Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα έκλεισε και δεν φόρτιζε. Το πήγα για επισκευή. Μου είπαν έχει πρόβλημα στον αντάπτορα και γι'αυτό δεν φορτίζει. Κόστος 25 ευρώ. Και μάλλον θέλει και μπαταρία, θα δείξει, αλλά 50 μου είπαν.

 

Sent from my H1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εκανε κανεις να μας πει τι αλλαγες καταλαβε;

Το έκανα αλλά δεν μπορώ να βρω αλλαγή ,δεν ξέρω αν έχει κάτι στον launcher γιατί έχω τον Nova . Ελπίζω να βελτιωθεί το Bluetooth δεν το έλενξα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μεγάλη βελτίωση στο Bluetooth πόση ώρα συνδεδεμένο και πρώτη φορά χωρίς διακοπή στην μουσική!!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσεις, επιτέλους συνδέθηκε με την Sony μέσω ασύρματης μετάδοσης μέσω mirroring. Αυτο που δεν διορθώθηκε είναι η ρύθμιση ανάλυσης στις φωτογραφίες ενώ στο video είχε και έχει. Το μόνο που με χαλάει αυτή την στιγμή είναι ποτέ και αν πάρει 6.0 και το βάρος του!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα είμαι νέος στο forum. Έχω και εγώ το Shark 1 περίπου 3 μήνες κάθισα και διάβασα όλα τα μηνύματα και κάπου είδα ότι το ίδιο πρόβλημα με μένα το έχει και άλλος. Εκεί που δουλεύει αρχίζει και τρεμοπαίζει η οθόνη έχω επικοινωνήσει με την εταιρία, αλλά μου γράφουν τους γραφώ και στο τέλος με γράφουν. Έχει κάποιος καμία ιδέα για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Η αγορά έγινε από μαγαζί στην κίνα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όποιος έχει μείνει από μπαταρία και θέλει να δώσει το leagoo shark 1 ας μου στείλει μήνυμα… εχω μεινει απο τηλεφωνο… ευχαριστώ

 

Καλες γιορτές

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλες γιορτές

 

Χρονια πολλα σε ολους. Μετα απο 4 μηνες άψογης λειτουργιας η μπαταρια τα επαιξε . Στον πεμτο μηνα ράγισε η οθονη απο το κρύο σε μεταβολη θερμοκρασίας και στον εκτο μηνα καηκε η οθονη. Εver το χειροτερο κινητο που ειχα ποτε. :O:X:X:X

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόλαβα και το πούλησα σε έναν φίλο, ελπίζω να μην τον κάψω, το καλό είναι ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση από το ελληνικό μαγαζί που το πήρα..αν είναι ανοικτό μέχρι τότε..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η μπαταρία τα βρίσκει σκούρα με αυτό το φορτιστη. Εγώ χρησιμοποιώ πλέον του LG g4 στα 1.8A που είναι μικρότερος και προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα γενικά.
Link to comment
Share on other sites

το εχω υποψη μου. σιγουρα καλυτερο αλλα με ΤΡΙΑ συμαντικα μειονεκτηματα για μενα.

1. ειναι 1,5 εκατοστο πιο μεγαλο απο το ήδη μεγαλο μεγεθος

2. δεν υποστηριζει τη μπαντα των 800 MHz για 4g που ειναι η συχνότητα που θα καταληξουν σε λιγο (επειτα απο την συνολικη απελευθερωση της συχνοτητας λόγω της digea) τα δικτυα 4g στην ελλαδα.

3. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ

 

Καλά κάνεις μεγάλη πλάκα...Τώρα που μιλάμε ο φίλος μου έχει βάλει και ακούμε ποδοσφαιρικά και το 4 G σκοτώνει...Μην γραφουμε κάτι που δεν ξέρουμε....

Edited by papasofs
Link to comment
Share on other sites

 

Καλά κάνεις μεγάλη πλάκα...Τώρα που μιλάμε ο φίλος μου έχει βάλει και ακούμε ποδοσφαιρικά και το 4 G σκοτώνει...Μην γραφουμε κάτι που δεν ξέρουμε....

 

μήπως έχεις δυσκολία κατανόησης απλών ελληνικών? για την συχνότητα τω 800 γραφω

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις δυσκολία κατανόησης απλών ελληνικών? για την συχνότητα τω 800 γραφω

 

Και για το ραδιόφωνο γράφεις... Kαι καλά κάτσε εσύ να αγναντεύεις 800αρια...Χιονίζει...Έρχεται το 5 G....Έχεις πάρει χαμπάρι; Νομίζεις στα 800 θαναι;;;Χαχαχα...Καλά τι ανακατεύομαι, άμα εσύ δεν καταλαβαίνεις; Τι με κόφτει; Ευτυχώς τα παιδιά που έχουν, το χαίρονται απίστευτα...Πάνλαφρο και κομψοτέχνημα.

Καλή καρδιά φίλος.

Edited by papasofs
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έκλεισε και δεν φόρτιζε. Το πήγα για επισκευή. Μου είπαν έχει πρόβλημα στον αντάπτορα και γι'αυτό δεν φορτίζει. Κόστος 25 ευρώ. Και μάλλον θέλει και μπαταρία, θα δείξει, αλλά 50 μου είπαν.

 

Sent from my H1 using Tapatalk

 

Καλημερα και τ δικο μου παρουσιασε ακριβως το ιδιο προβλημα ... που το πηγες για επισκευη ? θα εκτιμουσα πολυ αν μου εστελνες διευθυνση και τηλεφωνο

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι από αυτούς που αγόρασαν το κινητό στα τέλη Μαΐου(post 106 περίπου) . Επειδη διάβασα για κολλήματα, για restart που κάνει μόνο του, για προβληματική οθόνη κλπ, να πω ότι δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Το κινητό σαν λειτουργία πάει σφαίρα, ακόμα και κάποια στιγμή που το είχα γεμίσει και είχε ελεύθερη μνήμη 500 mb. Βέβαια το αδειασα κάποια στιγμή γιατί κάποια αρχεία και τραγούδια δεν μου χρειάζονταν. Το μοναδικό θέμα που έχει προκύψει εδώ και λίγες ημέρες είναι το θέμα μπαταρία.... Γι αυτό και σε παλαιότερο post είχα γράψει ότι έχω εκπλαγεί με την διάρκεια της αλλά θα δείξει ο χρόνος..... Ο χρόνος λοιπόν έδειξε!!!! Κάθε μερα θέλω Φόρτιση.

Πχ χθες το βγάζω από τον φορτιστή στις 15:20 στο 100%, φεύγω για Δουλειά με 3g ανοιχτό. Από τις 19:00 Μέχρι τις 22:00 με WiFi μια λογική χρήση ίντερνετ και με φωτεινότητα στο auto. Στις 22:00 έχω 52% μπαταρία, βάζω 3g, ανοίγω την τοποθεσία και βάζω το Tom Tom GPS. Στις 23:20 έμεινε η μπαταρία.....

Θεωρώ ότι δεν είναι λογικό για 6300 μπαταρία.

Επίσης χρόνος φόρτισης από 0% στο 100% 55' παράλογο νομίζω....

Έχει αγοράσει κάποιος άλλος νέα μπαταρία και αν ναι πόσο? Από που? Και πως την τοποθέτησε?

Edited by dalatsa
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση android έχεις? Root?

Έκδοση 5.1

Και όχι δεν είναι root γιατι είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα

Edited by dalatsa
Link to comment
Share on other sites

από 0% στο 100% 55' δεν ειναι παραλογο μιας και ο φορτιστης του ειναι ταχειας φορτισης.

Μου κανει εντυπωση μιας και εμενα μου κραταει ανετα 2 μερες...

θα σου προτεινα καποιο cleaner να σβησει τα cache που ενδεχομενως σου ανοιγει καποιο προγραμμα απο πισω,αμα το εχεις φορτωσει λογικο ειναι να σου φαει την μπαταρια.

εγω ειμαι root με xposed,τα modules που εχω κατεβασει ειναι για διαχειρηση μπαταριας,greenify για οικονομια.

Το android ειναι ενεργοβόρο και σε μνημη και μπαταρια,δεν φταει η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

από 0% στο 100% 55' δεν ειναι παραλογο μιας και ο φορτιστης του ειναι ταχειας φορτισης.

Μου κανει εντυπωση μιας και εμενα μου κραταει ανετα 2 μερες...

θα σου προτεινα καποιο cleaner να σβησει τα cache που ενδεχομενως σου ανοιγει καποιο προγραμμα απο πισω,αμα το εχεις φορτωσει λογικο ειναι να σου φαει την μπαταρια.

εγω ειμαι root με xposed,τα modules που εχω κατεβασει ειναι για διαχειρηση μπαταριας,greenify για οικονομια.

Το android ειναι ενεργοβόρο και σε μνημη και μπαταρια,δεν φταει η συσκευη

 

Στις αρχές όταν το είχα πάρει φόρτιζε σε 2 ώρες και 14'..... Τώρα σε 55 ' περίεργο δεν είναι?

 

Όσο για την διάρκεια κραταγε 4-5 μέρες ανοιχτό 24ωρες με WiFi συνέχεια.

 

Τώρα για cleaner πιο προτείνεις έτσι όπως είμαι εγώ χωρίς Root. Πχ το clean master?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι τέτοιο,πάντως μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν θα του έκανε κακο

 

Με επαναφορά τα χάνω όλα ότι υπάρχει στο κινητό έτσι? Προγράμματα, φώτο, αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...