Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρελαβα σημερα την θηκη. οντως ειναι ωραια αλλα δεν εχει μαγνητακι

 

Exei κλεινη κανονικα και ανοιγει την οθονη ρυθμισε εκεινο που σου ειχα πει στην οθονη. Τωρα μου ηρθε νεo αναβαθμιση λογισμικου και το κανω.:)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Exei κλεινει κανονικα και ανοιγει την οθονη ρυθμισε εκεινο που σου ειχα πει στην οθονη το hall open. Τωρα μου ηρθε νεa αναβαθμιση λογισμικου και το κανω.:)
:):):):):)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγγνομη που ξανα ροταω αλλε τελικα εχει κανεις αλλος προβλημα με ηψυλες θερμοκρασιαις κατα την ωρα του φορτισματος ενω ειναι σε αδρανια το κινιτο?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχουν πει σε προηγούμενο ποστ. Είναι φυσιολογικό και γίνεται για να μην καεί. Είναι το καλύτερο κινητό-σμαρτφοουν που είχα ποτέ. Με διαφορά. Μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι. Και σε μένα ανεβάζει θερμοκρασία. Η μπαταρία όλα τα λεφτά. Όλα ανοικτά, χαλαρά 2 μέρες διάρκεια.

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχουν πει σε προηγούμενο ποστ. Είναι φυσιολογικό και γίνεται για να μην καεί. Είναι το καλύτερο κινητό-σμαρτφοουν που είχα ποτέ. Με διαφορά. Μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι. Και σε μένα ανεβάζει θερμοκρασία. Η μπαταρία όλα τα λεφτά. Όλα ανοικτά, χαλαρά 2 μέρες διάρκεια.

Ναι αλλά ο φίλος λέει ότι βγάζει μήνυμα να το αποσυνδεσει από το φορτιστή λόγω υψηλών θερμοκρασιών ενώ δεν το χρησιμοποιεί πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία. Σε όλους το κάνει αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ανέβασε θερμοκρασία πολύ αλλά όχι μήνυμα. Το power saving mode λέτε να το έχω συνέχεια ανοικτό??
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

σημερα το εστιλα στο μαγαζι που το πειρα να το κιταξουνε γιατι χτες 2 3 φορες ανηγοκλισε η οθονη χορης λογο. παρολα αυτα αυτο με την θεπμοκρασια δεν ειναι πολυ θετικο ειναι επικινδινο!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έχει θέματα με θερμοκρασία σε σημείο που να βγάζει ειδοποίηση και κάποιες φορές το χρησιμοποιώ κατά τη φόρτιση. Έχει πάρει 3 update μέχρι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μετα το τελευταιο update δεν με αφηνει να παρω τηλεφωνο, να στειλω μηνυματα ή να μπω στις επαφες μου. Εχει τυχει σε κανεναν αλλο; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φίλε δεν μου βγάζει ονόματα επαφών μετά το χθεσινό update.. Ενώ έχουν είναι συγχρονισμενες τίποτα δεν βγάζει ονόματα
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Εχω τον καρχαρία μια εβδομάδα και μέχρι σήμερα όλα ήταν άψογα!!! Από σήμερα που έκανα update άρχισαν τα... παρατράγουδα: fc σε πολλές εφαρμογές και ο ήχος μία χάνεται μία επανέρχεται!! Και αυτό που είπαν τα παιδιά πιο πάνω: οι επαφές εξαφανίζονται και δεν με αφήνει να κάνω κλήσεις! Μέχρι στιγμής έχω κάνει 3 επαναφορες!!
Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω, πολλοι εχετε προβλημα με την συσκευη... μηπως δεν ειναι καλη επιλογη τελικα;

 

Φιλε μου τι να πω εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Βαιβαια και εμενα δεν αναγνωριζει της επαφες μου οταν με καλουν αλλα το εχω λυση με το τρουκαλερ που μου δειχνει ποιος με καλει. Και εμενα μου ανεβαζει θερμοκρασια αλλα δεν μου βγαζει μυνημα. Εμεις που το πηραμε απο εξω σε περίπτωσή στραβώματος την κατσαμε . Παντως ακομα και με ολα αυτα για μενα ειναι το καλύτερο σμαρτ φον που ειχα. Και ειχα αρκετα!!!Ενα θα σου πω με ολα ανοικτα ...ολα , μεγυρω στις 40 κλεισεις απο εχτες στις 2300 που το αποσυνδεσα απο το ρευμα ,μου γράφει οτι με αυτη την χρήση εχω ακόμα τρεις μέρες!!!!

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μέ τούς προλαλήσαντες ότι είναι από τα καλύτερα smartphones!! Και επίσης συμφωνώ ότι τα... νούμερα τα κάνει μετά το χθεσινό update! Όσο για το εάν μπορούμε να πάμε πίσω το βλέπω χλωμό!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες το πήρα και ακόμη δεν εχω καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τη θερμοκρασία.

Το αρνητικό που διαπίστωσα είναι οτι θέλει αρκετή πίεση η οθόνη για να πιάσει το touch.

 

Αναγκαστικά αφαίρεσα την προστατευτικη μεμβράνη και έφτιαξε κάπως η κατάσταση αλλά οχι οσο θα ήθελα.

Το προηγούμενο που είχα (leagoo elite 2) ήταν καλύτερο στο θέμα touch.

 

Μακαρι να μην βγάλει αλλά θέματα αν και πολύ το φοβάμαι...

 

- κάτι ακόμη που παρατήρησα είναι οτι κάποιες φορές το leagoo elite 2 άνοιγε πιο γρήγορα σελίδες απο το shark.

Ίσως να φταίει ο διαφορετικός Browser οπότε θα το δω ξανά χρησιμοποιώντας τον ίδιο Browser και στις δυο συσκευές.

 

Στο elite 2 μπορούσες να επιλέξεις ανάμεσα σε 2g και 3g.

Στο shark δεν βρήκα πως γίνεται, γνωρίζεις κάποιος;

Edited by xsertex
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε προς τα κάτω την οθόνη και από την επιλογή preferred το διαλέγεις. Άστα καλύτερα 4g και αυτό αυτόματα διαλέγει μόνο του. Το πάντως αυτό με το να μην βλέπεις τις επαφές είναι κουφό. Η καλύτερη μέχρι τώρα λύση το τρου καλερ

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.needrom.com/download/leagoo-shark-1/ υπάρχουν οι ρομ του κινητού.Λογικά όπως και στην πλειοψηφία των mtk μπορεί να γίνει downgrade αλλα ή διαδικασία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 είναι λίγο δύσκολη για τον αρχάριο χρήστη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επικοινώνησε κανείς με την leagoo για τα προβλήματα με επαφές και ήχους που έβγαλε το τηλέφωνο? Το να αποδεχόμαστε ότι εντάξει δεν βγάζει τις επαφές και δεν λειτουργούν οι ήχοι είναι για μένα απαράδεκτο!!!ακόμα δεν το παρέλαβα αρχίζω να το μετανιώνω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επικοινώνησε κανείς με την leagoo για τα προβλήματα με επαφές και ήχους που έβγαλε το τηλέφωνο? Το να αποδεχόμαστε ότι εντάξει δεν βγάζει τις επαφές και δεν λειτουργούν οι ήχοι είναι για μένα απαράδεκτο!!!ακόμα δεν το παρέλαβα αρχίζω να το μετανιώνω

 

Δεν ξερω Αγγλικά για να το κανω....περιμένω λοιπον εδω να βοηθήσει κάποιος!!!

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...Τοχω πλέον κι εγώ...Άπαιχτο!

 

Μια βοήθεια τώρα. Μη με πείτε όμως άσχετο, αλλά τα ελληνικά που είναι;;;;;;;;; Δεν τα βρίσκω με τίποτα...!!Επίσης δεν βρίσκω τη ρύθμιση ημερομηνίας και ώρα!!!!Εγώ είμαι ο χαζός ή οι Κινέζοι ξέχασαν να τα βάλουν;;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...Τοχω πλέον κι εγώ...Άπαιχτο!

 

Μια βοήθεια τώρα. Μη με πείτε όμως άσχετο, αλλά τα ελληνικά που είναι;;;;;;;;; Δεν τα βρίσκω με τίποτα...!!Επίσης δεν βρίσκω τη ρύθμιση ημερομηνίας και ώρα!!!!Εγώ είμαι ο χαζός ή οι Κινέζοι ξέχασαν να τα βάλουν;;;;

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα..

 

Θα πας Settings - Cenerar Setting - Language & Input.

 

Λίγο πιο κάτω είναι και η ώρα με την ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει!!!Ε, τελικά σε ευχαριστώ που με ξεμπρόστιασες, είμαι χαζός!!!!

 

Υ.Γ Το θέμα είναι να δεχτώ τα updates ή θαχω προβλήματα με τις επαφές κ.λπ, καθώς διαβάζω ότι χάνονται κ.λπ..Βέβαια χθες πήρα τη micro sim και δεν τις έχω περάσει ακόμα από το παλιο ένα sumsung GT S5830...Και αυτό γιατί δεν ξέρω πως!!!

Link to comment
Share on other sites

βλεπεις οτι ολοι οσοι κανανε update εχουν προβλημα και συ αναρωτιεσαι αν θα κανεις η οχι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...