparison, και φυσικα σε διαφορετικα σημεια.

Εχει τραβηξει απο 100 φωτο σε καθε comparison και εχει κρατησει τις 5 που του κανουν.

 

χμμ...μπορει και να χεισ δικιο εν μερει.

Εχει τραβηξει απο 100 φωτο σε καθε comparison και εχει κρατησει τις 5 που του κανουν

Αυτο δεν το γνωριζει κανεις...παρα μονο ο ιδιος του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ aptaliko.... ούτε στημένες να ήταν οι φωτογραφίες που βγάζεις!!!!!

Τώρα μπορώ να βρίζω το S7 πιο άνετα!!!

:-)

 

ΥΓ. Αυτή δεν ήταν αναβάθμιση κάμερας. Ηταν πλήρη αποξήλωση και επανεγκατάσταση!!!!

 

from my Xiaomi

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό;;;

Τελικά τι χρώμα είναι το παγκάκι;;;

S7 edge

34253605254_6c2cac71cf_b.jpg2017-06-04_09-48-50 by V M, on Flickr

 

S8+

34966261531_13b9cf4767_b.jpg2017-06-04_09-48-40 by V M, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό;;;

Τελικά τι χρώμα είναι το παγκάκι;;;

 

Προφανώς καφέ. Δύσκολο να είναι στο κόκκινο του s7.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολυ λιγο το s8 φωτογραφικα, απορω τι εκαναν εκει στη samsung 1 χρονο. :blink:

 

Ακριβως ιδιο με το s7, λιγο καλυτερα ρυθμισμενο white balance σε καποιες συνθηκες και ......αυτο.

Λογικο, αφου εχει τον ιδιο φακο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς καφέ. Δύσκολο να είναι στο κόκκινο του s7.

 

Σωστά Νίκο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε συ aptaliko.... ούτε στημένες να ήταν οι φωτογραφίες που βγάζεις!!!!!

Τώρα μπορώ να βρίζω το S7 πιο άνετα!!!

:-)

 

ΥΓ. Αυτή δεν ήταν αναβάθμιση κάμερας. Ηταν πλήρη αποξήλωση και επανεγκατάσταση!!!!

 

from my Xiaomi

 

και όχι τίποτα άλλο είναι και το αγαπημένο μου τηλέφωνο :lol:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ aptaliko.... ούτε στημένες να ήταν οι φωτογραφίες που βγάζεις!!!!!

Τώρα μπορώ να βρίζω το S7 πιο άνετα!!!

:-)

 

ΥΓ. Αυτή δεν ήταν αναβάθμιση κάμερας. Ηταν πλήρη αποξήλωση και επανεγκατάσταση!!!!

 

from my Xiaomi

 

Συγνωμη δηλαδη το παρον ποστ δεν ειναι ειρωνικο;

Link to comment
Share on other sites

και όχι τίποτα άλλο είναι και το αγαπημένο μου τηλέφωνο :lol:.

Βρε τηλεφωνάρα!!! Δεν αντιλέγω! Τρομερό overall εργαλείο!

Στην φωτογραφία η "κακή" λεπτομέρεια που του χρέωναν δεν με ενοχλούσε τόσο. Έτσι κι αλλιώς όπως ανέφερε και ο Νίκος έπρεπε να την ξεσκίσεις στο zoom την φωτό για να δείς την διαφορά.

Αλλά τα χρώματα φίλε...τα χρώματα...ήταν ΛΑΘΟΣ...τα έψαχνα να δω πού τα βρήκε...λίγο ακόμα θα μου χρέωνα αχρωματοψία!!! :p:lol:

Και εδώ, στις δικές σου τις τελευταίες, κάνει μπαμ το φαινόμενο της μπουρδουκλωσιάς.

 

Τελικά, το S8 εκτός από πανέμορφο :love: όλα δέιχνουν οτι έχει και κάτσε καλά κάμερα. :cool:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ναι μέχρι να βγεί το επόμενο που θα λένε πόσο χάλια ήταν το προηγούμενο,σορυ παίδες αλλά και οι δύο είναι χάλια,η μία πρασινίζει η άλλη κοκκινίζει
Link to comment
Share on other sites

Βρε τηλεφωνάρα!!! Δεν αντιλέγω! Τρομερό overall εργαλείο!

Στην φωτογραφία η "κακή" λεπτομέρεια που του χρέωναν δεν με ενοχλούσε τόσο. Έτσι κι αλλιώς όπως ανέφερε και ο Νίκος έπρεπε να την ξεσκίσεις στο zoom την φωτό για να δείς την διαφορά.

Αλλά τα χρώματα φίλε...τα χρώματα...ήταν ΛΑΘΟΣ...τα έψαχνα να δω πού τα βρήκε...λίγο ακόμα θα μου χρέωνα αχρωματοψία!!! :p:lol:

Και εδώ, στις δικές σου τις τελευταίες, κάνει μπαμ το φαινόμενο της μπουρδουκλωσιάς.

 

Τελικά, το S8 εκτός από πανέμορφο :love: όλα δέιχνουν οτι έχει και κάτσε καλά κάμερα. :cool:

 

Χρηστο για τα χρωματα εχεις δικιο και ισως τελικα ηταν το πιο σοβαρο. Αλλα μας ειχαν συνεπαρει οι συζητησεις για την λεπτομερεια της λεπτομερειας ω! λεπτομερεια και χασαμε την ουσια. Εγω τη διαπιστωσα τη διαφορα κυριως οταν εβγαλα πριν λιγες εβδομαδες φωτογραφιες διπλα απο iphone 7 το οποιο ηταν πολυ πιο κοντα στο σωστο χρωμα. Απο την αλλη, τοσο καιρο δεν ειχα δωσει σημασια στα χρωματα θεωρωντας οτι ειναι της οθονης παιχνιδια...

Τουλαχιστον τωρα στο s8 το εφτιαξε και αυτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο για τα χρωματα εχεις δικιο και ισως τελικα ηταν το πιο σοβαρο. Αλλα μας ειχαν συνεπαρει οι συζητησεις για την λεπτομερεια της λεπτομερειας ω! λεπτομερεια και χασαμε την ουσια.

Αυτό πιστεύω και εγώ.

Επέλεξα το φωτό-S7 (με τα συν του και τα πλην του) διαβάζοντας αυτό το νήμα. Μπορώ να πώ οτι αυτά που διάβασα εδώ, τα βρήκα ακριβώς στο S7. Ήταν εύστοχο πολύ δηλαδή.

Όλα εκτός απο τα λάθος χρώματα!!! Δεν έχω τις γνώσεις για να ξέρω τί έφταιγε για το αποτέλεσμα αυτό...αυτό που ξέρω είναι οτι άλλα έβλεπα live και άλλα στον υπολογιστή!

Το μειονέκτημα αυτό το επισήμαναν κάποιοι αλλά τα ποστ τους χάνονταν μέσα στο χάος και τον πανικό "της λεπτομέρειας την λεπτομέρεια ώ λεπτομέρεια" των φωτογραφιών (όπως είπες).

 

Αυτός ήταν και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που το έδωσα. Δεν θα με βγάλει εμένα στραβό ένα τηλέφωνο! :lol:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Steve Litchfield

All About symbian.

Δεν χρειαζόταν ο κύριος Steve να μας πει ότι ξεκάθαρος νικητής σε camera είναι το 950..

Είδαμε με τα ματάκια μας ότι τα πατάει και τα τρία τηλεφωνα..

Βεβαια ο Rick Osterloh δεν συμφωνεί μαζί του..(χιούμορ)

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kαθολου αντικειμενικο και κανενα συμπερασμα φυσικα, 100% προμοταρει τo 950.

 

Αν το θαψει, τι θα του μεινει στο windows site του;

Τιποτα, μιας και η πλατφορμα ειναι για πεταμα.

 

Αποδειξη ειναι οτι εχει πολυ λιγες φωτο σε καθε comparison, και φυσικα σε διαφορετικα σημεια.

Εχει τραβηξει απο 100 φωτο σε καθε comparison και εχει κρατησει τις 5 που του κανουν.

 

Εσύ ότι πεις. Κρεμόμαστε από το στόμα σου.

Link to comment
Share on other sites

για τα χρωματα μιλατε για βραδυ?

γιια τις ημερησιες μια χαρα ηταν τα χρωματα. και για το βραδυ στο auto δεν ειχα θεμα.

οταν επαιζα με ρυθμισεις μου εβγαιναν λιγο διαφορετικα απο οτι κοιταζα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δηλαδη το παρον ποστ δεν ειναι ειρωνικο;

 

Αν νομίζεις ότι είναι ειρωνικό πάτησε το κουμπάκι που γράφει αναφορά, μην κάνεις σαν μικρό παιδάκι.

Σαν ουδέτερος μπαίνω μέσα να δω ωραίες φωτογραφίες ( που όντως έχετε μερικές κορυφαίες) και τις πιο πολλές φορές βλέπουμε τσακωμούς κτλ...

Ηρεμήστε, κινητά είναι...κάνετε τον χαβαλέ σας απλά...:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω και εγώ.

Επέλεξα το φωτό-S7 (με τα συν του και τα πλην του) διαβάζοντας αυτό το νήμα. Μπορώ να πώ οτι αυτά που διάβασα εδώ, τα βρήκα ακριβώς στο S7. Ήταν εύστοχο πολύ δηλαδή.

Όλα εκτός απο τα λάθος χρώματα!!! Δεν έχω τις γνώσεις για να ξέρω τί έφταιγε για το αποτέλεσμα αυτό...αυτό που ξέρω είναι οτι άλλα έβλεπα live και άλλα στον υπολογιστή!

Το μειονέκτημα αυτό το επισήμαναν κάποιοι αλλά τα ποστ τους χάνονταν μέσα στο χάος και τον πανικό "της λεπτομέρειας την λεπτομέρεια ώ λεπτομέρεια" τως φωτογραφιών (όπως είπες).

 

Αυτός ήταν και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που το έδωσα. Δεν θα με βγάλει εμένα στραβό ένα τηλέφωνο! :lol:

 

χαχαχα, σωστος. Εγω επειδη περα απο την καμερα κοιταζω συνολικα τη συσκευη, εμεινα με αυτο και δοκιμασα s8 plus το οποιο αποδυκνειεται καλυτερο. Απο εκει και περα σκοπος μου δεν ειναι να δοκιμαζω καθε εβδομαδα αλλη συσκευη και να μπαινω να κραζω την προηγουμενη καθε φορα ουτε να βρω ποιο εχει την καλυτερη καμερα γιατι δεν υπαρχει. Παντα καποιο θα υπερτερει καπου και θα πασχει καπου αλλου. Απο εκει και περα, οι εμμονες και οι υπερβολες ειναι αυτες που δεν μας αφηνουν να δουμε σωστα καποια πραγματα και χανουμε τη μπαλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για τα χρωματα μιλατε για βραδυ?

γιια τις ημερησιες μια χαρα ηταν τα χρωματα. και για το βραδυ στο auto δεν ειχα θεμα.

οταν επαιζα με ρυθμισεις μου εβγαιναν λιγο διαφορετικα απο οτι κοιταζα.

 

αναλογα το χρωμα και τις συνθηκες δεν πεφτει παντα μεσα. Δεν λεμε οτι ειναι ολα λαθος, αλλα ειδικα σε καποιες αποχρωσεις, πχ κοκκινο εγω βλεπω αποκλιση. Προσωπικα δε με ενοιαξε και δεν το προσεξα σχεδον ποτε, παρα μονο οταν εκανα τελευταια μια συγκριση με iphone 7 αλλα απο εκει και περα ολα σχετικα ειναι, πχ μια μικρη αποκλιση απο το πραγματικο χρωμα αλλους τους ενοχλει, αλλους δεν τους νοιαζει καν. Εγω στα θερμα χρωματα ειδα την αποκλιση κυριως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ότι πεις. Κρεμόμαστε από το στόμα σου.

Δεν ξέρω αν ειρωνεύεσαι, αλλα είναι αστείο να διαβάζουμε από οπουδήποτε συγκριτικά.

Σκέψου πχ την άποψη πολλών αρθρογράφων του macrumors σε συγκριτικό οποιαδήποτε συσκευής με iphone 7 plus..!

Από κι και πέρα,δικαίωμα σου να τα πιστεύεις όλα,κανένα πρόβλημα..

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που γράφω είναι ξεκάθαρο.Είπα ότι δεν ξέρω πόσο αντικειμενικός είναι

αλλά σίγουρα κάποια συμπεράσματα μπορούμε να βγάλουμε. Τόσο απλά...

Link to comment
Share on other sites

ενα review της καμερας του htc11 εδω, που αναφερει μεταξυ αλλων θεματα κυριως με την φωτομετρηση και υπερφωτισμενες φωτο, ειναι κατι που εχω δει σε αρκετα review

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...