Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ σε αυτή την τιμή που το βρίσκεις θα σου έλεγα πάρτο κ μην το πεις πουθενά, στην τιμή που το πήρα εγώ 200€ από Ελλάδα δεν θα το ξανά έπαιρνα κ ας έχω 2 χρόνια εγγύηση από το μαγαζί..αν θα έχω τελικά. Σε γενικές γραμμές αν δεν σου εμφανιστεί κανένα πρόβλημα θα το ευχαριστηθείς, αρνητικά για μένα είναι η όχι τόσο καλή απόκριση οθόνης, το αδύναμο bluetooth, μέτρια κάμερα, φακος για παιδάκια και εντελει το ίδιο το λειτουργικό του Κινέζου, αν έχεις διαβάσει το forum είχα ό,τι πιο απίθανο μπορούσε να συμβεί, μετά το ρουτ κ με άλλη ΡΟΜ άλλαξε θεαματικά η συμπεριφορά του κ πλέον το ευχαριστιέμαι.

Σε πιο μεγάλες ίντσες δεν θα πήγαινα, είναι ήδη αρκετό το μέγεθος του κ το βάρος του, έχω κ μεγάλα χέρια.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ σε αυτή την τιμή που το βρίσκεις θα σου έλεγα πάρτο κ μην το πεις πουθενά, στην τιμή που το πήρα εγώ 200€ από Ελλάδα δεν θα το ξανά έπαιρνα κ ας έχω 2 χρόνια εγγύηση από το μαγαζί..αν θα έχω τελικά. Σε γενικές γραμμές αν δεν σου εμφανιστεί κανένα πρόβλημα θα το ευχαριστηθείς, αρνητικά για μένα είναι η όχι τόσο καλή απόκριση οθόνης, το αδύναμο bluetooth, μέτρια κάμερα, φακος για παιδάκια και εντελει το ίδιο το λειτουργικό του Κινέζου, αν έχεις διαβάσει το forum είχα ό,τι πιο απίθανο μπορούσε να συμβεί, μετά το ρουτ κ με άλλη ΡΟΜ άλλαξε θεαματικά η συμπεριφορά του κ πλέον το ευχαριστιέμαι.

Σε πιο μεγάλες ίντσες δεν θα πήγαινα, είναι ήδη αρκετό το μέγεθος του κ το βάρος του, έχω κ μεγάλα χέρια.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Ειναι το καλύτερο κινητό που ειχα ποτε γιατι απλα τα εχει ολα. Εμενα δεν δεν μου βγήκε τελεια η μπαταρια. Φανταζομαι επειδη το αγορασα απο κινα δεν εχω εγγυηση.Τα βαζεις κατω και αποφασιζεις....;)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το μόνο πρόβλημα που έχω με το κινητό είναι ότι έχω κοψίματα στον ήχο μέσω Bluetooth όταν είναι multimedia, συνομιλία όλα καλά. Μάλλον από τους τυχερός κατ'αλλα όλα πολύ καλά. Μόνο το βάρος με χαλάει ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το καλύτερο κινητό που ειχα ποτε γιατι απλα τα εχει ολα. Εμενα δεν δεν μου βγήκε τελεια η μπαταρια. Φανταζομαι επειδη το αγορασα απο κινα δεν εχω εγγυηση.Τα βαζεις κατω και αποφασιζεις....;)

Ναι σίγουρα είναι θέμα αλλά με 20κατι ευρώ παίρνεις καινούρια μπαταρία και είσαι κομπλέ για όσο καιρό σου βγάλει.Κανονικά θα έπρεπε να στο καλύψουν απο το μαγαζί αλλά αυτά είναι ρίσκα δυστυχώς που παίρνουμε όσοι αγοράζουμε απο κίνα.Αν και προσωπικά πιθανολογώ ότι οι μπαταρίες αυτές υψηλής χωρητικότητας που εμφανίστηκαν απο πέρισυ στα κινέζικα χαλάνε τόσο εύκολα λόγω της γρήγορης φόρτισης που γίνεται στα 9v.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα είναι θέμα αλλά με 20κατι ευρώ παίρνεις καινούρια μπαταρία και είσαι κομπλέ για όσο καιρό σου βγάλει.Κανονικά θα έπρεπε να στο καλύψουν απο το μαγαζί αλλά αυτά είναι ρίσκα δυστυχώς που παίρνουμε όσοι αγοράζουμε απο κίνα.Αν και προσωπικά πιθανολογώ ότι οι μπαταρίες αυτές υψηλής χωρητικότητας που εμφανίστηκαν απο πέρισυ στα κινέζικα χαλάνε τόσο εύκολα λόγω της γρήγορης φόρτισης που γίνεται στα 9v.

Μου προτείνεις κατι συγκεκριμένο απο servis? γιατι αυτο με την μπαταρια που δεν αλλάζει με περιορίζει στο να το φτιάξω μόνος.

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για την περιοχή σου δυστυχώς όχι.Πάντως για την μπαταρία δες αν μπορει να ανοίξει το πίσω καπάκι εύκολα.μετά θα έχει 2-3 βίδες και θα βγαίνει και η μπαταρία.Χωρις να έχω δει από κοντά το κινητό,στις φώτο φαίνεται ότι το καπάκι δεν είναι κολλημένο αλλά με λίγη προσπάθεια μπορεί να βγει και μετά ειναι σχετικά εύκολο να αλλαχτεί.πχ δες το homtom ht6
που έχει επίσης τέτοιου τύπου μπαταρία και επίσης έχουν παρατηρηθεί μερικά "κρούσματα" σχετικά γρήγορης καταστροφής της
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για Αθήνα αν ξέρεις πεσμου. Το καπάκι προσπαθώ να το ανοίξω και μου φαίνεται κολλημένο. Το κινητό είναι άψογο. Αν αλλάξει η μπαταρία με κόστος κάνα 20 ευρώ θα το φτιάξω. Παραπάνω όχι. Αν ξέρεις πάντως βοηθά με. Σε ευχαριστώ πολύ για όλα.

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

για να ανοίξεις συνήθως κινητά με ενσωματωμένη μπαταρία θέλεις κάποια εργαλειάκια για να μην χαλάσεις πλαστικά και τέτοια, που μπορείς να βρεις στην φθήνια στο ebay, αλλιως καποιο μαγάζι στην Αθήνα, στο κέντρο ομονοια έχει ένα σωρο τέτοια μικρά που λογικά κάνουν επισκευές, σταδίου επίσης κοντά ομόνοια
Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφερθηκε πιο πισω σχετικα με το tts ,δεν το καταλαβα. Γενικα δεν υπαρχει ηχος φωνητικης καθοδήγησης , ή καποια συγκεκριμενα αρχεια ηχου δεν υποστηριζει?
Link to comment
Share on other sites

ήχος φωνητικής καθοδήγησης υπάρχει κανονικά σε προγράμματα gps, tts φωνές δεν μπορεις να ορίσεις γιατι το κινέζικο λειτουργικό δεν περιέχει (όπως το καθαρό android) tts engines γιατί του κάρφωσε του κινέζου να τις βγάλει , πχ το svox που το εγκαθιστάς, το ορίζεις σαν βασική μηχανή ανάγνωσης tts φωνής, κατεβάζεις την φωνή της αφροδίτης και στα προγράμματα gps την χρησιμοποιεις για περαιτέρω λειτουργίες οπως αναγγελια δρόμων κτλ.

Βάζοντας άλλη ρομ λύνεται το θέμα:)

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook είπαν ότι απλά θα ενημερωθούμε από το update app... υπάρχει στο needrom και xda αλλα δεν υπάρχει τρόπος root
Link to comment
Share on other sites

αυτή τη rom έχουμε βάλει εγώ κ κάποια παιδιά ακόμα, ειναι 6.0 στοκ καθαρό android αλλά όχι για το κινητό μας, μάλλον απο ότι κατάλαβα από κάποιο άλλο κινητό ίδιων προδιαγραφών με το shark γιατί όταν γίνει εγκατάσταση γράφει ονομασία μοντέλου s600, ποίο ακριβώς δεν το έχω βρει, σιγά μη βγάλει ο κινέζος αναβάθμιση και δεν βάλει το δικό του περιβάλλον πανω.

Δουλεύει απροβλημάτιστα και λύνει τις παιδικές ασθένειες, ροοτ γίνεται κανονικά και twrp recovery.

Link to comment
Share on other sites

αυτή τη rom έχουμε βάλει εγώ κ κάποια παιδιά ακόμα, ειναι 6.0 στοκ καθαρό android αλλά όχι για το κινητό μας, μάλλον απο ότι κατάλαβα από κάποιο άλλο κινητό ίδιων προδιαγραφών με το shark γιατί όταν γίνει εγκατάσταση γράφει ονομασία μοντέλου s600, ποίο ακριβώς δεν το έχω βρει, σιγά μη βγάλει ο κινέζος αναβάθμιση και δεν βάλει το δικό του περιβάλλον πανω.

Δουλεύει απροβλημάτιστα και λύνει τις παιδικές ασθένειες, ροοτ γίνεται κανονικά και twrp recovery.

 

τι προβληματα λυνει? σκεφτομαι να αγορασω το τηλεφωνο, αλλα εχω διαβασει διαφορα αρνητικα. δεν ξερω αν αντοποκρινονται στην πραγματικοτητα αλλα δεν μπορεις να μην τα δωσεις σημασία. ειναι ευκολη η διαδικασία αλλαγης rom?

Link to comment
Share on other sites

για αρχάριους δεν θα το πρότεινα, θέλει λίγο διάβασμα

αν το έχεις ξανακάνει θα σου φανεί παιχνιδάκι

αν διαβάσεις πιο πισω θα δεις τι προβληματα ειχα,

πάντως και το μικροφωνο του σε μενα τουλάχιστον δεν ειναι στα καλυτερα του, οι συνομιλητές μου λένε ότι δεν με ακούνε καλά,

στο xda καποιοι λένε για προβλήματα στην φόρτιση λόγω της usb υποδοχής,

έχω ένα φιλαράκι που θελει το shark για να βλεπει πιο πολύ βιντεακια στο internet και παιχνίδια, αν μου πει το οκ θα του το δώσω και πάω για άλλα

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει ο αδερφός μου εδώ και κάνα 2μηνο την συσκευή από το vickmall αλλά τις τελευταίες ημέρες παρουσίασε πρόβλημα. Εάν δεν είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή δεν ανοίγει καθόλου. Εάν το βάλω στην φόρτιση μερικές φορές βγάζει το σήμα της leagoo για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει ενώ άλλες φορές βγάζει το σήμα της μπαταρίας και φορτίζει για όσο δεν το πειράζω, έαν πατήσω το power, αντί να κάνει boot κλείνει και σταματάει την φόρτιση.

 

Ο μόνος τρόπος για να το κάνω να μπει στο λειτουργικό είναι να συνδέσω το φορτιστή για λίγα δευτερόλεπτα και μετά να πατήσω κρατημένο το power up ώστε να εμφανιστεί εικόνα με το robot. Εάν το αφήσω για λίγα λεπτά στην εικόνα με το robot μετά κάνει μόνο του boot χωρίς πρόβλημα. Εάν μπει στο λειτουργικό δουλεύει κανονικά για 15-30 λεπτά και μετά κλείνει. Επίσης εάν την ώρα που είναι στο λειτουργικό συνδέσω τον φορτιστή τότε κλείνει απότομα το τηλέφωνο, ακόμα και αν η άλλη άκρη του usb δεν είναι συνδεδεμένη.

 

Υπάρχει κάτι να δοκιμάσω ή πάει για επιστροφή;

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι που πεθανε μετα απο μια βδομαδα χρησης , το εστειλα πισω, το επισκευασανε ( και καλα) ηρθε πισω δουλεψε μια βδομαδα και πεθανε ξανα. τωρα ειμαι στα μηνυματα παλι για να το στειλω πισω.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει ο αδερφός μου εδώ και κάνα 2μηνο την συσκευή από το vickmall αλλά τις τελευταίες ημέρες παρουσίασε πρόβλημα. Εάν δεν είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή δεν ανοίγει καθόλου. Εάν το βάλω στην φόρτιση μερικές φορές βγάζει το σήμα της leagoo για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει ενώ άλλες φορές βγάζει το σήμα της μπαταρίας και φορτίζει για όσο δεν το πειράζω, έαν πατήσω το power, αντί να κάνει boot κλείνει και σταματάει την φόρτιση.

 

Ο μόνος τρόπος για να το κάνω να μπει στο λειτουργικό είναι να συνδέσω το φορτιστή για λίγα δευτερόλεπτα και μετά να πατήσω κρατημένο το power up ώστε να εμφανιστεί εικόνα με το robot. Εάν το αφήσω για λίγα λεπτά στην εικόνα με το robot μετά κάνει μόνο του boot χωρίς πρόβλημα. Εάν μπει στο λειτουργικό δουλεύει κανονικά για 15-30 λεπτά και μετά κλείνει. Επίσης εάν την ώρα που είναι στο λειτουργικό συνδέσω τον φορτιστή τότε κλείνει απότομα το τηλέφωνο, ακόμα και αν η άλλη άκρη του usb δεν είναι συνδεδεμένη.

 

Υπάρχει κάτι να δοκιμάσω ή πάει για επιστροφή;

 

επιστροφή φίλε, μην ασχολείσαι

εγώ πάντως το πούλησα σε φίλο, ελπίζω να μην του παρουσιάσει τίποτα και με τρέχει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...