Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σαν ποιοτητα ειναι ομως ανωτερο το Ε840...και ειναι ακομα πιο λεπτο απο το υ600...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανενα hack για το samsung d600 δεν υπαρχει?οπως το λινκ που εδωσε ο φιλος πιο πανω που αλλαζεις και γραφικα ηχους και τα λοιπα?οσο για τον ηχο και δονηση υπαρχει και για το d600 με τα wav?
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ποιο λεπτο αλλα ποιο φαρδυ που με ξενερωνει πρωσοπικα κατι σαν ντ900 και δεν μαρεσει απο τιν φοτο φαινεται πολυ ποιοτικο αλλα πιστευω οτι θα εχει περισοτερο τζογαρισμα νομιζω!
Link to comment
Share on other sites

λες εεε???

 

 

δεν το εχω δει απο οντα οταν το δω θα αποφασισω...

 

ειναι πιο πολυτελες ομως απο το υ600...

 

αυτο με τα Σλαιντ πολυ μου τη δινει!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα λιγη βοηθεια..

Διαβαζα σε ξενα φορουμ οτι κανουν το d600 με το μενου του Ε900...ειδα και screenshots μπορει καποιος να με βοηθησει?

Επισης η δονηση μου δεν δουλευει γινεται με κανα κωδικο που πατισα να εκανα καμια πατατα?

 

*#56658378#

Αυτος ο κωδικος τι κανει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ζητήσω αν έχει κάποιος το original firmware που έχει το κινητάκι μας

όταν το αγοράζουμε από ένα οποιδήποτε κατάστημα.

Θα ήταν πολύ χρήσιμο σε περίπτωση που κάποιος έχει κάνει flash το τηλέφωνό του χωρίς προηγουμένος να έχει κάνει backup!!!

Και ναι όπως καταλάβατε όλοι ανήκω σε αυτή τη κατηγορία επίδοξων hacker!!!!

Με ένα ωραιότατο link όμως στο rapidshare από κάποιον Καλό Σαμαρείτη θα δω πάλι τα γράμματα τα αληθινά!!!

Ευχαριστώ πολύ κυρίες και κύριοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... δεν ξερω αν ρωτάω στο σωστο τοπικ..

 

Υπάρχει τροπος να αλλάξει το απαίσιο ασπρο-μαυρο interface που υπάρχει σε όλα τα νέα samsung??

να μπορείς πχ να βάλεις κάποια φότο για backround στο μενου κλπ...??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

έχω αυτήν την απλή συσκευή από την samsung, αλλά δεν καταφέρνω να βρω ΠΩΣ θα "περάσω" το παραδοσιακό "κουδούνιδμα" της εταιρίας, δηλαδή το τιτίβισμα των πουλιών.

Εξοχικό κουδούνισμα, με διάθεση διακοπών. :)

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑς. Θα ηθελα να δοκιμασω να παρω samsung. ειδα οτι οι ποιοτητα σε σχεση με την τιμη ειναι πολυ καλη σε αυτη την εταιρια.με ενδιαφερει πολυ η αυτονομια, οι φωτογραφιες και το... customizing(θεματα, μελωδιες κτλ). θα μεινω ευχαριστημενος λετε?επισης εχω στο μυαλο μου και το x820...αλλα δεν ξερω αν αξιζει...τι μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια λιστα απο κωδικους για τα Samsung μπορειτε να δειτε στο λινκ που δινω.Ειναι wap site οποτε εισαγετε το στον browser του κινητου http://twilightwap.com/mobile/secrets.asp?phone=Samsumg
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια είδα κάτι καινουργιο στο PC Studio 3 έχει μια επιλογή για ενημέρωση λογισμικού κινητου τηλεφωνου λέτε να γίνει κανα θαύμα:blink:
Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια είδα κάτι καινουργιο στο PC Studio 3 έχει μια επιλογή για ενημέρωση λογισμικού κινητου τηλεφωνου λέτε να γίνει κανα θαύμα:blink:

Δεν το έχω δοκιμασει ακομα αλλα μηπως εννοει update του PC Studio ?

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια είδα κάτι καινουργιο στο PC Studio 3 έχει μια επιλογή για ενημέρωση λογισμικού κινητου τηλεφωνου λέτε να γίνει κανα θαύμα:blink:

 

Αν εννοεις τον ελεγχο για ενημερωσεις που εχει στα εργαλεια, τοτε ειναι για αναβαθμιση του PC studio 3 και οχι για το λογισμικο του κινητου.Δοκιμασε το θα σου το αναβαθμισει στην version 3.1.2 GF2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι το έχει στις επιλογές του μενου όπως διαχειρηση αρχείων κλπ.

Παντος δεν κάνει τιπότα απλά όταν πας το δεικτη του ποντικιού απο πάνω λέει στην κάτω μπάρα ευκολα και ακόπα αναβαθμηση του κινητου τηλεφώνου από το Internet. Κατι πρέπει να γίνει γιατι η Samsung είναι πολύ πισω σε αυτό.

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οχι το έχει στις επιλογές του μενου όπως διαχειρηση αρχείων κλπ.

Παντος δεν κάνει τιπότα απλά όταν πας το δεικτη του ποντικιού απο πάνω λέει στην κάτω μπάρα ευκολα και ακόπα αναβαθμηση του κινητου τηλεφώνου από το Internet. Κατι πρέπει να γίνει γιατι η Samsung είναι πολύ πισω σε αυτό.

 

Εχεις δικιο,αυτο ειναι ενα απο τα μειον της Samsung.Θυμαμαι οταν ειχα το S300 επι 2 χρονια ζητουσα στο service αναβαθμιση λογισμικου με Ελληνικο Τ9 η οποια δεν ηρθε ποτε.Στην πραξη νομιζω οτι δεν υπαρχει ποτε καμμια αναβαθμιση λογισμικου απλα επομενο μοντελο κινητου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία αναβάθμιση για το U600? Πού και πώς μπορούμε να την κάνουμε? Συγχωρέστε μου την άγνοια!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
re guys paizei tpt gia to e840?soz pou rwtaw prin to psaksw apla den exw tooooso xrono.k pali soz alla an mporeite na mou dwsete kana link mesa sto forum gia info gia to e840 8a sas hmoun eygnwmwn

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρέ παιδιά θέλω να πάρω ένα κινητό τηλέφωνο και με αρέσουν τα samsung πάρα μα πάρα πολύ.Υπόψην ότι θέλω ένα το οποίο να μπορεί να διαβάζει αρχεία office. Ποιό να πάρω; τι μου προτείνετε;;

 

Προκαταβολικά ευχαριστώ.

Ειρήνη σε όλους μας.
Link to comment
Share on other sites

Pare Nokia N95. HTC 3600

 

Samsung pernis giati einai omorfa k pernoun tilefono. K de sou spane k ta neura!

 

An thes anoigma office kai paromoies leitourgies prepi gia emena na pas se kinita eite me Symbian OS eite me WindowsMobile OS.

 

Alliws an epimeneis pare eite D900 eite U700 omorfa kinita k ta 2 kai me kales leitourgies.

 

Apla genika ti na parw den einai erwtisi!!!! to ti prepei na parei kapoios e3artate kathara apo to ti eidous anagkes exei apo ena kinito tilefono.

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά θέλω να πάρω ένα κινητό τηλέφωνο και με αρέσουν τα samsung πάρα μα πάρα πολύ.Υπόψην ότι θέλω ένα το οποίο να μπορεί να διαβάζει αρχεία office. Ποιό να πάρω; τι μου προτείνετε;;

 

Προκαταβολικά ευχαριστώ.

Αν δεν κανω λαθος ολα τα τελευταια κινητα της Samsung εχουν δυνατοτητα αναγνωσης αρχειων office (και pdf).

Μονο αναγνωσης ομως, οχι επεξεργασιας.

Μαλιστα στα αρχεια office αναγνωριζουν κανονικα και τους ελληνικους χαρακτηρες :)

Link to comment
Share on other sites

an den kano lathos o filos thelei ena kinito samsung sosta???

toy aresei pano apo ola h anfanisi kai kapios allos tou protini ena nokia n 95 poy einai makria apo tis filosofia tis samsung diladi an ego po se kapion thelo aytokinito na miazei me smartaki aytos na poy protinei 4x4 ayto poy theimise h apantisi poy edose tes pa

ola ta teleytea samsung diabazoun kai malista poli kala ola ta arxeia kai sta ellhnika kai einai poli aksiopista tilefona kamia sxesei ne ta nokia poy px to n 95 kanei 700 eyro einai pantofla me plastika poy trizoun kai h mpataria krata 1 mera

 

samsung gia panta

Link to comment
Share on other sites

an den kano lathos o filos thelei ena kinito samsung sosta???

toy aresei pano apo ola h anfanisi kai kapios allos tou protini ena nokia n 95 poy einai makria apo tis filosofia tis samsung diladi an ego po se kapion thelo aytokinito na miazei me smartaki aytos na poy protinei 4x4 ayto poy theimise h apantisi poy edose tes pa

ola ta teleytea samsung diabazoun kai malista poli kala ola ta arxeia kai sta ellhnika kai einai poli aksiopista tilefona kamia sxesei ne ta nokia poy px to n 95 kanei 700 eyro einai pantofla me plastika poy trizoun kai h mpataria krata 1 mera

 

samsung gia panta

 

Nai vre m8 de diafwnw mazi sou exeis dikio tou ti einai to N95 k poso krataei i battery k ama valeis k to navigator se leitourgia oute misi mera!!! alla an diavazes prosextika epeksigw tous logous pou protina auta ta 2 kinita den eimai da k daktulos tis Nokia gia onoma... K egw exw kai xrisimopoiw u600 gia auto allwste asxoloume k me auto to thread........

 

Milisa gia 3 etairies k mia apo autes einai i samsung. Kai oi treis einai arketa aksiopistes k sovares etairies. To u600 einai panemorfo kinito opos k to D900. To N95 exei apisteutes leitourgies. TA HTC eina windows platform opote katanoeis pws exei apeires dunatotites.

 

K simplirosa sto telos "to ti prepei na parei kapoios e3artate kathara apo to ti eidous anagkes exei apo ena kinito tilefono."

 

Tespa de trexi tpt prosopiko apla gia na min yparxoun etniposeis.

 

filiki sumvouli : genika na diavazis sunolika to thread kapoiou prin vgazis sumperasmata.

 

Kalh tixi stin epilogi.

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά! Θέλω να κάνω μια ερώτηση, με μια πρόχειρη αναζήτηση δε βρήκα κάτι...

 

Έχω ένα sgh-x640 που κάποτε είχε εταιρική σύνδεση. Τώρα δε χρησιμοποιείται απο κάποιον, αλλά ο προηγούμενος χρήστης έχει βάλει κωδικό για να κλειδώνει η συσκευή, τον οποίο φυσικά δε γνωρίζω! Έτσι όταν παω να βάλω τη δικιά μου sim, πριν βάλω το pin ζητάει κωδικό για unlock της συσκευής... :mad:

 

Υπάρχει τρόπος να τον αλλάξω ή κάπως να κανω factory reset χωρίς ομως να είναι μεσα κάρτα sim;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Simera pira to prwto Samsung stin zwi mou:D:p;):)

To U100 einai kai exei perasmeno firmware to

U100BDGG1!!!

Exei vgei newtero???

Epeisis apo peiragma ti mporoume na kanoume kai ti arxeia xreiazomaste???Sto hacking ton SE eimai korifaios:p:):happy:

 

Filika

 

Scottas:D:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...