Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Stavag..

Δεν πρέπει ναναι τίποτα...Εμένα είχε εξαρχής. Κουμπώνει άψογα πάντως..

---------------------------------

Παιδιά το πρόβλημα με το tethering (χοτ σποτ) συνεχίζεται. Ενώ το έκανα με άλλο τηλέφωνο, έπαιρνε από το δικό μου ιντερνέτ, αυτουνού, έτρεχε σφαίρα...Σε όποιο λάπτοπ και να το βάλω, no internet access μου βγάζει, ενώ συνδέεται κανονικά. Τάχω κάνει-δοκιμάσει όλα. Ρουτ δεν κάνω. Το έχει δοκιμάσει κανείς στο λάπτοπ του, να μου πει την άποψή του; Κάποια βοήθεια; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Stavag..

Δεν πρέπει ναναι τίποτα...Εμένα είχε εξαρχής. Κουμπώνει άψογα πάντως..

---------------------------------

Παιδιά το πρόβλημα με το tethering (χοτ σποτ) συνεχίζεται. Ενώ το έκανα με άλλο τηλέφωνο, έπαιρνε από το δικό μου ιντερνέτ, αυτουνού, έτρεχε σφαίρα...Σε όποιο λάπτοπ και να το βάλω, no internet access μου βγάζει, ενώ συνδέεται κανονικά. Τάχω κάνει-δοκιμάσει όλα. Ρουτ δεν κάνω. Το έχει δοκιμάσει κανείς στο λάπτοπ του, να μου πει την άποψή του; Κάποια βοήθεια; Ευχαριστώ.

Πρέπει να ειναι πρόβλημα με τις ρυθμίσεις της εταιρείας κινητής που εισαι ,εμενα με wind δουλευει αψογα
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ειναι πρόβλημα με τις ρυθμίσεις της εταιρείας κινητής που εισαι ,εμενα με wind δουλευει αψογα

 

Ναι στο τέλος μάλλον με την κωλοvodafon θα ασχοληθώ και μάλιστα πολύ σοβαρά....Νασαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει θέμα με το tethering. Δεν υπάρχει πρόσβαση στο ίντερνετ. Βάζοντας τη sim όμως σε άλλες συσκευές, λειτουργεί κανονικά. Vodafone εχω
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει θέμα με το tethering. Δεν υπάρχει πρόσβαση στο ίντερνετ. Βάζοντας τη sim όμως σε άλλες συσκευές, λειτουργεί κανονικά. Vodafone εχω

 

Εμ, εννοείται ότι δουλεύει κανονικά σε άλλες συσκευές.

Επίσης τα νέα είναι ότι σιγουρεύτηκα ότι φταίει η $#%$@@ vodafon, αφού δοκίμασα μια wind στο κινητό, δούλεψε κατ ευθείαν με hot spot στο λαπτοπ και πήγαινε σφαίρα!!!Τουλάχιστον δεν φταίει η κινητάρα... Θα επικοινωνήσω μαζί τους:mad:...Να επικοινωνήσεις και συ μπας και βγάλουμε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγω. Χρειάζομαι θήκη, όποιος έχει ας στείλει μήνυμα

 

Εγώ τελικά βρήκα από εδώ: https://www.my24shop.gr/component/virtuemart/search/?keyword=Leagoo+shark+1&limitstart=0&option=com_virtuemart&view=category&virtuemart_category_id=0

 

Αν είσαι Αθήνα χτύπα την!!! Το μόνο που δεν έχω βρει είναι screen protector. Αν κάποιος φίλος έχει κανένα παραπανίσιο ας στείλει πμ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν το κινητό μπορεί να γίνει root

και εάν ναι, με ποιο τρόπο;

Ευχαριστώ

 

http://forum.xda-developers.com/general/device-reviews-and-information/leagoo-shark-1-root-guides-t3372189

 

απ' ότι λένε δουλεύει η πρώτη μέθοδος, ήθελα κ εγώ να το κάνω μόνο και μόνο για adblock για διαφημίσεις, αλλά έβαλa τον yandex browser με adguard και διαφημίσεις τέλος στο internet

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα το κινητό μέσα σε 9 μέρες από κατάστημα του AliExpress στα 135€. Το κινητό το γνώριζα από παλιότερη παραγγελία για ένα φίλο μου. Λόγο 6ιντσων οθόνη και πολύ καλή τιμή. Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα. Έχω ένα ερωτηματικό βέβαια το βάρος του κινητού είναι κατά 20 γρ. Ποιο ελαφρύ από το πρώτο που ήρθε από GearBest. Άλλη μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Shark 1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγνώμη ,τελικά το ίδιο βάρος έχουν

Edited by simosthe
λαθος επισυναψη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. έχει αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα με τον ήχο κατά τις κλήσεις? Μερικες φορες ο συνομιλητής δεν ακούγεται καθόλου η χανεται η ενταση της φωνης. Μπορει να οφειλεται βεβαια και στο δίκτυο της wind που μερικες φορες ειναι για κλάματα οσο αφορα το επίπεδο της έντασης σήματος. Καταταλα το κινητό ειναι άπαιχτο.!!!!:);)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. έχει αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα με τον ήχο κατά τις κλήσεις? Μερικες φορες ο συνομιλητής δεν ακούγεται καθόλου η χανεται η ενταση της φωνης. Μπορει να οφειλεται βεβαια και στο δίκτυο της wind που μερικες φορες ειναι για κλάματα οσο αφορα το επίπεδο της έντασης σήματος. Καταταλα το κινητό ειναι άπαιχτο.!!!!:);)

 

Ε, ναι και σε μένα το κάνει...Όμως δεν εξαρτάται απολύτως από το δίκτυο, αλλά και τι κινητό έχει ο άλλος...:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ.

 

Ρε θηρίο θα το κάνεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι και σε μένα το κάνει...Όμως δεν εξαρτάται απολύτως από το δίκτυο, αλλά και τι κινητό έχει ο άλλος...:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε θηρίο θα το κάνεις;;;;

 

Δεν είναι κάτι που δεν γίνεται, το έχω ξανακάνει σε άλλα κινητά.

Επειδή όμως το κινητό είναι του μικρού και πριν μερικούς μήνες την πατήσαμε με άλλο που βγήκε off (όχι από root)

πρoς το παρόν και εφόσον το κινητό δουλεύει χωρί να χρειάζεται root, δεν θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με την αναγνωριση των κλησεων απο τις επαφες του? γιατι εχω συγχρονισα απο gmail μεν αλλα οταν με καλουν βγαζει μονο το νουμερο και οχι το ονομα... εψαξα παντου μηπως βρω κατι στις ρυθμισεις αλλα δεν καταφερα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε λυση απο τους προλαλησαντες πριν απο κατι σελιδες που ειχαν το ιδιο προβλημα που ηταν θεμα google τελικα... το τηλεφωνο πραγματικα τα σπαει και ημουν κατοχος του elite 1
Link to comment
Share on other sites

Με ειδοποίησαν χθες, από το τεχνικό τμήμα δικτύων της @^$#%$#vodafon,ότι θα με πάρουν λέει από Δευτέρα, για να...σκύψουν στο πρόβλημά μου και να δουν τι φταίει και δεν γίνεται hot spot με το λαπτοπ...Άντε να δούμε!!!
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δει στο δικο του κινητό αν του εμφανίζονται ρυθμίσεις για Text-to-Speech, είναι στις ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή.

Δεν μου εμφανίζεται τίποτα για αλλαγή απο την προεπιλεγμένη της google και δεν μπορώ να βάλω άλλη μηχανή Text-to-Speech, τι βλακεία είναι αυτό πάλι;

 

τελικά έστειλα email στην leagoo μπας και μου απαντήσει

 

το θέλω βασικά για το igo για εκφκώνηση δρόμων με tts

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Ταξινόμηση επαφών με βάση το επώνυμό από που κάνουμε ,δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις η αν εχει βαλει καποιος το XposedInstaller_

αν ναι ποιο ειναι να το βαλω και εγω ...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Ταξινόμηση επαφών με βάση το επώνυμό από που κάνουμε ,δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά.

 

Ολες οι επαφές ---> το τετραγωνο ---> επαφές για προβολή

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι NeOSL στις 26 Μάρ. 2016, 21:22 έγραφε:

 

Vodafone Hotspot fix (maybe) - no root required

 

Είχε αναφερθεί παλιότερα, να μην λειτουργεί το Hotspot του doogee x5 pro με σύνδεση Vodafone.

έπεσα ΕΝΤΕΛΩΣ τυχαία σήμερα σε ένα κείμενο (μην ρωτήσετε να δώσω πηγή και credits, δεν θυμάμαι πού το βρήκα), έκανα κάποιες προτεινόμενες αλλαγές, και έπαιξε! με αυτόν τον τρόπο (Hotspot από το doogee με σύνδεση Vodafone) είμαι συνδεδεμένος εδώ και μισή ώρα.

 

για Vodafone CU οι ρυθμίσεις είναι :

ρυθμίσεις, περισσότερα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, Vodafone GR,

ονόματα σημείου πρόσβασης, VF Internet, και στο "Τύπος APN" προσθέτουμε το dun.

 

όσοι μπορούν ας κάνουν μια δοκιμή.

 

Και από κάτω για του λόγου το αλήθές

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6632883#post6632883

---------------------------------------------

 

Ε, Είναι Θεός, είναι Θεός, είναι Θεός, είναι Θεός, είναι Θεός, είναι Θεός...Τέλος

 

Μια τόση δα μικρή ρυθμισούλα (dun) Και από τη @&*%$#@ vodafon μου έλεγαν ένα κάρο ηλιθιότητες....ΚΑΙ επιτέλους...Μετά από τόση ταλαιπωρία δούλεψε το Hot Spot Και τώρα έχω το λαπτοπ μου τρέχει σφαίρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Απλώς, τον ευχαριστώ πολύ, μα πάρα πολύ...Να ναι πάντα καλά....

Edited by papasofs
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι επαφές ---> το τετραγωνο ---> επαφές για προβολή

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! Δεν έχει κάτι εκεί που να μου δείνει την δυνατότητα να επιλεξω. Βλέπει τις επαφές από Google κανονικά αλλά δεν μου δείνει την δυνατότητα να ταξινόμησω κατά επώνυμό. Έχω το update 20160620

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...