Jump to content

Κίνηση για άνοιγμα root Nova Go & OTE TV GO


konstantinos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ένα tablet που μου είχαν δώσει από το ΟΤΕ 7" μάρκας fluo 4G παίζει κανονικά το OTE TV, το ίδιο και σε ένα huawei honor 6.

φιλε μου καλημερα το fluo που εχεις ειναι το pop 7" με ενδειαφερει γιατι εκανα μια αναβαθμιση στο δικο μου και τωρα δεν ανοιγει

 

Το Fluo Wave 4G είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριτω για την απαντηση εγω ψαχνω αν εχει καποιος το fluo pop (ειναι της εγγονης μου 4 ετων) γιατι μετα απο αναβαθμιση δεν ανοιγει και χρειαζομε ενα backup
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πέρασα προχθές την καινούρια ROM από MAD στο Jiayu S3 που έχω και πήγα να δοκιμάσω το NovaGo και παίζει κανονικότατα

 

δεν ξέρω αν είναι θέμα της καινούριας ROM ή απλά το έχουν φτιάξει από την Nova και πλέον παίζει και στις υπόλοιπες συσκευές

 

τσεκάρετε στις δικές σας και επιβεβαιώστε αν γίνεται ή όχι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

επαναφέρω το θέμα μετά απο αρκετό καιρό....

 

έχω ένα tv box με android, έβαλα το OTE TV Go και όταν έκανα login μου βγάζει μήνυμα ότι δεν παίζει σε root συσκευές. Εγώ δεν ξέρω ούτε τι είναι root ούτε φυσικά έχω κάνει κάτι το ιδιαίτερο....

 

υπάρχει λύση στο πρόβλημα;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα που δεν ειναι ρουτ παλι το ιδιο βγαζει, μαλλον καταλαβαινει οτι ειναι android box.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει. Και εγώ έχω android box και παίζει κανονικότατα. Απλά επειδή ήταν rootαρισμένο από τη μάνα του (όπως και όλα σχεδόν τα android boxes από Κίνα) του έκανα unroot από την εφαρμογή supersu https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=el Εναλλακτικά αν χρειάζεστε το root υπάρχει το suhide
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει. Και εγώ έχω android box και παίζει κανονικότατα. Απλά επειδή ήταν rootαρισμένο από τη μάνα του (όπως και όλα σχεδόν τα android boxes από Κίνα) του έκανα unroot από την εφαρμογή supersu https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=el Εναλλακτικά αν χρειάζεστε το root υπάρχει το suhide

 

θα το δοκιμάσω...μια ακόμη ερώτηση, σε tv box ποιά εφαρμογή εγκαθιστούμε την COSMOTE TV GO ή COSMOTE TV GO για tablet; και οι δύο υπάρχουν στο google play

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα ο κίνδυνος bootloop με την εγκατάσταση SuperSU σε Android box; Βάζουμε την v2.82 από Play Store ή την v2.82-SR5 από xda; Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει. Και εγώ έχω android box και παίζει κανονικότατα. Απλά επειδή ήταν rootαρισμένο από τη μάνα του (όπως και όλα σχεδόν τα android boxes από Κίνα) του έκανα unroot από την εφαρμογή supersu https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.supersu&hl=el Εναλλακτικά αν χρειάζεστε το root υπάρχει το suhide

 

sihide εγω δεν το βρίσκω στο play store !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών σε rooted συσκευή Androi 5.1, και ενώ πριν την επαναφορά είχα δει αγώνα στο Nova Go, μετά τη νέα εγκατάσταση της εφαρμογής βγάζει ένα περίεργο μήνυμα σφάλματος

1, -2063335376

 

Απενεργοποίησα και το supersu αλλά εμφανίστηκε πάλι το ίδιο μήνυμα.

Κάλεσα τις βλάβες, είπα το πρόβλημα αλλά ο υπάλληλος, μετά από διαβούλευση με συναδέλφους του, είπε ότι είναι bug της τελευταίας αναβάθμισης και το ... σημείωσε (δεν γράφω αυτό που πραγματικά σκέπτομαι, για ευνόητους λόγους)

 

Έχει άλλος το ίδιο μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών σε rooted συσκευή Androi 5.1, και ενώ πριν την επαναφορά είχα δει αγώνα στο Nova Go, μετά τη νέα εγκατάσταση της εφαρμογής βγάζει ένα περίεργο μήνυμα σφάλματος

1, -2063335376

 

Απενεργοποίησα και το supersu αλλά εμφανίστηκε πάλι το ίδιο μήνυμα.

Κάλεσα τις βλάβες, είπα το πρόβλημα αλλά ο υπάλληλος, μετά από διαβούλευση με συναδέλφους του, είπε ότι είναι bug της τελευταίας αναβάθμισης και το ... σημείωσε (δεν γράφω αυτό που πραγματικά σκέπτομαι, για ευνόητους λόγους)

 

Έχει άλλος το ίδιο μήνυμα;

 

 

 

Έχω το ίδιο μήνυμα σε τέσσερις διαφορετικές συσκευές. Αν κρίνω και από τα σχόλια στο playstore, είναι γενικό πρόβλημα της τελευταίας έκδοσης. Αλλά αυτή η εταιρεία έχει τέτοια αντανακλαστικα, που άνετα μπορεί να το διορθώσει μετά από κανένα εξάμηνο!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα σχόλια και έστειλα σήμερα ένα μήνυμα στο support αλλά δεν περιμένω γρήγορη ανταπόκριση.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μετά από επαναφορά εργοστασιακών σε rooted συσκευή Androi 5.1, και ενώ πριν την επαναφορά είχα δει αγώνα στο Nova Go, μετά τη νέα εγκατάσταση της εφαρμογής βγάζει ένα περίεργο μήνυμα σφάλματος

1, -2063335376

 

Απενεργοποίησα και το supersu αλλά εμφανίστηκε πάλι το ίδιο μήνυμα.

Κάλεσα τις βλάβες, είπα το πρόβλημα αλλά ο υπάλληλος, μετά από διαβούλευση με συναδέλφους του, είπε ότι είναι bug της τελευταίας αναβάθμισης και το ... σημείωσε (δεν γράφω αυτό που πραγματικά σκέπτομαι, για ευνόητους λόγους)

 

Έχει άλλος το ίδιο μήνυμα;

Βλέπω το ίδιο σφάλμα.

Είμαι ρουτ. Να φταιει αυτό άραγε?

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το ίδιο σφάλμα.

Είμαι ρουτ. Να φταιει αυτό άραγε?

 

Ναι, αυτή είναι η αιτία που δεν βλέπεις.

Σε νέο κινητό RN7, που δεν είναι rooted, βλέπω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε κάποια λύση να είμαι ρουτ και να βλέπω nova go?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε κάποια λύση να είμαι ρουτ και να βλέπω nova go?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Magisk και κρύβεις το root από το Nova go. Αν είσαι root χωρίς magisk ψάξε πώς μπορείς να το περάσεις στην συσκευή σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το τεσταρω.

 

Απ' ότι είδα δε μπορώ να έχω το nova go σε 2 συσκευές. Υπάρχει τρόπος παράκαμψης αυτού?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το τεσταρω.

 

Απ' ότι είδα δε μπορώ να έχω το nova go σε 2 συσκευές. Υπάρχει τρόπος παράκαμψης αυτού?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ταυτόχρονα δεν μπορείς. Αλλά μπορείς να αλλάζεις κάθε φορά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ρε παιδια,

εκανα αναβαθμιση την ρομ σε αντροιντ 10, απο το 6 που ημουν.

εβαλα το τελευταιο ματζισκ κανονικα αλλα το κοσμοτε go μου βρισκει την συσκευη μου ρουταρισμενη

το κρυψιμο που κανει το ματζισκ δεν πιανει.

στην 6 δεν ειχα προβλημα. ηταν κρυμενο κανονικα.

καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,

 

εκανα αναβαθμιση την ρομ σε αντροιντ 10, απο το 6 που ημουν.

 

εβαλα το τελευταιο ματζισκ κανονικα αλλα το κοσμοτε go μου βρισκει την συσκευη μου ρουταρισμενη

 

το κρυψιμο που κανει το ματζισκ δεν πιανει.

 

στην 6 δεν ειχα προβλημα. ηταν κρυμενο κανονικα.

 

καμια ιδεα;

Για δοκιμασε με magisk 19.4 beta.. Γιαυτό ΝΟΜΟΣ μόλις βγει νέα έκδοση android, ειδικά το πρώτο νούμερο,δε βιαζόμαστε την αφήνουμε να περπατήσει πρώτα..
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

το προβλημα λυθηκε με το τελευταιο magisk και οχι μονο..

κανοντας οτι λεει αυτο το βιντεο και αντικαθιστώντας το com.netflix.mediaclient με το gr.ote.otetvgo.androidphone

βλεπω πλεον cosmote tv και στην οθονη του αυτοκινητου!

yessss! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...