Jump to content

NO.1 D5


centaurus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παράγγειλα από το Gearbest στα 93.50€! Ελπίζω να μην με απογοητεύσει...

Το παρήγγειλες με πιστωτική κάρτα και πέρασε ή με balance από το paypall;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Μην αγχώνεσαι. Αρχικά πρέπει να ανοίξεις το docking και να κολλήσεις τις 4 επαφές με καλάι από την μεριά της πλακέτας. Έπειτα πρέπει να καταβάσεις από εδώ https://drive.google.com/file/d/0B1wvhNT7Y1TmbkxvaFN5QThXVUE/view?pref=2&pli=1 το official firmware και να το φλασάρεις με το sptools. έχει μέσα στο zip αναλυτικές οδηγίες.

Είναι γνωστό το πρόβλημα. Έχω επαναφέρει τρεις συσκευές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα παιδιά!!

Έχω απελπιστεί παρόλες την πατέντα που έκανα (αντικατάσταση της μιας επαφής φόρτισης με κομματάκι απο συνδετήρα ίδιου μήκους). Τώρα πλέον δε φορτίζει ούτε για δευτερόλεπτα και φοβάμαι μην κάηκε το ρολόι. Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος στην ΑΘήνα να βρεθούμε να δοκιμάσω επί τόπου το ρολόι μου με τη βάση φόρτισης και με powerbank που θα φέρω μαζί ώστε να μάθω τι φταίει αι να πράξω ανάλογα??? HELPPP :(

 

Καλημέρα φίλε μου. Μην αγχώνεσαι. Αρχικά πρέπει να ανοίξεις το docking και να κολλήσεις τις 4 επαφές με καλάι από την μεριά της πλακέτας. Έπειτα πρέπει να καταβάσεις από εδώ https://drive.google.com/f...w?pref=2&pli=1 το official firmware και να το φλασάρεις με το sptools. έχει μέσα στο zip αναλυτικές οδηγίες.

Είναι γνωστό το πρόβλημα. Έχω επαναφέρει τρεις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Μην αγχώνεσαι. Αρχικά πρέπει να ανοίξεις το docking και να κολλήσεις τις 4 επαφές με καλάι από την μεριά της πλακέτας. Έπειτα πρέπει να καταβάσεις από εδώ https://drive.google.com/file/d/0B1wvhNT7Y1TmbkxvaFN5QThXVUE/view?pref=2&pli=1 το official firmware και να το φλασάρεις με το sptools. έχει μέσα στο zip αναλυτικές οδηγίες.

Είναι γνωστό το πρόβλημα. Έχω επαναφέρει τρεις συσκευές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημέρα φίλε μου. Μην αγχώνεσαι. Αρχικά πρέπει να ανοίξεις το docking και να κολλήσεις τις 4 επαφές με καλάι από την μεριά της πλακέτας. Έπειτα πρέπει να καταβάσεις από εδώ https://drive.google.com/f...w?pref=2&pli=1 το official firmware και να το φλασάρεις με το sptools. έχει μέσα στο zip αναλυτικές οδηγίες.

Είναι γνωστό το πρόβλημα. Έχω επαναφέρει τρεις συσκευές.

 

Καλημέρα φίλε μου.....να κολλήσω μόνιμα τις επαφές με την πλακέτα από ότι καταλαβα.....όμως το πρόβλημα είναι ότι το ένα απο τα τέσσερα "τσουτσούνια" που ακουμπάνε στις επαφές του ρολογιού, με το που θα γίνει επαφή πέφτει μέσα γιατί προφανώς χάλασε το ελατήριο του.....πως θα το κρατήσω στην ίδια ευθεία με τα υπόλοιπα ή πρέπει να πέφτει μέσα κανονικά? Δοκίμασα να βάλω και ένα κομματάκι από συνδετήρα μεταλλικό περίπου στο ίδιο μήκος, αλλά ήταν χειρότερα γιατί έστω και μισό χιλιοστό να είναι μεγαλύτερο ή μιοκρότερο δε γίνεται επαφή όλων των επαφών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το D5 είναι το ίδιο με το Κ9 http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294858.html αλλά με διαφορετικό λουράκι ή κάνω λάθος ;

Υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά, όπως στην ποιότητα κατασκευής, λειτουργίες κλπ ή απλά είναι ένα διαφορετικό design ;

Link to comment
Share on other sites

Το k9 για κλωνος του samsung gear s2 μου μοιαζει.Το D5 ειναι ολοιδιο με το k8 mini 3g,το οποιο ειναι ιδιο με το x1 smartwatch που βρισκεις στο banggood.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το samsung gear s2 δεν "φοράει" Android και αν το D5 είναι ίδιο με το Κ8, τότε το Κ9 είναι καλύτερο (νεότερο) από το D5 ! :lost:

Εξακολουθώ να έχω την εντύπωση ότι το D5 είναι το ίδιο με το Κ9 πάντως... και εξακολουθώ να μην ξέρω τι από τα δύο να πάρω...

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν τον ίδιο επεξεργαστή, μνήμη, μέγεθος και τρέχουν android.

Η διαφορά του Κ9 από τα άλλα δύο είναι ότι το πρώτο έχει λουράκι απο σιλικόνη ή κάτι τέτοιο ενώ τα άλλα έχουν δερμάτινο. Κρατάω μια επιφύλαξη στο οτι η σειρά Κ9 έχει δύο κουμπιά αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι είναι λειτουργικό το δεύτερο και όχι

απλά διακοσμητικό.

 

Στάλθηκε από το ONE E1003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας συνάδελφοι (ιδιοκτήτες του No.1 D5 :P)

Εδώ και 2 βδομάδες το ρολόι έπαψε να φορτίζει και μάλλον ευθύνεται ο φορτιστής του (χάλασε μια επαφή). Επειδή είμαι σε επικοινωνία με το aliexpress που το πήρα και κοντέυω να χάσω το δικαίωμα για dispute που έχω, θα παρακαλούσα όποιον έχει τη δυνατότητα εντός Αττικής, να συναντηθούμε κάπου που τον βολέυει για να τσεκάρω επιτόπου το πρόβλημα. Θα φέρει το charging bay και εγώ ένα φορητό powerbank για να διαπιστώσω αν φταίει αυτό ή έχει καεί και το ρολόι μαζί, γιατί έκανα διάφορα "πειράματα" με το χαλασμένο charging bay. Α, κερνάω και καφέ για τον κόπο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μηπως εχει παρει κανεις το ρολοι απο το το GearBest?? Τι παιζει με την αποστολη? Το εχω παραγγειλει στις 3/4 και απο τις 7/4 ειναι στο Βελγιο και δεν εχει ερθει ακομα, ενω λεει σε 2-8 εργασιμες! Μηπως γνωριζει κανεις τι παιζει απο το Βελγιο?! :worry:

 

Και εγώ το ίδιο, είναι λέει από τις 14/4 στο Βέλγιο.

 

Τελικα μου ηρθε σημερα ειδοποιητηριο, απλα να παω στο ταχυδρομιο απο τις 25/4 και μετα...

 

Τελικα μου ηρθε σημερα ειδοποιητηριο, απλα να παω στο ταχυδρομιο απο τις 25/4 και μετα...

Πηγα σημερα στο ταχυδρομιο και μου εδωσα..αντι Δευτερα που ελεγε το ειδοποιητηριο! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις παρελαβα το ρολοι! Και δεν ειχα τι να κανω σημερα.... :D

 

καλημερα παιδια χτες το βραδυ προχωρησα σε root,εγκατασταση twrp recovery και εκανα και update το τελευταιο firmware,πολυ χρησιμη εφαρμογη ειναι και αυτη εδω την εβαλα και με γλυτωσε απο το πολυωρο ψαξιμο στα μενου,βαζεις και συντομευσεις τις αγαπημενες εφαρμογες οι ρυθμησεις και επειδη ειναι και σε κυκλικο μενου τεριαζει τελεια με το ρολοι

θα την βρειτε εδω στην απλη εκδοση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatmob.floating.touch

 

Παρελαβα το ρολοι σημερα.. πρεπει να του κανω κι γω root, εγκατασταση twrp recovery και update που αναφερες?! :confused:

Edited by Muck Smith
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μηπως εχει παρει κανεις το ρολοι απο το το GearBest?? Τι παιζει με την αποστολη? Το εχω παραγγειλει στις 3/4 και απο τις 7/4 ειναι στο Βελγιο και δεν εχει ερθει ακομα, ενω λεει σε 2-8 εργασιμες! Μηπως γνωριζει κανεις τι παιζει απο το Βελγιο?! :worry:

Και εγώ το ίδιο, είναι λέει από τις 14/4 στο Βέλγιο.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.....να κολλήσω μόνιμα τις επαφές με την πλακέτα από ότι καταλαβα.....όμως το πρόβλημα είναι ότι το ένα απο τα τέσσερα "τσουτσούνια" που ακουμπάνε στις επαφές του ρολογιού, με το που θα γίνει επαφή πέφτει μέσα γιατί προφανώς χάλασε το ελατήριο του.....πως θα το κρατήσω στην ίδια ευθεία με τα υπόλοιπα ή πρέπει να πέφτει μέσα κανονικά? Δοκίμασα να βάλω και ένα κομματάκι από συνδετήρα μεταλλικό περίπου στο ίδιο μήκος, αλλά ήταν χειρότερα γιατί έστω και μισό χιλιοστό να είναι μεγαλύτερο ή μιοκρότερο δε γίνεται επαφή όλων των επαφών

 

Δεν ξερω μηπως σε ενδιαφερει! Για τσεκαρε... http://www.buyswonder.com/no-1-d5-charger-sale-online.html

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια χτες το βραδυ προχωρησα σε root,εγκατασταση twrp recovery και εκανα και update το τελευταιο firmware,πολυ χρησιμη εφαρμογη ειναι και αυτη εδω την εβαλα και με γλυτωσε απο το πολυωρο ψαξιμο στα μενου,βαζεις και συντομευσεις τις αγαπημενες εφαρμογες οι ρυθμησεις και επειδη ειναι και σε κυκλικο μενου τεριαζει τελεια με το ρολοι

θα την βρειτε εδω στην απλη εκδοση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatmob.floating.touch

 

Καλησπέρα φιλέ μού θα μπορούσες να μου πεις τα βήματα για την αναβάθμιση που δεν μπορω με τίποτα να κάνω;;;; και κάτι άλλο , μπορω να διαχειριστω τίς κλήσεις του τηλεφώνου;;;; να απαντήσω δηλαδή σάν bluetooth και να κάνω κλήση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλέ μού θα μπορούσες να μου πεις τα βήματα για την αναβάθμιση που δεν μπορω με τίποτα να κάνω;;;; και κάτι άλλο , μπορω να διαχειριστω τίς κλήσεις του τηλεφώνου;;;; να απαντήσω δηλαδή σάν bluetooth και να κάνω κλήση;;;;

ΘΑ πας στα settings, about device, wireless update και check for update.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει δοκιμάσει να βάλει κάποιος tempered glass? Ταιριάζει η διάσταση της οθόνης με κάποιο παρόμοιο στρογγυλό smartwatch οπως το moto 360, samsung gear s2 κτλπ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια αυτοι που εχουν παραγγειλει το ρολοι απο gearbest μου βγαζει 2 αποθηκες οτι ειναι διαθεσιμο και το στελνουν Ελλαδα,απο Κινα η απο EU,εσεις απο που το παραγγειλατε?

Απο Κινα ειναι δωρεαν τα μεταφορικα ενω απο EU θελει περιπου 5 ευρω μεταφορικα και φοβαμαι μην πλεξω με τελωνεια και τετοια.

Ευχαριστω πολυ για καθε απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις σήμερα παρελαβα απο το Gearbest το συγκεκριμενο ρολογακι σε αντικατασταη του moto 360 το οποίο παρέδωσε πνεύμα.... Εντάξει δεν εχει android wear που ειχα συνηθίσει, ωστόσο και το νεο περιβάλλον δεν φαίνεται τόσο δύσκολο. Πιστεύω θα το συνηθίσω. Καταφερα και εφτιαξα το Google Play και με την βοηθητική του εφαρμογή το σεταρα σε μεγάλο βαθμό. Η ερώτηση που εχω να κάνω, είναι αν μπορώ να έχω με καποιο τρόπο πρόσβαση στο internet όχι μεσω wifi αλλα μεσω bluetooth . Υπάρχει καποια επιλογη που το αναφέρει στο ρολοι αλλά δεν ενεργοποιείται. Μήπως πρέπει να γίνει κάποια διαδικασία που μπορεί να εχω παραλείψει?? Κάποιος που ήδη το δουλεύει θα μπορούσε να δώσει τα φώτα του!!!

 

Ευχαριστώ...!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα επειδη ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο ρολοι.

Απο το google play παίζει όλες τις εφαρμογές η παίζει κάποιες συγκεκριμένες?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Καλησπέρα σας,

 

Το έχω παραγγείλει και εγώ και το περιμένω. Θα ήθελα να ρωτήσω αν η πιστοποίηση που έχει IP 65 ισχύει. Επειδή το έψαξα σε διάφορα forum αναφέρει ότι είναι ΟΚ για χρήση πλυσίματος χεριών και γενικά για χρήση σε λίγο νερό και για λίγη παραμονή του σε νερό.

 

Ξέρω ότι δεν είναι για καταδύσεις αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνει για χρήση σε κολύμβηση απλή. Δεν έχω δει και κανένα τεστ σε νερό και θα ήθελα να ρωτήσω από τους κατόχους αν το έχουν τσεκάρει στο νερό.

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
eχω παραγγειλει και περιμενω το d5+ και ηθελα να ρωτησω τα εξης,χωρις να εχω καρτα σιμ μεσα στο ρολοι και συνδεδεμενο στο κινητο μου(s7 edge)με bt,αν με καλεσουν μπορω να απαντησω και να μιλησω απο το ρολοι?δεδομενα για ιντερνετ θα τραβαει απο το κινητο για fb,youtube κτλ?απο μπαταρια πως τα παει?επισης μπορει να γινει ταυτοχρωνη συνδεση μεταξυ κινητου-ρολογιου και bt ακουστικων και να μιλαω απο τα ακουστικα?ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να μην την πατησα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...